Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 449
ХуЛитери: 3
Всичко: 452

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: Icy
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Мисли и език на българския елит
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 30 Дек 2015 18:40:48 » Мисли и език на българския елит Отговори с цитат върни се горе

Мисли и език на българския елит

„Думите са еха̀ на мисли.“ Владимир Генов
„Границите на моя език маркират границите на моя свят.“ Лудвиг Витгенщайн

Скитайки в Мрежата, често попадам на цитирани от разнообразни източници „мисли“ (изречени на глас или написани) на знакови за времето ни фигури от различни сфери на обществения живот у нас, определяни по различни причини като „представители на българския елит.“

В много от тях прави впечатление езика. В случая под "език" имам предвид неговите означения като:

1. Система от членоразделни звукови знакове, която служи за комуникация и има способност да изрази цялата съвкупност от знания и представи за света;
2. Съвкупност от средства за изразяване в една област или у едно лице;
3. Начин на изразяване.

На десктопа на компютъра ми има папка, чието съдържание непрекъснато расте. Нарекъл съм я „Елитни мисли“. Материалите в нея са копипействани от официални и легитимирани източници.

Позволявал съм си на места да съкратя някои от цитатите, като смятам, че от същото те не са загубили нищо от контекста, а освен това по мое мнение добиха и донякъде афористично звучене.

Стартирам темата с подбрани мисли на господин Премиера на Републиката, тъй като там той достойно заема едно от първите почетни места.

P.S. Намерих, че един литературен сайт е подходящо място за така формулираната тема. Ако преценката ми не е била правилна, админите със сигурност знаят какво и как да предприемат.

P.P.S. Ще се радвам на всички нови допълнения, но предупреждавам, че ще упражня правото си да копирам и добавям „избрани“ от тях в гореспоменатата папка. Smile

...

Забележка: Всички цитирани по-долу мисли на Премиера са „реколта 2015“.


„Нашите кандидат-депутати гледаха представление: „Език мой – враг мой“. Много хубаво представление. Препоръчвам го на всички министри. Когато сме в опозиция, изговорът и начинът на говорене е едно, когато сме овластени със закона и с решение на парламента да сме министри или вицепремиери и премиери, изказът ни трябва да бъде много съобразен. Дори когато се пошегувате на едно мероприятие, имайте предвид, че стоят хора, които с това си изкарват хляба – да ви анализират.“

„Значи аз, понеже така имам големи гърди, само за кърменето в мола не ме е питал некой. Имам чувството, че и едно пръстче да покажа, после пак една седмица ще правят анализи това пръстче какво значи и на кого съм го размахал... Страшно обичам разни политолози, антрополози, социолози да коментират какво съм мислел, какво съм искал да кажа и как съм го казал. Обичам да ги гледам. Толкова са забавни и са с едни такива толкова умислени погледи, такива интелектуалци, все едно ние другите сме някакви тъпанари, а те са умниците на държавата.“

„Моята добрина и толерантност има граници и тя е само, когато искам да я има. Аз я имам.“

„Няма случай някой да ми е дал оставка и да не съм му я приел. Точно вчера министър Вучков постъпи по този начин, демонстративно ми даде оставка, която около пет секунди съм я бавил, докато напиша „Да“.“

„Тази година управление на БСП, ДПС и "Атака" струва на държавата около 8 милиарда. Може и 10 да са.“

„Три магистрали "Хемус" си ги представете от София до Варна. И на ролкови кънки си ги представете сложени как отиват в морето и се потапят.“

„Ако една крастава жаба я сложите в една тенджера с вода и я сложите на котлона и бавно повишавате температурата, тя ще си кряка, ще си кряка, докато умре без да разбере. Ако една крастава жаба я хвърлите в гореща вода, тя ще скочи веднага и ще оцелее. Енергетиката е поставена в първия вариант.“

„Няма едно здраво нещо, на което да стъпим – пътища, електропроводи, водопроводи и т.н.“

„Като го има ГЕРБ, виждате какво става сега. Хората искат всеки ден да им се случват хубави неща. И ние го правим. Почти не минава ден, в който в България да няма президенти, премиери, еврокомисари и да се случват неща, които цели поколения да не са мечтали или да не са мислели, че ще се случат.“

