Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 575
ХуЛитери: 0
Всичко: 575

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Меги Гювенал - "Извезани души"
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
alfa_c
Модератор
Модератор


Записан(а): Oct 03, 2004
Мнения: 1073

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 10:15:31 » Меги Гювенал - "Извезани души" Отговори с цитат върни се горе

Излезе от печат дългоочакваният роман "Извезани души" на Меги Гювенал.

Честито, Меги, честито и на читателите! Smile

Image

Няма нищо по-трудно от това да пишеш отзив за добра книга, а когато тя е изключително добра, каквато е „Извезани души” на Меги Гювенал, мисията е почти непосилна. Неизбежно те връхлитат суперлативите, но те, колкото и да са верни, биха отблъснали недоверчивия читател, напомняйки му досадна телевизионна реклама. Ще се опитам да мина без тях.
Още след първите редове на романа се оказваш прежаднял пустинник, потопил устни в кристален извор, от който не искаш да се откъснеш. Авторката умело използва щедро дадената ѝ дарба на разказвач – нещо, което не може да се постигне и с цената на къртовски труд. Преминаваш през земи, съхранили руините на историята и легендите на народи, отдавна и невъзвратимо останали в нея; сблъскваш се със свят, не съвсем непознат, но достатъчно белязан от собствените си странности – свят, в който войната не е метафора, а смъртоносна реалност; луташ се в мъчителния лабиринт на егото (същото, което разкъсва и теб) и осъзнаваш, че единственият изход се нарича Любов. Романът е с няколко повествователни пласта, които рисуват вселена, съчетала европейската отвореност към другостта и философията на източната интровертност. Меги Гювенал не осъжда, не поучава, а просто обича.
Езикът ѝ е своеобразен и магичен и успях – в ролята си на редактор – да го опазя. „Извезани души” е книга, която не може да бъде преразказана, а само съпреживяна. Оприличавам я на пулсиращо човешко сърце: грешно и праведно едновременно, но неизменно обречено на Любовта.

Ганка Филиповска



http://www.youtube.com/watch?v=srw_PPGgIKY&feature=youtu.be

Успех, Меги! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
zebaitel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 28, 2010
Мнения: 630

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 10:40:09 » Честито!!! Отговори с цитат върни се горе

Книгата отдавна е намерила своите читатели, така да се каже още в ръкопис на страниците на сайта. Но аз, като един от ревностните и читатели, но и заклет "книжен червей", все се надявах да излезе и в книжен вариант. Ето че това е факт. Smile Когато се сдобия с нея, а аз със сигурност ще го направя, ще мога да се приспивам или да се събуждам с прекрасните словесни изгреви, залези и нощни приказки на Меги!
Скъпа Меги, нека твоите "Извезани души" погалят душите на имащите нужда от това!
Успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 11:03:30 » Отговори с цитат върни се горе

Най-сетне!

Честито!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 11:54:42 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Честито и от мен! Много успехи на книгата! С удоволствие ще си я взема, заслужава си да бъде прочетена от всеки!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
nikoi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 01, 2004
Мнения: 104

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 12:37:31 » Отговори с цитат върни се горе

Толкова обичам такива новини!
Меги е невероятен разказвач.. Спрях да чета в сайта, защото исках на хартия.
Моите поздравления - за автора, редактора и издателството!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
joy_angels
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2007
Мнения: 900

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 13:05:12 » Браво! Отговори с цитат върни се горе

Ето случай, в който една прочетена от край до край книга, бих искала да имам и на книжно тяло! Освен това съм и любопитна за финалния вариант.
Поздравления за издателството на Хулите и целия екип зад книгата.
Честито Меги и попътен вятър!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
secret_rose
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 14, 2010
Мнения: 828
Място: Цюрих, Швейцария

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 13:08:30 » Отговори с цитат върни се горе

От деня, в който доверих на издателство Хулите своя ръкопис обмислям какво да ви напиша...
И не мога, нищо не мога. Вълнението е твърде силно, защото тя се роди независимо от мен, сега прохожда далече от мен, скоро няма да я видя, нито да я подържа... Като дете, дадено на кърмилница, защото майката е сляпа и завързана. Преживявам, и се радвам за нея. Пожелавам и успех, наистина, защото ми е скъпа.
И благодаря на всички, които бяха през цялото това време с мен, до мен, държаха ръката ми и се грижеха за отрочето.

@--;--
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 13:52:52 » Поздрави Отговори с цитат върни се горе

Най-после! Толкова се радвам за теб и
Меги. И за издателството и за художничката и за всички нас, които очаквахме с нетърпение този момент. Мисля, че това е книга, за която ще се говори, която ще се търси, която ще претърпи много издания. Тя не е просто една история на българка, омъжена за турчин и живееща в тази страна. Тя е един красив поглед към Турция, нейната история, обичаи, пъстротата на човешките взаимоотношения: лични, семейни, професионални. Тя е магнетична приказка, като тази на Шехерезада. Без грим, без излишна екзалтация. Предадена изящно, с много разбиране, обич и сетивност и най-важното изключително справедливо. Много преди да се запозная с Меги, аз имах възможността да променя своето отношение към Турция. Невероятна страна е, но си заслужава да се погледне и от друг ъгъл, не като турист. Признавам, че заради вторият си баща и всичко, което ни е наслагвано от часовете по история изпитвах неприязън дори и към езика. Благодаря на съдбата и на Жоро, че промениха това. А книгата на Меги е истинска приказка, без фалш, без излишна илюстративност и притворство. Смела, дори и за нашето ниво на отношения. Прегръщам те Меги, както и твоето семейство. Мисля, че съпругът ти е изключително стойностен човек, след като те подкрепи в това начинание, колкото и болезнени да са истините, които споделяш. На добър час на твоята рожба "Извезани души".

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Milvushina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2012
Мнения: 124

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 14:45:20 » Отговори с цитат върни се горе

Ааа, Маркони, дайте по-напряко. Twisted Evil

Казвайте кога ще е представянето във Варна, това е съществената информация. Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 15:06:27 » ! Отговори с цитат върни се горе

Това е голяма и хубава новина!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
_katerina_
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2009
Мнения: 509
Място: Варна

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 18:26:30 » Поздравления Меги!!! Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Чакаме представянето във Варна Smile

_________________
skype kati_35
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
pc_indi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 06, 2005
Мнения: 1081
Място: София

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 19:46:00 » Отговори с цитат върни се горе

Чудесна новина! Smile Честито на Меги, на издателството, на редактора, на мен и всички читатели! Нищо, че прочели сме вече, друго е да пипнеш книгата..Дълъг, извезан с цветовете на успеха да й е пътя! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
voda
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 18, 2008
Мнения: 240

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 20:46:27 » Честито, Меги! Отговори с цитат върни се горе

Вярвам, че представянето на книгата ще бъде вълнуващо събитие за теб и за всички присъстващи.
Пожелавам много читатели и почитатели! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Boryana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 23, 2009
Мнения: 65

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 21:45:07 » Отговори с цитат върни се горе

Честита радост - и тук! И нека бъде първата от много, защото имаш какво да кажеш на читателите си, Меги!Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
LATINKA-ZLATNA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 25, 2007
Мнения: 1371
Място: ЛОВЕЧ

МнениеВъведено на: 22 Май 2013 22:11:23 » Отговори с цитат върни се горе

Честита радост, secret_rose!
Пожелавам много читатели на твоята рожба "Извезани души".


Латинка-Златна
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com