Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 401
ХуЛитери: 2
Всичко: 403

Онлайн сега:
:: rady
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Класиране конкурс "Очи към себе си" 2020
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 28 Мар 2020 19:34:52 » Класиране конкурс "Очи към себе си" 2020 Отговори с цитат върни се горе

Галерия „Арт Маркони”
И
Сайт за художествена литература
ХУЛИТЕ.НЕТ
класиране

КОНКУРС ЗА СМЕШНА ПОЕЗИЯ И ПРОЗА

„ОЧИ КЪМ СЕБЕ СИ” 2020

Скъпи приятели,
Преди да обявя крайното класиране, ще си позволя от името на журито: Женя Живкова –Стайкова, Калина Щерева, Елка Стоянова , Кирил Аспарухов и моя милост Ваня Маркова, да изразя огромното удоволствие от хубавите творби, които участваха в това издание на конкурса.
За съжаление и този път не минахме без контестации и накърнени чувства. Оторизирана съм от членовете на журито да споделя, че заставаме зад оценката си на произведението „Пицария Гугъл” единодушно и считаме, че заслужено е събрало най-висок сбор точки, а както се вижда и от четенията – то е от фаворитите и на публиката. Краси Йорданов /divkozel/ се е доказал като добър автор през годините и ние не се съмняваме в неговата почтеност. Поради обвиненията в плагиатство, авторът изрично помоли произведението му да не участва в класирането и ние се съобразяваме с това. Нашият дългогодишен спонсор на първите награди в този конкурс Женя Живкова-Стайкова, държи да връчи своя награда: 3 нощувки със закуски във Виена на Краси Йорданов /divkozel /, а останалите членове се съобразяваме с нейното желание.

Проза:

Първо място: „Умници и борбата с тях- verysmallanimal
Второ място: „Площадът” - mamontovo_dyrvo
Трето място: „Сексуалният живот на пандите” - ElenaZelena
Поощрение: На мисирките с любов - giro

Поезия:

Първо място:”Пет по двадесет стотинки” zinka
Второ място: „Кама сутра във ФБ” – Albatros
Трето място:”Овощна градина” – tot_amon
Поощрение: „А Шекспирт повече не драсна ред” - ringo
.
Благодаря на всички участници за свежите погледи към себе си! Радвам се, че успяхме да оживим това обичано пространство за споделяне на творчество. Поздравления за отличените и не забравяйте:

ВИЕ СТЕ ПЪРВИ СРЕД РАВНИ!

Сложната ситуация , в която попаднахме роди идеята форумът да остане отворен и всеки, който пожелае може да продължи да тества своето остроумие и чувство за хумор.
И нека не забравяме:

СВЕТЪТ Е ОЦЕЛЯЛ ЗАЩОТО СЕ Е СМЯЛ!

Удоволствието бе взаимно !
Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 28 Мар 2020 22:56:07 » Отговори с цитат върни се горе

Аз и първата награда?
Ето – това е изненадааа!
С валсов ритъм се поклащам
радостна, но и смутена,
че във мислите си хващам
вече влака за Виена! 

Благодаря, благодаря, благодаря...!
На Журито, на Маркони, на сайта Хулите, на всички, които се смяха с мен - заедно и поотделно!

Смехът, доброто настроение са живец и мощно оръжие и за самоотбрана и за нападение /когато се наложи/.
Желая много добри хрумки и много усмивки на всички ви, приятели -хулитери и кандидат-хулитери!

ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ ЖЕЛАЯ!!!

Радвам се,че "Очите..." остават отворени за споделяне, усмивки всякакви и добро приятелство!

zinka
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 03:04:44 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за номинацията и честито на всички участници! Много силно издание беше, много силни и добри творби!Щеше да стане страхотен купон..Дано следващата година отново да е възможно!
Усмихвайте се! Нали светът е оцелял защото се е смял...И повече от всичко, бъдете здрави! Kiss И си стойте вкъщи, разбира се! Rolling Eyes Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 10:52:17 » Отговори с цитат върни се горе

Сърдечно благодаря за номинацията и поощрението да бъда на една маса с автори като спечелилите!!!
Вакрилов е истински писател, за харизматичния Слон съм говорил много, а Елена Зелена трябва непременно да бъде четена /разказът й Свобода е моят безапелационен фаворит в целия конкурс/!
С радост открих нови /за мен/ автори тук и се насладих на чудесния им стил. Тези конкурси са силни и значими най-вече с това, че ни амбицират да се съревноваваме, а точно така и да се развиваме - нещо което добре се проследява в биографията на "Очи към себе си".
За финал ще си позволя да кажа и нещо критично - мисля, че "очи към себе си" трябва да се схваща и интерпретира в текстовете ни малко по-тясно. Това, естествено, не значи непременно да пишем от първо лице, както не значи, че ако сме писали в тази форма и звучим автобиографично сме спазили идеята.
Благодаря отново на всички!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 11:20:55 » Отговори с цитат върни се горе

