Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 420
ХуЛитери: 4
Всичко: 424

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: Georgina
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Двадессет и четири часа от живота на една блондинка
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
mig
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 41
Място: Враца

МнениеВъведено на: 06 Фев 2023 21:57:35 » Двадессет и четири часа от живота на една блондинка Отговори с цитат върни се горе

Автогарата спи дълбокия си сън, Централна гара придремва. Единият от двата влака на таблото е в моята посока, чака ме. Да ми се изплези на късмета! Надписът изчезна.
И сега накъде? Само не към хотел. Няма да се дам повече на буболечките, че този път могат да се окажат от тия, за които си помислих тогава. По-скоро лягам тук, на една от пейките. Ако има подобна екстра, поне няма да съм я предплатила. Какво ми остава? Някой „чичковец“. Като тоя, дето ме докара от летището. Имам предвид случаен таксиметров шофьор, вие какво си помислихте? Думата „чичковец“ е от речника на дъщеря ми, но не успя да ме усмихне. Казвам само: не бих тръгнала с непознат на сто и петдесет километра, особено нощем.
Но след минути тук ще е тъмно и заключено. А аз, с претенциите ми на блондинка, отвън. Ако не направя нещо. На кой коловоз спира последният влак? До Варна е, ще ме приюти за цялата нощ. Според таблото имам време, не подтичвам.
Няма много пътници. При мен влязоха двама, жената легна на четири седалки, положила глава на скута на мъжа. Пътуват до края. Имам компания! И бодигард, и половин купе. Кондукторът мина, платих си нощувката, лягам и аз. Раницата е възглавница, новото кожено яке – завивка. Жал ми е за дрешката, но повече за мен! Придърпвах оттук, придърпвах оттам, нещо тупна на пода и призори издирвах – в прахоляка под седалката – едно от копчета. Конците издържали, кожата – не.
А двамата, явно семейството, сериозни ми изглеждаха. Не ме притесниха ни с интимности, ни с хъркане. Не се и караха, почти до края. Но после мъжът се изкелеши: ще ми сваля куфара с една ръка, хващайки го за страничната дръжка. По чудо го удържа, успя, не го изпусна върху нас. Жената изпищя, той се притесни: и за нея, и от нея, пък тя какви думи му издума! Важното е, че никой от нас тримата не падна жертва.
Но куфарът, дето се вика, сдава багажа. Нуждае се от първа помощ, за да приключи с чест и достойнство това – както се вижда – последно свое пътешествие. Ще го спасявам, сещам се как. Но ми трябва аптека, отворена нощем! И тръгвам да търся, веднага щом слязохме. Колелцата на пострадалия са здрави, та върви почти сам, но получил херния. Придържам рисковата зона, а после я облепвам с широката розова лента, каквато ползват в болниците. Закърпих положението! Но изпуснах първия обратен влак.
Павилионът със закуските пред гарата вече отворен, хапнах нещо прясно и топло. Поседях в Морската градина, погледах морето, купих си храни и напитки за из път. И билет. И видях, добре видях: влакът тръгва от втори коловоз. Заобиколих първия и се качих на следващия.
Защо ли няма хора? Ами те са си вкъщи, защо да бързат. Я да хапна още нещо. Успокоих се, апетитът се върна. Чувам: „Влакът за София… навреме... втори коловоз“. Но защо ли тръгна този от първи, за него нищо не казаха? И точно в минутата, за която...
Какво става, питам един железничар, защо не тръгва влакът за София? „Ами той замина. Току-що. От втори коловоз.“ Научих го, по болезнения начин, а вие да го знаете от мен: в случай, че тръгвате от Варна, с влак. Първи коловоз не влиза в гарата, някъде встрани е. И първият се оказва втори. Където и да сте, коловозите не се броят, гледате табелите. И от блондинка можете да научите нещо!
Човекът взе билета ми и го презавери за следващия влак. Спести ми притеснението или по-скоро парите за нов билет, защото едва ли бих се обяснявала или пък оправдавала на касата.
Слязох до плажа. Храня чайките с пържени рибки от двадесет и девет лева килограма. Ами от оцелелите в района на гарата заведения само едно предлага риба, едва го открих. И колкото казаха, толкова. Но вече не ми се яде…
Прибрах се вкъщи, ако може да се каже, благополучно. От София до Враца пътуването с влак е два часа, но моето – през Варна! – продължи двадесет и четири.
Е, това го може само една блондинка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 06 Фев 2023 22:36:24 » Йеее Отговори с цитат върни се горе

