Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 870
ХуЛитери: 2
Всичко: 872

Онлайн сега:
:: ivliter
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - По изборите на село
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
80%
 80%  [ 8 ]
4
20%
 20%  [ 2 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 10


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 06 Мар 2011 16:13:05 » По изборите на село Отговори с цитат върни се горе

Селото ни все още не е станало призрачно (сиреч обезлюдено), но май натам се е запътило.Някога в избирателните списъци се мъдреха към 1200 електорални единици, а сега и 200 не се събират. Но зададат ли се избори селото живва, като мравуняк през пролетта. Обича българинът да политиканства, а най се кефи, че му идват на крак величията. Пробужда се, настройва се на изборна вълна и закипяват страсти... Ама аз си падам сеирджия, и в такива ситуации избягвам да се намесвам директно, но не пропускам случай да ръчна тук-там, а после да гледам сеир ни лук ял, ни на лук мирисал...
Но преди три мандата такъв тюрлю-гювеч стана, че и моя милост попадна в сеирджийския капан.От първата клопка елегантно се измъкнах. Моите приятели и колеги ме притиснаха да се кандидатирам за кмет и нали съм си мека душица, обещах. Но се направих на късопаметен,не си смених градското жителство, та, когато излезе президентският указ, се оказа, че не отговарям на изискванията. Това обаче не ми попречи да се позабавлявам с кметската кандидатура...
Прати ме жената да набера дюли от бившите текезесарски градини накрай село, дето сега са безстопанствени. Мъкна аз пълната торба, а който ме срещне все пита – любопитен народ сме,ей! Аз, щъткайки тайнствено, обяснявам, че тренирам, т.е. привиквам да пооткрадвам това-онова, че какъв кмет ще съм щом не ме бива в за тия работи!
Е, от първия предизборен капан се измъкнах, но от втория – не успях! Иде у дома депутация с молба да стана пиар на кандидата от наше село, щото съм писмовен и речовит. Навирих нос, поласкан, а и нали съм си мека душица, не можах да откажа. То нашето момче не беше стока, ама и опонентите му не го надминаваха. И се почна...от село на село, обикаляме общината, лъжа та се пушек дига и...сам си вярвам. Аз – напред, момчето – по мен... Но в едно от селата го оставих сам да се възхвалява. Брей като се изправи момчището му с момчище зад катедрата, прихвана я с две ръце като да я дигне и запофичи към ония дето не му вярват, като отвори оная ти ми уста и...заораторства:”Я знам как да ви опраа, ама нема да кажа сега, като ма избЕрете – шъ видите...”. Слушам и не вярвам на ушите си...Кой ли го е учил на български?!!! Идеше ми да се завра под масата! Опитвам се да го спра, ама лавина спира ли се?! Хората гледат втрещени, опозицията се подхилва...Изложих се като пиар.
На изборите едва събрахме петдесетина гласа (то май родата му е голяма!).И както си му е редът на балотажа се присъединихме към друг от кандидатите. Нали се изживявах като пиар, пък съм и речовит и писмовен, възложиха ми да напиша декларацията по присъединяването и да я прочета по селската радиоуредба. Направих го, но последствията бяха направо катастрофални. Що псувни отнесох по телефона, що кирливи ризи ми измислиха, що любовници ми приписаха... Разсърди се жената, взе да минава покрай мен като покрай телеграфен стълб. Омилостивих я с две връзки мъжки чорапи от тия дето кандидат-кметът раздаваше на електората ведно с пилешки клъчки и разни други благинки.
Омилостивиха чорапките жена ми, но не задълго, щото като ги изпра два-три пъти така се свиха, че и на дете не стават. И до ден днешен не пропуска да ми натякне за демократичните чорапки дето се свивали като демокрацията.
Взех си поука и вече не се мешам между шамарите по време на избори, стоя си отстрана, потривам ръце и се подхилвам под мустак. Но сагата с чорапките не свърши дотук. Хрумна ми идеята да предложа тема за есе на моите ученици (пропуснах да спомена, драги читателю, че като фалира областният вестник се върнах на село и отново се захванах да даскалувам). Та темата беше за демокрацията и чорапките, т.е. колко широооооко понятие е демокрацията преди избори и как се свива след тях. Да, ама – не! Пак се олях...Те моичките не схванаха замисъла ми и категорично отсякоха, че и тя мирише като чорапите. Разгоря се една дискусия, която се пренесе и в семействата. Ден след дискусията ме среща заместник-кметицата, чийто син най-върло застъпваше тезата, че демокрацията мирише, и гневно ми завъртя пръст...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 06 Мар 2011 18:37:07 » миризлива тема, като чорапките на демокрацията, актуална... Отговори с цитат върни се горе

