Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 758
ХуЛитери: 2
Всичко: 760

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Изненада
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
71%
 71%  [ 10 ]
4
7%
 7%  [ 1 ]
3
7%
 7%  [ 1 ]
2
7%
 7%  [ 1 ]
1
7%
 7%  [ 1 ]
Всичко гласували : 14


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 12 Фев 2014 19:57:32 » Изненада Отговори с цитат върни се горе

Рожден ден на Тошко, няма и месец след сватбата!
Изнизвам се от вкъщи веднага след него, че хващам и такси, а пред офиса – народ! Надошли с нощните влакове. Не спите ли, бе хора? Август – най-натовареното време, колежката – в отпуск! Не мога да си тръгна по-рано, но без закъснение е просто задължително. Една добра фея ще се промъкне тайно в апартамента, ще направи всичко необходимо и ще изчезне, преди да се появи като гостенин на вечерта – мама! За мен остава само да срещна рожденика с: Из-не-на-даа!
Опашката – цял ден. Дано да не сбъркам нещо, че мисля само за това, как срещам Тошко с: Из-не-на-даа!
Край, затварям. Броя парите и… нещо халоса витрината. Тя се тресе, аз – повече от нея. Гледам: глава на мъж, залепнала на стъклото като нощна пеперуда. Опулени очи, вторачени в купчинката пред мен! Пиян. Когато си само на двадесет и страшното ти е малко смешно: пу-пу, поне ще изляза по-бързо. Обаче – пред вратата униформен! Другият – познайте кой! – още не се осеферил, но вече се жалва. Не му дали билет за Съюза. Ядосах се на служителя на реда: вместо да го прибере, той му ходатайства за билет за Република Коми (пияният повтаряше след него "кома, кома"). Дошъл късно, изплаши ме до смърт, говори глупости, а аз да го приема. След ден, когато не съм и обядвала, за да си тръгна навреме. Добре де, набързо ще го отпратя. Имате ли виза? Имам. Дай да я видя? Тя си е у назе. Дай ми паспорта! Зеха ми го в милицията. Как ще пътуваш без него! Кога ще си вземеш визата? Ама другарке, нали ти казах, тя си е у назе. Звъня в МВР, готова ли е визата на Петър... от еди-къде си? Да, но след половин час затварят. Кога се сдушиха с милиционера – ще ходят заедно. И да им дам билета, за да не се връщат. Но той иска да пътува днес, а места няма за седмица напред. Звъня да уточня... и да повторя на глас: ясно и категорично! Освободило се е място за тази нощ? Роди ме, мамо, с късмет, па ме хвърли на смет! Е, още пет минути: отпращам го и няма да го виждам не само в близките дни, но и месеци напред.
Тръгвам, този път наистина. Малко закъснявам, но празникът си е празник. Гледам, нещо паднало в чакалнята! Само да не е... Билета на последния клиент! Боже мой! Звъня на Задгранични. Заето, та заето. Хуквам да го гоня. Гишето още отворено, но Петър си е получил визата. Къде ли е сега? Адресът не ми върши работа: с толкова багаж няма да се връща до село! Знам, в 0.16 след полунощ трябва да бъде на гара Мездра. Но да не стигаме до там. Обикалям гарата, автогарата, стоянката на таксита. Няма как да не го позная: черен та черен, рошав та рошав. Или е заминал, или си допива някъде. Къде ще ходи, освен на гара Мездра, при това – рано-рано. Курдисан е там, шест часа преди влака. Значи отивам, давам му билета... Ще ми отнеме час. Но после съм с Тошко, на рождения ден: Из-не-на-даа!
Довлякох се до нас, Тошо и майка ми: ние сме готови! Вие – да, но аз… Как да го кажа? Опитвам. Рожденикът ме гледа без да мига. Мама – добрата фея! – разбра, казва: "Идвам с теб! Тръгваме веднага, за да има с какво да се върнем”. Но защо ли добавя: „Тошко остава тук, че утре е на работа”. Сякаш аз няма да съм. И преди това ще празнуваме! Добре, че не сме канили гости! Взима игли за плетене и прежда. Явно не вярва на бързото връщане. Но Петър е някъде тук. На гарата? На автогарата? Във влака, с който се каним да пътуваме? Няма го. И на гара Мездра го няма. Но трябва да дойде, всеки момент. Заплела нещо още в купето, майка ми продължава и в чакалнята. Плете и мълчи. А аз обикалям гарата. До кога? Наближава полунощ. Тихо, никакво движение. На перона – милиционер и железничар. Джан-джун няма. Ако не се броим ние двете. Мина дванадесет, скоро ще обявят влака. Обявяват го! И гръмва циганска музика! Компанията едва влиза в гарата, но аз вече знам кого изпращат. Имал сестра в Мездра, дошъл веднага, с такси, да се видят. Изкъпан, поизтрезнял. Давам му билета, а той само повтаря:”Леле, к’во щеше да стане...” Аз тичам към четвърти вагон, родата – по мен. Благодарности – нямат край. Ще изпуснеш влака, викам, качвай се. Гледам: в ръцете му – диня. Къде ти е билета? Остава пак да го е изръсил… В кармана, казва той, изважда го и го подава на слезлия до него проводник. Ухилен до уши, настоява да взема динята, динята... Влакът замина, а с него и последният... вчерашен клиент.
Вече е единадесети, рожденият ден беше вчера. Аз, докато се усетя, че мисията ми е приключила, изтървах таксито. Е, изненадата беше пълна, дори и за мен. Но динята – най-сладката в живота ми.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zinka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 05, 2007
Мнения: 589

МнениеВъведено на: 19 Фев 2014 20:19:14 » Отговори с цитат върни се горе

Smile)
УСПЕХ!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 21 Фев 2014 17:16:31 » Отговори с цитат върни се горе

Късметът на Петър! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vyatur
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 22, 2011
Мнения: 1

МнениеВъведено на: 23 Фев 2014 20:22:07 » Изненада Отговори с цитат върни се горе

Влака тръгна,.......Истинско !
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 26 Фев 2014 15:27:40 » !:))) Отговори с цитат върни се горе

Хем сериозно, хем усмихнато)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kristi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2005
Мнения: 729

МнениеВъведено на: 13 Мар 2014 00:50:26 » Отговори с цитат върни се горе

Да му се не види и шантавият рожден ден. Ама то като животно в живота - непредсказуемо. Ей това ми хареса! Гротеска? Нееее... Живот толкова измислен, че чак истински. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 13 Мар 2014 12:32:07 » Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com