Другият път, като решиш да изпробваш новата си тактика и се окажеш във Варна, знаеш къде да ме намериш...Ама си оригинал!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Фев 2023 00:53:17 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing И това ми е много близко! В метрото тия дето гледат на камерите сигурно ми се хилят на клипчетата. НЛО в действие. О скоро и аз към Варна ходих и не минах пак без изпълнения- вратата на купето така се трясна и ми прищипа средния пръст, та чак спряха влака Преди пирдоп да ми търсят бинт и да ми зяпат средния пръст. Мъкна си аз една спътничка- Суматоха Безобразникова и все дебна да я "забравя" в някой влак Smile
Успех и късмет на блондинките! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
mig
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 41
Място: Враца

МнениеВъведено на: 09 Фев 2023 09:02:47 » Благодаря на Маркони, на Инди! Отговори с цитат върни се горе

Благодаря на Маркони, на Инди и на другите 100, които ме прочетох мълчаливо в първите часове след публикуването.
Много неща си признах тук, накрая и това - че съм естествена блондинка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 09 Фев 2023 11:01:39 » Отговори с цитат върни се горе

Блондинка, влак и нощно приключение!😊
Прочетох патилата ти с вълнение
и вдигам пръст да тръгне вече влака👍
в посоката, в която приз те чака!🥰
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 09 Фев 2023 13:02:58 » Отговори с цитат върни се горе

Не ми беше минавало през ум! Може да пробвам и аз - през Варна за София - хич не е лоша идея! Ама на - блондинско подтикване ми е било нужно! Very Happy Laughing Surprised
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
mig
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 41
Място: Враца

МнениеВъведено на: 11 Фев 2023 17:15:18 » Двадессет и четири часа от живота на една блондинка Отговори с цитат върни се горе

"Блондинка, влак и нощно приключение!😊
Прочетох патилата ти с вълнение
и вдигам пръст да тръгне вече влака👍
в посоката, в която приз те чака!🥰"

Цял куплет си ми спретнала, Мария, и той с вградено пожелание! Много ти благодаря!!!
И на теб, Марта, благодаря за хрумката, но трябва да избереш друг маршрут, поне за две денонощия в повече! 😊
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 13 Фев 2023 14:26:15 » ))) Отговори с цитат върни се горе

Висока летва)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mig
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 41
Място: Враца

МнениеВъведено на: 19 Фев 2023 09:46:46 » Re: ))) Отговори с цитат върни се горе

rajsun написа:
Висока летва)))


Много висока оценка, Райсън! За мен е чест!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 19 Фев 2023 18:58:12 » Отговори с цитат върни се горе

Колко било лесно да отидеш във Варна...!
И интересно...!
Само да имаш сериозна или оправдателна причина ...)
Ще забързам за персионерска карта за БДЖ-то Smile

Поздрав!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mig
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 41
Място: Враца

МнениеВъведено на: 24 Фев 2023 01:18:19 » Двадессет и четири часа от живота на една блондинка Отговори с цитат върни се горе

zinka написа:
Колко било лесно да отидеш във Варна...!
И интересно...!
Само да имаш сериозна или оправдателна причина ...)
Ще забързам за персионерска карта за БДЖ-то Smile

Поздрав!


Аз пътувах със влак до Лазурния бряг,
Йоресунд и Стокхолм. Всеки влак е мой дом.
Влакът не е кошмар, аз съм железничар.
И до днес, мила Зинка, вози ме без стотинка.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com