„Санирането е безплатно, всичко правим. Остана само да мием прозорците на хората след саниране.“

„Много ми се услади борбата с контрабандата. Сега даже кораби, които ги бяхме нарочили заради контрабанда на горива, отидоха на докове да си ги ремонтират задълго и ще чакат смяна на правителството. Така и така не могат да работят, поне да си ги поправят... С 30% януари ни се вдигна количеството на изпита бира в България и куп такива неща... С една дума – намерих му цаката, казано на жаргон.“

„Прощавам. Баща ми ми викаше: "Як си сине, но си будала." И ми даваше оценка.“

„Работим по тема един автомобилен завод, поне като начало, да дойде в България. Нямаме претенции, дали ще е БМВ, дали ще е „Мерцедес“, дали ще е „Порше“ или „Фолксваген.“

„С Поршета на протест! Само да го запалиш Поршето-Кайен, докато вкара бензин в цилиндрите, е изхарчил 12 лева. А за 8 лева протестира!“

„Спомняте си как изглеждаше тази болница отвън – като влязат хората, повече се разболяват, отколкото да им мине. А така - като видят най-добрата техника, която имаме в момента, толкова готини министри - веднага им минава...“

„Аз какво правя – правя първа копка, проектирам, финансирам, построявам... и си го откривам...“

„Нашето море е по-чисто вече и от гръцкото, и турското. От догодина хората ще ходят и ще се връщат без стомашни разстройства...“

„Ако това беше допреди 1989-та, щеше да има поне 30 героя на социалистическия труд.“

"Много басове губи Москов, миличкият, и ще ме пропие... Последно загуби баса за финала на Европейската лига.“

„Този, който пие ракия, пуши цигара, яде сланина и не желае да има хранителни навици, трябва ли други да му платят лечението? Да пие в определени граници!“

„Аз съм добър, кротък човек, демонстрирам всеки ден разбиране, ама те с нахалството си вече минават границите. Не може да ми дават непрекъснато листчета и списъци с назначения, а да се правят на ни лук яли, ни лук мирисали. Прекалено много власт за техните резултати имат... Обикновено, когато някой излезе с позиция срещу мен, след това горчиво съжалява, не за друго, а защото аз не говоря празни приказки... Което куче ме е залаяло - все е побесняло.“

„Миналия мандат можех да спра дъждовете, сега не... За съжаление популизмът е нещо, което се разпростира не само нашир, но и надлъж в нашата мила родина... Популизмът има измерения до едно време, оттам нататък са плащания.“

„Сумите набъбват като великденски козунак - от понеделник, вторник, сряда, до петък - с милиони ми се вдигат разходите.“

„Занимават ме с ченгеджийски номера, с дребнички проблеми, докато аз се опитвам да възстановя държавата.“

„Въпросът е: Кой управлява Борисов? Тези, които ме познават, знаят, че съм неуправляем. Държат ме ... за шлифера, да речем... Какъв модел „КОЙ“, какви 5 лева има общо с ГЕРБ?“

„Молбата ми е, когато си давате оставки, давайте ги накуп, защото виждате какъв панаир е в парламента.“

„Явно, че като не участвам пряко в една предизборна кампания, все едно няма кампания.“

„Резултатите на местните избори показаха, че нищо по-добро не може да бъде сътворено като управление в момента.“

„Действително за Плевен положих големи усилия да загубим този град, за което ми се сърдят съпартийците, но го направих заради толерантността... Аз си мълча, но това не значи, че не виждам. Падишаха писаха, ще видят те един падишах накрая...“

„Нямаше да се обадя на тази тема, но да прочета как Плевен паднал. Дали щеше да падне, ако бях там?“

„Аз се чудя от утре как да продължим да сме така стабилни в тази тежка международна обстановка.“

„Такъв ужасен свят не е имало от векове. Виждате - в Щатите трепат хора, в Париж трепат хора, в Брюксел какво се случва... Хиляди хора бягат, защото ги колят като агнета. Използвам жаргон, защото нямам думи да опиша това, което се случва с хилядите бежанци. Бежанската вълна чертае нови транспортни коридори. Отзад е ятаган – отпред е оградата.“

