Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 398
ХуЛитери: 7
Всичко: 405

Онлайн сега:
:: Markoni55
:: AlexanderKoz
:: Marisiema
:: LeoBedrosian
:: Albatros
:: mariq-desislava
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Сърцето на алабая
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 02 Мар 2021 14:46:41 » Сърцето на алабая Отговори с цитат върни се горе

Максимус беше прекалено голям, прекалено красив, прекалено силен и прекалено верен – все недостатъци, които успяха да му съсипят живота. Прибавете към това и един комплект зъби големи колкото показалец и ще добиете представа за моето пухче. Докато беше малък игрушкаше с другите четириноги около Пантеона в морската, но скоро поизрастна и аз побързах да си обера крушите от този рай, преди да ужасим цялото човечество в централните новинарски емисии.
Любовта може да търпи много жертви, затова нахлузих ботуши, взех раница и отпраших към чукаците. Започнах да разхождах Макси там където няма хора, а само зверове. Постепенно опознахме гората, а и тя – нас. Чувствахме се в нея като у дома си. Както и тогава, в него прекрасен майски ден, когато цъфтяха люляците.. Ммм... какъв аромат, какви пеперуди, какви цветя и бръмчене на опиянени от амброзия пчели. Крачехме си ний с моето кученце по тихата еко пътека и вече беше време за връщане обратно, когато изведнъж чухме странен, тих, потаен, подозрителен шум от бавен двигател. Един такъв – неестествено крадлив и приплъзващ се. Към нас почти безшумно идваше кола. Нещо, твърде необичайно.
Спогледахме се с Макси. Прочетох в погледа му такава решителност да ме брани до смърт, че веднага разбрах – трябва да си обирам крушите и да изчезвам. Затова моментално се шмугнах с него в горите тилилейски, напускайки главната сцена на действие. Разбира се за кратко. Мислех да заобиколя встрани за да може МПС–то да премине без да ни забележи и след петнайсетина минути и со кротце и со благо да тръгна обратно към моята вярна и устойчива на всякакви екшъни баничарка.
Речено сторено – понакъсах из шубраците божури и полски цветя, пошляхме се през кози пътеки и отново се върнахме на същото място. Но, ооо, какво беше очудването ми, когато отново чух... Наострихме с Маски уши споглеждайки се подозрително. Онази проклета кола пак беше там... Лек шум идещ откъм близкия завой. Невидим, двигателят прибръмваше приглушено, а към него в добавка долетяха тихи, шушукащи мъжки гласове. Моментално увих синджира на Макси за едно по-дебело дърво. Не ми се мислеше какво може да стане, ако им се метне на ония там в храстите. Укрепявайки позицията си извиках решително:
–Извинете, мога ли да ви попитам нещо....
Тихите мъжки гласове секнаха. Двигателят също. Продължих:
–С куче ли сте?
Тишина обля гората. Изревах отново.
–С куче ли сте?
След продължителна пауза някакъв мъжки глас избоботи:
–Не, не сме с куче.
Отдъхнах си! Че кой човек ще му се опре на моя Макси? Изтрих потта от челото си и продължи по-спокойно:
–Айде тогава, ако обичате, влезте си в колата, че съм с опасно куче.
Последва тишина. После тих кикот.
Аз:
–Моля ви, влезте си в колата, кучето ми хапе....
Нечий глас гръмна развеселено:
–И ние хапем!
Бряф! Как да им обясня аз на тия, че силите са неравни. Подканих ги отново:
–Ние повече! Хайде, влезте си в колата!
Мъжете зашепнаха, аз зачаках. След малко чух хлопване на врати. Предпазливо се измкнах от убежището си и закрачих към завоя. Макси разбира се беше проточил врат като на змей горянин та пръв да види и ако може да опапа врага. Най-после и за него един звезден миг да докаже, че е рицарят на моето сърце.
Излизайки на открито прозрях в каква каша съм се забъркала. Видях полицейски джип с четирима, ухилени до ушите полицаи. Само дето ръка не сложиха на челата си тия засмените мъже да ни отдадат чест, така достойно преминахме с моето бяло пухче покрай тях. А какво са правили там ли? Ами .... люляците. Спрели да им се порадват и да си скъсат по един гюрлюк. Ми и те са хора и те душа носят, нищо че са под пагон.
Ето я моята кратка история. Скоро идва пролетта, люляците отново ще цъфнат. Замиришат ли йоргованите, всеки ще се отнесе в мислите си нанякъде. Аз ли? Аз в спомените си ще съм там, горе, на платото с моя непрежалим Максимус, който ме обичаше с цялото си сърце. Сърцето на алабая.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 02 Мар 2021 16:34:35 » Само ти и Корлеоне можете да пишете за кучета по този начин Отговори с цитат върни се горе

Имах честта да съм виждала, макар и само в колата ти това "кученце"...Да, историята е на практика смешна, но признавам, и ме натъжи...Хубаво е, че си използвала случая, за да я излееш от себе си. Нали за това сме тук - за да споделяме! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
katbalu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 04, 2007
Мнения: 177

МнениеВъведено на: 02 Мар 2021 17:03:45 » Отговори с цитат върни се горе

Изля се от раз. Това е една от многото приключенски случки с Макси. По-нататък ще ви разкажа още... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 03 Мар 2021 13:00:40 » като си почнала - давай Отговори с цитат върни се горе

Едва сега като си върнах сцената с опулените ченгета си разсмях истински! Можеше малко да преувеличиш...примерно някакви бабаити, дето ти се репчат предизвикателно, а после като в усмивки от старите ленти се качват в колата и подпикват! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Bukvist
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 12, 2008
Мнения: 143
Място: Варна

МнениеВъведено на: 03 Мар 2021 14:26:22 » Отговори с цитат върни се горе

Сладурчеста, алабайска история. Признавам си, че сега научих, че съществува такъв "модел" куче. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Мар 2021 21:43:07 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com