Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 804
ХуЛитери: 4
Всичко: 808

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Albatros
:: Marisiema
:: rajsun

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - "Очи към себе си" 2018 - участници, резултати...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 21 Мар 2018 02:00:52 » "Очи към себе си" 2018 - участници, резултати... Отговори с цитат върни се горе

Приключи приемането на произведения в XIII конкурс за хумористична проза и поезия "Очи към себе си" - 2018 и може да гласувате за тях до 21:00 ч. на 25.03.2018 г. (неделя) включително, след което темите с текстовете ще бъдат заключени, а след като се обработи информацията, ще бъдат обявени и номинираните произведения.
До тогава анонимността на авторите остава задължителна.

Заключителната част на конкурса – обявяване на отличените произведения, награждаването и веселата част ще се състоят на 31.03.2018 г. (събота), от 18:00 ч в галерия АРТ Маркони, гр. Варна, ул. „Охрид” 22.

Молим всички, които ще присъстват, да уведомят своевременно Ваня Маркова (Markoni55) на мейл art_markoni@abv.bg или с лично съобщение в сайта.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 21 Мар 2018 16:21:19 » Малко статистика Отговори с цитат върни се горе

Ето и статистика за приетите произведения в конкурса:

участвали автори - 35
с 3 произведения - 9
с 2 произведения - 8
с 1 произведение - 18
жени - 19
мъже - 16
автори от ХуЛите - 27
нерегистрирани - 8

допуснати за участие - 61 произведения
категория поезия - 24
категория проза - 37
свалени от участие - 1 (по желание на автора)
недопуснати до участие - 2 (извън регламента)

произведенията са получени от:
Априлци
Бургас
Бутан, област Враца
Варна
Велико Търново
Виена, Австрия
Кремона, Италия
Козлодуй
Кранево
Мировяне, област София
Ница, Франция
Панагюрище
Пловдив
Самоков
София
Стара Загора

Не забравяйте да гласувате за произведенията до 21:00 ч. на 25.03.2018 г. (неделя), след което текстовете ще бъдат заключени, а след като се обработи информацията, ще бъдат обявени тук и номинираните произведения.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 26 Мар 2018 18:15:20 » Номинациите в конкурса Отговори с цитат върни се горе

Приключи гласуването в XIII конкурс за хумористична проза и поезия "Очи към себе си" 2018 и темите са заключени за оценки и коментари.

Още малко статистика:
общ брой валидни оценки - 440
от тях:
петици - 324
четворки - 62
тройки - 34
двойки - 15
единици - 5

Ето и номинираните произведения по азбучен ред:

Поезия:
Виртуална любов
Картичка от плажа
Кметски монолог
Крака
Ода за бездарния поет
Петзвездна история
ПИАР
Тайна
Убавецът и зверкината
Череп

Проза:
Първоначално натрупване на капитала
Love story
Годежът на Бога
Една телефонна кабинка
Извънредна ситуация
Младостта е вятър
Не бях аз
Оазисът на маймуните
Пенсионерски разчети
Ръководство за писане на коментари в анонимен конкурс
Тиймбилдинг
Чужди очи за себе си


Поздравления за номинираните! Всички произведения и автори ще бъдат обявени, след като журито приключи с оценяването.
Дотогава условието за анонимност важи с пълна сила.

Заключителната част на конкурса – обявяване на отличените произведения, награждаването и веселата част ще се състоят на:
31 март, събота, от 18:00 ч в галерия АРТ Маркони, гр.Варна, ул.„Охрид” 22.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 31 Мар 2018 11:17:42 » Автори на произведенията Отговори с цитат върни се горе

Край на анонимността Smile
Вече може да обявим и авторите на участвалите тази година произведения.
Журито приключи своята работа и всички очакваме тази вечер от 18:00 ч в галерия "Арт Маркони" да обявим крайното класиране и да се връчат наградите на победителите.

