Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 574
ХуЛитери: 0
Всичко: 574

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Шантава тема за шантавите мисли на 1 шантав хулитер
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 26 Май 2018 04:29:31 » Шантава тема за шантавите мисли на 1 шантав хулитер Отговори с цитат върни се горе

Или – шантавите мисли на 1 шантав хулитер за един любим конкурс

Седим си двамата с моя въображаем приятел и си приказваме...
Когато ми е много самотно и тъжно – само на него мога да разчитам. Обсъждаме угасващия интерес към писането на разни неща – за разни неща. Много сложен и много дълъг за подробно описание феномен. Ще си позволя да ви занимавам само с конкретния и по-кратък за описание повод.
Не мога да си позволя да се намесвам в организацията на конкурса „Състояние на полет”, но мога (като регистриран хулитер имам това право) – да предложа тема във Форума. Надявам се да събуди любопитството на пишещите братя... И, още по-конкретно – да зарадва някого от тях с награда от 100 лева, ако е изпратил свое произведение на конкурса”Състояние на полет – 2018”
Наградата ще бъде присъдена/обявена 24 часа СЛЕД обявяването на наградените произведения от конкурса. И няма да съвпада с никое от наградените произведения/Автори. Ще бъде присъдена от група (повече от трима) хулитери. Имената им може и да не бъдат обявени. ( По вероятно е да бъдат обявени!). Но награда, в плик с надпис: „Име на наградения Автор”, ще бъде в Сопот, в деня на връчването на наградите.
Критериите за определяне на произведение/Автор, ще бъдат... ами, както е озаглавена темата – шантави! Затова е сигурно, че името на наградения няма да съвпада с наградените от Журито. Но някой ще я получи! Освен, ако организаторите, по свои съображения, не откажат да има такава „допълнителна награда”. Имат правото, защото са организатори и не може, който му скимне – да им се меси. А обяснението „Защо и как...” е наистина дълго и сложно. Свързано е, първо – с намаляващия ентусиазъм на публикуващите Автори.
Е, тогава наградата ще бъде връчена отделно и извън конкурса.
Но пликът с наградата от 100 лева ще бъде предаден на Ваня Маркова /Маркони/, не по късно от 30-ти Май, 2018 г... И награденият – ще си я получи!
Извинявам се предварително за шантавите си мисли. Не мога да си позволя да ги представя като „Отворено писмо до...” , защото това предполага някакво задължение за този, към когото е адресирано. Затова гореизложеното е предложено като тема – информация за разсъждение.
Бих се радвал на коментар от всеки хулитер, разбира се! Защото – „Глас народен – глас Божи!” . В конкретния случай, „глас народен” е вашият глас, Хулитери! Аз, само си позволих да предложа тема...

Бойко Боев, хулитер

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 26 Май 2018 09:58:05 » Отговори с цитат върни се горе

И аз като тебе, Бой, си седя тази сутрин с въображаемия приятел и се питаме с него дали едно кафе вече не ми стига, че да се събуди заспалият ми мозък и да види какъв точно е проблемът, или проблем просто няма.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 26 Май 2018 10:42:54 » Отговори с цитат върни се горе

Бай Бой, и аз като Ганка, не разбирам къде е проблема според теб.
Смятам, че много ясно е записано в регламента на конкурса:

"Номинирането на произведенията ще бъде извършено от читателите. Под всяко произведение ще има анкета с 5 възможности. Читателят гласува с една от тях анонимно, като може да гласува само един път. Крайната оценка се получава като се вземат предвид броя на гласувалите и поставените оценки. Могат да гласуват само регистрирани потребители. Ако се забележат нередности при гласуването и/или коментарите, ще бъдат вземани веднага мерки.

Независимо жури ще определи финалистите. Членовете на журито оценяват номинираните творби независимо един от друг, без да знаят авторите на произведенията.

Всички награди ще обявим допълнително, но първите места в двете категории задължително получават ваучер за полет в тандем с парапланер." (награди, а не наградени!)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 26 Май 2018 11:17:21 » Допълнителна награда от 100 лв. Отговори с цитат върни се горе

Даро, това за което говоря е - допълнителна награда. Освен обявените награди за конкурса.
Наградата я има вече. Въпросът е как ще стигне до този, който я спечели.
Това е по скоро ще е нещо като лотария. Smile
Е, не съвсем - все пак ще има някакви критерии за оценяване...
И хора, които ще оценяват БЕЗ ДА ЗНАЯТ кои са АВТОРИТЕ.

