Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 855
ХуЛитери: 5
Всичко: 860

Онлайн сега:
:: mariq-desislava
:: rajsun
:: Georgina
:: LeoBedrosian
:: Marisiema

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Приказки от Страстната седмица - ден: Велики четвъртък
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
80%
 80%  [ 4 ]
4
20%
 20%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 5


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 01 Мар 2014 17:27:44 » Приказки от Страстната седмица - ден: Велики четвъртък Отговори с цитат върни се горе

12.04.20… г.  - Ден на космонавтиката и Велики четвъртък по съвместителство. Не боядисвах яйца, защото не можах да стана преди изгрев слънце. Оставих тази работа за Великата събота. Та… Може да не боядисах яйца, но на работа все пак трябваше да отида, някак…което аз и направих. Беше един нормален работен ден някъде до около 14.30 ч. след обяд, когато на висшите началници явно им писна от въпроси от рода на „Аз за днес вече си свърших работата. Може ли да си тръгна малко по-рано?”…в резултат на което ние – целокупният списъчен състав, се оказахме освободени от към трудови задължения до края на работния ден. Дотук – прекрасно. А аз, нали съм си една такава услужлива и добра по душа, съм поела и допълнителен ангажимент към колежката, която е в отпуск отпреди Великден. Ангажиментът се състоеше в обещание да полея цветята в нейната стая, преди да си тръгна, и да спусна щорите на прозореца, за да не се опекат цветенцата през следващите почивни дни. И аз, разбира се, приех всичко твърде присърце. Малко преди 14.30 ч. аз привеждам обещанието в действие и решавам да започна със спускането на щорите, които са от онези–с металните пръчици и оплитащите се в тях връзчици…Преди това цветята (а те се намират по протежение на целия прозорец на стаята) са обилно поляти. В момента, в който се опитвам да достигна края на връзката на щората, установявам, че тя качествено (и здраво) се е оплела в металните пръчки, което предизвиква леко провисване на щората откъм другия й край, закачайки при това върховете на едно огромно мушкато, заемащо половината прозорец…Оттам насетне последователността на събитията ми е малко мътна, честно казано…Но ясно си спомням, че каквато и да е била, тя беше съпроводена с оглушителен трясък и шум от търкалящи се навсякъде саксии и поставки за цветя…А аз се оказах буквално окопана в кална пръст и около мен на воля се стичаха ручейчета по измития малко преди това под…Навсякъде имаше листа от мушкато, а един кактус – тип мексиканец, се беше подпрял на мен и се опитваше да ми се порадва, бодейки ме по бузата. Гледах безпомощно и не смеех да мръдна, когато портиерът на сградата дотърча да чука по вратата, за да припомни, че по това време аз вече би следвало да съм извън поверената му за наблюдение сграда, вместо да вдигам шум до небесата. След него в стаята влетя и Шефката с уплашена физиономия. А тя, понеже е един страхотен шеф, схвана положението само с един панорамен поглед…след което се осведоми с леден глас: „Какво направи ПАК?!”. Отвътре нещо ме караше да отвърна подобаващо или поне да протестирам „Защо ПАК?!”…но благоразумно си замълчах. Само погледнах към нея с поглед, в който се четеше преданост и вдигнах рамене – то нямаше и какво толкова да се обяснява – всичко се виждаше и с невъоръжено око. Шефката вече се беше окопитила и, оглеждайки щетите, междувременно раздаваше кратки команди на глас:
- Излез от тази локва! Внимателно, дее…ох, всичко оцапа…
- Не, недей да чистиш нищо!
- Остави го така! Не виждаш ли, че сега нищо не може да се направи?
- (към портиера) Да, след малко тръгваме, господине! Извинете ни за забавянето!
- (към мен) Приготви се вече и остави тази щора на мира, за бога!
- Още във вторник ще кажа на М. да редуцира флората по прозореца…
При тези думи аз с облекчение се измъкнах от локвата, в която стоях като вкаменена, оставих щората вдигната, пътьом съблякох бялата лабораторна престилка и си облякох якето, след което с почти чиста съвест врътнах и ключа на стаята. Мисля освен това, че пътят ми може да проследен много точно, дори и човек да не притежава следотърсачески способности…ама за това ще давам обяснения, появявайки се във вторник на работа и срещайки се лице в лице с М… Пиша това и с надеждата, да съм жива и здрава и след това…но обещавам единствено да ви държа в течение!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 04 Мар 2014 20:35:21 » Отговори с цитат върни се горе

Не ме разсмя особено, но текстът е труд човешки и го тласкам напред... Confused
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com