Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 478
ХуЛитери: 2
Всичко: 480

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Какво очаквате от Хулите?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 15 Апр 2016 12:15:56 » Какво очаквате от Хулите? Отговори с цитат върни се горе

И ако цитирам Маркони -> Сега, след като светлината в тунела заблестя осезаемо (не от идващ влак - бел.р. Mr. Green), искаме да споделите откровено всички онези свои очаквания от Хулите, както и предложения, които смятате, че ще направят пространството ни по-интересно и живо.

П.С. Привличането на съмишленици вероятно ще стане естествен процес във времето, но ще се радваме на такива определено.

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
LeoBedrosian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 09, 2004
Мнения: 838

МнениеВъведено на: 15 Апр 2016 14:29:34 » Какво очаквам ли? Отговори с цитат върни се горе

Аз не очаквам велики неща.

Очаквам сайта да се популяризира още повече, да добие полагащата му се известност и да предлага още и по-вълнуващи литературни предизвикателства.

Освен това очаквам да бъде отворен за реклама и да не се бои, че ще загуби художествената си стойност, ако в него се рекламират качествени продукти.

Очаквам да се засили отговорността на автори и администрация и да се публикуват все по-високи художествени и литературни произведения.

Очаквам да продължа да се забавлявам.

Очаквам да ви има!

Не очаквам много, нали?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 15 Апр 2016 17:13:49 » Привет:) Отговори с цитат върни се горе

Любима тема - професионална критика, анализ на творба.

Например сайтът пуска много теми за конкурси, сам е и инициатор на такива. Един път не прочетох защо творбата заела първо място го заслужава. Не може да няма обосновки, ми пускайте ги в сайта.
Рецензии, анализи на творби...това липсва тук. Защо не и да се канят понякога изявени критици.
Бих се радвала на статии /мисля и други:)/, които да ни просвещават как да четем правилно една творба, какво е важно за един качествен анализ и пр.
Вдигате летвата за творбите в сайта, ами помогнете това да се случи и с читателите.:)
Албито понякога ми изплаква очите с дългите си анализи, но искам и други.:)

Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 15 Апр 2016 17:44:53 » И на мен, Отговори с цитат върни се горе

както на Бече ми се иска да има професионална критика, защото не можем да искаме от коментарите да предлагат такава! Но, така както ми се иска съм наясно, че професионални критици няма да пуснат тук писанията си без пари! Smile
Ако някой има идея как да ги привлечем, ще се радвам да я чуя!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 15 Апр 2016 17:51:49 » Отговори с цитат върни се горе

Бече се е завърнала! В последно време стават чудеса. Smile Прекрасно е да има професионална критика, но не виждам кой критик би се захванал за пише за нас. Като изключим блогърите, почти няма кой друг да разглежда съвременна българска литература, камо ли тази, която е в сайтовете.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 15 Апр 2016 20:10:50 » Привет Бече Отговори с цитат върни се горе

beche написа:
Любима тема - професионална критика, анализ на творба.

Например сайтът пуска много теми за конкурси, сам е и инициатор на такива. Един път не прочетох защо творбата заела първо място го заслужава. Не може да няма обосновки, ми пускайте ги в сайта.
Рецензии, анализи на творби...това липсва тук. Защо не и да се канят понякога изявени критици.
Бих се радвала на статии /мисля и другиSmile/, които да ни просвещават как да четем правилно една творба, какво е важно за един качествен анализ и пр.
Вдигате летвата за творбите в сайта, ами помогнете това да се случи и с читателите.Smile
Албито понякога ми изплаква очите с дългите си анализи, но искам и други.Smile

Успех!


Радвам се че те виждам отново тук. Е, сега ако се появи и Красавица ще ми е съвсем на място.
Не е лошо докато го измислим, защото тус има не малко способни люде, всеки ако попадне на нещо добре написано по повод книга, разказ, стих, пиеса и т.н да го пусне в тема. Винаги е приятно да се прочете.
Иначе на Албито бяха наистина великолепни, ама се скръдзи Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
ATOM
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 14, 2010
Мнения: 264

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 07:48:58 » Отговори с цитат върни се горе

