Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 785
ХуЛитери: 2
Всичко: 787

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: malovo3

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Мира
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Фев 2022 19:56:28 » Мира Отговори с цитат върни се горе

- Мамооо, познай какво си взехме! – обади ми се щерката една есенна вечер по телефона с ликуващи нотки в гласа.
Хм, нямаше как да позная –щерката живееше на квартира с гаджето и можеше да са взели всичко –от двоен обяд в „Хепито” до инкасатора като заложник.

Но щерката не ме остави дълго да гадая:

- Взехме си куче, мамо – намерихме го в гората, такова едно слабичко и тъжно, тръгна след нас и нямаше как да не го спасиме! Сега ще го къпем и водим на ветеринар, а после храна и играчки.

Нямаше как да проявя особен ентусиазъм – моментално се досетих, че когато те тръгнат нанякъде, то АЗ ще имам куче за обгрижване. Пък аз предпочитах внуче, а не куче. Все пак попитах:

- Каква порода е? –тайничко надявайки се да не е човекоядна.

- Мамооо, породата е „любов” – без нас щеше да загине!

Тук е мястото да отбележа, че имам фобия от кучета –и най-спретнатия пудел изобикалям отдалеч, но дори и тези „джувки” надушват моя страх и се хвърлят да ме лаят неистово. А какво да кажа за кварталния пес на спирката – той се хвърля на хора и коли и колко пъти съм си пропускала спирката и слизам на следващата – а после на прибежки се прибирам вкъщи. Въобще –най-честият ми кошмар е, че ме гонят глутница кучета и се събуждам обляна в пот.

Затова приех философски наличието на Мира в живота ни – така я кръстихме, като много разчитах да оправдае името си и да стане едно мило, дружелюбно и слънчево същество, за предпочитане –не особено голямо!

Само за няколко месеца Мира заглади косъма, порасна, кучешкият й шампоан струваше повече от човешкия, играчките – повече от бебешките, а ако случайно получеше гурели – се запазваше час за очен ветеринар. На разходка навън се носеше паничка за вода и въобще – Мира да си.

Малко преди Коледа щерката ме покани да им гостувам – ще си бъдем трите –аз, тя и Мира, че гаджето трябваше да пътува. Приех със свито сърце, но на какво не е готова майчината любов.
Когато пристигнах, Мира ми се зарадва – ама толкова, че ми скочи на раменете и аз леко изпищях. Но щерката я озапти, даде й фъстъчено масло, за да ме остави на мира. Да де, ама само 5 минути. Докато поговорим, Мира намери закуската ни – овесени ядки с кисело мляко и плодове – и очисти и 2те купички. Тук не й се сърдя много – каква закуска е тази с овесени ядки – маркирах, че съм възмутена, но предпочитам препечена филийка със сирене.

Впоследствие легнахме на дивана да гледаме филм – няма шанс – битката за дивана беше загубена – Мира нон стоп се качваше на дивана да иска внимание. Но някак си оцеляхме.
През нощта Мира си легна точно пред банята и цяла нощ внимателно я прескачах, но сутринта щерката каза, че отива до пекарната за закуска – бедна аз.

Щом щерката излезе, и Мира пощуря – започна набези към дивана, където бях аз. Когато й се скарах – Мира започна така да ме лае, че се се изправих на дивана и се скрих зад едно одеяло. Леле, изправена на дивана, и звъня по телефона – остави пекарната и си ела! Мира ме гледаше в очите и ме лаеше без пощада.

После щерката разви теорията, че Мира ми се е ядосала, защото не съм искала да си играя с нея.

Ама каква игра –Боже мой –събрах си скорострелно багажа.

-Мамо, нали не си тръгваш заради кучето?
-О, не трябва спешно да си полея цветята! – казах аз, като крадешком поглеждах към звяра.

Та не се надявайте скоро да дойда на гости – докато Мира не се научи на добро възпитание и обноски, или поне да не лае гостите, покачени на дивана и скрити зад едно одеяло!Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Фев 2022 22:42:08 » Мира да си в този живот Отговори с цитат върни се горе

Ама така е с домашните любимци! На теб ти върви с животните...сетих се за едни хвърчащи! Мани!!!! Laughing Б

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 12 Фев 2022 20:25:37 » Отговори с цитат върни се горе

В миналото са имали по много деца и едно, две кучета. В днешния ни свят е обратното. Добре е младите жени да си родят две, три деца, а след това да си вземат едно куче, за да си играят децата, а и да се учат на любов към животните. Забавен текст, а тези неща съм ги преживял преди години, когато на една американка, колежка на жената, трябваше да наглеждаме и храним кучето, докато тя беше нейде на екскурзия. Онова животинче така се разигра от радост, че има хора около него, та преобърна апартамента. Американката си го осинови, след това го заведе в Америка и го направи американче. Успех в конкурса. Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 15 Фев 2022 10:35:08 » Отговори с цитат върни се горе

Когато името за куче се избира,
не трябва това име да е “Мира” –
че буква “р” прилича на ръмжене.
Добре би било, и за вас, и нея,
да беше името ú “Миа” или “Мея”!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 28 Фев 2022 22:41:15 » Мира Отговори с цитат върни се горе

Ваня, човек дори и добре да живее, все някога си взема домашен любимец!Wink
Геостал - и аз искам внучееее!SmileSmileSmile
Ангар - Мира Драгомировна си харесва името, макар че и аз бих предпочела да е нещо не толкова ръмжащо -хах!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 01 Мар 2022 18:31:57 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля си, че само сред хората има човекоядни породи, Миа. Very Happy
А гледането на едно куче си е подготовка за обгрижването по-нататък (когато Господ каже) на евентуалния ни родов продължител Wink И аз упражнявам бабешките си умения върху една дългокосместа "госпожа", но внучето все още го няма на хоризонта. Важното е, че надежда все пак има и си признавам, че го чакам с нетърпение! Laughing
Успех ти желая, мила Exclamation
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 18 Мар 2022 22:55:55 » :) Отговори с цитат върни се горе

Пастирче, абе май станахме приятелки с Мира - тя си е бебе и иска внимание и игра - като всеки човекSmile Днес щерката ми е пратила много мила снимка - Мира е сложила две лапички върху учебника на дъщеря ми и се опитва да "чете" -само и само някой да й обърне внимание -незнам как да сложа снимката тук - всички искаме малко внимание!Smile
Иначе за внуче -ще чакаме явноSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com