Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 849
ХуЛитери: 4
Всичко: 853

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Аз, магьосникът
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
85%
 85%  [ 6 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
14%
 14%  [ 1 ]
Всичко гласували : 7


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 16 Фев 2017 17:37:29 » Аз, магьосникът Отговори с цитат върни се горе

Развалям магии. С това се занимавам. А в свободното време и през обедната почивка правя магии. И с това се занимавам.
Но понеже развалянето на магиите отнема повече време, а е и по-доходоносно, предимно развалям магии. Най-трудно развалям магиите, които аз см създал. Уж знам точно какво съм направил, как съм извършил злодейството и какво е лошото, което съм причинил, но кълбото се разплита по-трудно, отколкото искам. Веднъж развалях една своя магия в продължения на цял месец и се наложи да я омагьосам, та да я разваля напълно. Да омагьосваш магии е върхът в моята професия, тя е като да въртиш европари в дом за сираци: хем благородно, хем доходоносно, хем нищо не се променя. При развалянето на магии номерът е магията да си остане, а ти да вземеш пари за разтурването ѝ. Като да построиш магистрала, за да я ремонтираш. Никой не строи магистрала, за да се използва по предназначение, това е праволинейно до глупост. Магистралата се строи, за да се ремонтира.
И с магиите е така. Създават се, за да се развалят. И обратното. Когато се създават, гледаш магията да е рехава, времянка, както се казва, та да издържи едва-едва до развалянето. И после е по-лесно да я развалиш. Ама ти не я разваляш напълно: да не си луд! Разваляш малко, а повечето магия оставяш, за да не си правиш утре труда пак да я създаваш.
И е доходна, и е лека, и е всеотдайна тая работа. Цял народ може да омагьосаш така, и никой няма да разбере. Ако тук-там видиш да е останал някой по-читав или свестен, него не го закачай, не го омагьосвай. Той ще се побърка сам.
Черните магии са за зло, белите – за добро. Всички ползват магии – и за добро, и за зло. Аз като човек от бранша вече знам, че няма добро и зло. Всичко е въпрос на магия, а и какъв е смисълът да правиш магия за добро, щом с една бърза магия за зло можеш за развалиш доброто. Обратното също е възможно. Доброто и злото са едно и също, затова ние, магьосниците, никога не работим с един вид магия. Като видиш, че злото е повече, а то винаги си е повече, не правиш нищо в продължение на месеци, та всичко живо да пропука от мъка, скръб и отчаяние. Така веднъж се разбрахме с колегите двайсет и шест години само зли магии да правим. Гласувахме го даже на събрание или... пленум май беше; няма значение. И да знаете как поскъпнаха добрите магии! Забогатяхме, ей! Ще кажете: ама вие манипулирате пазара. Изкривявате доброто и злото. Мамите справедливостта...
Глупости. Ние сме регулатори на действителността. Кантари сме: работим според търсенето и предлагането. Щом цели 26 години се търси само зло, зло предлагаме. Клиентът плаща, той и поръчва. Като не се търси добро, като на никой не му трябва справедливост, какво да правим!
Само ме е страх като толкова дълго време само черни магии правим, ако дойде ден да ги разваляме с бели... дали ще се справим?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
mamontovo_dyrvo
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2012
Мнения: 228

МнениеВъведено на: 13 Мар 2017 05:37:26 » За магиите и колегите Отговори с цитат върни се горе

Добър анализ, колега! Успех в начинанията... сега двадесет и шест бели години, а? Не е зле...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 13 Мар 2017 12:25:26 » Отговори с цитат върни се горе

Личи си професионализмът! Обачее всичко си си казал, сега как да дойда да ми разваляш магия Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаТази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com