Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 863
ХуЛитери: 1
Всичко: 864

Онлайн сега:
:: Boryana

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Промени в сайт Хулите
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 31 Май 2016 16:16:25 » Промени в сайт Хулите Отговори с цитат върни се горе

Уважаеми потребители,

След като заедно стабилизирахме финансово нашият сайт и с помощта на доброволци създадохме условия за поддържането на жизнения му финансов статус, попитахме ви какво бихте искали да видите в литературен сайт Хулите - какви са очакванията ви, както и да споделите предложения, които смятате, че ще направят пространството ни по-интересно и живо.

Тези ваши споделени желания създадоха основата на една неформална програма за развитие, която започнахме да реализираме. В тази тема ще ви информираме за всички промени, които са вече факт.

ПОИСКАХТЕ ЗАПАЗВАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ:

-> Възстановяване на литературните конкурси беше първата реална стъпка. „Състояние на полет“ е отново факт с един наистина достоен награден фонд и достойно жури.

ПОИСКАХТЕ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА АНАЛИЗ НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ПРОИЗВЕДЕНИЯ:

-> Втората стъпка, бележеща качестено различна промяна - възможността авторите на сайт Хулите да получат рецензия на свое произведение, вече е факт.

Мога да ви уверя, че ще продължим с възстановяване на традициите, които направиха това литературно пространство дом, както и ще правим всичко по силите си да дърпаме авторите на това пространство напред в развитието им – стига да го желаят, и да създаваме нови възможности за литературни постижения.

ЩЕ ОСТАВЯ ИВАН ЯНКУЛОВ – ADMINISTRATOR – ДА ОБЯСНИ ТЕХНИЧЕСКИТЕ ДЕТАЙЛИ ОТНОСНО НОВАТА ОПЦИЯ.

Аз искам да благодаря:
- на всички съветници и администратори, които подкрепиха този нелек процес - и решение - да стане факт;
- на всички опитни автори, които ще отделят време, усилия, знание и интелект за съставяне на рецензии в помощ на потребителите, заявили желание за такива;
- на литературните ментори Ганка Филиповска, Милка Пиналска, Камелия Кондова, Силвия Томова и Здравка Евтимова, които се съгласиха да ни дадат ръка в този труден и специфичен процес;
- на Иван Янкулов, който забърква магиите, които ние държим да имаме.

Поздрави сърдечни,
Галя Радева

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 31 Май 2016 16:49:41 » Отговори с цитат върни се горе

Здравейте и от мен.
При стартиране на модула "Рецензии", ще се случат две неща:
~ в "главно меню" в ляво, ще се появи линк към рецензиите;
~ на всяко произведение (при пълен прочит) най-отдолу, където е бутона за рекламиране на 1 стр., ще се появят още две бутончета: "+ желая рецензия +" и "- не желая рецензия -".
Тези две бутончета ще се виждат САМО от автора на произведението. Т.е., всеки автор ще вижда само бутончетата под всяко свое произведение - независимо кога е публикувано то. Избирайки (натискайки) "желая рецензия", авторът ще изпрати произведението си в списък с произведения, очакващи рецензия. Едновременно с това двете бутончета изчезват, а на тяхно място се появява един бутон "произведението очаква рецензия".
А защо е необходим бутона "не желая рецензия"?
За да не висят до безсъзнание двете бутончета под произведението и да дразнят автора (усмихвам се). И защото избирайки "не желая рецензия", авторът ще прекрати показването на двата бутона, но и никога повече няма да може да поиска рецензия за ТОВА произведение. Освен, ако ми се обади лично на мен, за да бръкна ръчно в база данни и да променя статута на това произведение.

Бутонът "произведението очаква рецензия" вече ще се вижда от всички РЕГИСТРИРАНИ потребители и всеки, който го натисне, ще може да напише и изпрати рецензия за конкретното произведение, като в нея ще може и да го оцени в интервал от 1 до 10. Рецензия, а не мнение с три удивителни!!! За удивителните си има коментари... Тази рецензия подлежи на одобрение от екип упълномощени рецензенти и ще се появи в списъка с рецензиите, след като бъде прегледана от някого от тях.
В зависимост от броя на одобрените рецензии за ТОВА произведение, бутонът вече се превръща в "произведението има Х рецензии" и ще се вижда от всички потребители - регистрирани и анонимни - и ще води направо към рецензията (ако е една) или към списък с рецензии (ако са повече). Регистрираните потребители обаче, ще виждат още едно бутонче, непосредствено след първия - "напиши нова". По този начин всяко произведение в сайта ще може да получи неограничен брой рецензии. Ако наплива е особено голям - няма проблем да им ограничим бройката. Единственото ограничение в момента е, че един потребител ще може да напише само една рецензия за конкретно произведение. За което ще си се грижи софтуера, а не администрацията.
Всеки един от екипът упълномощени рецензенти ще може да прави рецензия на избрано от него произведение, независимо от бутончетата, които ви изброих. Като и за тях важи условието - само по една рецензия за дадено произведение. Но няма проблем двама (или повече от тях) да пишат анализ на едно и също произведение.

Коментари на рецензиите.
Всеки регистриран потребител ще може да направи по ЕДИН коментар на една рецензия, като има възможност да я оцени в интервал от 1 до 10. Същото важи и за автора на рецензираното произведение. Всеки рецензент ще може да отговори по ВЕДНЪЖ на всеки коментар в своя рецензия. По този начин ограничаваме безкрайните прения, които понякога се появяват в коментарите...

