Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 965
ХуЛитери: 0
Всичко: 965

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Кому е нужна цензурата? (Oпит за комплот)
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
xxlogre
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2005
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 22:25:23 » Кому е нужна цензурата? (Oпит за комплот) Отговори с цитат върни се горе

Нов съм в Хулите, но цензурата в сайта ужасно ме дразни. И мисля, че не само мен. Четох и чух вече и други мнения в този дух. Уверен съм, че ние недоволните от сегашното положение на нещата сме мнозинство. Признавам безспорните заслуги на администраторите за създаване и популяризиране на форума, но не мога да се съглася, че някой тук има нужда от тяхното одобрение и благоволение относно текстовете, които следва да се публикуват. Мога да се съглася единствено с тяхната намеса по техническото, естетическото и организационно оформление на сайта. Дори считам, че не е необходима нечия намеса и в случаи, когато се е изгубил добрия тон при спорове между участници. Достатъчно големи хора сме за да намерим сами разрешение на проблемите и да урегулираме на отношенията си за да има нужда на някого да му се издърпват ушите "отгоре". Считам настоящия форум за едно умалено представително издание на "Гражданското общество", при което честни, независими и свободни от опека личности могат сами да поемат в ръцете си отговорността за това, което пишат. И тъй призовавам всички, на които идеята за сайт без цензура е симпатична, да издигнат своя глас за защита на СВОБОДНОТО СЛОВО.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 22:36:12 » Отговори с цитат върни се горе

В сайта цензура няма. Има правила. Разлика между двете - има. Правила има дори в джунглата. При "Гражданското общество", състоящо се от "честни, независими и свободни от опека личности" също има закони. При нарушаването им се носи отговорност - даже в джунглата. Ако всеки е отговорен като "достатъчно голям човек", можеш да си сигурен, че ролята на администраторите ще се сведе до техническото и т.н. оформление на сайта.

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
xxlogre
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2005
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 22:49:27 » Отговори с цитат върни се горе

BlackCat написа:
В сайта цензура няма. Има правила. Разлика между двете - има. Правила има дори в джунглата. При "Гражданското общество", състоящо се от "честни, независими и свободни от опека личности" също има закони. При нарушаването им се носи отговорност - даже в джунглата. Ако всеки е отговорен като "достатъчно голям човек", можеш да си сигурен, че ролята на администраторите ще се сведе до техническото и т.н. оформление на сайта.


В сайта ИМА цензора. Под прикритието на някакви "правила", прилагани тенденциозно, избирателно и "по йезуитски" се спират интересни и вълнуващи текстове, само затова, че не са утолили "извисения" вкус на администратори със спорни (за мен) естетически постижения. От името на всички потърпевши, предлагам отхвърлените текстове да се предоставят за широко публично обсъждане и последващо приемане или отхвърляне.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:08:24 » Отговори с цитат върни се горе

В сайта НЯМА цензура. Има правила. Направените изключения по тях идат само да докажат правилата.
Отговорност на всички е по какъв начин ще се представят на публиката, която в интернет по принцип не се знае каква е. От малки деца с неукрепнала още психика и неизградени ценностни системи, до... докъдето ти стига фантазията. "Гражданското общество" с "достатъчно големите хора" не го забравя. Понякога монетата има повече от две страни. Поне така е за зрелите сетива.
Пак повтарям: навсякъде има правила.

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
xxlogre
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2005
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:18:52 » Отговори с цитат върни се горе

Като повтаряме до безкрайност, безмислени и наивни аргументи, няма да променим същността на нещата в сайта. Можем да оправдаем само нечия болна амбиция. Моята (респ. на всички потърпевши) или твоята и на останалите, изживяващи се като литературни фактори, администратори.

Но с теб очевидно няма да излезем наглава. Ти си от другата страна на барикадата. Нека колегите ХуЛитери, (каква грозна дума,) ни бъдат арбитри.

ПП: И още нещо. Предполагам името "Хулите" е било избрано за да маркира място, където могат да намерят подслон текстове отхвърлени, охулени от "казионната" литературна управа. Помислете върху това, следващия път, когато прилагате "правилата"!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: xxlogre на 14 Апр 2005 23:29:50 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Satana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 06, 2004
Мнения: 34

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:27:41 » Отговори с цитат върни се горе

кат не ти аресва името, правилата, цензОрата, сайта, админите и т.н. що си още тук?
доколкот разбрах посещението на Хулите не е задължително
питах и бат Бойко - каза че МВР няма да наказва тия дето не пишат тук Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:35:04 » Отговори с цитат върни се горе

Нали не мислиш, че си играя на дуел?
Пиша в интернет-форуми и сайтове доста преди да съществува този сайт. Има хора и с много по-голям "стаж" от моя. Правила има навсякъде! Може да ти звучи безсмислено и наивно, но е факт. На другите места обаче не се обясняват толкова - използват други мерки.

