Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 691
ХуЛитери: 2
Всичко: 693

Онлайн сега:
:: Elling
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Виж ме бе, Прасе! Летя-я-я...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
56%
 56%  [ 14 ]
4
12%
 12%  [ 3 ]
3
8%
 8%  [ 2 ]
2
4%
 4%  [ 1 ]
1
20%
 20%  [ 5 ]
Всичко гласували : 25


Автор Съобщение
competition
Модератор
Модератор


Записан(а): Apr 26, 2010
Мнения: 658

МнениеВъведено на: 18 Май 2012 19:38:34 » Виж ме бе, Прасе! Летя-я-я... Отговори с цитат върни се горе

В квартала няма човек, който да не познава Гълъбин. Висок, дългокос, а тялото му странно сгънато на две. Гърбушко. Говори се, че не е в ред и като малък скочил от седмия етаж на високите блокове. Чудеха се как е оживял и му съчувстваха. Някои разправяха, че още тогава не бил в ред. Нали е Гълъбин, мислел май че е птица. И баба му една, все Гълъб му викала и приказки за птици му разказвала.
– Хайде, пилето ми! Ела да хапнеш!
– Гълъбче, кацни на баба на коленцата.
И малкия Гълъбинчо тичал, разперил ръчички като гълъбче из стаята.
Сега рядко тича. Пали уморено стария Симсон и джитка из квартала да плаши малките дечица.
– Хайде да пийнем по бира, а? – викам му аз и Гълъбин ухилено кима с глава. Съгласен е.
Ако тогва не е бил нещо в ред, сега си е съвсем наред, мисля.
Купуваме по едно пиво от супермаркета и Гълъбин пие жадно направо от шишето. Смее се. Май е по-страшен като се смее, отколкото като се мръщи.
Минават две момиченца и Гълъбин измучава доволно. Момиченцата уплашени избягват.
После пред супера спира луксозното возило на Кольо Прасето. Гърбушкото не е на себе си. Той сгърчва лице и целия почервенява...
– Какво ти е? – питам го, а Гълъбин се тресе и боботи неразбираемо. После хуква ненадейно в праха на луксозния мерцедес...
Кольо и Гълъбин са набори, но къде ти! Кольо е лъскаво копеле и се вози на скъпи таратайки;
– Бряяяяя! Дяяяяяя! Ей ме как летя-я-я-я-я! – крещи Гълъбин и тича след мерцедеса, размахвайки ръце като гълъб.
Малките момиченца надничат любопитно иззад ъгъла, уплашени шушукат и сочат с пръстче.
– Гълъб съм!И летя... Виж ме бе, Прасееее! – крещи Гълъбин.
– К’во ти стана бе, човек! Спри се!
– Ааааа, нищо! Плаша го аз така Прасето! Още от малък все го плаша, че аз мога, а той – не. – разказва Гълъбин доволен като се връща.
– Къде го плашиш? Нали виждаш как се е затворил в луксозната си кочинка!
– Плаши се бе! От малък се плаши. Даже веднъж се напика от страх. А все ме дразнеше, че не мога. И се хванахме на бас един ден, кой може да лети. Видиш ли този блок? Тогава още беше строеж. Та, чоп теглихме и Прасето се падна пръв. Ама де се е чуло и видяло прасе да лети. Напика са от страх и не рачи да скочи отгоре.Уж мен не ме бивало да съм гълъб. Ама аз съм и не ме е страх. И летях, брат! Господ ми даде крила, ама за малко. Летяяяях, летях... и му виках: „Виж ме бе, Прасе! Летя-я-я...”
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 18 Май 2012 23:53:25 » Отговори с цитат върни се горе

Не зная как ще го оценят на конкурса, но текстът е супер. Браво!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
raiavid
Гост





МнениеВъведено на: 19 Май 2012 11:24:20 » Отговори с цитат върни се горе

Браво! Хубав разказ! Смелостта, както и лудостта също са вид летене. Животът обича силните и смелите, дори и да са недъгави те... Идеята е прекрасна и добре поднесена. Малко трябваше само този Гълъбин да обясни как се е чувствал там горе когато е летял, какво е усетил, какво е разбрал... и тогава истинският полет не му мърдаше...
Jenia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2011
Мнения: 321
Място: Германия

МнениеВъведено на: 19 Май 2012 14:38:36 » Отговори с цитат върни се горе

и аз много харесах,силен разказ!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
ellyst
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 17, 2011
Мнения: 22
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 04 Юни 2012 11:56:12 » Отговори с цитат върни се горе

Тъжен, силен, чудесен. Браво.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
prismehul
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2010
Мнения: 23

МнениеВъведено на: 13 Юни 2012 18:55:55 » Отговори с цитат върни се горе

Прекрасно четиво. От мен успех!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
konstantin_lakov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 04, 2011
Мнения: 3

МнениеВъведено на: 20 Юни 2012 22:55:44 » Отговори с цитат върни се горе

"Лети бе, прасе!" мисля да си го взема за лаф в съответните житейски ситуации, ако не възразяваш. От мен за разказа - 100!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com