Проблемите с поддръжката на сайта са съвсем естествен процес. Всичко се мени. Виртуалната среда става по-плътна и динамична, за разлика от този сайт. Неговата концепция не е такава и вероятно не би трябвало да е, след като е атмосфера за литература (макар по този въпрос да има различни гледни ъгли). Но затова все по-малко и по-малко ще привлича внимание.
На фона на всичко това, всички нося отговорност за отместването му в по-периферни кръгове на общия интерес. Самият поддържащ екип на моменти почти спираше да му обръща внимание. И това, всъщност, не е било от безотговорност, а поради посочените по-горе условия. Заради тях се промени и авторското присъствие и с има психологически причини. Както мен, дълго време и други автори са присъствали повече от уважение към екипа и малцина потребители, а не толкова от някаква потребност за присъствие. Други – от сантименталност. Но истинската провокация за участие е в главите основно на онези, които изпитват едно незряло напрежение за псевдолитературна показност (вероятно в хомеопатично дози го има у всички ни) и смятат, че в литературната платформа цялата литература ще ги забележи. И понеже тези произведения са преобладаващи, остават малко приятни четива.
Хубаво е, че има хора, които искат да вдъхнат му живот. Но е малко сляпо действие.
Трябва да се разгледат и обмислят причините, поради които съответното тяло е останало с недостатъчно живот. В момента усилията сякаш повече са насочени към изкуственото поддържането на живота му, на системи. Месия няма да дойде, за да го възкреси.
Добре, има съвет и да речем, че това може да е лекарят. Този лекар обаче трябва да приложи не толкова своята вещина, колкото творчество. И да не кърпи повърхностни рани, а да оживи един обновен организъм.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 10:05:22 » Отговори с цитат върни се горе

Атом, благодаря за анализа. Мисля, че го разбрах Smile

Откровено казано, обаче, извън критичните констатации не разбрах какво би искал да има/видиш в Хулите? Бих се радвала да го направиш.

Благодаря.

П.П. Лео, Бече - благодаря!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
daro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 16, 2010
Мнения: 346

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 10:36:54 » Отговори с цитат върни се горе

Предложението на beche е отдавна обсъждана от мен и няколко съратника, идея. Засега тя само зрее и ще е необходимо още време, за да налее плодовете си. Оставам с надеждата, че ще се намерят подготвени словесни озеленители, загрижени литератори и активни езиковеди.

От нас зависи, дали ще им предоставим основания за присъствие.

...(.)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 16:50:45 » Аз не съм приключила:) Отговори с цитат върни се горе

Честно казано, много ме нерви реплика от рода на: "екипът/дежурният админ прецени, че творбата няма нужните качества, за да е на първа страница..." Гледай си работата, читателю. Ще четеш каквото ти пуснем, а ти недоволни писачо бегай другаде като не ти харесва. Без обяснения! Добре, творбата не е на първа, но пускайте мотивите си като коментар под творбата. Хем, на недоволният ще му се затвори устата, хем читателят ще научи нещо ново. Може и да тръгнат мнения под творбата с цел какво може да се подобри. За всички ще е полезно. Защо не онлайн редакции?
Още нещо...Толкова сух сайтът не е бил от години. И затова сте виновни и вие, скъпи админи. Във време на оцеляване е сайтът, разбирам, но все пак вие сте моторът. Къде сте? Не беше така преди. Почти от началото съм тук. Бъкахте от идеи, постоянно нещо променяхте, смяла съм се от сърце тук на дискусии създадени от вас, имало е и тежки спорове, беше интересно. Присъствахте активно, бяхте част от аудиторията...Искам пак щурите ви идеи, емоциите ви, да стопите дистанцията с потребителите.
Хипо, да те попитам нещо.:) Каква магия правите, че един потребител като го обявите за част от екипа умира като творец тук? То не беше alfa C,anonimapokrfoff, ...спряха почти да творят и изявяват като читатели. Нерви, да знаеш!:)

Хубав ден!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 17:42:04 » Отговори с цитат върни се горе

Бече, времето си тече, проблемите ни се трупат - и ние, админите, сме хора, случват ни се разни неприятни неща. Аз не просто не публикувам, а и не пиша почти. Това е положението.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
beche
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 28, 2004
Мнения: 541

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 17:59:22 » Отговори с цитат върни се горе

anonimapokrifoff написа:
Бече, времето си тече, проблемите ни се трупат - и ние, админите, сме хора, случват ни се разни неприятни неща. Аз не просто не публикувам, а и не пиша почти. Това е положението.


