Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 465
ХуЛитери: 4
Всичко: 469

Онлайн сега:
:: rajsun
:: LeoBedrosian
:: AlexanderKoz
:: Mitko19

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Какво очаквате от Хулите?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 09:21:54 » Отговори с цитат върни се горе

На въпроса на Бече, би искал да изразя и мое мнение, тъй като ми се струва, че се "копае" в чужда... и неплодородна за сеитба градина. Не, няма никаква "магия". Случващото се е точно обратното - когато авторите изпаднат в творческа пауза и усещат повея на "дългото сбогуване" с изкуството като естествено продължение на житейския си път - те поемат посока на придвижване от лична към обществена съдба. Там те откриват предстоящото им приложение като полезност за другите, като смисъл за себе си... като призвание да се открият в друга действителност. Ако на един автор творчеството е начин на живот, което предполага и избора на индивидуална, специфична за него среда, то той съвсем естествено ще се отдели от определени системи, били те и художествено-творчески. Да, след това може да попадне в други "мрежи", но такава е пътечката на придвижващият се - към приключението, към необяснимото, към загадъчното, към разочароващото и болезненото... и винаги в посока към необяснимото като неосъзнатост, защото в духовността се борави други дадености и потенциали. Мисля, че такъв е случая с Елена Денева. Давам си сметка, че това не е единственото, но другото не е толкова съществено за темата.
А това, че изявени автори снизходително хихикат на подобни електронни среди, на мен ми говори едно - загубена е човечността в преследването на целта - "задължителната" утвърждаваща себеизява.
И както казва един мой приятел:
" Нагледал съм се на поети, включително и даровити, чийто виталитет и поетичност свършват до границата на текста. В бита силите им да бъдат поети и човеци не достигат."
Да... това е трудното, и затова е изключително рядко единачеството - самотен път, в който не си сам.

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 11:37:04 » Отговори с цитат върни се горе

Въпросът ми за "магия"-та беше между другото, не е по темата, затова и го отправих към Хипо. По-скоро изразих съжаление, че силни фигури тук ми липсват като атмосфера и трудно ги приемам като админи. Както и да е...

daro,
къде ти са идеите?:) Затова е темата. Анализът ти го прочетох 2-3 пъти. Честно казано, по диагонала и нищо не казваш. Sorry!:)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 12:35:04 » Отговори с цитат върни се горе

не съм се опитвал да давам идеи, а само изразих моята гледна точка по отношение на "омагьосването", което ти предположи Wink

...а по темата, Ганка вече ти обясни - може и да ти липсват, ама какво да направят като не пишат, или все по-рядко, като си имат други, по-важни задачи и проблеми за решаване

...като искаш идея - ето ти една:
Би ли се заела да коментираш стари произведения на автори, които ти липсват, и които според теб си струват... да увлечеш след себе си съмишленици и чрез качествени анализи(както ти самата спомена)
"... които да ни просвещават как да четем правилно една творба"?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 15:06:47 » Да, интересно Отговори с цитат върни се горе

daro написа:
не съм се опитвал да давам идеи, а само изразих моята гледна точка по отношение на "омагьосването", което ти предположи Wink

...а по темата, Ганка вече ти обясни - може и да ти липсват, ама какво да направят като не пишат, или все по-рядко, като си имат други, по-важни задачи и проблеми за решаване

...като искаш идея - ето ти една:
Би ли се заела да коментираш стари произведения на автори, които ти липсват, и които според теб си струват... да увлечеш след себе си съмишленици и чрез качествени анализи(както ти самата спомена)
"... които да ни просвещават как да четем правилно една творба"?


Даро и аз разсъждавах по пози въпрос и дори предложих на приятели преди време да "вдигаме" стари произведения, които са ни харесали, да ги споделяме в мрежите. Смисълът който намирам е точно в това - да вдигаме летвата, а и по този начин може и тях отново да вдъхновим, знаеш ли.
По повод изпадането в "пресъхване" случи се на мнозина по една или друга причина. Но Пламъчето не загасва винаги окончателно, то си тлее нейде и току-виж лумнало пак.
Връщам се в онези времена и се сещам колко много ми дадоха, най-вече като творческа хигиена. Не че кой знае колко "напреднах" но поне спрях да бълвам всичко, което ме е сполетяло...За това наистина имаме нужда от силни автори. А какво става с Ники? Камелия?

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 15:14:21 » Ето и моето предложение Отговори с цитат върни се горе

Здравейте отново! Налагащата се в темата идея, че на сайта е необходима и качествена критика не е лишена от смисъл. Но се опасявам, че качествената критика изисква качествени критици, а както е известно тяхната самооценка и самочувствие не им позволява да критикуват хей-така. Това би обременило сайта още повече финансово, което не му е целта. Тогава как да осигурим добри критични материали? Кой би се ангажирал с тях?

