Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 872
ХуЛитери: 3
Всичко: 875

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Докога добрите поети в този сайт ще остават анонимни?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 08:22:33 » Хайде пак да се самоцитирам Отговори с цитат върни се горе

Не се сдържам и аз да се намеся, като цитирам стихотоворението си "С двоен ник", пуснато преди три години и половина:

"С ника Нежна Гиздосия
среща днес си уредих.
Цяла сутрин се разхождах
влюбен, весел, и щастлив.

Тя бе моята любимка,
моя обич, мой кумир!
Колко бях щастлив, че с нея
ще се срещна най-подир!

Колко ли ще е красива!
Вярно е - не съм видял,
но че е добра и нежна,
безпогрешно съм разбрал!

В отзивите е любезна –
просто ще се разтопи!
Ще похвали, ще разхвали,
всекиго ще ободри!

Ако Злобна Простотия
някого ще нагруби,
никът Нежна Гиздосия
с обич ще го утеши.

Купил бях букет разкошен,
купил бях и шоколад.

Мислех даже по въпроса -
(както ме съветва Росса)
дали в джоба на сакото
и парфюмче да не нося?!

А пък времето се влачи –
сякаш век е всеки час.
Хайде, рекох, за последно,
в сайта да надникна аз.

Но във сайта щом надникнах,
изведнъж се ужасих!
Нещо страшно, непонятно,
там, във форума, открих:

че зад Нежна Гиздосия,
и зад Злобна Простотия –
два така различни ника,
все един човек се крие!

Че с единия ник хвали,
обожава те дори,
а със другия ник – таен -
злобно хапе и кори!

Със една ръка те гали,
милва те и те приспива,
а със другата – коварно
нож в сърцето ти забива!

О, ЛуцифЕр – пръв лицемер,
двуличник най-велик!
Ти пак си по-морален, щом
с един си само ник!

Тъй че знай си - ако в сайта
някога се появиш,
то на Нежна Гиздосия,
и на Злобна Простотия
шапка трябва да свалиш!"

Преди време, когато в сайта имаше хора с по-няколко ника, с цел масиран терор над набелязаните си жертви, предложих в сайта да има справка с никовете, принадлежащи на една и съща личност. Сега от това няма нужда.

Моето мнение е, че без никове не може. Пък и какво значение има, че не си с истинското си име, а с избран от тебе псевдоним, щом от произведенията и коментарите ти се разбира кой си и какъв си, а от сбирките, на които си присъствал или от други сайтове, където това се изисква, могат да видят и на каква възраст си, и как изглеждаш.

Но едно предложение искам да направя тука, тъй като не знам къде другаде да го направя. Често четем в служебните съобщения: "Профилът на еди кой си ник е изтрит по негово желание /или по друга някаква причина/." И всичко, свързано с този профил - и произведенията му, и коментарите, които е правил или са му правили, моментално изчезва. А той може да ни е бил близък, и да ни се е искало да си запазим нещо от него. Не може ли преди изтриването да се пуска съобщение: "След два дни профилът на еди кой си ще бъде изтрит по негово желание." И ако някой желае, да може да си запази нещо от него.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
stefka_galeva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 27, 2010
Мнения: 15

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 08:47:34 » Докога добрите поети в този сайт ще остават анонимни? Отговори с цитат върни се горе

Кой нормален човек би се крил??? Още повече поет или писател! Побъркващ въпрос! Литературен псевдоним, но пак знаем Човека!!!Поздрави на всички изпокрити!SmileSmile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 08:53:09 » Отговори с цитат върни се горе

Exclamation Laughing

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 09:47:36 » Отговори с цитат върни се горе

