Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 771
ХуЛитери: 1
Всичко: 772

Онлайн сега:
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Последно сбогом на krasavitsa
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
traveller
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2007
Мнения: 224
Място: Прага, Чехия

МнениеВъведено на: 05 Фев 2020 11:42:55 » Последно сбогом на krasavitsa Отговори с цитат върни се горе

Очаквано, на мен се падна задачата да информирам тукашните читатели, че преди няколко дни ни напусна един достоен човек, добър приятел и талантлив прозаик, без да споменавам всеотдаен редактор - качество, в което само аз и неколцина други в този сайт познавахме krasavitsa.
Тъй като не ми е дала изрично съгласие да разкривам самоличността й, няма да я правя публично достояние. Ако е упълномощила някого тук, може да го направи в коментарите.

Мнозина от редовните читатели, особено от по-старите времена, вероятно ще си спомнят епичните битки и разпри, най-вече под моите произведения, в които понякога се включваше и тя. С нея водехме други, много по-важни сражения на полето на поезията, понякога със седмици и месеци, а перфекционизмът и търпението й ме научиха на много неща. Дано съм бил добър ученик.

Дали случайно или не, последното произведение, което е публикувала тук, е посветено на мен. Май имаше и още няколко, в които разкрива различни страни от нашата дългогодишна и (надявам се) ползотворна съвместна работа.

Аз от своя страна си избирам едно от многото посветени на нея стихотворения, за да й кажа последно сбогом:

И тъй като...

На krasavitsa

Така обичам твоите ръце
когато ми усетят сетивата,
така безмълвно моля се дано
да бъдеш в моя път
и по-нататък.

Да мога да разказвам как звезди
от моите звезди си разпознала,
да мога да усещам не преди,
а утре как света ми
си разбрала.

И тъй ме разпокъса на мечти,
и толкова далеч ме изповяда,
че втурнах се да видя как валиш
и колко от дъжда
ще ти присяда.

И вече съм разбрал, че много дни
във нощи са преливали за мене.
Когато си мълчала - със сълзи
ръцете ми си топлила
ранени.

Аз искам да сънувам твоя сън,
а моят да те буди от очакване,
да бъдеш като сбъдната отвън,
а вътре - разтопена
да проплакваш.

И тъй като открих кога мълчиш
и строга как успяваш да обичаш,
навеждам се и днес - да ми простиш
и се изправям –
пак да ме разсичаш.


Почивай в мир, приятелко!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 05 Фев 2020 19:07:00 » !!! Отговори с цитат върни се горе

Знам, че хората сме смъртни и рано или късно се случва да загубим скъпите си хора, но все някак си мислим - не сега и не точно този човек! Толкова се зарадвах, когато миналата година прочетох нещо ново от Красавица, след като дълго не беше публикувала! Сайтът печелеше много от нейното остро перо, от непримиримото и чувство за справедливост, от интелекта и, от тънкото и чувство за хумор! Беше събитие и чест за мен да си спечеля нейните коментари...
Много, много съжалявам, че загубихме един от най-ярките си членове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamasha
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 29, 2008
Мнения: 465
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 06 Фев 2020 13:38:57 » Отговори с цитат върни се горе

Тъжна новина!

Отиде си още едно от най-талантливите пера на Хулите, автор с огромна обща култура, с изключителен усет за езика, човек, който никога не си позволи злобни коментари или забележки, който умееше да вижда и добрите страни, и недостатъците на дадена творба, да критикува, без да обижда или засяга самолюбието на автора, но който всеки път казваше, каквото мисли с откровеност, достойна за уважение.

За мен беше удоволствие, макар и за кратко, да общувам с нея на страниците на Хулите. Ще ми липсва нейният красив български език, нейното прекрасно чувство за хумор, нейната винаги справедлива и точна преценка, мъдрото ѝ отношение към нещата.

Image

Сбогом! Почивай в мир, Красавице!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 06 Фев 2020 22:47:20 » Почивай в мир! Отговори с цитат върни се горе

Обичам нейните пътеписи, нейният невероятен усет за атмосферата в различните градове. Оня пътепис за Лондон мога да цитирам в първата му част наизуст.
Ерудит, който във всеки текст, с лекота и изключителна прецизност, излагаше факти, до които не всеки може да се добере. Правеше го по елегантен, приятно четивен и ненатоварващ начин. Никога не стояха натрапчиво или изтъкващи превъзходство.
Толкова се зарадвах, че неотдавна отново се появи и побърза да се включи в атака...Ще ми липсва.
Съжалавам, че прочетох произведението, публикувано в карето за реклама, преди тази новина. Глупаво предложих да го включи в конкурса. Знам, че не би го направила сама, но допусках, че заради предизвикателството, защото текстът й е точно такъв, би се съгласила. Сега се чувствам нелепо. Съжалявам.
Светлина на духът ти, Красавица!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1372
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 07 Фев 2020 10:43:40 » Отговори с цитат върни се горе

