Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 457
ХуЛитери: 3
Всичко: 460

Онлайн сега:
:: ivliter
:: Albatros
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Що е анонимност и има ли тя почва в изкуствата
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 28 Юни 2020 09:56:57 » Що е анонимност и има ли тя почва в изкуствата Отговори с цитат върни се горе

Анонимност в изкуствата е израз на безличност, масовост, популар арт, вид параноя и/или самодостатъчност в свръхдоза.
Липса на откритост и е бягство от отговорност и вменяване на вина.
Тоест, анонимността е зловредно явление и питателна храна за добре прикрили се в мрака следовници на небеизвестният Брут,с отровни думи вместо нож.
Отворен съм и за други размисли и проблясъци...

Николай Карамфилов,
от брега...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
wawel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 07, 2015
Мнения: 16

МнениеВъведено на: 01 Юли 2020 11:22:53 » Отговори с цитат върни се горе

специално при конкурссите - дава илюзията, че участниците са поставени при равни условия.
От една страна - творбата ти требва да е ярка и запомняща се, за да спечели. От друга страна да остане анонимна за журито.....изключващи се понятия.
Карай, кой съм аз, че да променям системата? Просто, когато участвам някъде, изчитам наградените. И ако си кажа: не са ме победили, не участвам в конкурса - следващи издавия. това е единстванот, което мога да направя. Всеко жури требва да си следи новопостъпилите кандидатписания. И ако намаляват, начи има глешка. Или в регламента, или в журито. Да ква анонимност може да става въпрос, когато има афтори, които си личат от две букви на кръст?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 01 Юли 2020 16:28:47 » Отговори с цитат върни се горе

требва, издавия, всеко, требва, начи, глешка, ква, афтори - Това са думи, копирани от текста на wawel

Цитат:
специално при конкурссите - дава илюзията, че участниците са поставени при равни условия.
От една страна - творбата ти требва да е ярка и запомняща се, за да спечели. От друга страна да остане анонимна за журито.....изключващи се понятия.
Карай, кой съм аз, че да променям системата? Просто, когато участвам някъде, изчитам наградените. И ако си кажа: не са ме победили, не участвам в конкурса - следващи издавия. това е единстванот, което мога да направя. Всеко жури требва да си следи новопостъпилите кандидатписания. И ако намаляват, начи има глешка. Или в регламента, или в журито. Да ква анонимност може да става въпрос, когато има афтори, които си личат от две букви на кръст?


10 изречения - 8 фрапиращи правописни грешки, като две на една и съща дума, 3 изречения започващи с малка буква...

Не мога да повярвам, че това е мнение от тема във форум на литературен сайт, а вие?
Ако "аФторът" на това мнение, участва в литературен конкурс и използва същото ниво на грамотност, гарантирам му, че никое жури няма да си направи труд, да прочете творбата му докрай.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 01:29:35 » Понеже стана дума за конкурси... Отговори с цитат върни се горе

Отдавна съм разбрал простата и обидна истина, че Конкурсите са на принципа "аз на теб ти на мен", не ми се изброяват примери и няма смисъл, как се раздават награди от членове на журита на участници, които пък после са членове на други журита и връщат "жеста".(В.С.,И.Г.,С.Ц.,Н.Й. и много други, още от светлото ни и незабравимо минало.
Рецептата е проста, Вавел я подсказва, "плюеш и отминаваш" и после забравяш въпросния "конкурс".
Просто са мноого "измислени" тези анонимни конкурси между автори, които си знаят и кътните зъби, а останалите участници са "камуфлаж".
За "калабалък и хвърляне пясък в очите на слепите".
Но темата беше, е ли анонимността позорно деяние, за херои непосмели да си покажат "оцапаните" авторски лица.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
wawel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 07, 2015
Мнения: 16

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 08:33:49 » Отговори с цитат върни се горе

Чак сега Ви разбрах темата.