Спомням си, че в училище ни караха да пишем литературни теми по произведенията, които изучавахме. Вярно, че целта бе да се научим да пишем правилно повече от това да започнем да пишем критични материали. А и тогава критиката се обвързваше идейно със опортюнизъм и излишен либерализъм, които не бяха много по вкуса на онова общество.

Моята идея е следната: Всеки, който иска да публикува нещо свое да е обвързан с условието да напише материал, който не трябва непременно да е критичен за произведението на някой друг. Вероятно това се разминава с определението за литературна критика, но ще ни излезе безплатно, пък и ще доразвие умението ни да четем, което се опасявам, че все повече закърнява.
Чакам мнението ви по предложението ми.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 15:52:14 » Отговори с цитат върни се горе

Насоката ти е добра, Лео. Да се започне от коментарите, но сякаш това обвързване с условие е прекалено. Донякъде съществува като тенданция в сайта. Всеки, който иска да бъде забелязан, трябва да забележи друг с коментар и т.н.
Какво се получи при мен. Имам глътка време за поезия, влизам тук и чета. Имаше период, когато спрях да чета. Трябваше да прехвърля 10 публикации, за да попадна на нещо добро. Сега чета почти всичко, което админите пропускат. Качествени са нещата. Минали са през преценка.
Но...вече не поглеждам коментарите. Възклицанията тук се бъркат с коментари. Има си оценки за това, там може да се напише реплика, 1-2 изречения. Толкова много безмислени, тъпи коментари...Сигурно заемат и доста пространство. Ако може и за тях да се измисли някаква цедка, добре ще да е.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 19:18:19 » Аз, поради липса на време Отговори с цитат върни се горе

следя определени автори, както и се доверявам на вкуса на творци, които харесвам. Просто отварям техния профил и чета какво те са коментирали, обикновено ми допада и на мен.
Колкото до коментарите - трябва да си останат свободни. Аз не ползвам оценките и ги забранявам за себе си. Не винаги съм в добра кондиция да напиша нещо смислено, но е приятно ако някой просто сподели, дори и едно изречение...Това не е чак толкова фатално.
Лео е прав, трябва да се престрашим да споделя мненията си. Но респектът от авторитетите го има и всеки се страхува да не се изложи. Деликатна работа, но от някъде трябва да се започне...

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
zaltia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 01, 2010
Мнения: 216

МнениеВъведено на: 18 Апр 2016 21:18:31 » Атмосфера... Отговори с цитат върни се горе

Онази атмосфера от 2010 - 2014 искам...
Атмосферата на животворният поетичен оазис...
Беше хубаво и весело... после стана сухо и тъжно...
Наложен беше един "по- висок критерий" и много хора се обидиха виждайки се не на първа страничка.
Появи се фейса...и сега всички са там...
Няма да изброявам всички стойностни автори които вече не са тук...рискувайки да пропусна някой.
Това е истината накратко и Вие всички я знаете, това с коментарите и с оценките е просто- бля...бля...
Обичам ви и се радвам, че любимият сайт е вече икономически стабилизиран- ще помагам и аз от време на време както и досега съм го правил.


Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 11:01:40 » Re: Атмосфера... Отговори с цитат върни се горе

[quote="zaltia"]Онази атмосфера от 2010 - 2014 искам...
Атмосферата на животворният поетичен оазис...
Беше хубаво и весело... после стана сухо и тъжно...
Наложен беше един "по- висок критерий" и много хора се обидиха виждайки се не на първа страничка.
Появи се фейса...и сега всички са там...
Няма да изброявам всички стойностни автори които вече не са тук...рискувайки да пропусна някой.
Това е истината накратко и Вие всички я знаете, това с коментарите и с оценките е просто- бля...бля...
Обичам ви и се радвам, че любимият сайт е вече икономически стабилизиран- ще помагам и аз от време на време както и досега съм го правил.