При стартиране на новата възможност в сайта, неминуемо ще възникнат въпроси.
Аз съм на разположение и ще отговоря на всеки един от тях.

Да си пожелаем успешен старт и добро настроение!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 01 Юни 2016 13:19:33 » Е, случи се! Отговори с цитат върни се горе

Сбъднахме си още една мечта! На добър час! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 04 Юни 2016 12:26:45 » Отговори с цитат върни се горе

На добър час на новата ни придобивка! Smile Да видим кой ще е първият, който ще се осмели да застане очи в очи със сериозната, градивна критика... като на обстоен творчески профилактичен преглед.Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 05 Юни 2016 08:52:40 » Отговори с цитат върни се горе

Освен да се поздравим и да си пожелаем - на добър час с новата опция на ХуЛите!
Досега не знам някой да е правил подобно нещо в литературните портали? Ако бъркам - поправете ме!
Най-хубавото е, че сме ЗАЕДНО! Smile

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
lubara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 29, 2009
Мнения: 121
Място: Велико Търново и София

МнениеВъведено на: 05 Юни 2016 11:47:25 » Отговори с цитат върни се горе

За нови произведения ли става дума? Защото, ако не, бих искал да прочета рецензия за моя разказ "Монах Селестиян" Поздрави на администраторите и на всички хулитиери!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 05 Юни 2016 17:01:22 » Отговори с цитат върни се горе

lubara написа:
За нови произведения ли става дума? Защото, ако не, бих искал да прочета рецензия за моя разказ "Монах Селестиян" Поздрави на администраторите и на всички хулитиери!


Разбира се, че можеш да го пуснеш за рецензия. Направихме опциите по начин да няма ощетени. Виж по-горе инструкциите на Administrator и успех. И забавление Smile

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
esperanca
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 29, 2007
Мнения: 508

МнениеВъведено на: 06 Юни 2016 08:33:54 » Благодаря Отговори с цитат върни се горе

Сърдечно благодаря на Ганка Филиповска за рецензията - отделеното време, прочит и енергия. На мен винаги тук това ми е липсвало, някой да ми каже кривините, недостатъците и слабите места в текста. И са ми идвали в повече прехласванията колко сме големи автори.
Новата придобивка е безценна , моля, нека не я замърсяваме още в началото с пренции на егото си.
За да се науча имам нужда да ми се показват грешките, още повече сега, когато предстои ХуЛите да издаде Антевасин. Като читател зная как и най-малката грапавина в текста ме дразни и разваля удоволствието.
Моето благодаря не е поради добро възпитание Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 06 Юни 2016 09:22:35 » А цветовете? Отговори с цитат върни се горе

Един чисто технически въпрос.
Къде ми отиде любимия цвят резеда, или там както наричат жените зеленото?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 06 Юни 2016 10:03:52 » Предложение Отговори с цитат върни се горе

Успех на новата инициатива!

Бих искала да предложа, ако има техническа възможност за това, дарения да могат да се правят чрез Easy Pay. Всяко ходене до банката и чакането там ми отнемат средно час.

Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
rumpel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 26, 2011
Мнения: 73

МнениеВъведено на: 06 Юни 2016 12:19:21 » Отговори с цитат върни се горе

Ире, няма никакви проблеми да се направят през ИзиПея. Носиш си личната карта и банковата сметка и това е. Даже таксата е 3-пъти по-ниска от тези за превод по банков път. Аз редовно процедирам така и съм доволна.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
IGeorgieva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 06, 2014
Мнения: 230
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Юни 2016 12:07:41 » :) Отговори с цитат върни се горе

Благодаря за информацията, Руми! Сега ще е по-лесно! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 839

МнениеВъведено на: 13 Юни 2016 10:53:16 » Re: Промени в сайт Хулите Отговори с цитат върни се горе

rainy написа:

ПОИСКАХТЕ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА АНАЛИЗ НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ПРОИЗВЕДЕНИЯ:



Авто рецензии публикуват ли се?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 13 Юни 2016 15:23:53 » Re: Промени в сайт Хулите Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
rainy написа:

ПОИСКАХТЕ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА АНАЛИЗ НА ЛИТЕРАТУРНИТЕ ПРОИЗВЕДЕНИЯ:



Авто рецензии публикуват ли се?


Лео, смисълът на тази придобивка е да получим усещане как изглеждаме в очите на останалите... Написано в добронамерен и коректен тон, но не и славословещ. Една авторецензия ще отрази собственото ни, субективно и егоцентрично отношение - което е повече от нормално. Славословия получаваме в 99,9% от мненията. Градивен анализ не се пише лесно, както и не се приема лесно. Но дава безкрайно много на автора - било директно или индиректно...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 14 Юни 2016 16:15:02 » Re: А цветовете? Отговори с цитат върни се горе

LeoBedrosian написа:
Един чисто технически въпрос.
Къде ми отиде любимия цвят резеда, или там както наричат жените зеленото?

Любимият ти цвят резеда, който се харесва и от жените, си замина заедно със стария дизайн. Sad
Обаче след като приключа с версията на сайта за мобилни устройства (гугъл ми шепне на ушенце, че 17% от потребителите влизат през телефон), ще пусна поетапно отново и цветните схеми.
Като мой градски ти обещавам, че ще започна с цвета на надеждата и хармонията. Smile
И нека заедно с тебе се помолим, освен на жените, да се хареса и на момичетата. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com