Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 578
ХуЛитери: 5
Всичко: 583

Онлайн сега:
:: Albatros
:: Mitko19
:: pastirka
:: rajsun
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Аерон или смъртта на последния летящ човек
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
33%
 33%  [ 5 ]
4
20%
 20%  [ 3 ]
3
6%
 6%  [ 1 ]
2
26%
 26%  [ 4 ]
1
13%
 13%  [ 2 ]
Всичко гласували : 15


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 16 Май 2012 10:19:14 » Аерон или смъртта на последния летящ човек Отговори с цитат върни се горе

- Какво си ти? – попитах аз, зяпайки облещен съществото срещу мен,
- Аз съм аерон. Последният аерон. – отговори тъжно и плахо съществото, а глухият му глас звучеше така все едно долита до мен от много далече.
- Но какво е аерон? – продължавах да питам неразбиращо.
- Аз съм аерон – отговори съществото някакси естествено и потупа гърдите си. – Аз съм летящ човек.
Заразглеждах го любопитно – изглеждаше доста човешко, дори можех да кажа, че прилича на мен, но не беше човек. Чертите на лицето му наподобяваха тези на херувимчетата, изрисувани в католическите катедрали от четката на някои ренесансов гений. Краката му бяха къси и слаби, толкова тънки, готови да се скършат всеки един миг от тежестта на собственото му тяло. Ръцете му бяха различни – изящни и мощни, покрити с пера чак зад широките му рамене до масивните плешки.
- Ти летиш? – въпросите ми звучаха глупаво, но определено подхождаха на опуленото ми изражение. Не вярвах нито на това, което чувах, нито на това, което виждах.
- Да, летях. Издигах се над земята, бивайки това, което вие искате да бъдете – свободен, истински, недостижим. Летях, защото това беше нещото, за което съм създаден. Летях,... а сега умирам – от жалните му очи се търкулиха две сълзи, а от напуканата му уста се изтръгна стон. – Вие ни убихте! Ти ме уби!
- Но... аз?! Как? Аз... не! – пелтечех насвързано.
- Вие ни убихте всички! Ходещите човеци и вашата мания за величие, за притежание. Вие! – обвинително ме посочи с треперещ пръст съществото, а аз наместо да се отдръпна, пристъпих към него. – Не ви бяха достатъчни необятните земи на вашия свят, а пожелахте и нашите. Поискахте да плувате като акватите и да летите като аероните. Превзехте водите на акватите, отровихте света им и те измряха. След това поискахте и нашето небе. Сега и ние изчезваме. Аз умирам, а с мен и всички аерони.
Никога до сега не съм се чувствал по-виновен и то за какво? За нещо, което не бях извършил, нещо, за което не бях виновен, за това, че съм човек.
- Вие и вашите подводници, кораби, самолети и ракети! Замърсихте водите, отровихте въздуха, а не след дълго ще унищожите и земята си. Подчинихте животните, завладяхте всичко. Всевластни господари – никой не ви го оспорваше, но пак не ви бе достатъчно. Посегнахте на собствения си вид и сами ще се изтребите. Вие успяхте да се издигнете в небето, но не успяхте да полетите. Никога няма да можете да почувствате истински безкрайната небесна шир, зашото винаги искате да стигнете някъде. Никога няма да можете да се издигнете в небесата, защото не можете да бъдете изцяло свободни. Вие сте пленници на егоизма и егото си, защото сте човеци. Вие успяхте да преодолеете гравитацията, но никога няма да бъдете в състояние да полетите, защото не телата ви, а душите ви нямат крила. Аз умирам, започвам последния си полет, но не след дълго и вие ще ме последвате. Всички вие!
Съществото замлъкна. Разпери ръцете си, гръдта му се разтвори, плешките му се напериха, а очите му се затвориха. С последни сили обви пернатите си крайници около себе си и издъхна. Перата му мигновено увяхнаха.
А аз? Аз се заоглеждах и заослушвах, докато крадешком се измъквах от мястото на смъртта, мислейки единствено за себе си и за това да напусна невредим този абсурд: „Дано някой не ме е видял! Дано някой не ме обвини за смъртта му!”
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rurusuru
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 15, 2012
Мнения: 5

МнениеВъведено на: 16 Май 2012 13:00:20 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
никога няма да бъдете в състояние да полетите, защото не телата ви, а душите ви нямат крила

ето това много ми хареса Smile
наистина, за да полетиш ти трябват истински крила!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 16 Май 2012 14:18:31 » Отговори с цитат върни се горе

Прекрасна фантастика! Много хубав разказ и доста поучителен. Ако авторът беше наблегнал и на обяснението за самия полет на това същество, щеше да полети наистина. Успех му желая!
eta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 15, 2012
Мнения: 7
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 04 Юни 2012 00:58:13 » Отговори с цитат върни се горе

харесах изключително много Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 21 Юни 2012 18:02:51 » Отговори с цитат върни се горе

Я да телепортираме тая прозичка напред! Успех! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com