Very Happy Very Happy Very Happy[/quote]

Споделям...атмосферата не е същата...има озонови дупки и радиацията се увеличава...защото не е въпрос само на тен, а и на същност, мда!
Док Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 11:22:22 » Отговори с цитат върни се горе

"Наложен беше един "по- висок критерий" и много хора се обидиха виждайки се не на първа страничка.
Появи се фейса...и сега всички са там... "

Док, ама и "величията" ни също са там - защо ли!? Wink

...ако fейса им наложи една минимална такса за достъп, какво ли би се случило с масовостта, а? Wink

...едно е ясно - по-малко гъделичкане, по-малко усмивки...повече "разприятелявания" Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 12:11:01 » С Фейса няма как да...записано е, че винаги ще е безплатен Отговори с цитат върни се горе

[quote="daro"]"Наложен беше един "по- висок критерий" и много хора се обидиха виждайки се не на първа страничка.
Появи се фейса...и сега всички са там... "

Док, ама и "величията" ни също са там - защо ли!? Wink

...ако fейса им наложи една минимална такса за достъп, какво ли би се случило с масовостта, а? Wink

...едно е ясно - по-малко гъделичкане, по-малко усмивки...повече "разприятелявания" Smile[/quote]

"Излазам на мегданя, а, няма никой, влазам въ фейса, яяя тавм целото село..." хех

Мархаба, Даро! А величията ги пресява ситото на Времето, знаеш...
Светъл ден!
Доки Кроки
Razz

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 15:03:51 » Отговори с цитат върни се горе

daro написа:

Док, ама и "величията" ни също са там - защо ли!? Wink



Ако пребивавам тук вече дванадесет години, то е защото тук не се толерират "величиата" и цари своеобразна демокрация и плурализъм. Не смятам, че мястото на корифеите е тук, има достатъчно други затворени литературни форуми, отредени само за тях.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 17:43:15 » Така е...например ГЛОСИ на Дишев Отговори с цитат върни се горе

[quote="LeoBedrosian"][quote="daro"]
Док, ама и "величията" ни също са там - защо ли!? Wink

[/quote]

Ако пребивавам тук вече дванадесет години, то е защото тук не се толерират "величиата" и цари своеобразна демокрация и плурализъм. Не смятам, че мястото на корифеите е тук, има достатъчно други затворени литературни форуми, отредени само за тях.[/quote]

...и тем подобни, аз съм вече почти на 8 годинки, не че не ми е мъчно, но Краси Личев е прав, макар и донякъде...разреди се атмосферата, допуснаха се някои неточни решения от админите, с респект към труда им, скандални истории във форумите, все едни и същи лица в "Избрано" и так далее...ами Лео, резултатите говорят, стигна се до спасяване, подкрепяне и що... е, до тук съм, останалото е празен идеализъм, напомнящ ми времето на лозунгите, например "Не газете тревата, тя е ваша" хех или "45 години български Цирк" хах

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 19 Апр 2016 17:57:02 » Re: Така е...например ГЛОСИ на Дишев Отговори с цитат върни се горе

doktora написа:
...разреди се атмосферата, допуснаха се някои неточни решения от админите, с респект към труда им, скандални истории във форумите, все едни и същи лица в "Избрано" и так далее...


Съгласен съм, Доки, качеството пада, приятелю. Но какво да правим, аз публикувам в още един форум, но тук ми е хвърлен пъпа и ме е подгонил един сантимент, остави! Там не е и не може да бъде същото. Качеството е отвратително и ако пускам още, то е защото публикуват музика и снимки. Това са другите ми две страсти, които тук не мога да проявя.

Но съм съгласен, че трябва да се помисли за повишаване качеството на публикациите. Обещавам да помисля и аз за моето такова.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 20 Апр 2016 11:06:03 » За качеството, първа, втора и т.н. страници Отговори с цитат върни се горе

Давам пример. Някога бях натоварена от шефа си да организирам първия арт панаир в Двореца на културата и спорта. Беше непосредствено след промените. Много художници се изживяваха като несправедливо отхвърляни от общите художествени изложби и отдавна не се знаеше какво се случва с тях, други рисуваха онова, което Светлин Русев ще одобри, а тайно се опитваха да запазят себе си ...времена. Та този панаир имаше идея да даде свобода на изява. Всеки срещу символична сума за участие, вкл. и галерии, можеше да се представи. Първата година беше много пъстър и същевременно от едната до другата крайност. В смисъл, че освен класни автори и галерии се бяха записали за участие и занаятчиите от улицата. Едните се правеха на "омърсени", а вторите понасяха загуби защото публиката все пак не беше случайна. И докато за следващата година обмисляхме варианти как да отсеем плявата тя се отся сама.
Та думата ми е за първа, втора и т.н страници. Мисля, че губим време. Не толкова високо художествените творби внасят известно разнообразие и дават възможност на много добрите да изпъкнат по-добре. Аз при аранжиране на картините винаги търся контраста, е не като качество, а като топли и студени тонове, за да могат по ясно да се четат. От друга страна наблюденията ми са, че има автори, които с времето се развиха много, точно поради възможността да видят себе си между големите. И не на последно място свежи идеи винаги могат да сполетят всеки, дори и да не е успял да ги облече в прилична форма. Знам колко пъти съм била провокирана ей така от дума, изречение, мисъл. Та заключението - всеки ден пържоли...нц. Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com