Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 584
ХуЛитери: 2
Всичко: 586

Онлайн сега:
:: pc_indi
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - „Даната с кученцето”
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
72%
 72%  [ 8 ]
4
9%
 9%  [ 1 ]
3
18%
 18%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 11


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 25 Фев 2018 19:44:31 » „Даната с кученцето” Отговори с цитат върни се горе

Казвам се Даньо, но аверите ми викат Даната. Морско чадо съм. Най се погаждах с Ачо Омаята – съученик, симпатяга и зевзек. И двамата бяхме новоизлюпени „гларуси”. Що номера спретвахме в училище и през ваканциите, та да омаем мацките! Негласно се състезавахме се, кой повече ще „свали”. Преди последната ни учебна година бройката им бе равна. Но пак спорихме, кой е по-по-най. Смятах се за Hard, понеже "вървежни" ми бяха каките, а на него ученичките и вносния „мърсоляк”. Но той: не, та не. И, за да спрем "дръвченето", решихме, че победител ще е този, който пръв, "изкърти" даскалица. После с: Гепи, швепса! – си плеснахме ръце. В 12 клас за преподавател по литература назначиха готино маце, току-що завършило университет. Ачо това чакаше. От последния ред веднага се курдиса пред катедрата ѝ. Нищо не знаеше, но вдигаше ръка за щяло-нещяло, майтапеше се, превръщаше часовете в шоу. Но госпожата си му цапваше двойка, след двойка. Питах Ачо: – Що тъй грубо, бе мой. А той: – Споко, с тези двойки ще ходя по-често при нея на извънкласни консултации. Тактика, брато!
Разбирах го. Знаех колко бе добър в омайването, щом е насаме с мацките. Но моят план за свалка бе друг. Литературата не ме кефеше, но зачетох доста книги. Показвах "любов" към духовното, даже написах разказче на морски жаргон. Учителка го оцени – от тройкаджия станах отличник. Любимия ѝ автор бе Чехов и когато организирах класа да гледа пиесата „Дамата с кученцето”, тя направо ми писа шестица за годината. Това бе харбѝ, но Ачо веднага ми лепна "нарицателното": Даната с кученцето. Голям бъзик бе за мен, щото знаеше, че не кльопам кучета. При него нещата, уж, потръгнаха. Ходеше на консултации през ден, а двойките му станаха четворки. Питах го: – Как е хавата? Той вика: – Пече се. Покани ме на среща в няква "Вишнева градина". Много, скоро ще кандиса. ..."Ох, чи си залюхан" – си викам на акъла.
Но, откакто съм "Даната с кученцето", сън не спах, как да "изработя" авера. Натаманих му номера с „тенекията”. Измолих едно гадже от друго даскало да напише любовно писмо до Омаята, като му определи час за среща в Морската – привечер. И писмото да завършва, задължително, с: „Обичам те! С. А.”– това бяха инициалите на учителката ни. Писмото бе връчено, "тенекията" вързана, само трябваше да издрънчи. В уречения час Ачо бе там. Чакаше с букет, чопнат от парка, и се озърташе. Половината клас сме се скрили из храстите, киризим и се хихикаме. Мина половин час, Омаята още чака. Тогаз пуснах уличния котарак с вързана на опашката му празна тенекия от сирене и викнахме дружно: – Тенекия-я-я!... Животното хукна, та се не виде. Само ехото от дрънченето остана да се чува още месец. След тоз джумбиш с Ачо не си говорим. Завърши в друга гимназия, а после бачкаше спасител. Но след 5 год., когато разбра, че съм се оженил за учителката ни по литература, се "чупи" в чужбина. Трудно понесе, че бях № 1.
...Днес съм семеен, но „гларусовия” мерак не ме е напускал. Хойкам си дискретно, че мойта „кака” вкъщи, ако ме гепи – „горя”. Поставих "по-висока летва" – свалки с поетеси. Регистрирах се в литературни сайтове с ник „Даната с кученцето”. Публикувах от моя си жаргонен хумор и коментирах ласкателно стиховете на поетесите, за да ги впечатля. Предлагах им запознанство и наяве под предлог, че искам стихосбирка с автограф. Минаха месеци – нищо. Чак лятото една ми писа на „лични”: – На почивка съм във Варна и до 12 ч., ще бъда на южния плаж с котака си. Ако имаш домашен любимец, ела с него, за да се разпознаем. Писах ѝ: – Идвам, ще бъда с куче. – и се юрнахме към плажа с пинчера на жена ми. Пътьом един авер ни скива, как аз търча, а кучето се сурка и ме бъзикна: – О, Даната с кученцето на плаж! Ха, ха!
Метнах „мишока” под мишница. Едва сколасахме, а на плажа – тарапана. Очите ми шариха за поетесата с котарак. Внезапно пинчерът се отскубна от ръцете ми и бягна към една прегърната двойка – гърбом. Доде му викна и той: хоп – скочи връз дамата и с радост почна да я ближе. Приближих да се извиня и само де не "пометнах".
– Даньо, ти кво праиш тук? Да не си "глътнал плувката"?
– Ами, аз такова-а. А, кучето бутам, че не е скивало морето. – смотолевих, но не спирах да киризя към ефето, дето продължаваше да прегръща, кой мислите, ...съпругата ми.
–Ачо, ти ли си, бе? – изфъфлих онемял, дорде пинчерът гонеше котарака с...тенекията.


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: konkurs на 25 Фев 2018 23:11:34 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 25 Фев 2018 21:41:04 » Отговори с цитат върни се горе

Кръгът се затваря накрая... Много забавно ми беше да прочета. Успех, Даната!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 25 Фев 2018 22:28:04 » Отговори с цитат върни се горе

Ама туй кучкарите сте едни...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 25 Фев 2018 22:55:41 » умирам си за такива номера Отговори с цитат върни се горе

Ама все на мен ми ги спретват, аз успях само веднъж...Успех Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 26 Фев 2018 19:29:09 » Гларусите Отговори с цитат върни се горе

Готино завързано! Амбицията преди всичко! Готин разказ!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theC_l_ock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 03, 2010
Мнения: 493
Място: Varna, Bulgaria

МнениеВъведено на: 04 Мар 2018 20:56:46 » Mnooogo dobro! Отговори с цитат върни се горе

Професионално написано! Та чак разпознаваемо за *Кой-кой е*...
Е, само предполагам. Но на фона на аматьорските изпълнения - изпъква.

Е, 5 разбира се! Noblesse oblige!
Макар че ми се иска Автор-аматьор да спечели - Успех пожелавам!

;=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

_________________
По добре влюбен, отколкото никакъв...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 06 Мар 2018 00:18:08 » Отговори с цитат върни се горе

хЪрбѝ - "добре" по варненски. Според мен на "Козирката" са дрънчали най-много тенекии, а отгласът на някои от тях е стигал чак до "Детелината". Харесах Smile

_________________
"Две смърти няма. А без една не може!" ıYı
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
melange
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 22, 2013
Мнения: 20

МнениеВъведено на: 13 Мар 2018 16:43:19 » Отговори с цитат върни се горе

Забавно! Харесах!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 15 Мар 2018 12:18:18 » Гларусни историйки...ама къдя са полякините, ве Отговори с цитат върни се горе

Тривиално е, личи си че има "напън" за оригиналност, но...познат завършек, клише...освен някой и друг лаф варненски, ами къдя са чуждиците, ве...а, анадънму Коста карасъ Smile)))
Не съм впечатлен Smile

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com