И смея да твърдя, че такива - непосмели и оцапани - изобщо няма в днешно време.
Самата същност на съвремието и икономиката непрестанно развива и укрепва ЕГОТО! Секи творец си изтипосва имената като херой под всеко свое писание. Не случайно у съвременната литература се наблюдава ерозия на сюжета, водене на разказа от първо лице единствано число, деконструкция. ИНТЕРНЕТА ПРОМЕНИ ВСИЧКО!
ВСЕ Едно, класиката-безинтернетна ти е некъв госпъл. Пасторите у църквето само от госпъл разбират......ама на улицата се появява блуса! Още малко насилие и кризи и вече имаме рока. се пак, тез стилове са си движени от фигури и са самодостатъчни, стойност. неразбираеми и вредни за пастора, ама убави. Деградационът в обществата води до метъла и дори да рапа. А рапър личнос и скромен - нема. Изцело е деконструиран, НАПЪЛНО ЕГОИСТИЧЕН и фърла камъни по дедо му, който бил такъв балак, че пеел госпъл у царквето! потрес ма майкооооооооооооооооооооооо, бълъци. И всичко това стана заради технологиите, селфитата, социялните мрежи и платеното общуване чрез телекомите. Брут ти се е превърнал във фифти сент и най-нагло ти пее: "Ще те заведа в магазина с бонбони". Може би, в българските творчески среди си има анонимни интриганти, каквито визирате ВИЕ! Ама то не е зарад писанията им афторски, а зарад парите от бюджетът. Такива не познавам, никога не съм бил субсидиран, та не ми се е налагало да търпим общуване с такиви. Щом управлението на държавата тъне в корупция и интриги, защо парите за творците да се разпределят по различен принцип? Но, все пак, на корицата, всеки си изтипосва имената и ако има армия от клакьори - книгата му винаги е успешна. Имено поради времената на култа към егоизъмъ.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 09:13:20 » Их, ахджък, би...в дисетката! Отговори с цитат върни се горе

[quote="wawel"]Чак сега Ви разбрах темата.

И смея да твърдя, че такива - непосмели и оцапани - изобщо няма в днешно време.
Самата същност на съвремието и икономиката непрестанно развива и укрепва ЕГОТО! Секи творец си изтипосва имената като херой под всеко свое писание. Не случайно у съвременната литература се наблюдава ерозия на сюжета, водене на разказа от първо лице единствано число, деконструкция. ИНТЕРНЕТА ПРОМЕНИ ВСИЧКО!
ВСЕ Едно, класиката-безинтернетна ти е некъв госпъл. Пасторите у църквето само от госпъл разбират......ама на улицата се появява блуса! Още малко насилие и кризи и вече имаме рока. се пак, тез стилове са си движени от фигури и са самодостатъчни, стойност. неразбираеми и вредни за пастора, ама убави. Деградационът в обществата води до метъла и дори да рапа. А рапър личнос и скромен - нема. Изцело е деконструиран, НАПЪЛНО ЕГОИСТИЧЕН и фърла камъни по дедо му, който бил такъв балак, че пеел госпъл у царквето! потрес ма майкооооооооооооооооооооооо, бълъци. И всичко това стана заради технологиите, селфитата, социялните мрежи и платеното общуване чрез телекомите. Брут ти се е превърнал във фифти сент и най-нагло ти пее: "Ще те заведа в магазина с бонбони". Може би, в българските творчески среди си има анонимни интриганти, каквито визирате ВИЕ! Ама то не е зарад писанията им афторски, а зарад парите от бюджетът. Такива не познавам, никога не съм бил субсидиран, та не ми се е налагало да търпим общуване с такиви. Щом управлението на държавата тъне в корупция и интриги, защо парите за творците да се разпределят по различен принцип? Но, все пак, на корицата, всеки си изтипосва имената и ако има армия от клакьори - книгата му винаги е успешна. Имено поради времената на култа към егоизъмъ.[/quote]

Кефиш, брато, а килимиторите ще те изучават хех

Николай Карамфилов,
от брега...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 10:43:59 » Re: Понеже стана дума за конкурси... Отговори с цитат върни се горе

Lirik1 написа:
Отдавна съм разбрал простата и обидна истина, че Конкурсите са на принципа "аз на теб ти на мен", не ми се изброяват примери и няма смисъл, как се раздават награди от членове на журита на участници, които пък после са членове на други журита и връщат "жеста".(В.С.,И.Г.,С.Ц.,Н.Й. и много други, още от светлото ни и незабравимо минало.
Рецептата е проста, Вавел я подсказва, "плюеш и отминаваш" и после забравяш въпросния "конкурс".
Просто са мноого "измислени" тези анонимни конкурси между автори, които си знаят и кътните зъби, а останалите участници са "камуфлаж".
За "калабалък и хвърляне пясък в очите на слепите".
Но темата беше, е ли анонимността позорно деяние, за херои непосмели да си покажат "оцапаните" авторски лица.


