Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 568
ХуЛитери: 5
Всичко: 573

Онлайн сега:
:: Albatros
:: LeoBedrosian
:: Marisiema
:: osi4kata
:: ivliter

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Младостта е вятър
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
80%
 80%  [ 12 ]
4
13%
 13%  [ 2 ]
3
6%
 6%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 15


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 23 Фев 2018 12:34:53 » Младостта е вятър Отговори с цитат върни се горе

Пролетта дойде! От слънцето, уханията и леко облечените момичета, ми идеше да изрецитирам: „ Когато цъфнат теменугите..“ , но да не закачаме поета. В душата ми се появи една нега, едно усещане за любов – не ти е работа. Място не мога да си намеря. А съм в изпитна сесия. Лекар ще ставам. Уча анатомия. По цял ден гледам и рисувам кости, скелети, но все се въртя около свещения триъгълник. Представям си и даже го рисувам. Таза със спините и пубиса. За по-голяма убедителност го и окосмявам...само пубиса де. И реших да извикам апапите, да учим от натура, дето се вика. И къде, къде – в университета. Има един вход със стъпала надолу, към обед там огрява слънцето. Строяваме се ние бъдещи лекари, три броя и чакаме. И, о, миг поспри! Появиха се няколко пролетни момичета – в цветни роклички, със сандалки – красота.
Fiat lux! Нека бъде светлина! И слънчевите лъчи, през тънките роклички, показват една гледка, от която и се чудиш, и се маеш. Размерите на таза стават много интимни. Боже! В главите ни изплуват наименованията на костите на таза (pelvis): ilium (илиум), ischium (исшиум), pubis (пубис) , сакрум (sacrum)., и тази мила дистанция трохантерика т.е. разстоянието между тазобедрените стави, muculus sartorius...спините..Учи си тазовите кости, колкото си искаш, барабар с мускулите, абе друго си е нагледният материал. Изобщо прожекторът на слънцето осветява най-прекрасното анатомично нещо – заветният момически четал, заключен между спините и пубиса – златният триъгълник на любовта. Но само, когато светлината пада под 45 градуса, както го сметна Иван – бъдещ анатом.
Но, стълбите свършват, завесата пада – рокличките стават непрозрачни.
- А как ли ще изглежда техният трапециум след тридесет години? – чуди се Пешо.
- Да не дава господ, да го видим на слънчева светлина! - дружно отвръщаме ние и вперваме поглед към следващото момиче, което бавно и царствено слиза по стъпалата, осветено от вълшебния прожектор.
Ars longa, vita brevis – животът е кратък, изкуството - вечно!
- Абе, тази рокличка май слиза за трети път! – възкликна Иван.
Вторачихме се и си дадохме сметка, че момичетата нарочно влизат оттам, след това излизат от другия вход и пак се появяват на нашата „сцена“ и много добре знаят на какво се наслаждаваме, но това само ни наелектризира допълнително.
Абе, кой каквото ще да казва - хубав е животът, когато цъфнат теменугите... Juventus ventus – младостта е вятър!
Младостта е вятър! – повтори дядо ми и въздъхна.- В тази рокля бе баба ти!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 23 Фев 2018 22:18:41 » Триъгълник, линия, трапец! Отговори с цитат върни се горе

Златният триъгълник! По мое време много харесвахме и една линия при цветните момичета! Веднъж едно ме попита коя черта харесвам в нея?
Отговорих искрено, че най ми допада оная, която разделя дупето и на две! Успех в конкурса! Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krizt
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2009
Мнения: 17
Място: Самоков

МнениеВъведено на: 24 Фев 2018 05:55:04 » Отговори с цитат върни се горе

Ех, млади, луди години Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Kristiy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2017
Мнения: 38

МнениеВъведено на: 24 Фев 2018 21:15:25 » младостта е вятър Отговори с цитат върни се горе

Усмихнато и "строго" научно! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 24 Фев 2018 22:32:08 » Отговори с цитат върни се горе

Разбрах чак сега защо им е на медиците латински. За да пишат разкази за дядо си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pastirka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2007
Мнения: 791

МнениеВъведено на: 24 Фев 2018 22:42:23 » Отговори с цитат върни се горе

Чудно - дори и латинските наименования на костите могат да звучат като покана за любовно изживяване! Усмихна ме! Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 26 Фев 2018 15:54:34 » Айдееее! По стълбите към бракуването... Отговори с цитат върни се горе

Който разбира от светлинни ъгли да си носи триъгълните последствия! Свежо много!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 28 Фев 2018 16:44:24 » Наситено е с латинизми...( Отговори с цитат върни се горе

И все пак ние бъдещите медици се учехме на етика...а представете си тези трима ипсантни минезингери ( трубадури онанисти) след години са акушер-гинеколози....мислите ли дали ще ви се ходи на преглед, дами ))) Или ако са станали например...проктолози (специалисти по "гъзъ") или уролози, а....))))

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 28 Фев 2018 19:03:24 » За етиката Отговори с цитат върни се горе

Док, той все пак се оженил за учебния си материал... И ако това не е етика - здраве му кажи! Макар, че женитбата по-често е глупост... но етична.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 02 Мар 2018 10:06:38 » Отговори с цитат върни се горе

Nihil est sicut videtur - oculus mentis / Видимото не винаги е истина - очите лъжат/
(т.е. - нищо не гарантира, че Авторът е лекар... при това - бъдещ).
Отгоре на всичко - още не положил Хипократова клетва...
Аз съм инженер, ала си "падам" по латински сентенции... Smile

Развесели ме разказът - с този нежен еротичен заряд... и - подтекст...

Ех, тези жени - пролетно свежи, лятно горещи и есенно узрели...
Но винаги - от хубави по-хубави!!!

Успех на Автора!!!

Wink))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(не ме питайте за"зимно студените"!Че кой кисне"под стълбището"за тях?)

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
regulus
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 22, 2005
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 02 Мар 2018 13:04:42 » Лъжеочие. Отговори с цитат върни се горе

Всъщност, "oculus mentis" - означава "око на духа". Използва се като израз за вътрешното, духовно зрение и пр. "Окото лъже" трябва да е "oculus mentitur", съответно "oculi mentimur" - "очите лъжат".
Не се заяждам, просто разликата в значението е доста голяма. Smile
Еееех, тези очи... Дано и духовно виждат, наистина! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 03 Мар 2018 06:59:20 » Дааа!!! Отговори с цитат върни се горе

Грешка при изписването ...
Нали си признах - инженер, а не - доктор. Smile
Не, че това извинява грешката! Не се заяждаш, разбира се! Smile

Nihil est sicut videtur - oculi mentimur

Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Не смесвай духовното с телесното!Духът се храни с едно-тялото с друго Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 15 Мар 2018 13:51:15 » lapis senex est Отговори с цитат върни се горе

Laughing Младостта е вятър, старостта е камък и...колкото по- дълго държим вятъра в себе си, толкова по-красив ще е камъка..
Успех! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 24 Мар 2018 13:44:13 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy хем ме усмихна, хем ме разнежи...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com