„Сто хиляди (бежанци) да влязат в България, ние сме приключени. Те не искат да остават в България, защото в България трябва да работят, а има работни места за непривлекателни професии, за овчари, за кравари.“

„Аз съм по-внимателен в етническия проблем, който цъка в България със страшна сила. За разлика от другите аз съм отговорен човек и знам, че мога много бързо за един час да стана Ратко Младич на Балканите.“

„Няма никакъв разкрач между Русия и САЩ. Аз нямам разкрач, аз стоя много стабилно вътре в страната си... Те затова и двете страни ми се сърдят в момента…“

„Както казват американците, тангото е за двама. Как да казваш, че танцуваш, като те носят непрекъснато под мишница?“

„В Баку се видяхме с Путин. Здрависахме се. Нищо не ми е казал, а вие се тревожите, че едва ли не ще обявяваме война..."

„Съвсем не е случайно, че президентът Путин се изказа доста остро по отношение на България. Уверен съм, че той имаше основания за това. В резултат станахме без вина виновни...“

„България е в Европа и ние сме с европейците. Оказваме огромна помощ на ЕС, просто колегите малко трябва да се стегнат, да работят по-добре. Вярно е, че ние сме малко по-корави, не сме толкова глезени като другите... Ясно и точно обясних и в ЕНП, и на заседанията на Европейския съвет как трябва да се охраняват шенгенски граници. Видяхте, че всички мои предложения бяха приети. От Босфора до Брюксел респектът, уважението и зачитането на нашето мнение беше явен. Туск, Юнкер, Шулц дойдоха да чуят какво ще им кажа.“

„Три папи са ме галили по главата.“

„Що за интереси са това – всеки да дойде в Банкя! Значи, като дойде в Банкя, все едно вече е цунал папата по... По принцип на всички казвам - ела. Хиляди луди ми се обаждат - и тех ги срещам. Досега - седем магове. Последният беше маг Светлина. Аз съм отворен човек, няма какво да крия, затова ми е леко.“

„Имам рядката привилегия да не гледам телевизия, да не слушам, защото съм емоционален човек и ще изригна, защото знам много повече от всички останали... И от мен да знаете - не гледайте телевизия, не слушайте радио, не четете интервюта и въобще не може да ви ядоса никой.“

„Христо Иванов ми е любимият министър, за да няма такива приказки, които чух напоследък...“

„Прави се внушение за Сотир Цацаров. Какво да направи Цацаров, за да покаже, че е независим – да дойде да задържи мен или Орешарски ли? Главният прокурор на Република България не е подчинен на никого в България... Всички промени в съдебната система са за след Цацаров.“

„В момента е едно златно време да си адвокат - при цялото ми уважение към адвокатите, сигурно до довечера ще получа някое писмо. Хванат някой, той си вземе адвокат, пускат го на свобода, той ще отиде да открадне пак, за да си плати таксата към адвоката.“

„Станах конституционалист зорлем.“

„Не мога да обръщам внимание на две каки, които са се събрали и си говорят. Аз не мога да забраня - особено във фризьорските салони, при маникюристките - всички говорят за мене.“

„Ако реформата (има се предвид Съдебната реформа) беше на ГЕРБ и на правителството, тя щеше да мине и с 6:6, и с 8:8, без никой да се замисли дори по тази тема. Но когато казваш, ако Христо Иванов и Радан Кънев, ако не се приеме тяхното, това вече няма да е реформа.
И оттам се възпалиха политическите партии, включително и ГЕРБ.“

„Аз мога да им говоря много жлъчно на колегите от Реформаторския блок. Ако те продължат да лъжат, да ме наричат зависим, което ме вбесява, и те знаят, че ме вбесява, и чакат като малки деца, като им кажеш „не можеш да скочиш от прозореца, защото си бъзлив и някой не ти дава“, и аз да скоча. Те това правят в момента...
Ако излязат по този начин, аз им давам дума, че ГЕРБ повече няма да го пусна в управление с тях.“

„Те ме познават, че аз съм човек с достойнство и затова сега пускат другите интриги – зависим съм от Цацаров, зависим съм от прокуратурата. С кое съм зависим, мили мои? Зависим съм само от народа, който ме избира.“

