Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 942
ХуЛитери: 1
Всичко: 943

Онлайн сега:
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Ставаме ли по- мъдри от любовта или обратно?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
kali
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 37
Място: София

МнениеВъведено на: 13 Мар 2006 11:58:40 » Ставаме ли по- мъдри от любовта или обратно? Отговори с цитат върни се горе

Според мен и двете състояния са възможни.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Tanja
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 21, 2006
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 21 Май 2006 20:34:20 » Привет! Отговори с цитат върни се горе

Аз от лирика не разбирам. От любов пък съвсем Wink, но от опит някакъв натрупан, смея да твърдя, че всичко.. абсолютно всичко, което ни се случва ни прави поне мъничко по-мъдри. Накратко казано - ДА, смятам, че любовта ни прави по-мъдри.

П.С.: Друг е въпросът с тайминга... В повечето случаи моментът с мъдростта идва едва след като любовта я няма. (И какво от това?!?!?)

_________________
*подписано*
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя MSN куриер ICQ номер
eli_91
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 02, 2007
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 02 Юли 2007 23:39:43 » Отговори с цитат върни се горе

ами аз мисля че ставаме по-мъдри...защото осъзнаваме много неща за живота, от колкото ако не сме били влюбени Rolling Eyes любовта ни учи на много неща и променя по този начин коренно нашия живот.След като човек вече е разочарован той вече знае как да приема нещта и по този начин да не допуска същите грешки... Wink Е, тва също и много зависи от човешката психика, но според мене мноооого се променяме след като сме били влюбени...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
bird_in_love
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 18, 2007
Мнения: 30

МнениеВъведено на: 03 Юли 2007 13:24:01 » Отговори с цитат върни се горе

Аз бих разгледала нещата по следния начин:
Влюбването е различно от любовта, която пък е различна от обичта.
Влюбвала съм се няколко пъти. В момента обичам. Никога не съм била по-мъдра и зряла, отколкото сега. Не знам дали това се дължи на годините или на любовта, но имам основание да вярвам, че обичта към някого те кара да се издигаш над нещата, да гледаш на света с други очи, да бъдеш по-добър, дава ти стимул да се усъвършенстваш. Докато при влюбването...ти си сляп и изцяло под контрол на хормоните, там има само страст и никакво място за мисъл Smile
А пък в крайна сметка, има ли значение, важно е да има положителни емоции и да сме щастливи!!! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kali
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 37
Място: София

МнениеВъведено на: 03 Юли 2007 14:09:00 » Отговори с цитат върни се горе

Вярно е за разликата между влюбване и любов. А дори и да оглупяваме от любовта нима тогава не сме по-щастливи?

_________________
Kali
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 03 Юли 2007 18:07:05 » Отговори с цитат върни се горе

Дай боже всекиму да се влюби но по лудо нещо от себе си като съм бил влюбен някога не съм виждал.То това нещо те обсебва до там че правиш неща дето после един тон учени ще тиш обесняват че е невъзможно да бъдат направени от човек.Мъдрос,зарежи тази работа,мислиш ли то няма никаква връзка с любовта.Несъвместими неща.Може да се мисли само в паузите между две влюбвания и именно това му е хубавото.Че то може ли мислещ човек да е красив?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
gorski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2007
Мнения: 103

МнениеВъведено на: 03 Юли 2007 18:11:14 » Отговори с цитат върни се горе

Хей, момичета, предизвикахте ме и аз да кажа нещо. (Струва ми се, имам известен опит в това отношение. Smile
Всяко преживяване - и положително, и отрицателно - ни прави по-мъдри. Докато сме влюбени и горим от страст, може дори да си "изгубим ума", както казва народът. Но после, когато чувствата утихнат, настъпва помъдряване. Всеки жизнен опит ни носи мъдрост.
Не се щадете, не пестете чувствата си! Те ви обогатяват духовно. И още нещо: по-щастлив е този, който обича, а не обичаният. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kali
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 03, 2004
Мнения: 37
Място: София

МнениеВъведено на: 03 Юли 2007 18:31:43 » Отговори с цитат върни се горе

Всеки разсъждава от собсвена гледна точка, обаче говорим за любов, т.е. за голямата ,онази дето ни оглупява и кара да сме и по-замислени едновременно. Тъй че просто се обичайте и нещата си идват на мястото. Пък за утихването на чувствата, да не е същото като в първата година, ама е по-истинско с всяка изминала, то е вече част от теб. Абе т`ва си е съдба да събереш двама души и да се обичат дълги години ,не е лесна работа.Шефът отгоре си знае явно работата Rolling Eyes Поздрави на всички.

_________________
Kali
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
djungla
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 08, 2006
Мнения: 55
Място: Русе

МнениеВъведено на: 04 Юли 2007 18:35:33 » Отговори с цитат върни се горе

Любовта, рано или късно, води до пълно оглупяване... но си заслужаваSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Fanagoriq
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 11, 2006
Мнения: 17
Място: София

МнениеВъведено на: 15 Юли 2007 14:00:39 » Отговори с цитат върни се горе

Съгласявам се ,че по- щастлив е този, който обича, а не обичания. По мое мнение, до помъдряване води по- скоро несподелената любов, която ни кара да мислим и анализираме, а споделената ни прави по- отговорни- към партньора, към себе си...и към животаSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
wrana-cherna
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 20, 2008
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 28 Май 2008 22:02:44 » Отговори с цитат върни се горе

Za wlubwaneto - pisal si go 2007 no mi haresa - wiarno e - chowek koga e wluben ne moje da misli - a kogato misli - ne e wluben - no probwal li si da si zabrkash takawa supichka ot lubow i mislene leko da ia posolish na cwiat da si hwanesh gasto - gasto lubeto za bialata gushka i za dalgite ushi i da znaesh wsika edna negowa stapka misal - no ne po onzi groznia nachin da mu dishash waw wrata a po onzi hubawia kogato si siguren che si obichan shto sreshtu teb sedi kachestwen chowek koito shte naparwi wsichko za da si shtastliw . I da si se zaluleesh w tazi silulka ot lubow i shtastie i da si blajesntwash i nito da mislish nito da deistwash a warhu teb da se izsipwadajda na shtastieto - roga na izobilietoi bljenstwoto - No towa e preceneno shtastie - zashtoto za parwipat w jiwota mi sam si izbrala maj - koito da ima w sebesi ot wsichko i po mnogo - Poneje predi da se wlubia go widiah - i go precenih - parwo kato lichnost i posle kato chowek - Parwo -beshe razuma - a posle me zalulia lulkata na lubowta i sam si bezkarino shtastliwa i spokoina sega - No towa ne e weche razum - zashto nito mislia -nito deistwam - prosto samo otwariam usta i w neia kape med ...
Eto - towa ti predlagam da probwash i ti da widish kak e da si wluben i blajen w mnogo mnogo specialen choek ))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com