Ето и имената на авторите по реда на пристигане на произведенията им:
01 MUTE! - Владимир Генов (Matador)
02 Днеска ми дойде - Герман Щърбанов (Bukvist)
03 Тънките сметки на нетънката домакиня - Велислава Кандова (puf_paf)
04 Шегаджия - Мариана Царкова (Миа2442)
05 Свалка - Ваня Маркова (Markoni55) > извън класирането
06 О Те Ка - Стефка Петрова Петкова (pc_indi)
07 Оазисът на маймуните - Мильо Велчев Велчев (milyovelchev)
08 Виртуална любов - Стефан Светозаров Стефанов (stambol)
09 ПИАР - Стефан Светозаров Стефанов (stambol)
10 Крака - Стефан Светозаров Стефанов (stambol)
11 Годежът на Бога - Васил Симеонов Стефанов (mamontovo_dyrvo)
12 Тайна - Райчо Русев (rajsun)
13 Първоначално натрупване на капитала - Васил Симеонов Стефанов (mamontovo_dyrvo)
14 Петзвездна история - Мария Панайотова (pastirka)
15 Озарение - Мильо Велчев Велчев (milyovelchev)
16 Колко малко му трябва на човек! - Зинаида Иванова Хаджимитова (zika)
17 Не бях аз - Мариана Царкова (Миа2442)
18 > свалено по желание на автора
19 Огледалце, огледалце, я кажи ми… - Ваня Маркова (Markoni55) > извън класирането
20 На кафе в Мол Парадайс - Калина Лалева Щерева (abonat)
21 Младостта е вятър - Зинаида Иванова Хаджимитова (zika)
22 Напред към милиардите! - Мария Панайотова (pastirka)
23 Идилия - Стефан Петров Моцов (danubiusfish)
24 Борба - Мильо Велчев Велчев (milyovelchev)
25 „Даната с кученцето” - Герман Щърбанов (Bukvist)
26 Love story - Васил Симеонов Стефанов (mamontovo_dyrvo)
27 Изненадка - Зинаида Иванова Хаджимитова (zika)
28 Цуни, нимфата на плажа - Наско Мандаджиев ()
29 Това съм - Олга Ангелова Дамянова (YANA)
30 За хумора и сатирата - Мария Марковска ()
31 Кметски монолог - Мария Марковска ()
32 Картичка от плажа - Мария Марковска ()
33 Случката - Мариана Царкова (Миа2442)
34 Череп - Ивайло Георгиев Радев (regulus)
35 Довечера ще ти... - Ваня Маркова (Markoni55) > извън класирането
36 Любовно писмо - Женя Живкова-Стайкова (Jenia) > извън класирането
37 Eдно пътуване в Европейския съюз преди да се включим и ние в него - Антон Антонов Донев (Donsky)
38 Тиймбилдинг - Ирена Емилова Георгиева (Igeorgieva)
39 В банката - Женя Живкова-Стайкова (Jenia) > извън класирането
40 Пенсионерски разчети - Сашо Христов Савов (razoritel)
41 Рахатлък - Стефан Петров Моцов (danubiusfish)
42 Защо намразих зимата - Роси Савова (valchebnica)
43 Извънредна ситуация - Маргарита Войнова ()
44 Идна гуляма любоф - Радина Димитрова Маринова ()
45 Това не е живот! - Ина Василева ()
46 Еманципацията на карамфилите - Ина Василева ()
47 Каръщината на безпризорното щастие - Дора Господинова Желязкова (marta)
48 Чужди очи за себе си - Дора Господинова Желязкова (marta)
49 Самоиронично - Анка Димитрова Келешева ()
50 Битова случка - Анка Димитрова Келешева ()
51 Съседка - Анка Димитрова Келешева ()
52 Убавецът и зверкината - Стефка Петрова Петкова (pc_indi)
53 Ода за бездарния поет - Юлиян Атанасов Янков ()
54 Ръководство за писане на коментари в анонимен конкурс - Владимир Генов (Matador)
55 Разказче с идиоми - Владимир Петрoв Костов (VladKo)
56 Специални случаи - Катя Стоянова Вангелова (_katerina_)
57 Медистично - Сава Савов Гергинов ()
58 Една телефонна кабинка - Драгомир Желев (Antioh)
59 Пролетно издивяване - Ангел Чортов (angar)
60 Изкуството на "Византийския коментар" - Владимир Генов (Matador)
61 Телефон на доверието - Владимир Петрoв Костов (VladKo)

Благодарим на всички за участието!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 31 Мар 2018 21:55:02 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Нямам търпение да разбера кои са победителите. !!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 00:41:26 » Резултати Отговори с цитат върни се горе

Завърши и тринадесетото издание на конкурса за поезия и проза „Очи към себе си”
Знам, че всички с нетърпение очакват резулатите, за това независимо от късния час бързам да ги обявя.
Класиране в категория „Поезия”:
1-во: Картичка от плажа - Мария Марковска
2-ро: Тайна - Райчо Русев (rajsun
3-то: Крака - Стефан Светозаров Стефанов (stambol)
поощрениe: Петзвездна история - Мария Панайотова (pastirka)

Класиране в категория „Проза”:
1-во: Извънредна ситуация - Маргарита Войнова
2-ро: Ръководство за писане на коментари в анонимен конкурс - Владимир Генов (Matador)
3-то: Първоначално натрупване на капитала - Васил Симеонов Стефанов (mamontovo_dyrvo)
поощрениe: Младостта е вятър - Зинаида Иванова Хаджимитова (zika)
Благодаря на всички, които подкрепиха инициативата и се включиха, както и на тези, които споделиха празника!
На печелившите честито!
Подробности, снимки и компромати
Laughing – очаквайте утре!