Щом причините са извън сайта, ясно. При мен е същото, липса на време. Ако все пак...пускай, искам да те чета:)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 16 Апр 2016 18:18:55 » Re: Аз не съм приключила:) Отговори с цитат върни се горе

beche написа:
Честно казано, много ме нерви реплика от рода на: "екипът/дежурният админ прецени, че творбата няма нужните качества, за да е на първа страница..." Гледай си работата, читателю. Ще четеш каквото ти пуснем, а ти недоволни писачо бегай другаде като не ти харесва. Без обяснения! Добре, творбата не е на първа, но пускайте мотивите си като коментар под творбата. Хем, на недоволният ще му се затвори устата, хем читателят ще научи нещо ново. Може и да тръгнат мнения под творбата с цел какво може да се подобри. За всички ще е полезно. Защо не онлайн редакции?
Още нещо...Толкова сух сайтът не е бил от години. И затова сте виновни и вие, скъпи админи. Във време на оцеляване е сайтът, разбирам, но все пак вие сте моторът. Къде сте? Не беше така преди. Почти от началото съм тук. Бъкахте от идеи, постоянно нещо променяхте, смяла съм се от сърце тук на дискусии създадени от вас, имало е и тежки спорове, беше интересно. Присъствахте активно, бяхте част от аудиторията...Искам пак щурите ви идеи, емоциите ви, да стопите дистанцията с потребителите.
Хипо, да те попитам нещо.Smile Каква магия правите, че един потребител като го обявите за част от екипа умира като творец тук? То не беше alfa C,anonimapokrfoff, ...спряха почти да творят и изявяват като читатели. Нерви, да знаеш!Smile

Хубав ден!


Както винаги, имаш хирургически разрез Smile Здравей, радвам се да те видя наистина. Толкова спомени...

Да споделя моето мнение като потребител. Всеки човек се уморява от ежедневните тегоби и Хулите не са нещо, което е по-различно като житейска област. Особено когато нямаш отмяна или подкрепа.

Съгласна съм за публикуването напълно, но си мисля че има един психологически момент - админите биват атакувани като автори по не особено коректен (невидим) начин и те са хора, на които им писва. Иначе си толкова права - в управлението няма кьорава романтика и когато конците се омешат, често се решава, че човек е добър само в едното, което не е точно така. Просто за мен истината е една - многото дини много тежат...

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 17 Апр 2016 14:36:31 » Re: Аз не съм приключила:) Отговори с цитат върни се горе

beche написа:

Хипо, да те попитам нещо.Smile Каква магия правите, че един потребител като го обявите за част от екипа умира като творец тук? То не беше alfa C,anonimapokrfoff, ...спряха почти да творят и изявяват като читатели. Нерви, да знаеш!Smile

Не зная, Бече и определено не е заложено в правилника за работа на администраторите.
Мога да направя един анализ за себе си - от 2 години и нещо(след издаването на последната ми стихосбирка) съм написал само няколко стихотворения. Публикувани са в сайта. Когато те затиснат лични проблеми, когато животът те завърти в една или друга посока, а и годините те затиснат по един или друг начин, просто изчезва оная тръпка, оня импулс, който те кара да нахвърляш вълненията си върху белия лист. Поне при мен е така.
Замисли ме с констатацията си и сега като се върна назад в годините установявам, че си много права.
Всички минали през администраторския екип са спрели да публикуват, а може би и да пишат(изключвам Елена/nikoi/, защото тя беше спряла да се изявява в сайта и идеята ми беше чрез администраторската дейност тук да започне отново да публикува).
Предполагам има и друга не маловажна причина добрите автори да не публикуват, а това са издателствата, които си гледат търговските интереси и в договорите им понякога има залегнали условия, да не публикуват в подобни като нашия сайт пространства.
Това е което мога да кажа по този въпрос и много съжалявам, че се е получило така.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 17 Апр 2016 15:59:15 » Re: Аз не съм приключила:) Отговори с цитат върни се горе

hixxtam написа:
beche написа:

Хипо, да те попитам нещо.Smile Каква магия правите, че един потребител като го обявите за част от екипа умира като творец тук? То не беше alfa C,anonimapokrfoff, ...спряха почти да творят и изявяват като читатели. Нерви, да знаеш!Smile

Не зная, Бече и определено не е заложено в правилника за работа на администраторите.

Предполагам има и друга не маловажна причина добрите автори да не публикуват, а това са издателствата, които си гледат търговските интереси и в договорите им понякога има залегнали условия, да не публикуват в подобни като нашия сайт пространства.
Това е което мога да кажа по този въпрос и много съжалявам, че се е получило така.


Въпросът на Бече е за админите, но понеже става дума и за побликували другаде, да си кажа - имам три договора с едно от големите бг издателства и в нито един няма подобна клауза Smile Не си спомням някой някога да ми е казвал - защо пишеш в Хулите. Даже обратното: подарявала съм "Единадесет свята" и "Разноезичие" на хора от издателството - единствено и само с цел да прочетат бг автори - приемали са ги с интерес.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com