Нека си призная - всичката тази идея има за цел да повдигне "бойния дух"
и да има повече предложени произведения. Нищо повече!

Бой..

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 28 Май 2018 09:28:18 » Отговори с цитат върни се горе

Аха, разбрах...

Аз нямам никакви основания да се съмнявам в корекността на организаторите и спомоществователите!
Бях там преди 2 години - на предишното награждаване. "Скайномад" не само че не се отказаха от обещаното (за участниците в конкурса, цената за полет в тандем с парапланер да е наполовина), но предоставиха възможност на тримата ни желаещи да летим безплатно.
А в добросъвестността на собствениците на сайт ХуЛите...
многократно съм се убеждавал! Те бяха там - надявам се, че отново ще се видим в Сопот. Както и с теб, и с другите учатници и приятели на конкурса. Това е безценното за мен...

До среща, май френд! Smile

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 28 Май 2018 10:01:46 » Re: Побелели мечти... Отговори с цитат върни се горе

Мечтата - пак да полетя... макар и с тандем... никога не е угасвала в мен!

Така че - ще бъда там! И ще полетя! Препоръчвам го на всеки!

;=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(както и - да си носи чифт сухи гащи... ако потрябват - хотела е далече!!!)

заб.: Ще се повторя:
Шантавата награда е за шантаво произведение! А кое е шантаво и кое
по-шантаво - тези, които се наемат да са Жури - да му мислят!!!... Very Happy Very Happy Twisted Evil

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Strinka7
Гост





МнениеВъведено на: 30 Май 2018 08:35:00 » Отговори с цитат върни се горе

Добро утро!
За пръв път следя конкурс на ХуЛите (аз съм новак в сайта) и Вие сте прав, Бой, от няколко дни няма изпратени произведения, за жалост... Разрових се тази сутрин и виждам, че в "Състояние на полет" 2016 са участвали стотина творби. Аз не се наемам да анализирам какви са причините за липсата на ентусиазъм на авторите тази година, но тя е очевидна. И друго ми прави впечатление - има една групичка от пет-шест творения, в пъти под нивото на останалите, непонято за мен, оценени с максимален брой точки. Аз съм крайно озадачена, Вие имате ли обяснение за това, Бой? Но да не Ви занимавам повече с моите "шантави" мисли, хубав ден Ви пожелавам!
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 30 Май 2018 21:22:27 » Отговори с цитат върни се горе

На мен ми допада идеята на бойния Бой Боев - и не само защото веднъж се запознахме и хапнахме риба с Маркони и Жоро./ помниш ли, Бой?Wink/ А и заради правилото на Мечо Пух -"Колкото повече - толкова повече."Wink

Нека има повече награди, повече интрига, повече усмивки - защо не? Пък и този конкурс обикновено се печели от много "кахърни" творби - за прозата говоря - нека има и алтернативен рок!Wink

От публикуваните до тук творби виждам поне 3 кандидата в категорията - даже се замислих и аз да пусна нещо, но Бой, не можеш да се измъкнеш - трябва да дадеш някаква дефиниция на "шантав"/ в скоби ще кажа, че думата не ми харесва и ще потърся синоними/

А като реплика към Стринка - не мисля, че има отлив от конкурса - напротив, имаше цялостен отлив от "Хулите" по много и различни причини, но като цяло в последните 1-2 години, сякаш има "Възраждане"!Smile

Но, ако приемем, все пак, че има "отлив" от конкурса и конкурсите, аз имам много обяснения - едно от тях е, че на предишния конкурс "Очи към себе си" имаше няколко много слаби творби и една от тях взе първа награда. Тогава си казах -"Край с конкурсите"! Може би и други хора са реагирали така...

/ Пак скоба, за да кажа, че имах пациентка, която искаше да се самоубива на работното си място, стояхме цяла нощ, викахме на помощ психолози и беше страшно - няма нищо смешно, ако някой е отключил шизофрения или тежка депресия / Но както и да е - минало-заминало.

