Привет, Anonymous » Регистрация » Вход
Вземи от книжарница ХуЛите!

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
ХуЛитери:
Нов: METAFORA
Днес: 0
Вчера: 1
Общо: 13693

Онлайн са:
Анонимни: 55
ХуЛитери: 10
Всичко: 65

Онлайн сега:
:: pastirka
:: Albatros
:: mariq-desislava
:: starozagorez
:: secret_rose
:: lennichkata
:: Heel
:: leslieshay
:: genab
:: Markoni55

Онлайн книжарница

Купи онлайн от книжарница ХуЛите!

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Октомври 2017 »»

П В С Ч П С Н
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Съвет на сайта:
19 съветници

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator

С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - "Рисувам те живот" стартира новия ни поетичен бал
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Dec 13, 2003
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Окт 2017 17:35:39 » "Рисувам те живот" стартира новия ни поетичен бал Отговори с цитат върни се горе

Здравейте приятели,
малко позакъснях и сте се изчакали, ама от поетични балове, премиери, изложби четиринадесет години вече не мога да намеря време да се омъжа Laughing Разгеле успях! и сега с чиста съвест мога да се заема с неотложните проекти.

Имах огромно желание този бал да бъде в август, разгара на лятото, когато всичките ни поети, живеещи по света се връщат за мъничко, но не успях. Трябваше да си подготвям сватбата, че Жорето вече три пъти се отказва... Laughing И така:

Галерия "Арт Маркони"
и
ХУЛИТЕ.НЕТ

представят

първото издание на поетични балове

РИСУВАМ ТЕ ЖИВОТ

Условия за участие:

Всички желаещи могат да изпратят САМО ЕДНО стихотворение тук на лични или на имейл art_markoni@abv.bg до 5 ноември 2017 включително.
стихотворението да бъде придружено от следните данни за автора: име, фамилия, никнейм и град/държава, ако не е е България/ Ако го изпращате с прикачен файл, нека данните да придружават произведението.
Стихотворението може да е било публикувано, награждавано, отличавано...и т.н. Идеята е да четем хубави стихове.

Събитието ще бъде на 11 ноември /събота/ 2017 г. в галерия "Арт Маркони". Варна, ул. Охрид"22 от 18.30 часа

За тези, които ще участват за първи път малко пояснения и история.
Идеята за поетичните балове се роди спонтанно и се оформяше в движение, като достигна за шест години 25 издания/ по четири на година, посветени на всеки от сезоните/. Знаците на внимание към отделни произведения са били художествени произведения, предоставени от авторите с които галерията работи или от самите участници. Във времето това са били Радослав Коцев, Живка Иванова, Стефка Петкова и т.н.
Държа да поясня, че тези балове не са имали претенции за конкурси, номинациите в различните категории са правени от жури, състоящо се от приятели на галерията - любители на поезията. Гласуването за номинираните произведения се извършва от присъстващите в залата участници и гости чрез листчета, които се събират и изброяват. Мисля, че няма по-демократично излъчване на ПРЪВ СРЕД РАВНИ. Защото идеята е точно такава - на тези т.н балове да звучи хубава поезия, посветена на дадена тема. Винаги се изчитат всички пристигнали в обявения срок произведения, ако авторът е в залата си го изпълнява сам, ако не е чета водещите. Както и преди ще имаме и писане на прима по зададен стих...
Избрах темата, за да продължим с традицията да рисуваме с думи, защото ние правим точно това, а и за да има връзка с мястото, където се провежда събитието. Винаги съм търсила симбиозата между изкуствата и мисля, че тя се случва. Темата, този път, е достатъчно всеобхватна и мисля, че няма да ви затрудни да изберете произведение за участие.

