Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 659
ХуЛитери: 7
Всичко: 666

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: diogen
:: Marisiema
:: pavlinag
:: pastirka
:: rajsun
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Натали
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка:

5
58%
 58%  [ 7 ]
4
33%
 33%  [ 4 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
8%
 8%  [ 1 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 12


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 05 Мар 2013 19:47:24 » Натали Отговори с цитат върни се горе

Наближаваше деветия Рожден ден на моята голяма дъщеря. У нас започнаха да се появяват картончета с надпис „далматинец, тамагочи” къде ли не- намирах картонче върху възглавницата до лицето ми сутрин, в обувките ми, закачено с щипка на простора в банята зедно с бельото, дори в крема ми за лице беше сложила картонче за подсещане- какво очакваше за подарък! Тамагочито беше лесно- отидох до търговиите на едро и купих едно, торта направих, посрещнахме нейната деветгодишнина, но без далматинец... Дъщеря ми се радваше на тамагочито и останалите подаръци, но имаше и сянка от недоволство в нея- раничката и баретата с далматинска шарка, които бях купила, не заместиха нейната мечта да има куче-далматинец, но ги носеше с удоволствие всеки ден на училище и най-вече в школата по рисуване.
Зимата свърши скоро след нейния рожден ден, а после и пролетта, училището, и така неусетно дойде лятото... Един ден моя колежка ме попита:
- Ти като живееш в къща с двор искаш ли куче? Давам го евтино.
- Аз не, но дъщерята иска куче-далматинец, а не намерих за нейния Рождения ден...
- Това не е далматинец, а кокер-шпаньол, бебе на моя Томи, който бях дала на едни хора с женско куче, а те ми дадоха сега едно пале от новородените, защото такава е практиката. Родителите на кутрето са медалисти- моят Томи е софиянец, има награди от Републиканска киноложка изложба, а майката-Джесика е с много международни отличия...
- Добре звучи, но сега не мога да дам отговор- довечера ще попитам дъщерята дали го иска и ще ти се обадя по телефона, за да знаеш.
Показах на дъщерята снимки на породата кокер-шпаньол в няколкото книжки за отглеждане на кучета, които имах, а тя ги хареса и се съгласи вместо далматинец да си има шпаньол.
На следващия ден кутрето подксачаше сред лехата с моркови в нашия двор, която в неговите очи изглеждаше джунгла. Дори запечатах с фотоапарата един негов подскок, как се веят сладките му ушенца над зеленината. Кръстихме го Натали. Имаше светло бежава, леко вълниста козинка, която блестеше на слънцето като коприна. Личеше си класата и това, че ще е красавица, когато порасне. Докато се любувахме на новия член на семейството, телефонът извъня. Изтичах вътре в къщата- моя колежка, с която бяхме добри приятелки, се обаждаше да ме покани с децата на басейн. Беше почивен ден. Приготвихме се с децата и след около половичн час колежката мина с такси да ни вземе. Взехме и кученцето. Времето беше слънчево и басейнът беше пълен с деца. Моята колежка влезе в басейна с моите момичета, а аз се отправих към открития бар да купя разхладителни напитки. Купих швепс и една малка водка. Изпих част от водката и легнах да се припичам на шарена сянка, която оформяха каваците над кокетния плаж, покрит с циментова настилка, затоплена от отминалите горещи дни. По едно време дочух бурен смях от двойката- момче и момиче, на които бях обърнала гръб. Но смехът им продължи и дочух как момичето каза:
- Гледай го, гледай, опразни цялата чаша...
В този момент рязко се обърнах и що да видя- кутрето лочеше моята водка, вкарало муцунка в пластмасовата чашка. Към смехът на момчето и момичето се беше добавил смехът на останалите наоколо. А аз останах безмълвна.
Измина повече от година и малкото кутре беше станало прекрасно куче. На децата предстоеше да започнат училище и един ден, заедно с тях и кучето, отидохме до близка книжарница, в която се продаваха учебници втора употреба. Докато проследявах в една тетрадка, дали са продадени на моите деца учебниците от изминалата година, собствениците на книжарницата попитаха:
- На кого е кучето отвън?
- На моята голяма дъщеря- отвърнах.
- А от кого сте го купили, понеже ние имаме такова женско и почти всички кучета в града, от тази порода, са нейни. Взехме я от Русия нашата Джесика, когато работехме там преди време. Има много награди и сега я стягаме за киноложка изложба в Унгaрия.
- Така ли?! Майката Джесика била рускиня...Това обяснява всичко!- казах в заключение и после разказах случката от басейна, когато кучето, все още пале, изпи моята водка. Всички се смяхме до премала, а Натали играеше навън пред входа на книжарницата, заобиколена от моите и други деца.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kasiana
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 28, 2009
Мнения: 236
Място: Козлодуй - Русе

МнениеВъведено на: 05 Мар 2013 23:45:24 » Отговори с цитат върни се горе

Автентично, разказано с усмивка Smile Smile Smile
Петичка!
Успех!!!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
prismehul
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2010
Мнения: 23

МнениеВъведено на: 06 Мар 2013 09:54:51 » Отговори с цитат върни се горе

Smile . 5.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pagat
Гост





МнениеВъведено на: 06 Мар 2013 16:29:27 » Отговори с цитат върни се горе

Не особено
solecito
Гост





МнениеВъведено на: 08 Мар 2013 13:33:19 » Отговори с цитат върни се горе

От любов към кучетата- пет (на релси)! Razz
VALCHEBNICA
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2008
Мнения: 36

МнениеВъведено на: 17 Мар 2013 11:13:18 » Отговори с цитат върни се горе

Представих си как бедното животинче след изпитата водка съвсем по руски тръгва да търси краставичка - за мезе преди следващата доза...
Успех на автора и на Натали! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Markoni55
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2003
Мнения: 2983
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Мар 2013 23:09:20 » Разбирам те Отговори с цитат върни се горе

нашата много обича да си играе с бирени пласмасови бутилки. На едно шише явно не сме доизпили бирата и я сварихме как си беше отворила капачката и кротко си я цока! Laughing

_________________
За съдбата на песен мечтая,
като надежда в нечия душа да се вселя...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com