Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Anyth1978
Днес: 1
Вчера: 1
Общо: 14145

Онлайн са:
Анонимни: 752
ХуЛитери: 1
Всичко: 753

Онлайн сега:
:: valchebnica

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Този пожар - Цурка
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Фев 2020 14:21:36 » Този пожар - Цурка Отговори с цитат върни се горе

Вратата на лекарския ми кабинет беше изритана с крак и Цурка се вмъкна с цял наръч пердета, не спирайки да бърбори:
- Аз и за манипулационната съм ушила - да видиш колко уютно сега ще стане, даже може и червени фенери да сложим! – кискаше се тя.
- Да бе – и табелка ,, Възнесения правим всякакви” – разхилках се и аз.
- И за кабинета на другата докторка съм приготвила, ама техните са по-грозни – додаде Цурка.
От 3 дни имах нова медицинска сестра – Цурка – дългокрака, червенокоса, с къса поличка и гейзер от енергия и щури идеи.

– Дай една стълба, докторке – имаш ли стълба? – тя измерваше с поглед високите прозорци и ръждясалите корнизи. От птичи поглед се виждаше, че в кабинета ми няма стълба, но се почувствах длъжна да отговоря, че нямам такава налична.
- Ей сега ще намеря – не може да нямате дърводелци в това министерство! – каза Цурка и изхвърча.
Трябва да добавя, че слуховете за новата сестричка с късата поличка вече бяха обиколили ведомството, затова не се изненадах, когато след десетина минути Цурка довлече в кабинета няколко юнака - барабар с голяма дърводелска стълба. Единият от тях даже беше с костюм и вратовръзка – господин Тодор Ефремов – средно ниво началник, но Цурка незнайно откога и защо му казваше,, Тошка,, и точно него избра да се покачи на стълбата и да свали старите пердета.
- Хайде, Тошка, давай, разчитаме на теб! – окуражаваше го Цурка, но дали господин Ефремов не понасяше височини или просто не беше закусил, но когато се покачи най-горе, той пребледня и започна да се олюлява.
- Остави! – изкомандва го Цурка – Слизай, че ще се пребиеш, а днес не ни е ден за шев и кройка – нали, докторке! – разхилка се на собствената си шега Цурка, но Ефремов като чу за шиене и почти се стовари в ръцете ни.
- Ама сте кекави мъжете – човек да не ви накара нещо да свършите! – Цурка ми пльосна Ефремов на кушетката да го реанимирам и се обърна към следващия юнак:

- Ти си ни надеждата! – и го погледна както Кейт Уинслет малко преди Титаник да потъне.
Този юнак беше Петър - домакина, но всички му казваха Пепи Дебелия и затова много се учудих, когато Цурка взе да му дава наставления:
- Хайде, Пешко, внимавай, Пешко!

И Пешко действително внимаваше, но още първото стъпало на стълбата изскърца зловещо под неговите 120 килограма, а най-горното направо каза ,, хряс,, и Пешко се стовари върху нас с всичките си килограми на преял хипопотам. Добре, че жертвите от поддръжката бяхме само натъртени и навехнати, но Пешко охкаше като за световно по охкане.
- Докторке, виж оправи го и този, а ние ще опитаме друг вариант! – не секваше работохолизма на Цурка. Тя изпрати двама да заковат стълбата, а на други двама нареди:
- Дайте бюрото и отгоре ще сложим стол!

Третият, който се покачи, беше снажен, но не отчетохме факта, че столът беше на колелца / Цурка хареса да се върти на него/ и когато момъкът се пресегна отвъд двайсет сантиметра, които можеше да достигне, столът се хърлузна от бюрото и юнакът се изтресе, като пътьом се хвана за шкафа с лекарствата, та събори и него...
Последва пренеприятен звън от счупени стъкла, петрита и ампули, но по-лошото беше, че човекът се беше порязал на няколко места – вярно – съвсем повърхностно, но кръв течеше дори от лицето му.
Странно, колко зле действа на мъжете видът на кръв - в един момент всички присъстващи почнаха да се олюляват и да капят като зрели круши. Моментално прецених обстановката – кабинетът ми приличаше на бойно поле, осеяно със стъкла и тела, като всичко мъжко беше извън строя, а ние с Цурка като две самодиви в бяло предприехме акция по превързване и свестяване.
- Няма как да стане по-зле! – помислих си аз, когато на вратата се почука:
- Цурка, виж кой е и ако е някой припаднал – давай го към групата! Всички други да дойдат след половин час!

Да де, ама вратата беше вече отворена и на прага стоеше...нашият началник – д-р Хлебаров. Беше дошъл да види как се адаптира новата медицинска сестра и да разбере има ли някакви проблеми. Той хвърли бърз поглед на бойното поле и много саркастично ме запита:
- Д-р Петрова, какво става тук – да не провеждате учение или бойна тревога?

