Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 805
ХуЛитери: 2
Всичко: 807

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Днешната банда поети е шайка лигави измамници
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 840

МнениеВъведено на: 12 Дек 2016 09:58:25 » ха така! Отговори с цитат върни се горе

Виждам, че темата се разгаря, което си беше и моята цел и мотив да я пусна. И ако Папакот се прави, че не разбира за какво иде реч, а Маркони учтиво ни хвърля в лоното на творческото самозалъгване(знам, че се шегуваш), то Ганка най-добре го е казала. Всеки се има за незаменим и оригинален до болка творец. Това чувство не е ли основния ни проблем днес? Чувството, че сме най-великия, най-огромния, най-блестящия талант, Гения пред който трябва всички да паднат ничком в отдаване на дължимото му уважение.

И ако Буковски не е най-лиричния стихописец или писател, то несъмнено е най-смелия и безпощаден анализатор на американското общество и въобще на съвременните нрави.

Учтивото заобикаляне на проблемите и замаскирането им с красиви думи няма да ни помогне да ги преодолеем. Те трябва да лъснат така, че да ни избодат очите и да не ни дадат мирка, докато не си скъсаме гъза, за да ги решим. Това е направил Буковски с творчеството си, според мен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
starozagorez
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 23, 2011
Мнения: 98
Място: Москва

МнениеВъведено на: 12 Дек 2016 12:26:24 » Обърнали поглед към Западната култура Отговори с цитат върни се горе

изпускате от вниманието си водещите руски творци в областта на изобразителното изкуство и скулптура като Ернст Неизвестни, Михайл Шемякин, Иля Кабаков, Анатолий Осмоловски, Олга Чернишова, Ерик Булатов, Павел Пеперщайн, произведенията на които се продават за по милиони долари и фунти стерлинги, както и произведенията на Виктор Пелевин, Людмила Улицкая, Захар Прилепин, Татяна Тромбовецкая, Сергей Герман, Чак Паланик, Сергей Жадан, Алексей Ручий,Софья Купряшина, Олга Полякова, на украинеца Юрий Андрухович, които покоряват читателите с новите тенденции и продължават традициите на Достоевски, Чехов, Висоцки и Окуджава.
Разширете познанията си по руски език, четете в оригинал новите произведения на бъдещите велики руски писатели и поети и ги превеждайте на български език
Щастие и успехи!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 840

МнениеВъведено на: 12 Дек 2016 15:03:01 » Re: Обърнали поглед към Западната култура Отговори с цитат върни се горе

starozagorez написа:
изпускате от вниманието си водещите руски творци в областта на изобразителното изкуство и скулптура като Ернст Неизвестни, Михайл Шемякин, Иля Кабаков, Анатолий Осмоловски, Олга Чернишова, Ерик Булатов, Павел Пеперщайн, произведенията на които се продават за по милиони долари и фунти стерлинги, както и произведенията на Виктор Пелевин, Людмила Улицкая, Захар Прилепин, Татяна Тромбовецкая, Сергей Герман, Чак Паланик, Сергей Жадан, Алексей Ручий,Софья Купряшина, Олга Полякова, на украинеца Юрий Андрухович, които покоряват читателите с новите тенденции и продължават традициите на Достоевски, Чехов, Висоцки и Окуджава.
Разширете познанията си по руски език, четете в оригинал новите произведения на бъдещите велики руски писатели и поети и ги превеждайте на български език
Щастие и успехи!


Никой не обезценява или изпуска каквито и да са творци, заралийо! Вероятно творят още няколко дузини неизвестни никому поети, писатели, музиканти и художници. Дано някога намерят признание. Далеч съм от мисълта, че оценката на едно съвременно творчество може да бъде обективна или безпристрастна. Намеси ли се човешкото мнение обективността отлита.

Комерсиализма не винаги е признак за високо творчество. Лично познавам първенюта и новобогаташи, които трудно биха различили Рембранд от Разпутин, примерно. И въпреки това са готови да дадат несметно богатство за някоя известна и популярна шарения.