Започвам да си мисля, че доста хора в този сайт не са завършили средно образование.
В противен случай биха били наясно с условността на изкуството.
Всички се смеем, когато Вазов описва реакциите на наивната българска публика, гледаща за пръв път театрално представление и макар и разпознаваща под дрехите и грима съгражданите си, се вживява толкова, че се чуват викове към сцената: “Не плачи, Геновево, жив е!”
След толкова десетилетия на литературна традиция и след толкова обучение по литература, как е възможно под литературни текстове да четем коментари като: “ах,как те разбирам, миличка, с теб съм, познато ми е това състояние, не плачи, горе главата, ще дойде нова любов” и подобни глупости? Ако това беше сайт “лична драма” и някой се надсмее над разказаното, тогава това би било наистина гавра, г-жо Ружа Велчева!
Само че това, за кой ли път да го кажем, е ЛИТЕРАТУРЕН САЙТ!
И когато някой пародира или иронизира несръчен текст, отношението е към текста, а не към автора. Дори само от тази гледна точка за начинаещи автори е по-добре да бъдат анонимни. Когато имаш друга професия, в която си изградил авторитет с гражданската си самоличност, а си решил да се пробваш в област на изкуството, нормално е да си несигурен и да не бързаш да се показваш кой си. Гражданското си име пишат хората, които са твърдо убедени в литературните си постижения. В повечето случаи, както виждаме, самочувствието им е неоснователно. Laughing Laughing Laughing
P.S. В заключение - анонимността може да бъде и скромност!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
nikoi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 01, 2004
Мнения: 104

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 10:51:11 » Отговори с цитат върни се горе

"Най-много да си платят за да издадат някоя книжка, която после ще подаряват, но никой няма да чете. Защото един поет не е поет, ако е просто естет и добър стихоплет. "

Тъй е. При мен така се получи. Един прекрасен човек ми помогна да издам книга, за което съм му благодарна.
И затова съм си никой. Smile Много хубаво го каза за поета..
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 12:26:27 » Отговори с цитат върни се горе

krasavitsa написа:
Започвам да си мисля, че доста хора в този сайт не са завършили средно образование.
В противен случай биха били наясно с условността на изкуството.
Всички се смеем, когато Вазов описва реакциите на наивната българска публика, гледаща за пръв път театрално представление и макар и разпознаваща под дрехите и грима съгражданите си, се вживява толкова, че се чуват викове към сцената: “Не плачи, Геновево, жив е!”
След толкова десетилетия на литературна традиция и след толкова обучение по литература, как е възможно под литературни текстове да четем коментари като: “ах,как те разбирам, миличка, с теб съм, познато ми е това състояние, не плачи, горе главата, ще дойде нова любов” и подобни глупости? Ако това беше сайт “лична драма” и някой се надсмее над разказаното, тогава това би било наистина гавра, г-жо Ружа Велчева!
Само че това, за кой ли път да го кажем, е ЛИТЕРАТУРЕН САЙТ!
И когато някой пародира или иронизира несръчен текст, отношението е към текста, а не към автора. Дори само от тази гледна точка за начинаещи автори е по-добре да бъдат анонимни. Когато имаш друга професия, в която си изградил авторитет с гражданската си самоличност, а си решил да се пробваш в област на изкуството, нормално е да си несигурен и да не бързаш да се показваш кой си. Гражданското си име пишат хората, които са твърдо убедени в литературните си постижения. В повечето случаи, както виждаме, самочувствието им е неоснователно. Laughing Laughing Laughing
P.S. В заключение - анонимността може да бъде и скромност!

Де юре може и да е литературен, но де факто е и всичко останало, сцена, където има автентични и измислени образи и какви ли не чешити. Бал с маски. На мен ми харесва, че има такова място и не разбирам какво лошо има в това да се забавляваш или твориш с маска, в образ или да пишеш душата си с кръв от последната рана или да се преструваш , че го правиш, или да се гавриш с нечие его. Защото онези, които се изживяват като литературни величия са странно по-нетолерантни към критиката и болезнено чувствителни и в същото време с удоволствие раздават шамари и си го връщат. С други думи има всичко от живия живот.
Просто отражение макар и в криво огледало. Изкуството не е ли точно това-субективно пресъздадена и изкривена реалност.

Живеем си живота с маски,
защото иначе боли, боли..
И шибат думите, и драскат,
и се забиват погледи-стрели

намазани с отровна нежност
или с омраза като цианид,
а думата подхвърлена небрежно
е гвоздеят във жива плът забит.




Laughing Условна реалност, разбира се.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
haboob
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 18, 2004
Мнения: 130

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 14:40:36 » Право на избор Отговори с цитат върни се горе

Рискът да се каже нещо оригинално по форумите почти не съществува. Застраховам се хитро така, но съзнавам, че все пак каквито и да сме (банално е, знам!), имаме нужда от общуванеSmile Изборът да си някакъв, може да е простo нещо, ако е ограничен, както да доведе до хаос и ступор, ако не си свикнал да го имаш.
Има и други решения, зависи само от теб.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com