„Ще си дам здравето, и си го давам, за тази стабилност... Моята добрина, толерантност и желание за стабилност, си имат все пак някакви граници, в рамките на нормалното.“

„Имаме си президент. Просто ми омръзна, мина ми животът в това да ме питат кога ще ставам президент.“

„Сега като ви слушам и като ви гледам с интерес към президентските избори, си мисля защо не се напънем и не сложим за президентските избори една жена президент. Говорихме си с мъжете министри, че ако действително решим да направим жена-президент, трябва да имаме мъжете някакъв шанс за смяна на пола.“

„... Така че много внимателно меря всяка приказка. Горчиво съжалих, че се пошегувах за жената-президент. Както се казва: „Език мой - враг мой“.

„Искам с чувство за хумор да го кажа. Аз имам един порок. Много обичам да ям. Сега постя от 2 седмици. Ужас! Това дето викат- не ядеш месо много по-силен се чувстваш, много по-леко ти е – точно обратното е. Нощ, не виждам светло, като съм гладен!“

„Ако искаш мир, се готви за война. Ние сме готови във всеки момент да отидем на избори.“

„Всеки ден излизат нови и нови неща и проекти, според плановете през следващата година дните няма да ни стигнат.
Имаме по две-три откривания на ден.“

„Действително искам да прекарам държавата в едно много трудно време към по-успешен край!“
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 02 Яну 2016 21:16:34 » Още "матрЯл" от Премиера! Отговори с цитат върни се горе

Още в първия ден на новата 2016 год. премиерът на републиката блесна с острия си ум-бръснач в интервю за в-к „Труд“ и даде още „матрЯл“ по темата.

Ето един абзац от споменатото интервю, нагледно илюстриращ изключително достоверните му и изчерпателни познания по няколко културно-историко-научно-аналитични теми, както и вещото им поднасяне на вниманието на читателя (в случая пределно оределия и отчаян български народец), на който ще се опитам да направя анализ:


„Говорил съм си с колеги от бившите служби за народопсихологията, тя е различна в Румъния, Унгария, Чехия, отношението към Русия и СССР е било различно. Докато ние поради руско-турската освободителна война, това е дълбоко заложено като ген.“

И така.

„Говорил съм си с колеги от бившите служби за народопсихологията...“

Става явно, че това се е случило във времето, когато любимите на премиера „служби“ още не са били „бивши“. Също, че явно именно познанията на неговите „колеги“ от тези служби са били кредитирани като еталонни, а самите те са били сред най-уважаваните от него авторитети относно отечествената народопсихология. И още – излиза, че който си е "говорил" – говорил с тях, и съответно "научил" (колцина са щастливците като премиера!), защото след закриването им и за най-любознателните и ученолюбиви българи шансът да говорят за народопсихология (и да отбират поне малко от нея), е нулев.
(Тук се изкушавам да попитам – това „говорене“ в работно време ли е ставало, защото, ако е било така, излиза, че служителите на службите, вместо да служат на народа, който им е осигурявал заплатите, те хортували помежду си, но нейсе...)


„...тя (народопсихологията) е различна в Румъния, Унгария, Чехия...“

Какво откритие, възкликваме ние, щем-не щем принудени да признаем колко интелектуална мощ извира и струи от тая мисъл! Как не сме знаели досега, че българската, румънската, унгарската и чешката народопсихологии са различни!
Освен това, въпреки че горното становище е изразено с дълбоко присъщата на премиера вродена по рождение скромност, става безпощадно ясно, че той, освен тънък познавач на българската народопсихология, е такъв и на още (най-малко!) три други народопсихологии.

Дотук добре, но изведнъж с третата част на опита за построяване на сложно изречение:
„...отношението към Русия и СССР е било различно“, се промъква неволната мисъл, че „разликата“ между изброените четири народопсихологии се състои именно в това същото „отношение“. Тая, както вече казах, неволна мисъл се появи в съзнанието ми само за момент, разбира се – не бих допуснал, че премиерът не е закодирал в цитираното изречение някакво скрито интелектуално послание, опазил ме Бойко, исках да кажа „Бог“!

Продължавам по-нататък.


„Докато ние поради руско-турската освободителна война, това е дълбоко заложено като ген.“

Тъй като ми е трудно (и даже невъзможно!) да направя смислен анализ на изречението, в дадения случай се признавам за неспособен и некомпетентен да проникна в дълбоките и неизбродими дебри на интелектуалните възможности на премиера.