Разбира се, има един вагон други причини - смяна на поколенията в "Хулите", изчерпване на авторите/ малко вероятно/, социални и естетически причини и какво ли още не - абе дълга тема!Smile


Имам още няколко идеи за алтернативни награди, ама няма да ги споделя сега, че те са в раздел "Хайде да се похилкаме заедно", а този ми постинг е все пак малко сериозен, струва ми се!Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 31 Май 2018 07:16:20 » КОНКУРСИ...ШАНТАВИ И ТРИ ЗАКОНА НА СМЪРФИ Отговори с цитат върни се горе

1. ХАЛВАДЖИЯТА НА БОЗАДЖИЯТА И ОБРАТНО

2. ШУРОБАДЖАНАЩИНАТА СИ Е БАЙГАНЬОВСКИ МАНТАЛИТЕТ

3. АМАН ОТ КОН КУР СИ ШАНТАВИ

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 01 Юни 2018 06:33:09 » Шантави работи и други такива... Отговори с цитат върни се горе

Радва ме факта, че „шантавата” ми идея има отзвук във Форума. Дали ще предизвика повече предложени конкурсни произведения – не знам.
Да – единственото ми желание беше да има повече произведения на конкурса.
Да – факт е че броят на произведенията намалява, както и качеството. Не само в ХуЛите. Тенденцията е всеобща. Тема, която бих обсъждал с удоволствие, но – след конкурса.
Сега съм се размечтал как ще летя (е, с тандем, като „пасажер”…), защото удоволствието да летиш е невероятно! Така че, ще бъда в Сопот и ще си платя поне един полет!
Успех на всички, които вече са „във” и на тези, които „ще бъдат” Автори на конкурса „Състояние на полет”.

:=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(На doktora само ще напомня, че „... аз идвам, а ти?” - не съм го измислял аз... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 01 Юни 2018 09:31:41 » ;) Отговори с цитат върни се горе

Та, казваш, Бай Бой:
"Да – факт е че броят на произведенията намалява, както и качеството."

Това е добрата новина! Smile
Ами, след като качеството намалява, защо да съжаляваме за ниския брой на произведенията - за да ни отнемат кислорода ли? Wink

Да, те ще си останат само произведения - подобно на това, да се създаде крило за пара... или делта планеризъм - но не и произведения на изкуството.
Такива са реалностите - какво толкова! Среща ще има...

До среща в Сопот, май френд! Smile

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 04 Юни 2018 05:11:10 » Защо развали цялата... Отговори с цитат върни се горе

... шантава тайна, бе чадо божие???
Нали в кислорода е закодирана притчата, че всички сме равни.
И - свободни /свобоИдни/... да си дишаме кислород "на воля"? Почти безплатно!

Не си прав, че "...ни отнемат кислорода"! По-скоро ни го "ароматизират"...
Но с миризмата се свиква! Всичко е въпрос на време.
Просто - трябва да не се съпротивляваш на разните му миризми!
Тогава - свикваш... Както и с миризливичката посредственост... Very Happy Very Happy Very Happy

До срещата в Сопот, Дарче-бунтарче!

Бой..

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 21 Юни 2018 04:20:41 » Re: Когато в хубавото има и най-хубаво... Отговори с цитат върни се горе

На този постинг - тук му е мястото, а не в темата за конкурса, ама сгреших...
По недостатъчно внимание при ползване...

........................................................................................
Радостно е, все пак, че конкурсът "Състояние на полет" 2018, предизвика
коментари.
Ще си позволя само кратка информация за добавената *шантава награда*.

Жури, независимо един от друг, ще избира от три предложени му
произведения - 3 от поезия и 3 от проза.

Различни от официално наградените!

... награждаване на победителите, ще се състои на 7 юли 2018 г. (събота) от 16.00 ч.
в Радиното училище в гр.Сопот по време на Вазовите празници в града...

...........................................................................................

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 28 Юни 2018 16:14:33 » Конкурс "Състояние на полет" 2018 и "шантават Отговори с цитат върни се горе

От всички коментари до тук - единственото имащо значение и смисъл е:

... награждаване на победителите, ще се състои на 7 юли 2018 г. (събота) от 16.00 ч.
в Радиното училище в гр.Сопот по време на Вазовите празници в града...

...което означава :

Награда ще има и ще бъде връчена!!!


Бой..
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 04 Юли 2018 11:06:01 » Re: ... в хубавото има и най-хубаво Отговори с цитат върни се горе


Айде-е-е ... САМО 2 дни и 1/2 останаха до купона-а-а!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

Сопот ни зове! И който "му стиска" - и полети...НА КОРЕМ!!!

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com