Както обикновено времето е най-великия съдник и то оценява най-добре стойността на едно произведение. То няма да пощади и най-известния или популярния съвременен творец. Лошото е, че няма да пощади и нас, за да видим чие творчество ще остане вечно и непреходно.

Поздрави и на теб!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
verysmallanimal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 03, 2010
Мнения: 193

МнениеВъведено на: 17 Дек 2016 11:42:36 » Отговори с цитат върни се горе

Мисля че разбирам терзанията на Лео - да, като че ли няма толкова големи творци и като че ли днес изкуството е по-плитко. Но си мисля за няколко неща, първото от които е бобът.
Слагат пред теб една торба боб, в която има няколко черни бобчета, а останалите са бели. Понапъваш се малко и ги откриваш. Но ако стоварят в двора ти един камион боб, то тогава ще е много по-трудно да откриеш тези черни бобчета, защото, колкото и да ни звучи странно, броят на черните бобчета е почти същият както в оная торба, а белите зърна са ужасно много, което се дължи на синдрома "Чукча" ( писател, а не читател), Т.е. вероятността да попаднеш на стойностна книга, например, е пренебрежимо малка.
Второто нещо, за което си мисля, е времето. Времето като физичен вектор и времето като Времена. Разполагаме с определено време и го делим между различни дейности - ако трябва да изчетеш толкова много книги, колкото се издават, то кога ще имаш време да осмислиш прочетеното? И тук се включва ворият ипостас на времето - Времената. А те са жестоки - нека никой не си мисли, че информационната вълна ще ни даде време да си поемем дъх, да седнем и да помислим малко. И хората инстинктивно посягат към неангажиращото изкуство, в което, за сметка на идеята, се набляга на играта.
Хайде стига съм писал глупости Smile Та, Лео, сигурно ги има големите творци, сигурно черните им бобчета се търкалят наоколо, ама ха иди, че ги намери сред огромната купчина празни листове... Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Дек 2016 19:25:28 » ТОЧНО Отговори с цитат върни се горе

verysmallanimal написа:
Мисля че разбирам терзанията на Лео - да, като че ли няма толкова големи творци и като че ли днес изкуството е по-плитко. Но си мисля за няколко неща, първото от които е бобът.
Слагат пред теб една торба боб, в която има няколко черни бобчета, а останалите са бели. Понапъваш се малко и ги откриваш. Но ако стоварят в двора ти един камион боб, то тогава ще е много по-трудно да откриеш тези черни бобчета, защото, колкото и да ни звучи странно, броят на черните бобчета е почти същият както в оная торба, а белите зърна са ужасно много, което се дължи на синдрома "Чукча" ( писател, а не читател), Т.е. вероятността да попаднеш на стойностна книга, например, е пренебрежимо малка.
Второто нещо, за което си мисля, е времето. Времето като физичен вектор и времето като Времена. Разполагаме с определено време и го делим между различни дейности - ако трябва да изчетеш толкова много книги, колкото се издават, то кога ще имаш време да осмислиш прочетеното? И тук се включва ворият ипостас на времето - Времената. А те са жестоки - нека никой не си мисли, че информационната вълна ще ни даде време да си поемем дъх, да седнем и да помислим малко. И хората инстинктивно посягат към неангажиращото изкуство, в което, за сметка на идеята, се набляга на играта.
Хайде стига съм писал глупости Smile Та, Лео, сигурно ги има големите творци, сигурно черните им бобчета се търкалят наоколо, ама ха иди, че ги намери сред огромната купчина празни листове... Smile


Всъщност не се шегувах и имах предвид точно това, че има със сигурност големи творци и сега. И ми се щеше да споделим своите малки открития. Защото трудно вече се доверявам на големите рекламни кампании и тиражи. И ми се завива свят как без интернет в онези време са се издавали тиражи над 20 000, на всичко отгоре и на много езици... Laughing
Вакрилов ми е от любимите също, да не пропусна да спомена. Всъщност тук в сайта са ми много и се радвам, че поне в кръга на хората, които гравитират около галерията съм успяла да ги направя популярни.