нали идат избори: 3 в 1, хех, но ние не сме от тях как, Сийке... Laughing
и все се ослушваме Crying or Very sad ....и се оплакваме Sad ....
иначе добре е построен разказа, леко се чете, случките не са най-смешните, но са пък автентични... има обаче нещо недовършено в историята....завъртя пръст кметицата и после...?!
хареса ми и това че лирическият се завръща там където му е мястото...да си даскалува, ако вече не късно Cool ...да, изтървахме младото поколение...ни може да говори Wink / пиар/ ни да пише...
а от вестници, файда йок хе хе хе

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Tsveti
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 11, 2006
Мнения: 39
Място: Sofia

МнениеВъведено на: 06 Мар 2011 21:27:31 » Актуалните неща в Абсурдистан... Отговори с цитат върни се горе

Уви, това изглежда винаги ще си остане актуална тема в Абсурдистан... Sad
От Алеко насам... не сме изглежда мръднали и на грам...
Защо ли не са ти смешни тия случки, докторе?
Никак не е зле да си зададем тоя въпрос, че и да се опитаме да отговорим?!
Честно, на мен Алеко и особено Бай Ганьо никога не ми е бил смешен..., по-скоро съм се чувствала леко унизена, особено като се е налагало да представям на чужденци феномена "Бай Ганьо"...
А недовършено, разбира се - ами че то всичко около нас е недовършено - гледайте само софийското метро - колко поколения пораснаха, а то още е в строеж Very Happy
Т.е., искам да кажа, че краткото разказче представя съвършено правдоподобно жалката ни уви, реалност - все още твърде примитивна, твърде недовършена... и ако не можем да се засмеем, поне можем да се видим като в огледало и да се засрамим, което също е достатъчно на този етап.
Поздрави на Соник за чудесния разказ! Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 07 Мар 2011 01:06:13 » Ами защото са автентични, мила цвети.;) Отговори с цитат върни се горе

?Защо ли не са ти смешни тия случки, докторе?
Никак не е зле да си зададем тоя въпрос, че и да се опитаме да отговорим?! ?
Да, разказа е алековски...гоччолу доччоолу...и докога ще ни размахват пръст, а...Smile))
Доокоглу)))))

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 07 Мар 2011 15:23:22 » ! Отговори с цитат върни се горе

Тъжен смях, като живота тъжен...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
geostal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 22, 2007
Мнения: 498
Място: Някъде по долното течение на р.Марица

МнениеВъведено на: 07 Мар 2011 17:27:01 » Отговори с цитат върни се горе

Разказът е добър и езикът, и постройката, ама темичката бая е втръснала Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Мар 2011 11:37:13 » Отговори с цитат върни се горе

Тъжен е разказът, но тъкмо затова е оптимистичен - защото ако всичко беше загубено, щеше само да се смеем.
Много ми хареса това с дюлите - като тренировка да се влече откраденото. И за чорапите, и за миризливата демокрация също.
Но и за мене остава неразбрано защо заместник кметицата размахва пръст? Би трябвало да го има обяснението, като "Защо плагиатстваш?", например.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
IvahAl
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 09, 2011
Мнения: 7

МнениеВъведено на: 09 Мар 2011 13:29:58 » По изборите на село Отговори с цитат върни се горе

"Tsveti
ХуЛитер

Поздрави на Соник за чудесния разка"

То това подсказка към журито ли е или само номер за автора?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 09 Мар 2011 16:56:50 » Отговори с цитат върни се горе

Поради нарушаване на анонимността, произведението се сваля от конкурса.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com