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 01:49:51 » Отговори с цитат върни се горе

Поздравления! Честито на всички победители! Нямам търпение да се видим във Виена Very Happy А тези, които миналата година спечелиха и не успяха да дойдат, могат също да го направят тази година. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 07:40:47 » За резултатите Отговори с цитат върни се горе

Честито на победителите!
Щастлив съм, че отново съм сред призьорите! Благодаря на читателите и журито за признанието!
Конкурсът е едно прекрасно наинание и се радвам, че за втори път участвах в него! Нека да бъде!
Много успехи за всички пишещи приятели!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zika
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 05, 2016
Мнения: 229

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 09:12:29 » Отговори с цитат върни се горе

Честито на победителите!
Браво на организаторите!
До нови срещи!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
sonnic
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2006
Мнения: 98
Място: Монтана

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 10:04:26 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Честито на победителите!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 10:51:14 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Искрено благодаря за наградата!
Още повече - на организаторите (за труда и похабените нерви) - и на Жени за благородния жест!
ЗДРАВЕ и добри срещи!
Да бъдем)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
stambol
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 23, 2004
Мнения: 4
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 12:31:50 » Относно конкурса Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за наградата и на организаторите за перфектната организация на събитието! И заведението след това си го биваше... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Stambol

Погледайте ме как се смея !
За лудостта ми няма лек.
Не в психиатрия живея,
а в двадесет и първи век.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 19:59:13 » Още по темата Отговори с цитат върни се горе