Има моменти, в които истината не върши работа – да му кажа, че закачваме пердета – на фона на целия мор в кабинета – щеше да прозвучи нелепо, затова лаконично отговорих:

- Не! – и докато се чудех как да обясня ситуацията, на вратата отново се почука:
- Само дано не е министърът! – призовах всички Деви-Марии аз, но вратата с тръсък се отвори и двамата юнака със закованата стълба нахълтаха вътре.

При рязкото отваряне, обаче, те успяха да халосат доктор Хлебаров по темето и той изрева кански, а сетне потърси къде да седне, но тъй като на кушетката се беше разплискал Пешко Дебелия, нашият началник само се подпря на стената и ни загледа с огромно възмущение и почуда.
- Ех, и Вие ли дадохте фира – аз тъкмо щях да Ви помоля да ни закачите пердетата! – отзова се до него Цурка – Ето Ви лед – сложете си компрес да не ви стане цицина!
А на мен ми смигна – един вид – за какво ни е началник, ако не го използваме!
После Цурка огледа прясно - реновираната стълба и взе решение:

- Ей, я всички затваряйте очи – качвам се сама да си свърша работата! То от мъж помощ да чакаш е като от умрял писмо – само за едно нещо ставате, ама и там - гаранция – Франция!
Цурка придърпа късата си поличка и се изкатери пъргаво като козичка, а след това бързо и методично започна да сваля старите пердета. Дали всички бяха затворили очи не знам, тъй като придържах стълбата, но по едно време забелязах, че под прозорците беше почнала да се събира публика:

- Нека гледат – чисти са ми прашките! – разхилка се Цурка и почна да окачва новите пердета.

Тази процедура отне десетина минути, през което време повечето от припадналите се бяха съживили и ние започнахме един по един да ги изпращаме, като Цурка старателно ги вписваше в журнала с диагнози контузия, колапс или порезна рана. Толкова травматизъм в мирно време отдавна не беше се случвал, но доктор Хлебаров ни е свидетел – никакво надписване на пациенти.

Когато и стъклата бяха пометени, оцелелите ампули събрани, а шкафа – изправен, Цурка потри доволно ръце, огледа новите пердета и каза:

- Ех, ама хубав ни стана кабинетът, нали докторке! Сега остава само червените фенери да закачим – имаш ли фенери, докторке? – погледна ме тя сериозно и аз изтръпнах:

- Сакън, само не хуквай да търсиш фенери сега! – вързах й се аз.

- Майтап, бе, Уили! – Цурка се разсмя жизнерадостно, а аз въздъхнах и се замислих какви ли големи прегрешения от някой минал живот изкупвам, защото в този със сигурност не бях заслужила този пожар – Цурка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 01 Фев 2020 18:02:31 » Отговори с цитат върни се горе

По една Цурка /не повече!/ е задължителна за всеки трудов колектив!
Енергизира и сплотява! Smile
И тъкмо когато си мислиш, че ти е дадена като наказание - хоп - и изненадааа - приятна, де!! Smile)
Пожелавам ти я - по всякакъв повод и без!
Харесах много!

Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 01 Фев 2020 18:28:23 » Отговори с цитат върни се горе

Браво докторке! Аз гледах отвън... лелеее! Подадох молба за санитар...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Фев 2020 22:06:12 » Толкова ги обичам тези истории с Цурка Отговори с цитат върни се горе

Най-после да предложиш нещо с тази сладурана! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 02 Фев 2020 00:18:58 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Ах, тази Цурка! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Kristiy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2017
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 03 Фев 2020 12:59:29 » Този пожар-Цурка Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy Опасна Цурка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 04 Фев 2020 10:35:24 » Отговори с цитат върни се горе

Представих си обстановката, направо военновременна...В името на новите пердетата - колко жертви в лазарета!Цурка да живей! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
mig
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 41
Място: Враца

МнениеВъведено на: 07 Фев 2020 09:59:26 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Smile Smile
Толкова много се смях, че за днес нямам сили да чета произведение на друг участник в конкурса!
Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 25 Фев 2020 13:17:33 » Отговори с цитат върни се горе

Да се чете с пожарогасител в ръка! Smile)))
Успех, Миа!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 26 Фев 2020 01:46:32 » Отговори с цитат върни се горе

Миа, честно, нямал съм на главата си такъв пожар в дългогодищната си АГ практика, и слава Богу, но си спомних една сцена с Пурко, много ще си паснат, и ако ги събереш някой ден...оо, тогава на Ирен ще и трябват поне два пожарогасителя... Laughing Laughing

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com