Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 1037
ХуЛитери: 4
Всичко: 1041

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Mitko19
:: Heel
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Лъжлива птица
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
flood
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 28, 2015
Мнения: 3

МнениеВъведено на: 12 Мар 2021 10:43:31 » Лъжлива птица Отговори с цитат върни се горе

Лежа в леглото. Не гледам в тавана. И телевизора не гледам, нищо че работи. Спрял съм му звука. Знам какво дават, знам и какво говорят. Досещам се и за какво мълчат и как смълчаните мисли се израждат в празни новини, словоформи и журналистически плеоназъм, дето има една дума. От зарана при това.
Изобщо не гледам. Не съм сигурен, че съществувам дори. Обаче чувам как един нахален кълвач чука с твърдия си клюн по мазилката на къщата. Бие на кухо. Що за птица е това? Иска да си направи гнездо в изолацията, там да си излюпи пиленца и да се чувства щастлива, че е създала удобство за себе си и за своята челяд, увреждайки чуждото? Аман от кълвачи. И от мисирки. И от всички пернати аман.
Колкото и да ми е неприятно, отварям очи, обувам чехлите, стискам юмруци и тръгвам. Отварям външната врата и със злоба викам:
– Махни се, птицо проклета! Къш!
Махам с ръце. Обаче понеже не я виждам, крещя още по-силно:
– Ако не се махнеш веднага, ще те убия! Имам камъни! И прашка!
Май камъни имам, обаче прашката я дадох на един съученик преди четирийсет и кусур години и още не ми я е върнал. Изведнъж птицата продума:
– Извинявай, съседе! Не ме наранявай. Аз само розичка да си откъсна. Знам, де, знам, че не е редно, ама много са хубави. Аз имам лалета, догодина ще пораснат, сега само грудки засадих, та затова рекох дотогава... Твои са си розите, дума да няма, ама нали знаеш, чуждото винаги е по-сладко. Пък поникнат ли моите лалета, първо за теб един букет ще набера.
Комшийката. Гушнала китките от моя двор и бърза да се отдалечи. Хванах я натясно. Аз се чудех кой ми краде розите, а то – виж кой бил.
– Не ти ща лалетата! – озъбих се ядосано и тръшнах вратата.
Брей какво време дойде! Всеки гледа да ти гепи нещо. Пуснах звука на телевизора, даже радиото включих. Нека всички говорят. Нека лъжат. Така поне ще знам, че истината съществува, иначе нямаше да я прикриват толкова старателно.
Постелята е още топла. Шумничко беше около мен, но все пак чух онова кухо:
– Чук! Тррр! Чук!
Този път няма да ме подведеш, птицо – рекох си. Знам те аз. Парен каша духа. Сигурно съседката се е върнала да ми дообере лехата, това намекваш, нали? Не на мене тия. Аз ще си полежа още, хубаво ми е така. Рано е за ставане. Един краде цветя, друг – спокойствие, и се клепат един друг. Иде ти да се побъркаш.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 13 Мар 2021 22:36:00 » Супер прозрения! Отговори с цитат върни се горе

Нека всички говорят. Нека лъжат. Така поне ще знам, че истината съществува, иначе нямаше да я прикриват толкова старателно. Laughing
Това е гениално!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com