Брей! Ама много благодаря на журито, задето си е сложило главата в торбата с тая моя писаница! Малко съм озадачен, защото има толкова много хубави неща тази година. Нейсе.
И искам да кажа на Краси Йорданов: Пич, не трябваше да изтегляш разказа от конкурса. Дори идеята да е почерпена от анекдот ( а не го вярвам), това по никакъв начин не омаловажава авторовото участие - я погледни др. Овидий, който прочел 'Илиада' и взел, че написал 'Енеида'... Но да, тогава не е имало толкоз графомани с подтиснати сексуални комплекси, та и до сега го четем.
Отивам да чета Поет 2018 (!) и ще си туря нов никнейм - мислех да е Писател, ама май по-добре е Фактурист.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ElenaZelena
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 20, 2019
Мнения: 9
Място: Джумаята

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 11:53:51 » Благодаря! Отговори с цитат върни се горе

Мили хора, огромно благодаря за признанието и наградата, благодаря за възможността да участвам в този конкурс и за честта да се наредя сред всички тези имена, благодаря ви, че ви има и в тези трудни времена давате радост, надежда и смисъл на хората, които обичат да четат и пишат! За мен е страхотна гордост и радост, че съм сред класираните!
Дните минават, не съм виждала родителите си повече от седмица. Което е много, много нетипично, защото те живеят на първия етаж, аз на третия и ежедневно разменяме яйца, чаши захар, чинии леща и маленкото, което циркулира между двата етажа с раница на гръб и ненаписани домашни. Вчера, докато чаках реда си пред зеленчуковия магазин до входа, майка ми излезе, за да пазарува. И двете се спряхме конфузно в така естествения си стремеж да се прегърнем след дългото отсъствие. Поговорихме си от два метра разстояние. През маски. Прибрах се с отчаянието на залостено животно. Седнах на дивана със сълзи на очи. И отворих Хулите. Има неща, които печелим и такива, които губим. Житейска закономерност, с която, изглежда, сме свикнали. Дано само равновесието не се нарушава прекалено! Благодаря ви още веднъж и бъдете здрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 14:29:38 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте и от мен.
Всички призьори могат да получат паричните си награди по банкова сметка - 150 лв за 1-во място, 100 лв за 2-ро и 50 лв за 3-то. В двете категории. За целта изпратете сметката си на мейл admin@hulite.net и парите ще ви бъдат преведени веднага.

В тези ужасни дни на тотална социална изолация, не ни остава нищо друго, освен да се надяваме тази гадост да отмине по-скоро и отново да се срещаме в прекрасната галерия на Ваня - Галерия "Маркони".

И последно, но първо по значение.
БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 15:05:45 » :) Отговори с цитат върни се горе

Привет и честито на всички спечелилиSmile Аз, специално много се радвам на
Зинка и Вакрилов!Smile
Колкото до плагиатския дебат - може и авторът да е преживял нещо подобно през 2016г, но хайде да не се правим на глупаци - този брадясал виц циркулира в нета от 2003 и 2007 година...Ще сложа линковете, които ми пратиха https://www.neowin.net/forum/topic/145560-placing-pizza-order/?fbclid=IwAR3P4_oAH7Zh3CMS1Y0vm1arQuayaeBngYkgFZj9xUkqnM40vYbHc12S6ig
https://neosmart.net/forums/threads/pizza-order-joke.1296/?fbclid=IwAR2QqZ9cserVLu0zp36Xz3atZ8wutguZBSVBRZD7kU8YH9fXHCcdcP1Ox80
Няма лошо - ама хайде да си запазим хубавия конкурс - неопетнен от игрички, плагиатство и интриги- благодаря на организаторите и лично на Ваня Маркони -посмяхме се!SmileДа сме живи и здрави - догодина пак да се посмеем!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 19:10:28 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Сърдечни поздрави на всички участници и отличени!
Да бъдем)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 21:56:03 » Благодаря за милите думи Отговори с цитат върни се горе

