Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 573
ХуЛитери: 2
Всичко: 575

Онлайн сега:
:: Albatros
:: osi4kata

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Инструкция за миене на прозорци
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Фев 2021 12:19:18 » Инструкция за миене на прозорци Отговори с цитат върни се горе

Преди година или две – не помня точно – бях изкоментирала пред медицинската ми сестра, че май е време да измия прозорците вкъщи.

- Ааа, рано е, рано е още! – каза тя така авторитетно, че останах с впечатлението, че има някакъв Правилен Ден за Миене на Прозорци – ден, в който всички примерни и недотам домакини си мият прозорците. Нещо като Великден, който всяка година е на различна дата.

За щастие, този ден все още не беше дошъл и аз въздъхнах облекчено – не, че ме мързи, ама просто да не объркам нещо с традициите...
Оттогава, колчем си погледнех прозорците, винаги си казвах – добре де, ще дойде Правилният Ден и ще ги измия – те сигурно по телевизията ще кажат или някаква друга инициатива ще има – и аз ще се включа. Пък и винаги има по-приятни неща за правене, а докато виждаш какво има навън – не е спешно!

Но тази събота – какво ми стана – сигурно съм яла нещо нездравословно – се събудих с идеята, че днес е Денят. Даже направих списък – гимнастика, пускане на пералня, съдомиялна, прахосмукачка плюс пазаруване, готвене, поливане на цветята и разбира се – миене на прозорци! Зачудих се дали да добавя гладене към списъка, но щеше да е много екстремно – да не го прекаляваме все пак!

След списъка ме изпълни огромно задоволство и влязох във Фейсбук да се поразкърша, а после прозвъних и на доста приятели – да се похваля със списъка, а и за да мине време и стане късно за прозорците. Гадове – никой не вдигна и нямаше как – тръгнах към списъка.
Гимнастиката, разбира се, отпадна първа – ами ще се раздвижвам с прозорците.

Затова се въоръжих с приспособления и започнах с остъклената тераса. Напълних кофа с вода и разтвор и взех онова нещо с гъбичка и дълга дръжка, с което мият витрините на магазините – да де, ама цялата вода от гъбата тече по стената и краката ти. И тази вода е мръсна. Нищо де, поне вече се вижда през прозорците – ден ли е, нощ ли е.

Следващият етап беше да напръскам прозорците със специален препарат и да започна същинското чистене – не достигах до най-горе и взех стол, за да пръскам. Като начало столът се клатеше – явно терасата е неравна, а после си напръсках очилата по погрешка и трябваше да слизам, за да ги избърша. На слизане едва не цамбурнах в кофата с разтвор. Всъщност последваха много слизания и качвания на стола, защото почнах да бърша препарата с една хавлиена кърпа, а тя нарочно оставяше власинки по стъклата и на мен все не ми харесваше резултата.

И в един момент, когато исках още едно ъгълче да изтрия, на стола му писна – каза хряс и се отзовах с един крак в кофата – съборих я – всичко се изля и няма да ви казвам за нецензурните ми реплики.

Затова, приятели, моята инструкция за миене на прозорци е кратка – отваряте Гугъл, намирате фирма и й се обаждате! Освен, ако не е дошъл Правилният Ден за Миене на Прозорци, но той май идва на много години веднъж!SmileSmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 20 Фев 2021 18:17:56 » Отговори с цитат върни се горе

Покрай смешната история ще си позволя един съвет: за миене на прозорци, за смяна на крушки, за смяна на пердета, за шпакловка на таван и стени - само стълба! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 20 Фев 2021 21:50:10 » Учудвам се, че ФБ не ти е подсказал правилния ден! Отговори с цитат върни се горе

Laughing
По този повод, на втора палуба, която ти помниш с с найлонопакета, но вече е остъклена, много трудно се чистят стъклата от външна страна. И ние все чакаме...някакъв ден. Понеже си знаем гледката към морето - дори не поглеждаме, но винаги предлагаме на гостите да седнат с лице към гледката - и посочваме на къде точно. Те кимат...и толкова. Чак обидно да ти стане, че не възклицават...И веднъж как се случи, аз да седна на тези места...Гадост всемирна, та разбрах защо всички учтиво кимат и не възклицават - нищо не се виждаше Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 21 Фев 2021 17:39:01 » Отговори с цитат върни се горе

Охх, каква прелестна инструкция! Сега чакам ден да ми светне! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 21 Фев 2021 20:36:55 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Razz
Нескопосано миене, за разлика от разказа.
Значи - тук ти е дарбата)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Мар 2021 21:51:39 » :) Отговори с цитат върни се горе

Гео, ако бях ползвала стълба, нямаше да цопна в кофата и нямаше да има разказ!Wink
Райсън, ама това е висш пилотаж с прозорците!Wink
Марте, а ами ако този ден никога не дойде?Wink - е, едва ли ще страдаме много -хахSmileSmileSmile
Ванче, твоето си плаче за отделен разказ - ако не го напишеш ти, дай ми права, плийз!Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 10 Мар 2021 00:33:09 » Давам Отговори с цитат върни се горе

Миа, убедила съм се, че хватката не е само в добрата история, а как ще я разкажеш...е, не успявам. Така че - твоя е!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Мар 2021 02:43:12 » Отговори с цитат върни се горе

Laughing Много свежо и разсмиващо както винаги! Very Happy
А за стъклата и аз обмислям една концепцийка- да ги изрисувам с изгледи от ... Венеция, Париж, Алпите... такъви гледки Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 16 Мар 2021 18:12:27 » :) Отговори с цитат върни се горе

Адмирации за концепцията - може ли на моите прозорци да изрисуваш море, чайки и платноходки, а аз ще осигуря легени да си плацикаме краката /ще набавя и морска сол/, а също и коктейли де!Wink
Мерси, Инди -офертата ми е съвсем сериозна!SmileSmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 17 Мар 2021 23:30:32 » Re: :) Отговори с цитат върни се горе

Mia2442 написа:
Адмирации за концепцията - може ли на моите прозорци да изрисуваш море, чайки и платноходки, а аз ще осигуря легени да си плацикаме краката /ще набавя и морска сол/, а също и коктейли де!Wink
Мерси, Инди -офертата ми е съвсем сериозна!SmileSmileSmile


Нямаш грижи! Very Happy коктейла да е двоен гимлет! Дано не са го изпили съвсем, аз докато се намоткам! ) Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 18 Мар 2021 00:03:45 » Отговори с цитат върни се горе

Какво те е прихванало - да миеш прозорци с кофа и парцал. Като баба ти в миналия век. Хората вече измислиха роботи и за това. В тубата бъка от клипчета. Ми образовай се малко де. То бива-бива привързаност към традициите, ама твоето на нищо не прилича. Rolling Eyes

Поздрави, Миа!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 18 Мар 2021 02:13:32 » Отговори с цитат върни се горе

И аз така, от една партия сме, май а ахахахаахах
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Мар 2021 17:36:07 » Отговори с цитат върни се горе

Най-добре е да се върши с помощници! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 03 Апр 2021 14:31:09 » :) Отговори с цитат върни се горе

Aко взема помощници, разказът ще придобие криминален оттенък!Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 03 Апр 2021 14:33:05 » :) Отговори с цитат върни се горе

Мамаша - тутакси се поправям - ще гледам клипчета за следващите две години!SmileSmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com