Общи приказки, които успокояват определени сърбежи в болно его.
След като журито в този конкурс изпрати резултатите, авторите на всички произведения ще бъдат обявени. В момента журито не знае кое произведение от кой автор е и точно затова анонимността е необходима в случая. В нашите литературни конкурси, може да участва всеки и не е необходимо да бъде регистриран тук(според твоята теория), за да му знаят и кътните зъби.
Една препоръка към Вавел и теб - не е честно, да не си спазвате рецептата, която препоръчвате на потребителите в това пространство - изхрачихте се, сега е време да отминете и да забравите за този сайт, който ви е дал възможност за изява. След като нямате вяра на създателите и организаторите на конкурсите в него, след като вашите виждания и убеждения по принцип, са с приоритет пред конкретната ситуация тук, какво за бога търсите тъдява?

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
wawel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 07, 2015
Мнения: 16

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 15:11:32 » Отговори с цитат върни се горе

Представете си,

не ставаше въпрос за Вашия сайт и за конкурсите в него!
Участвал съм на около 400 в България и по света досега.
Коментирах по принцип, че анонимния регламент дава илюзия за равнопоставеност, а това никога не е така.
Помислих, че и създателя на темата се вълнува от този регламент и споделих какво ми е виждането.
А той, човека, говорел за списъка на Рашидов. Обаче, чак от втория му пост ми се изясни.
Това ми е политика към всички сайтове и събития, не само тук.
Колкото до отминаването: админите винаги може да изтрият ВСИЧКО, което ги дразни. Културата ми стига да разбирам и от половин дума.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Lirik1
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2020
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 16:04:45 » Re: Понеже стана дума за конкурси...анонимни Отговори с цитат върни се горе

[quote="hixxtam"][quote="Lirik1"]Отдавна съм разбрал простата и обидна истина, че Конкурсите са на принципа "аз на теб ти на мен", не ми се изброяват примери и няма смисъл, как се раздават награди от членове на журита на участници, които пък после са членове на други журита и връщат "жеста".(В.С.,И.Г.,С.Ц.,Н.Й. и много други, още от светлото ни и незабравимо минало.
Рецептата е проста, Вавел я подсказва, "плюеш и отминаваш" и после забравяш въпросния "конкурс".
Просто са мноого "измислени" тези анонимни конкурси между автори, които си знаят и кътните зъби, а останалите участници са "камуфлаж".
За "калабалък и хвърляне пясък в очите на слепите".
Но темата беше, е ли анонимността позорно деяние, за херои непосмели да си покажат "оцапаните" авторски лица.[/quote]

Общи приказки, които успокояват определени сърбежи в болно его.
След като журито в този конкурс изпрати резултатите, авторите на всички произведения ще бъдат обявени. В момента журито не знае кое произведение от кой автор е и точно затова анонимността е необходима в случая. В нашите литературни конкурси, може да участва всеки и не е необходимо да бъде регистриран тук(според твоята теория), за да му знаят и кътните зъби.
Една препоръка към Вавел и теб - не е честно, да не си спазвате рецептата, която препоръчвате на потребителите в това пространство - изхрачихте се, сега е време да отминете и да забравите за този сайт, който ви е дал възможност за изява. След като нямате вяра на създателите и организаторите на конкурсите в него, след като вашите виждания и убеждения по принцип, са с приоритет пред конкретната ситуация тук, какво за бога търсите тъдява?[/quote]

Да, дъното се не вижда - "сърбежи в болно его", "изхрачихте", "тъдява" - това ли са изяществото, което търсихте с наблюдателното си изпъкнало око...
И това размахване на пръст, споменаване на Бог, неуместно, хм. И "търсите тъдява" теле под вола.
Тук се говори по принцип за анонимни конкурси, вие защо бягате като "гузен негонен"?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 02 Юли 2020 16:36:51 » Отговори с цитат върни се горе

В момента тече оценяването на конкурс в този сайт. Темата навежда на целенасочени размисли от сорта на: "Думам ти дъще, сещай се снахо."
Смени си питието, док или доставчика. Не ползвай този сайт, за да си избиваш комплексите. Намери си друга трибуна. Временно ти спирам коментарите.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com