Виноват, г-н генерал!




Източник: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5206947
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 03 Яну 2016 01:56:28 » хайде сега и за другите екземпляри Отговори с цитат върни се горе

Интересна тема си подбрал - езикът на политика.
Ще е отлично да я разшириш и с други екземпляри. Примерно - с историческата, хахаха, реч на Доган от преди десетина дни. Защото лично аз сто пъти повече харесвам простоватия, забавен, нискоинтелигентен изказ на Боко, отколкото наукоподобните брътвежи на оня агент на КГБ, нескрито поставил си за цел да ни тласне към Путин и да ни изолира от Европа.
Борисов е с лексиката на селски тарикат, но поне не служи на Кремъл„
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 05 Яну 2016 01:02:30 » Език и мисли на българския елит - Ахмед Доган Отговори с цитат върни се горе

hamster написа:
Интересна тема си подбрал - езикът на политика.
Ще е отлично да я разшириш и с други екземпляри. Примерно - с историческата, хахаха, реч на Доган от преди десетина дни.


Бях шокиран, когато в първите отзиви за речта на Доган от 17.12.2015 год., произнесена „пред елита на ДПС на тържеството по случай настъпването на Новата година“ (разбира се, това се случи първо в различни сайтове в Мрежата), беше квалифицирането й като „историческа“. И то не иронично като теб, а с цялата възможна сериозност.

Бе наречена още „патриотична“, „българофилска“ и т.н.

Сякаш бе забравено миналото на Доган като сътрудник на ДС, ролята му на един от най-знаковите кукловоди на прехода, активното му участие в няколко правителства, сринали икономиката на България, многобройните му завъртания „наляво“ и „надясно“, демонстрирали тоталната липса на политически морал, обвързаността му с „Мултигруп“, създадените от основаното и ръководено от него ДПС „обръчи от фирми“, връзката му с КТБ и медийните издания на Пеевски. Причината за всички които е единствено и само „интереса, който клати феса“.

Като причина за произнасянето на речта бе посочвано „несъгласието му с глупостите на целия български т.нар. „политически елит“ като цяло и този на ДПС в частност“ и други подобни. Скорострелно и с лека ръка той бе наречен „български патриот“, „български националист“ и „пример за политик, отстояващ националните интереси.“

Слава Богу, че в България има и мислещи, умни и интелигентни личности (радостен съм, че те не са никак малко!) и макар „бавно и полека“, нещата си идват на мястото.

Но да не се отклоняваме от темата, а тя е „Мисли и език на българския елит.“

И понеже става дума за Доган като един несъмнено негов представител, ще копипействам част от гореспоменатата реч – нейния 15-и абзац.


И отново напомням – това е „Слово на почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган пред елита на ДПС на тържеството по случай настъпването на Новата година“, публикувано в официалния сайт на Движението за права и свободи.

„Понятието за „Колективното тяло" ползваме само като метафора. Но Колективното тяло има особена система на усещане, възприятия, оценка, очакване… В етнологията има един интересен термин - морфичен резонанс, който отчита именно вътрешната пулсация на общността. Ето, аз просто ви усещам, убеден съм - вие също ме усещате, дори без да говорим. Морфичният резонанс означава без да говориш да предаваш телепатична информация на подсъзнателно ниво. Мога да твърдя, че имам отворен портал за тази информация, затова не се ебавам .“

И ще продължа да си задавам въпроса, на който все още нямам отговор: Кое е причината и кое следствието – политическия цинизъм ли обуславя и води до използването на цинизми в персоналното общуване или циничната персонална същност обуславя и води до политически цинизъм?


Източник: http://www.dps.bg/news/events/8182/slovo-na-pochetniya-predsedatel-na-dps-d-r-ahmed-dogan-pred-elita-na-dps-na-tarzhestvoto-po-sluchay-nastapvaneto-na-novata-godina.aspx
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 05 Яну 2016 15:07:31 » браво! Отговори с цитат върни се горе

Точно това имах предвид, когато се възмутих, че уж интелигентни хора започнаха да превъзнасят отвратителната персона, донесла толкова злини - ти подробно си припомнил кой е аамет доганович, както преди малко мернах саркастичното му определение, изразяващо путинофилската му същност.