Мисля, че изчерпах анонса. Ако има въпроси или съм пропуснала нещо важно - съм на линия.
Маркони

secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Jul 14, 2010
Място: Анталия, Турция

МнениеВъведено на: 05 Окт 2017 22:16:48 » Отговори с цитат върни се горе

Ваня, това е чудесна новина - бъдете честити, младоженци! Smile

И аз ще присъствам на този бал с едно мъничко, римувано нещо @--;--
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Dec 06, 2005
Място: София

МнениеВъведено на: 06 Окт 2017 11:43:55 » Отговори с цитат върни се горе

Честито, Ванче! Smile Много щастливи и все така сплотени , творящи и създаващи Празници Бъдете с Жоро! Kiss
Чудесна новина е новият бал! Специалитет са ти тези незабравими приятелски празници на Словото и Изобразителното изкуство. Едва ли ще успея да дойда, но духом съпричаствам и с радост ще участвам и ще пратя нещо. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер

МнениеВъведено на: 06 Окт 2017 15:11:24 » Благодаря! Отговори с цитат върни се горе

Инди, Меги, Райчо....благодаря! Ще нацелувам младоженеца! Laughing И разбира се, чакам вашите поетични птици. Райчо какво винаги пали от раз Laughing

Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер

МнениеВъведено на: 11 Окт 2017 16:45:22 » и малко снимки от събитието Отговори с цитат върни се горе

https://www.facebook.com/art.markoni/photos/pcb.1910541392600545/687498251454451/?type=3&theater

Благодаря за всички красиви пожелания. Жорето издържа теста за благонадеждност, след като седем години приема вас - поети и писатели, всичките ми художници и почитателите на изящното, без нито веднъж да е показал и най-малко, че е уморен, че не му е до изкуство, че му е писнало да посреща хора на изкуството не само в галерията, а и у дома...Сериозно изпитание, което всички вие сте се уверили, че издържа с отличен и по тази причина му направих предложение. Вярно, дърпа се и не се даде без бой, но накрая кандиса. И си заслужи вашите аплодисменти и внимание. Знам че го обичате и ни приемате като едно цяло. Нека Бог е добър и ни даде възможност да поддържаме това малко, но уютно естетическо убежище, където да ви посрещаме с обич! Благодаря!

daro
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Sep 16, 2010

МнениеВъведено на: 12 Окт 2017 16:41:09 » :) Отговори с цитат върни се горе

Ванюш...знаеш, че многократно съм го рисувал.

Вече ти вейнах една скица. Smile

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер

МнениеВъведено на: 12 Окт 2017 18:47:42 » Е, сега ли ще се предаваш Отговори с цитат върни се горе

Laughing
Дарче, никакви такива. Знаеш, че Бургаската ни агитка и пловдивска такава разчитат на теб. Благодаря за стихото.

Между другото не очаквах такъв наплив от участие. Направо сте като държани на въже. Докато пусна съобщението и ми задръстихте пощата. Ама добре. Предпочитам сега, защото като се завлачат накрая не смогвам да ги обработя...Споко! Рисувайте! Laughing

daro
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Sep 16, 2010

МнениеВъведено на: 13 Окт 2017 08:39:30 » ...(.) Отговори с цитат върни се горе

Ванюшка, по повод това - "Е, сега ли ще се предаваш" - снощи написах едно стихотворение, което току-що публикувах.
То се опитва да предаде словесното изображение на отделния свят,
в една частица живот.
Можеш да го приемеш и като отговор.

Именно, поради незнайния край на нашата къса пътечка, наречена - земно битие, това което двамата с Жорето вършите, придава още по-висока стойност на начинанието ви. Да...за нас, сега.

Благодаря от сърце! Smile

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер

Записан(а): Jul 08, 2008
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 13 Окт 2017 10:13:03 » Маркони дзудзони прегръщам ви с Жорето... Отговори с цитат върни се горе

Този Оазис, който създадохте с Жоре, и бургаска и пловдивска агитка...а ВАРНЕНСКАТА, ало моряците...
ЛЕКО СЪМ ЗАСЕГНАТ смиг както обича да се изцепва билкарката с дядо поп ....))))
Laughing Laughing Laughing
Даро е много точен, той е добра душа, и затова реших да пиша тук, след като ти писах на лични...
Прегръщам ви пак, и двамцата хех

ХуЛитер
ХуЛитер

МнениеВъведено на: 17 Окт 2017 15:29:23 » хайде, ще се видим на живо Док Отговори с цитат върни се горе

и пак ще почерпим Laughing
Благодаря за хубавите стихове, които ми изпращате! Радвам се, че темата ви допада и ви активира. Животът е шарен, всеки е намерил своя цвят за да го нарисува. И това създава прекрасно многоцветие. Ще бъде хубав празник.

Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума