Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 943
ХуЛитери: 4
Всичко: 947

Онлайн сега:
:: ivliter
:: LeoBedrosian
:: Georgina
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Когато не си „мръднал“ с годините
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Bukvist
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2008
Мнения: 143
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Фев 2022 15:44:35 » Когато не си „мръднал“ с годините Отговори с цитат върни се горе

I
Когато някой ме попита, какво те впечатли най-много в Чикаго, без колебание му казвам: цветя, много цветя, феерия от цветове. Където и да се разхождаш из Милениум парк, по крайбрежната на ез. Мичиган, до забележителностите: Crown Fountain, Cloud Gate, Buckingham fountain сетивата ти се къпят от ароматната палитра на цъфнали храсти, дръвчета, градински цветя. Сякаш си в ботаническа градина. Но най-впечатляващ е Мичиган авеню. Сенките на небостъргачите му мачкат туриста с каменна тъма, но на тротоара под тях блика светлина. Светлина от ухаещи градинки, акуратно аранжирани: с къщички за птички, горски животинки, изкуствени рекички, водопади и водни каскади. Боже, какъв булевард – една оцветена, детска книжка с приказки! Омаян от цветоструй, неусетно извървях 15 км.
II
Топнах си уморените кълки в Мичиганското море, а сетне полегнах възнак на росната морава пред сцената за изкуства и забавления „Jay Pritzker Pavilion“ за релакс. Съзерцавах величието на онези мини небостъргачи, де още помнят срещата си с нашия бай Алеко-Щастливеца и бях повече от щастлив. Изведнъж погледът ми се разсея по дама, моя възраст към 50, с пет-шестгодишно дете. Няколко пъти взаимно се поглеждахме, чудейки се, дали не се познаваме. Чипът ми бързо прещрака – Роси, моя състудентка. Бяхме от една компания, не бе красавица, но с чар и усмивка. Пееше прекрасно, имаше чувство за хумор и носеше на майтап. Абе, весело, слънчево момиче. Откакто завърших, не бях я виждал. А това, че я срещам в Чикаго, а не във Варна леко ме разколеба. Но, щом дамата ми помаха за поздрав, нямах съмнение, че е тя. И още преди да я запитам: – Роси, ти кво правиш тук, тя ме изпревари с: – О, здрасти! Познах те веднага. Не си „мръднал“ с годините.
Ама, че среща! Толкова далеч да срещнеш българи и то познати! Разговорът ни тръгна „из ведро“. По-точно аз говорех, аз питах, аз споделях. Разказах ѝ на тъгъдък за живота ми след следването, за семейство, деца, припомних ѝ случки от студентската ни компания. Тя само кимаше, усмихваше се, а очите ѝ ме гледаха някакси идолопоклонно. Усещах, че от щастие даже не ме слуша. В многословния ми монолог успя да се включи с едничък въпрос: – Кажи ми, ти тука ли ще пееш?
Долових майтапа във въпроса ѝ. Явно с годините не се е променила. Ех, как обичам духовитите жени! И, за да не остана по-назад, шеговито ѝ „връщам топката“: – Ами тук разбира се, на тази открита сцена. Утре очаквам хиляди фенове. Ха-ха!
И тъй, улисани в сладки приказки, забравихме за момиченцето с нея. Детето не го свърташе на едно място, а Роси едвам я удържаше с ръка. Трябваше да се разделяме. Аз, обикновено, когато срещна позната с дете, с която не сме се виждали от години, на изпроводяк, ѝ правя следния комплимент-закачка: „ Знаеш ли, ще ти споделя нещо лично" – обръщам се сериозен към по-възрастната. И след малка пауза, за да я държа в напрежение, продължавам: „Изглеждаш все така красива, чаровна, но внучката ти е... по-красива от теб.“
Сега пак разиграх тази сценка, но след „комплимента“ усетих някакво неудобство в Роси. Дали пък не прекалих със солта в шегите?
– О, благодаря за оценката, но това е дъщеря ми! – отвърна смутено. – Имам още две, но по-големи, ела да те запозная с тях и американския ми съпруг.
Боже, как се изложих! Ама и тя на стари години пак родила. – си викам наум. Конфузен се доближих към семейство, едно от многото правещо си пикник сред парка. И преди да си подадем ръце, Роси ме представи: – Запознайте се! Това е Веско Маринов – българска поп-звезда, фенка съм му и до днес. Утре ще изнася концерт.
III
Уважаеми хулитери, спирам дотук с тази конфузна случка, що преживях. Такова двойно припознаване между непознати хора рядко се случва, нали. Името ми е Герман и често са ми викали Герасим, Гергин, Герган, но никой не ме е оприличавал на известна личност. А, когато споделих случилото се с приятели, те, с леки колебания, ми потвърдиха, че по-скоро Веселин Маринов мяза на мен. Дали е така, не мога да преценя. Но още се моля, тази млада българка заживяла отдавна в Чикаго да не е разбрала за двойния ни гаф. И това не за друго, а заради нейните обсебващи очи, преливащи от щастие при срещата с „кумира“ си. Но най ме е яд на мене си, задето се предоверих на уж „немръдналата“ с годините ми памет, която не можа да отвори 30-годишни файлове. Яд ме е на голямата ми, невъзпитана уста, също „немръднала“ с годините, дето нямаше спирачка в ръсенето на простотии при разговор с дама; яд ме е и на орловите ми очи, „немръднали“ с годините, но прецизно объркали годините на жената.
И ако скоро се срещнем в галерия Маркони, и видите някой си, влязъл инкогнито там, седнал в края, скрит зад нечий гръб, свит, свенлив, неприказлив, с лупи-очила и с поглед отнесен от хаповете за акъл да знаете, че сте зърнали Герман – вече мръднал с годините.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: Bukvist на 18 Фев 2022 14:12:06 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Фев 2022 17:22:16 » Къде ме върна назад в годините Отговори с цитат върни се горе

Ама като си помисля - го докарваш на Веско, ама от по-младите му години. Сега се е ошишкал яко. И ще се поровя в архива си. Докато бях в Двореца бях дежурен организатор на негов концерт и имам някаква снимка. Хубава история. А ме върна назад защото конкурсът "Двоиници" беше мой и аз търсех двойници на известни личности, подготвяхме с дядо Иван / Иван Иванов/ сценария...А виж, тогава не съм те познавала... Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
starchev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2018
Мнения: 58

МнениеВъведено на: 21 Фев 2022 00:03:34 » Отговори с цитат върни се горе

IVery Happy
II:
Very Happy
III Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 24 Фев 2022 17:54:39 » Отговори с цитат върни се горе

Е, поне и двамата сте били българи, със сигурност - не е малко!
Smile)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
yglen
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 17, 2007
Мнения: 28

МнениеВъведено на: 03 Мар 2022 12:41:59 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 06 Мар 2022 19:15:42 » Отговори с цитат върни се горе

В.Маринов е прекрасен човек и певец. Всеки, който прилича на него, би трябвало и той да е такъв. Успех! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hornet
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 02, 2020
Мнения: 16

МнениеВъведено на: 08 Мар 2022 00:49:14 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
melange
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 22, 2013
Мнения: 20

МнениеВъведено на: 10 Мар 2022 16:52:59 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 17 Мар 2022 11:17:40 » Отговори с цитат върни се горе

Ахаххха, Герман, гърмян, громен гросмайстор на конфуза! Познато мий Very Happy ( Ма няма много да мърдаш! Толкоз!) Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com