Знам, че тези, които не можаха да дойдат с нетърпение очакват подробности, не само резултатите. Винаги след всяко събитие се опитвам да направя нещо като репортаж, нещо като коментар...ще опитам и сега.
Ще ми се да приема като обяснение за намалелия брой участници споделеното от Райчо- това, че в момента живеем в доста стресова обстановка и вероятно е трудно човек да погледне на ежедневието си от към смешната му страна. Буквист, който поради ангажименти съвпадащи със събитието дойде по-рано, сподели някои свои наблюдения и въпроси, отнасящи се до оценяването и неговата прозрачност. Това беше повод, преди да започне официалната част, лично администраторът Иван Янкулов да направи известно разяснение по механизма за отчитане на гласовете. Естествено системата не бива да се разкрива изцяло, защото това неминуемо ще рефлектира върху оценяването с отрицателен знак, тъй като винаги ще се намерят "шмекери", които да манипулират резултатите. Laughing Тъжно е, че това се случва, но е факт, както са факт единици, двойки, тройки и т.н. поставени под определено добри произведения. Добрата новина за участниците е тази, че за администраторите тези "хитринки" са прозрачни и видими, но за съжаление отнемащи много време и енергия. За журито: Винаги съм се опитвала да привлека хора, които не пишат в сайта, не познават или не биха могли да разпознаят авторите, за да имат пристрастие към произведенията им. Вече втора година това са Кирил Аспарухов и Светла Френгова/ преподавател по англиски и език и литература, в момента пенсионер/ Предполагам се досещате, че те правят това абсолютно доброволно. Другите оценяващи бяхме аз и Женя Стайкова, една от нас, и спонсор на големите награди за първите мяста. При положение, че крайното класиране е сбор от читателските оценки, тези на Кирил и Светла и нашите, дори и да допуснем, че ние сме разпознали някои от авторите - трудно бихме могли да манипулираме резултата. Както може би забелязвате тази година първите места са за автори, които още не са се регистрирали в сайта. Споделям го, защото беше изразено и такова мнение че ние, организаторите се забавляваме за ваша сметка, а всичко едва ли не е предрешено. Тъжно ми е, че на някой му е минало през ума. Тъжно ми е и за това, че въобще въртим и сучем темата около класиране и награди...Нима това е мотивацията за участие?
Като инициатор на конкурса мога да ви разказвам толкова много истории, свързани с него, при това и смешни, и трогателни, и щастливи. Винаги съм гледала на събитието, като повод да погледнем по-ведро на случващото се около нас, както и приятен повод да се събираме веднъж в годината, да излезем от анонимност, още повече, че през годините съм имала възможността да предложа домакинство и споделя управляваните от мен пространства, а от осем години и в моята си галерия. Мога дълго да ви разказвам за прекрасни приятелства, създадени благодарение на тези срещи и на баловете на поезията. Отличията са просто стимул за активиране на отношението ви към темата, комплимент към чувството ви за хумор и разказваческата дарба. Знаете, че имахме и труден период, през който конкурсът прекъсна. Радвам се, че не само го възстановихме, но и вече втора година освен наградите до Виена и огледалцата- символ на идеята, имаме и парично измерение. Със сигурност наградният фонд: 150 лв - първо място, 100 лв - второ място и 50лв - трето място не оправят положението на никого и не мисля, че това трябва да бъде повод вместо да се забавляваме, да се чудим кой, на кого и как да подлее вода, да нищим дълго и безрезултатно как точно и защо еди кой си е влязъл в класирането и т.н. Ще ми се всички просто да се замислят колко време и енергия коства една организация на подобна идея. Ще ми се коректно и градивно да предложите идеи как нещата да се подобрят, как да привлечем нови участници. Видно е, че имаме добри разказвачи с чувство за хумор, чиито стил става разпознаваем. В този смисъл предлагам:
1. Райсън и Мамонтовото дърво от следващия конкурс да минат в отбора на журито т.е. могат да участват на олимпийския принцип, както нас с Женя и администраторите. Като този принцип се приложи за всички, печелили конкурса повече от два или три пъти.
2 .Вероятно би било уместно към оценката при класиране да се калкулира и броят четенията и броят на коментарите. Между другото тази година имаше голяма активност в коментарите, което е полезно за авторите.
3. Конкурсът да бъде обявяван по-рано, за да могат да се съберат повече творби за участие, преди същите да бъдат публикувани.
Вероятно всеки има свои наблюдения и идеи и ще се радвам да ги споделите.
Благодаря на Бистра Дойчинова/ Рей/, която ни изненада приятно със своите собственоръчно изработени / бродерия - българска шевица/книгоразделители за поощрителните награди.
Благодаря на Райчо, Стефи/Инди/, Зинка, Мария/Пастирка/, Ани/Ами/, за които разстоянията нямат значение стига да бъдат сред приятели.
Благодаря на Марго/алфа/, поела администрирането на конкурса.
Беше удоволствие за всички ни личното присъствие на админа - Иван Янкулов, който във втората част на събитието влезе в ролята на своя любим персонаж -Глигор Георгиев. Първият му сборник разкази"Селски истории" има своята премиера. Обявената цена по избор беше посветена на любимият ни сайт и ще бъде обявена в отчета за приходите и разходите.
Радвам се, че бяхме заедно - на живо и виртуално, защото знам колко много хора бяха с нас, независимо, че ни делят киломентири.
Хулите е място, привлякло прекрасни творци, място от което са добили стимул да заяват себе си и да бъдат забелязани от издателства, сериозен брой автори. Ще ми се да гледате на конкурсите, инициирани от сайта, като стимул за творчество, като възможност да си вдигнете сами летвата, като провокация към себе си. А на отличените, да погледнете като на ПЪРВИ СРЕД РАВНИ.

Laughing
https://www.facebook.com/art.markoni/photos/pcb.365351200631542/764276377109971/?type=3&theater
ето ви и малко компромати

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 01 Апр 2018 23:21:07 » Чудесно!!!! Отговори с цитат върни се горе

Радвам се от сърце на хубавото събиране и повода му, хора! Ако имах и най-малка възможност, щях да дойда! Дано догодина успея!

Поздравления за печелившите и поздрави на всички, които намериха време и впрегнаха таланта си за да участват!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Antioh
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 06, 2013
Мнения: 4

МнениеВъведено на: 02 Апр 2018 11:39:09 » Въпрос Отговори с цитат върни се горе

Участвах в конкурса, дори бях номиниран и получих коментари за които не съм и мечтал. За мен си е лична победа и признак за личен прогрес в писането. Все ме е яд, че винаги изпращам творбата си в последния момент и в тази връзка искам да попитам следното: От цитата по - долу, да разбирам ли, че има значение кой кога изпраща творбата си, тоест по - рано е равно на по- голям шанс за брои прочитания и съответно по -висока оценка.

"При положение, че крайното класиране е сбор от читателските оценки, тези на Кирил и Светла и нашите, дори и да допуснем, че ние сме разпознали някои от авторите - трудно бихме могли да манипулираме резултата."

Надявам се не съм прав, защото така авторите не са равнопоставени и на практика за последните получени произведения, няма време да се гласува. На теория излиза, че колкото по - рано е публикувана творба, тя има по - голям шанс за събиране гласове на читатели....

Простете ми моля, ако криво чета и криво разбирам написаното!

Поздрави

Драгомир
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com