Въпросът ти е доста интересен, но според мен първичен е цинизмът на политиката като такава - и дори и кристално чист човек, захванал се с политика, става задължително циничен.
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 05 Яну 2016 22:20:38 » Отговори с цитат върни се горе

В момента си спомням имената на проф. Людмил Георгиев и Кеворк Кеворкян.

Впечатляват коментарите под материали в Мрежата, теми на които са най-вече политически събития или фигури от страната. Видно е, че т.н. „обикновен гражданин“ вече не робува на имената на автори(тети)те, почти всички изразяват не само недоволство, но и нетърпимост от случващото се от десетилетия насам и че всички осъзнават необходимостта от промяна, като се предлагат различни начини за постигането й. Според мен българинът вече прави първите си самостоятелни крачки към гражданското общество.

Нека приключим поне засега с Доган, смятам, че това бе последната му голяма роля на политическата сцена, тъй като господарите му на практика го обрекоха на политическа смърт (може би не толкова бърза, но сигурна) не само защото, изваждайки го „на светло“ стана ясно кому е служил (което не вярвам да бъде прието от постоянния му електорат), но и защото тоя същия факт безцеремонно показва, че той повече не им е нужен.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 06 Яну 2016 12:38:00 » но и другите са същите Отговори с цитат върни се горе

Възхваляващите Доганович удобно забравиха, че не Местан, а той извърши национално предателство с прословутия Оня списък,
http://razuznavane.com/?p=149, ат.нар. медийна империя на Пеевски счупи всички рекорди по дезинформация и промиване на мозъци.
Но ако продължим темата за езика на елита, ще достигнем до ужасяващия извод, че няма нито един заслужаващ уважение, почтен и честен български политик.
Като черешката на тортата е, разбира се, Волен Сидеров, който е еманацията на политическата уродливост.
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 10 Яну 2016 12:34:52 » Без коментар. Отговори с цитат върни се горе

„Собственикът на модна къща "Агресия" Александър Антов е отрит мъртъв в местност близо до дома си в кв. "Бистрица" в София снощи.“

В-к „Труд“ в статия от 09.01.2016 год.
.

„Предприети са издирвателни действия. Тялото на мъжа е открито към полунощ в гориста местност в близост до дома му. Извършени са съответните процесуални действия. Мястото е отцепено, криминалисти са извършили оглед, такъв е извършен и днес сутринта. Тече разследване.“

Съобщение на МВР, цитирано от „Фокус“
.

„Продължава огледът на мястото, където бе намерено безжизненото тяло на собственика на модна къща "Агресия" Александър Антов. По неофициална информация бизнесменът е бил ликвидиран с няколко изстрела. Два от куршумите са се забили в главата на бизнесмена, останалите са попаднали в тялото.“

„Блиц“
.

„По неофициална информация бизнесменът е застрелян с 2 куршума в главата.“

„Дарик радио“
.

„Поне 2 са куршумите в главата на убития вчера бизнесмен Александър Антов. Има и няколко изстрела в тялото на собственика на модна къща „Агресия“.

Вестник „24 часа“
.

„Не е ясно дали намереният мъж в кв. „Бистрица” е прострелян, убит, или сам е сложил край на живота си.“

Пресцентър на МВР

.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 10 Яну 2016 14:50:41 » учудване Отговори с цитат върни се горе

Много се учудих, че потребителката мамаша и тук не е поискала изрично, както в моята тема, заключване, поради "политическа пледоария".
Всъщност литературата е нещо мноогообхватно, и в нея може да има и теми, свързани с история, култура, лингвистика и т.н., и е доста елементарно да се разгллежда така, както споменатата потребителка.
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 14 Яну 2016 14:52:30 » НЕ ГО ПРАВИ НА ВЪПРОС, ТЯ Е ДОБРА ДУША Отговори с цитат върни се горе

ТЕМАТА Е АКТУАЛНА, ПЛЕБСА ДА МУ МИСЛИ, ОНИЯ ГОРЕ СА СИ ОПЕКЛИ БАНИЦАТА, ВЕЧЕ 26 ГОДИНИ... Twisted Evil

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 16 Яну 2016 03:49:13 » "Посегателство над обществената и национална сигурност& Отговори с цитат върни се горе

След вече съществуващите и приети в българския език и правната лексика понятия „посегателство над живота”, „посегателство над личността” и „посегателство над частната собственост”, министърът на МВР Румяна Бъчварова направи в публичното пространство сериозен вербален опит да въведе в тях и израза „посегателство срещу обществената и националната сигурност”.