Скъпи приятели, този конкурс има дълга история. Само идеята е моя и терена за награждаването, но през всички тези години не съм го правила сама. Щастлива съм, че любимият ни сайт прие идеята, че съветът одобри наградния фонд. Винаги е имало човек от админите, който се е занимавал през цялото време с публикуване на произведенията ви, едва от две или три години променихме регламента. Винаги е имало съмишленици, които са подкрепяли наградния фонд: първо беше Митко Динев с уикенд за двама в х-л"Бриз" Варна, а когато нещата при него се промениха Женя Живкова предложи наградата във Виена. Както и да го погледнем - няма конкурс с такъв атрактивен награден фонд. Знам, че много от вас участвата заради идеята и са далеч от мисълта дали ще бъдат подобаващо оценени. Но знам колко благодарни и щастливи са се чувствали тези, които са се възползвали от почивката във Варна или пътуването до Виена. Щастието няма нужда отсподеляне - то трябва да се преживее и толкова. Вероятно за това няма нито един разказ, споделящ тези хубави моменти. Почти се изненадах на заглавието "Три дена във Виена", защото авторът му не е от печелилите наградата до сега. Аз все се надявам, че някой ще даде тон по тази тема: Много хубаво звучи - Три дена във Виена! Еха! Laughing Laughing Laughing
Искам да благодаря на Женя и нейното семейство, които също, като нас преживяват тревогите от ситуацията в която сме. Моля се от цялото си сърце това голямо изпитание да мине! Моля се за нейният съпруг - Митко, който е лекар и е от застрашената категория. Благодарна съм, че независимо от стреса в който са, далеч от родители и близки, нито за миг не се поколебаха да подкрепят и тази година нашият конкурс.
Благодаря ви за вниманието и доверието!
Маркони

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 22:09:36 » На конкурс, като на конкурс... Отговори с цитат върни се горе

Браво на огранизаторите!
Поздравления на наградените!
Забавлявах се много.
Благодаря за номинацията!
Този конкурс е с голяма Човещинка - не бе съревнование, а съпричастност, подкрепа и удоволствие от таланта на другите.
Радвам се, че ви има приятели - храбри души!


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: zika на 04 Апр 2020 21:52:32 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 29 Мар 2020 23:15:08 » Отговори с цитат върни се горе

Честито и от мен на всички наградени! Много съм доволна колко хубав конкурс се получи! Имаше много стойностни произведения, четох ги с удоволствие Smile
За ситуацията с вируса:
На всички ни е много трудно в момента. Хората не могат да отидат до съседите, пък камо ли на почивка в друга държава. Така че наградата си остава валидна докато победителят има възможност и реши да я използва. Когато дойде този момент, а аз се надявам да е скоро, само ми напишете мейл на jivkova@hotmail.com
Smile Smile Smile
Сметнах, че след около 10 месеца започва следващият конкурс "Очи към себе си" , тоест съвсем скоро. Така че си заслужава да започваме да мислим от сега интересни и смешни истории.
Целувки и здраве на всички!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 30 Мар 2020 00:28:49 » И малко статистика Отговори с цитат върни се горе

Трудно ми е да преброя колко автора са се включили, но в този конкурс журито трябваше да прочете над 120 - творби...БЕЗВЪЗМЕЗДНО!!!

Това, че отличените са първи сред равни, не го споменавам просто така. Разликата между отличените произведения е една точка. Изключение правят единствено "Пет по двадесет стотинки", събрало 42 / от 50 възможни/ и "Пицария Гугъл" 29 точки.

Имали сме години, когато излъчваме по 2 поощрения, но този път беше невъзможно защото "Викинг","Свобода", "Жажми...", Лагерритни и цифридеенелни...", На истината краката са къси", "Луната не спи" и "Мъката на художника" се подредиха на пето място с еднакъв брой точки. Същото се случи и със стихотворенията "Когато жена ми..." и "Кихавица"...

Споделям тази статистика за да се уверите колко трудно е било на журито да отсее номинации, както и да определи най-добрите.
Радвам се, че Кирил Аспарухов, един прекрасен приятел, поет, телевизионен водещ и човек на духа, вече толкова години ни подкрепя и се нагърбва с не леката задача да изчете всички произведения. Той също е у дома си, защото е в рискова възраст - 71 и от телевизията са преценили, че не могат да го поставят в риск. И ако преди седмици се чудеше как ще се справи със срока за оценяване и подскачаше при появата на всяка нова творба, сега е доволен, че може да си препрочита всичко отново и се забавлява искренно.
За следващият конкурс Иван Вакрилов* verysmallanimal и Зинаида Чаушева zinka, като фаворити в това издание, ще заемат места в журито, както това направиха миналогодишните победители Калина Щерева* abonnat и Елка Стоянова*ellist.
А до тогава - използвайте времето пълнощенно! Пишете, препрочитайте и се забавлявайте!

Маркони Laughing Laughing Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
giro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2014
Мнения: 100
Място: Източна Румелия

МнениеВъведено на: 30 Мар 2020 05:53:57 » Отговори с цитат върни се горе

Съдийската работа не е лесна - освен по закон, трябва да се отсъжда и мъдро - сложно е, дори е отказващо понякога Very Happy Very Happy Very Happy
Благодаря за труда и порива на всички!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 30 Мар 2020 08:29:39 » Отговори с цитат върни се горе

Поклон пред победителите!
Поздрави за призьорите!
Благодарен съм на Аноним Апокрифов и Райсъна, че еднин ден, преди няколко години докато си пиехме бирата пред НДК ме "светнаха" за този конкурс и ме убедиха да участвам! Тръпката е неповторима!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com