Почивай в мир, Красавице!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 07 Фев 2020 16:46:38 » О, милата...с невероятните пътеписи...(( Отговори с цитат върни се горе

Душата и да е спокойна в небесните пътеписни селения Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Фев 2020 17:46:28 » Отговори с цитат върни се горе

Много тъжна новина!
Когато някой такъв, макар и само виртуален познат, си отиде, останалите осиротяваме.
Моите и на Красавица разбирания и възгледи бяха коренно различни. За нея и стиховете ми, и коментарите и анализите, които съм правел, са били "като на селскостопански работник". Не случайно в един коментар Папакот й написа: "Ако поставя traveller и теб от едната страна на една "литературна" монета, Ангар го виждам откъм нейната обратна страна".

На противоположни мнения бяхме и във форумите. Тя си падаше и малко антикомунист, и малко русофоб, но без грубиянство и простащина. Беше много ерудирана, свободомислеща, с нея беше удоволствие да се говори и спори.

Днес, освен чисто човешката жал, почувствах се и като осиротял - напуснал ни е един от най-уважаваните ми опоненти.
Много ми е тъжно!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 07 Фев 2020 23:32:36 » Отговори с цитат върни се горе

Сякаш ми трябваше време да проумея, че е истина...
Много съжалявам,
беше ярка, пряма и готина, харесвах я и се радвам, че я познавах - повече в сайта и недостатъчно извън него.

Светъл път и мир на душата ти, krasavitsa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 10 Фев 2020 01:06:07 » Отговори с цитат върни се горе

Много я харесвах.
Великолепно пишеше, а как коментираше...като бръснач.
Ще ми липсва!

Почивай в мир, krasavitsa!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 10 Фев 2020 17:00:50 » Отговори с цитат върни се горе

Макар и да не я познавах лично, и аз я харесвах.Това е силата на Личността- да отстои уважението и спомена за себе си, дори без да покаже лицето си. Красиво и светло небе да са й !
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 10 Фев 2020 20:56:30 » "Моите страхове" Отговори с цитат върни се горе

Мога само да изразя почит и да потвърдя: "Бельото на Красавица е чисто!".
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
ehnaton
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 26, 2013
Мнения: 13

МнениеВъведено на: 05 Мар 2020 07:30:27 » ... Отговори с цитат върни се горе

Едно рамо по-малко в боя, но хиляди куршуми на непримиримостта, изстреляни към вечността...
За мен беше чест, на земята няма време за щастливи дни, отиваш си, и ти...

Бог да я прости!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
traveller
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 28, 2007
Мнения: 224
Място: Прага, Чехия

МнениеВъведено на: 10 Мар 2020 15:35:28 » Заслуженият покой Отговори с цитат върни се горе

Вчера изминаха четиридесетте дни, в които душите се лутат. Нека изпратим Красавицата - да се въплъти в следващия достоен и нека се помолим - той да попадне сред нас. Сбогом, скъпа!

Моля администраторите да затворят темата. Благодаря!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
RonnieSlowhand
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2009
Мнения: 31

МнениеВъведено на: 11 Мар 2020 02:22:54 » Отговори с цитат върни се горе

Извинявам се за късното включване.
Krasavitsa беше невероятен читател. Малкото ми контакт с нея беше много ценен. Мъчно ми е, че тя вече не е тук, и дано пътуването ѝ нататък е леко.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 12 Мар 2020 12:11:11 » Отговори с цитат върни се горе

Не писах веднага по темата, защото, колкото и сантиментално да звучи, наистина не намерих сили. Допреди година може би с Красавица често се чувахме, после Скайпът ми се скапа и така и не успях да го възстановя. Тя имаше дрезгав глас на дългогодишна и страстна пушачка, широка обща култура, остър ум, фин усет за литература и способност за елегантна ирония. Каза ми на колко години е и че не е добре, каза ми какво работи, но не и името си, а и аз никога не я попитах. Разбира се, traveller беше основната ни тема - мисля, че тяхното приятелство е не само отвъд възрастта, но и отвъд времето. Ще оставя темата отворена още няколко дни, след което ще я заключа, защото това е желанието на traveller.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com