Не ме слагай на измислени барикади. Първо съм човек (независимо, че съм с котешки псевдоним), после съм четящ човек, след това съм пишещ човек (независимо какви са ми литературните постижения), освен това съм един от обикновените хора, които си вадят хляба с работа, която няма нищо общо с литературата, чак след още някои други неща, които няма да изреждам, съм човек, който прави нещо в този сайт, освен да е обикновен потребител. Така че не ме слагай на барикадата, която се опитваш да си изградиш, за да се биеш на нея срещу... липсващ противник, а по-добре помисли за собствените си отговорности. СВОБОДНОТО СЛОВО изисква отговорност, не аз.

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
xxlogre
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2005
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:38:06 » Отговори с цитат върни се горе

Satana написа:
кат не ти аресва името, правилата, цензОрата, сайта, админите и т.н. що си още тук?
доколкот разбрах посещението на Хулите не е задължително
питах и бат Бойко - каза че МВР няма да наказва тия дето не пишат тук Smile


Да ти слагам габърчета под дупето, да ти заостря ума.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:41:17 » Отговори с цитат върни се горе

xxlogre написа:

ПП: И още нещо. Предполагам името "Хулите" е било избрано за да маркира място, където могат да намерят подслон текстове отхвърлени, охулени от "казионната" литературна управа. Помислете върху това, следващия път, когато прилагате "правилата"!


"В името на здравия разум не забравяйте: картата не е територия; думата не е това, което описва."
Алфред Корзибски

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Satana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 06, 2004
Мнения: 34

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:41:52 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
Предполагам името "Хулите" е било избрано за да маркира място, където могат да намерят подслон текстове отхвърлени, охулени от "казионната" литературна управа. Помислете върху това, следващия път, когато прилагате "правилата"!


ХуЛите идва от ХУдожествена ЛИТЕратура
да беше прочел първата страница на сайта Smile

всъщност именно ХуЛите са днешната "казионната литературна управа" Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
xxlogre
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 14, 2005
Мнения: 17

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:49:09 » Отговори с цитат върни се горе

BlackCat написа:

"В името на здравия разум не забравяйте: картата не е територия; думата не е това, което описва."
Алфред Корзибски


Напълно основателна причина да бъдат спирани текстове. Може да бъде включена като част от "правилата"
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 14 Апр 2005 23:53:29 » Отговори с цитат върни се горе

Mисля, че цитата, към който бе приложен този цитат, се отнасяше за името на сайта. Да го кажа с други думи, щом има значение.
Например с онзи хубав стар виц за бисквитите "Катеричка". Отвътре катеричка ли ти излиза?

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
osi4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2004
Мнения: 136

МнениеВъведено на: 15 Апр 2005 02:06:57 » Идва ми Отговори с цитат върни се горе

една много йезуитска мисъл - защо не спрете достъпа за нови ЧЛЕНОВЕ? Така ще секнат и новите ник-ове... Smile)))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 15 Апр 2005 03:32:49 » Отговори с цитат върни се горе

Драмата е, че във подобни ситуации всички са прави... Създателите на сайта имат визия, участниците - също, обикновено несъвпадащи. Знам други сайтове за култура, от които бецеременно изгониха разни с по 10-на ника, мърлячи по чуждите усилия - въпрос на техн. знания да го направиш. Нямам рецепта как се прави сайт за култура, но мисля, че всяко подобно дело иска натрупване - на култура, на толерантност, на вкус, на цивилизация... Няма да стане с цензура, разбира се, но и без админ. не става, така си е. Може би - по-спокойно, хората сме различни?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
teAnu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 27, 2004
Мнения: 68
Място: в мисълта

МнениеВъведено на: 15 Апр 2005 11:32:21 » Отговори с цитат върни се горе

BlackCat написа:
В сайта ...


Що не спрете вече да се обяснявате публично? Даваш му линк към архивите и затваряш темата, пък после ако имаш нерви го ухажвай на бележки. То няма да спре иначе едно и също да намила, докато не постигне нещо си там... квото си е наумило. Нов, стар - все тая. Някой верва, че е нов!!! Никой нов, дошъл за да пише и да чете и заради хубавото място в мрежата няма да му е първата работа да създава брожения.

Аре Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com