Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 837
ХуЛитери: 5
Всичко: 842

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian
:: Oldman
:: pinkmousy
:: Elling

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Човекът, от когото зависеше времето
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Hanko_Osenya
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 08, 2022
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 08 Фев 2022 17:50:10 » Човекът, от когото зависеше времето Отговори с цитат върни се горе

Мда, гениалните идеи идват изненадващо. Също като Нютон – праснала го ябълката по главата и хоп законче. Да не говорим за Архимед: пуснал мадамата във ваната и му направило впечатление, че излязла толкова вода, колкото било нейното тяло. А то било не тяло, а туловище… Ами да – ако е била някоя недохранена миска, щеше ли да го впечатли?... Та божието провидение посети и мене. Не, не в качеството на Архимедова матрона, нито в образа на плажна спасителка… Абе, намокри ме. Как кой – дъждът. Ама яко, на мокра мисирка замязах. И докато треперя на спирката и чакам трамвая, мярна ми се оная мадама – Наталито от битиви. Гледах й прогнозата снощи: никакъв дъжд, вика, слънце ще се хили цял ден над вас и ще изцежда и последните капки живот от жилите ви. И аз нà, не взех чадър.
Върнах филма назад и си спомних друго: преди три дни Натали твърдеше, че ще валят поройни дъждове и аз взех не кой да е чадър, а най-якия, с ребра като на биволица. Обаче ядец – никакъв дъжд. Разнасях го, както оня подполковник Калитин Самарското знаме… Чакай, той носил ли го е или го е търсил?... Както и да е. Продължавам назад и сърцето ми започва да тупа, както на Нютон главата, когато го е цапнала ябълката. А тя била голяма, ябълка рекордьорка била… Такааа, значи забелязвам закономерност. И всичко опира до чадъра.
Викам си: бре, от моя чадър зависи климатът! Значи изнасям го – облаците се плашат и дим да ги няма! Оставям го вкъщи – навън потоп! Мале, стисна ме нещо за гърлото.
Обаче се явява проблем – кой чадър по-точно? Щото аз имам двайсет и четири. Наредих ги на масата и започнах оглед. Външен. Нищо. Разтворих ги. Чадъри като чадъри. Само дето стаята отесня… Викам си: да почна да се удрям по главата с всеки… Не върви. Има такива големи, че само цицини ще нацвъкам. А главата ми трябва – читава и студена като погледа на Чък Норис. Заключавам: ако има нещо, то няма да е пред очите. Скрито ще е.
И като хванах клещите и отвертката!... Разглобих ги, я! И открих в един от тях, в дръжката му, едно кръгличко, аленичко. Особено. Викам си: това ще е от космически произход. Толкова кръгло и толкова алено никой не може да го направи на Земята.
Почвам да мисля: ами ако го хвърля? Ако го начупя? Хм… ама тогава няма да знам кога ще вали и кога ще е слънчево. А ето, имам най-вярното доказателство: нося чадъра – не вали; оставям го вкъщи – вали.
Обаче… Викам си: щом е откритие, то трябва да се патентова. Така де, парички ще падат… Илон Мъск ряпа да яде пред мене!... И отивам, знам аз къде да отида… Лъскав кабинет, начумерен чичко.
- Господине – викам, – открих важен закон на физиката.
Показвам му чадъра и онова аленичкото с идеална кръгла форма. Слуша ме точно трийсет секунди и изрева:
- Кукумявков, ако не си изпиеш веднага хапчето, ще извикам санитарите и ще ти вкарам лекарството с ей такава инжекция! Нали знаеш как боли?...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 08 Фев 2022 19:55:44 » Еха! Отговори с цитат върни се горе

Добре дошъл на борда! Добър дебют! Успех!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 06 Мар 2022 19:17:03 » Отговори с цитат върни се горе

Хубав стил! Успех. Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 06 Мар 2022 22:22:15 » Отговори с цитат върни се горе

Добър сииии!
Само си пий лекарствата - и да вАли и да пече - страшно нема да има!
Smile)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
vlakant
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2021
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 06 Мар 2022 22:32:29 » Отговори с цитат върни се горе

Браво! Very Happy Shocked
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com