„... всеки един по-нататъшен опит да се критикува по този начин МВР – неоснователно, с обиди, с нелепи твърдения, с невярна информация – типично ченгеджийски номера, типични, неверни неща... тълкувам като посегателство срещу обществената и националната сигурност.”

Това заяви Румяна Бъчварова по време на брифинг след заседание на Министерския съвет на 13.01.2016 год.

Източник: http://www.mediapool.bg/i-bachvarova-napadna-domuschiev-mvr-ne-e-kato-futbola-che-vseki-da-se-proiznasya-news244162.html (първи клип)

В същия цитат министърът на МВР (само)компрометира институцията, която оглавява.
Според Бъчварова опита да се критикува „неоснователно, с обиди, с нелепи твърдения, с невярна информация” са „типично ченгеджийски номера”.

Според „Тълковен речник на българския език” „ченге” е жаргонното наименование на „полицай”.

От което следва изводът, че министъра на МВР съотнесе горните квалификации към работата на полицаите в частност и на МВР като цяло.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
hamster
Гост





МнениеВъведено на: 16 Яну 2016 14:06:47 » Отговори с цитат върни се горе

Наистина върховни глупости е изтърсила мадам Бъчварова. Дори и Цветанов намери начин да я срита за поведението й. Абсолютно неподходяща е за тоя пост.
Vlad_Ongyl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 01, 2007
Мнения: 168
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 26 Яну 2016 14:51:52 » Робинзон Крузо – един от авторите в шести клас Отговори с цитат върни се горе

Вчера, 25 януари 2016 год. сутринта, в предаване на BTV участва г-жа Ваня Кастрева, заместник-министър на образованието в Република България.

Темата на предаването бе: „Защо знакови произведения (на български автори) отпадат от учебниците?”.

Първият въпрос на водещия бе: – Докога ще продължава тази гавра с българската литература?

След пристъп на логорея, включващ изрази от рода на „формирането на нагласи, формирането на ценности”, „тематични кръгове, които следва учителите да преподадат на своите ученици във шести клас”, „общата философия на закона е ориентирана към интересите на децата”, „всички конкретни въпроси по отношение на общата философия на учебните програми по български език и литература” и „българската идентичност е нещо, което преминава като червена нишка през образователното съдържание”, се стигна (в клипа в посочения най-долу източник от 6’15” до 6’30”) до размяната на следните фрази:

Водещ: – Не отпадат произведения, а се заместват. Със Робинзон Крузо. Робинзон Крузо ли ще е будителят на българите?

Заместник-министър Кастрева: – Робинзон Крузо е само един от авторите, които са във шести клас.

Браво, г-жа Кастрева, браво, г-жо заместник-министър, благодарим Ви от свое име и от името на всички български деца и родители за информацията, получена от възможно най-високото ниво на институцията, отговаряща за образованието в Република България, а именно – че Робинзон Крузо е автор, който е във шести клас.

Да е жив и здрав Робинзончо, догодина ще е в седми клас, по-догодина в осми, а на третата, като ученик в девети клас, ще (на)учи и "История славяноболгарская".

Ако е рекъл Бог и ако Министерството на образованието не я измести за изучаване във висшите учебни заведения на държавата България.



Източник: http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi-sutrin/zashto-znakovi-proizvedenija-izpadat-ot-uchebnicite.html

_________________
"Две смърти няма. А без една не може!" ıYı
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
TishoZZ
Гост





МнениеВъведено на: 26 Ное 2018 01:32:45 » Отговори с цитат върни се горе

Много добри попадения има Very Happy
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 08 Дек 2018 15:59:47 » ААвторът е Даниел Дефо... Отговори с цитат върни се горе

а Робинзончо е измислен на един остров...и в компанията на Петкан, доколкото си спомням Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com