Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 887
ХуЛитери: 5
Всичко: 892

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy
:: Icy
:: nina_nina
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Луната не спи
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 31 Яну 2020 22:40:59 » Луната не спи Отговори с цитат върни се горе

Българинът не четял. Ама моля ви се, я колко групи на четящи се нароиха. Кой за пръв път срещнал Ремарк, кой търси „Бел Ами”, но преведена на български, кой очаква да забогатее след „Богат беден“. Като изключим онези, дето отдавна са наясно с пола на Джордж Елиът, искам да благодаря на демокрацията, че ако не друго, отвори шестата чакра у българина. Мъдрост, родолюбие и духовност запълват вакуума на изтънелите джобове. Та четат хората, пишат постове, аргументи, стихове, даже проза. Мисли и думи летят наоколо, а трибуната тясна – семейна една такава, приятелска. Идеята за книжка човърка твореца като артрит коляното. Известните издателства обаче не надават ухо за творчеството му. Кой ще влага средства в прохождащ автор? – успокоява се начинаещият писател, че причината не е в него и се оглежда наоколо. И тук се появявам аз, спасителката, но не от плажа – предлагам надежда на добра цена. И като казвам „аз“, имайте предвид, че не един и двама се изхранват с това. Конкуренцията е жестока. То и аз започнах с няколко преводни книги. Още имам бройки от тях. Hо сега съм изцяло отдадена на авторите си – организирам ги в групи каквито ти душа иска – за четене, творческо писане, как да се държат пред публика ги уча. Конкурс ще им спретна, антология ще им издам по мой патент, после изява с четене, ще се скарам с този-онзи – лоша реклама няма, придавам си важност и ги гълча, че ми е омръзнало да чета неграмотни текстове. Стимулирам ги всячески. Много се чудя на тези, дето надават вой за девалвация на литературата. Не знаят какво приказват, издавайте си спокойно стойностните творби, моите автори летят в своя орбита и не ви пречат.
Ето, тази сутрин още няма 9 часа, една госпоица ми пратила 32 разказа. Отварям първия – майко мила, то едни вълни се плискат, то нагорещени тела, пък „прохладен брис ги охлажда“. Отговарям сдържано, че по книгата има много работа – ще ангажирам най-добрите редактори и коректори. Предлагам ѝ да помисли за ново заглавие. „Луната спи“ нарушава авторските права на Дони. Прилагам разбивка на сумата, която трябва да заплати, и други привлекателни подробности – като почти безплатнa електронна книга, капацитет на залата за представяне, реклама и интервю в два сайта (и двата са мои). Веднага получавам отговор – впечатлена е от професионализма ми и гори от нетърпение да сключим договора. Препращам разказите на редакторката си, която съвместява функцията на коректор, а когато съм заета, поема и художествено оформление. „Виж там какво можеш да направиш“. Скоро тя ми отговаря: „ Най-добре да я пренапиша “.
И сега да не помислите, че се оплаквам, търсят ме и много добри. Аз не им го казвам, щото те и без това първи излитат от топлата ми прегръдка. Най-хубавото е, че идват нови таланти, роят се като звезди. Трябва им само луна да ги освети.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: IGeorgieva на 16 Фев 2020 00:18:40 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 31 Яну 2020 23:05:17 » Ох, колко си права! Отговори с цитат върни се горе

Дето Ганка Филиповска,споделяйки редакторският си опит, казва: Аз до този момент не съм срещала автор, който да не е най-малко гениален!" Laughing Та и ние. Хубава тема си захванала. Ако я продължиш с четящите групи, ще стане страхотна поредица. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Яну 2020 23:26:32 » Актуално е все още явлението Отговори с цитат върни се горе

Така е, графомания му казвахме преди 30 години, когато се нароиха писатели, поети, хумористи. Не че няма явления на небосклона литературен, но се нароиха и Издателства, и примамливи оферти.
Тоест има "взаимност" и интереси. Нещо подобно на литературните конкурси за Поезия на името на еди кой си...еди коя си и т.н. човещина, да не кажа нещо друго.

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 01 Фев 2020 01:19:53 » Отговори с цитат върни се горе

Добър анализ на реалностите...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Фев 2020 09:21:36 » :) Отговори с цитат върни се горе

Може ли и аз да ви пратя -имам към стотина разказчета, само ще трябва да вкарате малко бриз в тях, че нямам?Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 04 Фев 2020 11:00:48 » група - четящи дорде спящи ;) Отговори с цитат върни се горе

Мдааа...позната история. Пишем-бришем, с пот на челото, да впечатлим фейс обществото Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Фев 2020 12:29:32 » Отговори с цитат върни се горе

Пишете! "Само литературата не се подчинява на закона за разлагането - единствена тя не познава смъртта!"
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 07 Фев 2020 20:46:08 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Sad Sad Sad
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
yglen
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 17, 2007
Мнения: 28

МнениеВъведено на: 21 Мар 2020 01:02:21 » Отговори с цитат върни се горе

Wink Wink Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com