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 840

МнениеВъведено на: 18 Дек 2016 10:56:03 » Отговори с цитат върни се горе

verysmallanimal написа:
Мисля че разбирам терзанията на Лео - да, като че ли няма толкова големи творци и като че ли днес изкуството е по-плитко. Но си мисля за няколко неща, първото от които е бобът.
Слагат пред теб една торба боб, в която има няколко черни бобчета, а останалите са бели. Понапъваш се малко и ги откриваш. Но ако стоварят в двора ти един камион боб, то тогава ще е много по-трудно да откриеш тези черни бобчета, защото, колкото и да ни звучи странно, броят на черните бобчета е почти същият както в оная торба, а белите зърна са ужасно много, което се дължи на синдрома "Чукча" ( писател, а не читател), Т.е. вероятността да попаднеш на стойностна книга, например, е пренебрежимо малка.
Второто нещо, за което си мисля, е времето. Времето като физичен вектор и времето като Времена. Разполагаме с определено време и го делим между различни дейности - ако трябва да изчетеш толкова много книги, колкото се издават, то кога ще имаш време да осмислиш прочетеното? И тук се включва ворият ипостас на времето - Времената. А те са жестоки - нека никой не си мисли, че информационната вълна ще ни даде време да си поемем дъх, да седнем и да помислим малко. И хората инстинктивно посягат към неангажиращото изкуство, в което, за сметка на идеята, се набляга на играта.
Хайде стига съм писал глупости Smile Та, Лео, сигурно ги има големите творци, сигурно черните им бобчета се търкалят наоколо, ама ха иди, че ги намери сред огромната купчина празни листове... Smile


Ето такъв коментар чаках! Благодаря за него!
Всичко казано от малкото животинче е така, несъмнено. Само дето аз се размислих за друго. Какво ли е искал да каже оня пияница и курварин, Буковски? За какво са му притрябвали толкова всичките тези Ерсасцовци и Елиътовци? Нима не му стига и това, че ги е имало? Аз предпочитам да прочета отново някоя класика, която ще ме насити душевно по един познат начин, отколкото да търся нови вдъхновения и това търсене да е със съмнителен изход.

Казано иначе защо човека никога не се задоволява? Иска все ново и непознато, иска да бъде изненадан и омаян пак и пак... Знам, че въпросът ми е наивен, но не е ли това една от основните беди на съвременността. И основната причина да бъдем заливани всекидневно с помия? Ами искате нови и непознати преживявания? Ето ви ги! На килограм, в неограничени количества. Е, малко са блудкави, имат лош привкус и понамирисват зле, ама са нови! Поемайте ги, безрезервно.

Къде остана добрия стар аскетизъм? Само в историята ли? Жалко, другари съвременници. Алчността за още и по-различни удоволствия и преживявания ще ви изиграе лоша шега. Всъщност тя вече се играе на съвременната сцена. Така, че ни се наложи да поемем цялата описана в по-горния абзац помия. Сами си я поискахме, нали...?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 840

МнениеВъведено на: 19 Дек 2016 10:30:32 » Re: ТОЧНО Отговори с цитат върни се горе

Markoni55 написа:
... Защото трудно вече се доверявам на големите рекламни кампании и тиражи... .


Рекламата е един от най-опасните съвременни бацили, които съвсем легално ни заливат всекидневно по всички възможни канали. Борбата за популярност по всички начини и със всички средства е болест, която освен, че е съвсем легална се превръща и в смисъл на съвремието. Противодействието срещу нея е силно ограничено и очаквам съвсем скоро да бъде обявено извън закона. Единствения ефективен механизъм е да се използват методите му за популяризиране на една истинска стойност. На нещо наистина красиво и заслужаващо внимание.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com