Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 874
ХуЛитери: 1
Всичко: 875

Онлайн сега:
:: Boryana

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Извън мрежата
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
lennichkata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 21, 2010
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 12:59:04 » Извън мрежата Отговори с цитат върни се горе

От три дни съм без телефон, а два от тях и без компютър, таблет или каквото и да е там мрежово устройство. Замених ги за една зелена поляна, една пропукала се по шевовете селска къща, юлски маргарити, кукуригащи в пет сутринта петли и леко килнато на една страна огнище. Получих ударна доза кислород в кръвта, приличен виладжийски загар по бузките и раменцата и тишина, която никога не ми идва в повече! Тъй де, телефонът на голямото дете сдаде багажа, та му дадох своя, който все още крета, а ние с по-малкото дете и с вече не толкова малкото куче и един мъж на средна възраст, прилично скандализирайки се, отпрашихме към вилата. Събота следобед. Безоблачно и притихнало. Слънце и зелено в излишък. Ток няма. Ама има мъж с дълга отвертка, та, ща не ща, ще се коси и тоя път. Пропускам тая част и частта с почистването на къщата, както и оная с патетичната ми борба с една многомилионна мравешка армия, решена на всяка цена да окупира хубавото ми холче и да отмъкне с древноегипетски приьоми трупа на един черен бръмбар. По време на тая епична битка, аз умирам от ужас и гласът ми отива три октави отгоре. Кучето съм вързала на едно дърво, за да не му изскоси мъжът лапите. След прахосмукачката, косачката е другият му враг. Хвърля се толкова изневиделица и с такава неудържима страст, че направо си е страшно. Както все по-често ме определят тия готованковци вкъщи, аз съм тотална филмарка. Това иде да рече, че зад най- обикновената сцена, аз предвиждам глобален апокалипсис. Та това обяснява защо съм вързала кучето, което действие иначе никога не практикувам. Аз пищя, кучето скимти и опъва проклетата каишка в опит да се отскубне и да ми спаси живота. Мъжът си коси и не чува грам. Той така или иначе все не чува, но си е измислил твърде хитро и правдоподобно извинение, че страда от някакво професионално барабанистическо оглушаване, заглушаване или нещо от тоя род. Детето си лежи горе в стаята и хич не обръща внимание на отчаяните ми викове и сърцераздирателното скимтене на кучето. Битката приключва с временна победа за мен, та отивам да си отвържа кучето и да се разходим до чешмата да налеем вода. Тук няма водопровод, само един кладенец, ама него не го ползваме откакто се родиха децата. Баща ми изпитваше ужас при мисълта, че някое дете може да падне вътре и затова го затвори и тури отгоре един камък. Така си седи и до днес. Децата пораснаха, но татко вече го няма да вдигне дървения капак, да ми зачегърта оная ми ти ръждясала верига и да зазвъни водата в металната кофа. Капакът остава затворен. Отиваме на чешмата. Мокрим се. Слънцето се чуди в коя светла капка по-напред да се огледа, накрая се предава и разлива щедро светлото си и по сухо и по мокро. От лапите на Джар остават следи. Откопчавам повода му и той хуква презглава към къщата. Над пътя се вдига червена прашна ивица и някак неусетно се слива с жълтото, зеленото и бялото на маргаритите. Тревата отзад е твърде висока за косачка. Трябва си онова древно, ама крайно потребно оружие на труда, наречено КОСА. И тук ползваме "помощ от приятел". Приятелят е осемдесетгодишният дядо Стоимен, дето е кожа и кости, има един пуловер и за лете, и за зиме с толкова много дупки по него, колкото даже и на палтото на Серафим не е имало. Вика ми да ме научи да размахвам и аз косата, ама мъжът ми не е съгласен. Знае лошия ми нрав.Отървавам се от едни банкноти, които си намерих на улицата сутринта и дядо Стоимен си тръгва нахилен, с кончето и каручка трева. Аз съм щастлива, кучето също. Правя салата и вадя ракия-лед от камерата на хладилник "Мраз" от 1972г. Кучето се търкаля по тревата и проверява за наличие на кърлежи и ефективността на мазилото срещу тях. Време е. Става синкаво. Това е миг в който, всичко губи конкретните си очертания, миг на преливане, на сливане. Надсветовно. И всичко става за няколко мигвания, в които болезнено усещаш "стенанието на тишината"... Лумва пламък, пукат ония ми ти стари пръчки, като в приказка, дето я знаеш, ама края й не можеш да си спомниш. Кучето иска наденичка, аз също, детето и то. Вкусно е, по-вкусно от в София. Скоро ще засвирят и ония лентяи щурците и с музиката им по миглите ще се посипе дъхът на съня. А аз толкова не искам да заспивам, искам да чуя песента им докрай, за да си отиде тъжното от очите ми.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
shrike
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 27, 2011
Мнения: 158

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 20:00:53 » Отговори с цитат върни се горе

отдавнашен мой фаворит е този текст; и фина носталгия има, и топлина и много усмивки
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 21:31:34 » и пак извън смешното, но пък колко светлина и човешкост Отговори с цитат върни се горе

и мой любим твой Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
elsion
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2008
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 22:19:59 » Отговори с цитат върни се горе

Ей, пусна го; аз доволен Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 05 Мар 2019 23:36:55 » !!! Отговори с цитат върни се горе

Ааааа, помня ги тия лентяи!!! Very Happy Браво!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 06 Мар 2019 08:19:14 » Отговори с цитат върни се горе

Идилично! Много ми хареса!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lennichkata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 21, 2010
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 06 Мар 2019 15:07:05 » Отговори с цитат върни се горе

shrike написа:
отдавнашен мой фаворит е този текст; и фина носталгия има, и топлина и много усмивки


Какво да кажа, освен голямо и сърдечно Благодаря! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lennichkata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 21, 2010
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 06 Мар 2019 15:08:28 » Отговори с цитат върни се горе

mamontovo_dyrvo написа:
Идилично! Много ми хареса!

Много благодаря! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
lennichkata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 21, 2010
Мнения: 11

МнениеВъведено на: 06 Мар 2019 15:09:42 » Отговори с цитат върни се горе

elsion написа:
Ей, пусна го; аз доволен Very Happy

Еми то вие като ме погнахте хехехехехе! Благодаря от сърце!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 06 Мар 2019 16:04:47 » Отговори с цитат върни се горе

и аз, и аз съм доволна Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com