Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 915
ХуЛитери: 1
Всичко: 916

Онлайн сега:
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Покана за фестивал "Бабина душица"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 14 Апр 2017 18:03:25 » Покана за фестивал "Бабина душица" Отговори с цитат върни се горе

Мили хулитери, искам да поканя тези от вас, които обичат бабините гозби на фестивал на народната кухня "Бабина душица".
"Бабина душица" ще навърши шест годинки, провежда се в Монтана в съботата преди празника на града Свети Дух (който традиционно е в понеделник) Тази година празниците ще продължат от 1 до 5 юни, като включват детски работилнички и забавления в деня на детето, алея на занаятите в това число с демонстрации в следващите 4 дни, а на 3 юни, събота, любители на народната кухня ще демонстрират типични за своите региони ястия. Регламентът е да се готви на жив огън - разбирайте дърва, да се ползват съдове, каквито са ползвали бабите ни и да се влагат само традиционни за страната и съответни регион продукти, без никакви фиксове и екзотични подправки (с каквито бабите ни със сигурност не са разполагали).
Идеята е, освен да се забавляваме, да покажем и съхраним богатството на традиционната българска национална кухня, която покрай Мастер шеф и други подобни предавания някак като че ли позабравихме.
Телефонът за връзка е 0899 864 865. Участниците трябва да се запишат предварително, за да направим резервациите навреме - Монтана все пак не е голям град и не разполага с много хотели, а в тези дни ще е направо претъпкано от участници в програмата на общината, както и от гости на празника на града. Предварително трябва да знаем също така какви продукти ще ви бъдат необходими, за да ги осигурим, както и да ви запалим огън.

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Апр 2017 14:24:25 » Еха! Много хубава идея! Отговори с цитат върни се горе

Не съм много от готвещите, ама съм от опитващите гозбици... Laughing това брои ли ме за участник?

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 17 Апр 2017 14:27:27 » Re: Еха! Много хубава идея! Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
Не съм много от готвещите, ама съм от опитващите гозбици... Laughing това брои ли ме за участник?


Категорично! Ще те пишем в журито.

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 19 Апр 2017 16:00:49 » ти да видиш! Отговори с цитат върни се горе

Аз сериозно ще се навия да се дофтасам. Тъкмо Жорето нещо все има натам разни задачи и се чуди кога да отиде, ей на, появи се момента. Ще му направя предложение набързо...То по удобен случай няма да се появи.
Ами аз така, като потенциален член на жури, да взема да помисля и за награди Laughing Ей, как се уредих! Чудничко! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Апр 2017 11:02:57 » Отговори с цитат върни се горе

Бях на миналата или по-миналата "Бабина душица" - много готин купон - даже някъде имам снимки с баш-готвачката SmileSmileSmile

Ще направя всичко възможно пак да дойда и отсега давам заявка за голямата дървена лъжица!/ да разбърквам бобеца, де, вие какво си помислихтеWink/

А ако дойдат и Маркони, и още хулитери, ще стане супер мега хипер якоSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 20 Апр 2017 19:52:35 » Отговори с цитат върни се горе

Да, Миа, на по-предишния фестивал ти и Ганка ми бяхте гости и се забавлявахме отлично. Аз уж само подхвърлих на Ганка сега, ама тя го прие сериозно и взе да мисли чак рецептите, по които ще готви - знаеш, при нея работата е сериозна, няма се излагаме, я! Та е твърде вероятно да се заформи отличен отбор юнаци.
Моите деца от клуба за любители на кафе и дебели книги ще бъдат тази година истинските домакини на събитието. А това са деца, които ми връщат вярата, че човечеството като цяло все пак има бъдеще!

_________________
Повечето хора искат вечен живот, а не знаят какво да правят в дъждовен следобед!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Mia2442
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 18, 2009
Мнения: 626
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Апр 2017 21:19:49 » Отговори с цитат върни се горе

хаха, Елич, аз пък мога да спретна едни мъфини, само незнам дали влизам в контекста на бабините гозбиWink Но ще си нося хартиени кошнички за всеки случай!Smile

Което ми спомня как моята щерка каза на баба ми / нейна прабаба от село Д-р Йосифово/ -" Ами ние през уикенда бяхме на пикник и си направихме барбекю"
И баба ми каза - Я, пак, сине, че нещо не разбрах!Smile

Нали знаеш, че в нашия монтански край, казват на детето "сине", дори да е момиче - ма това е тема дълга и философскаWink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com