Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 867
ХуЛитери: 1
Всичко: 868

Онлайн сега:
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Докога добрите поети в този сайт ще остават анонимни?
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 11:18:29 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Ако от анонимността печели голямата литература-уважавам желанието на твореца,но когато анонимността се използва за користни и т.н. цели,за гавра и сплетничество,тогава няма никакво оправдание за "маскираните"!... Exclamation

Сплетничеството няма никакво отношение към литературата. Laughing
Има отношение към литературния живот, но това е работа на историците на литературата. Smile
Що се отнася до сайта, не мисля, че админите са го оставили да стане гнездо за гаври и сплетничество.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pinociom
Гост





МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 11:47:49 » .. Отговори с цитат върни се горе

Уфф .. точно от това се страхувах, кой може да каже кое е първичното, яйцето или кокошката. Някъде в нашите мисли и движение винаги стигаме до факта за живота с образа на свинарник, влизаш и няма начин да не се оцапаш. Кой казал че искам да се запозная с когото и да е, чувствата са си мои, аз съм си плащал, моя си работа, .. и освен това ай не ми излизай с тези големи думи за литературата, .. за мен това са същите тези големи думи като политика и демокрация и какви ли не такива малко безмислени фрази. След сто години никой няма да знае нито теб нито мен, нито дори и Алиса. Но така темата ще се отвори и набъбне до незнам си къде, .. защо ли хората си придават толкова голяма значимост, .. и още нещо всеки живее в света който сам създава, и винаги има начин да престанеш да си част от тази верига на безмислие, и за това става въпрос, а всъщност всичко е толкова малко и тривиално. Има ли под масата някой или не, дръжте крадеца, .. пфуу .. всъщност всичко е толкова предъвкано и плоско. А приятел, сори ама нея не я познавам, .. пък и телепат не съм, кой какви са му мотивите, аз говорих за себе си, .. айде и по добре ме изключете като тема
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 12:23:09 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Ако от анонимността печели голямата литература-уважавам желанието на твореца,но когато анонимността се използва за користни и т.н. цели,за гавра и сплетничество,тогава няма никакво оправдание за "маскираните"!... Exclamation


Добре, приеми, че съм съгласен с теб. Кажи конкретно - какво предлагаш да се направи, за да изчезнат гаврите, сплетните и всякакяви подобни дразнители на анонимността?
Ако нямаш предложение, просто разбери, вече не живеем в общество, където "някой" се грижи за всичко и всички, а всеки трябва сам да решава собствените си проблеми.
Този сайт е огледало на обществото в което живеем и няма как да бъде реализиран като утопичен оазис, предоставящ оранжериен климат на литературните люде.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 12:54:31 » Отговори с цитат върни се горе

Тази тема не повдигнах аз,но и не можах да не се намеся според моите разбирания за литературен сайт. Нека има критика,необходимо е,нали затова публикуваме тука,за да си "сверим часовника"...Но когато репликите излязат извън рамките на литературната критика, просто да бъдат пресичани овреме...Аз не се вмесвам в такива разпри, не съм конфликтна личност,но понякога ми идва вповече гаврата с този или онзи автор...Затова искам да знам,кой стои зад даден ник,дето размахва безжалостно ятагана и да попрочета и в Гугъл,та тогава да разбера зад неговото високомерие какво стои- талантлив автор или дребнав интригант!Ето казах си мнението и повече няма да коментирам тук! Уважение към литературното творчество и към тези, които са тръгнали по трънливия път към голямата литература-това очаквам да срещна тук,в сайта,който харесвам,но не приемам безрезервно!Ружа Велчева

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 13:33:29 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Тази тема не повдигнах аз,но и не можах да не се намеся според моите разбирания за литературен сайт. Нека има критика,необходимо е,нали затова публикуваме тука,за да си "сверим часовника"...Но когато репликите излязат извън рамките на литературната критика, просто да бъдат пресичани овреме...Аз не се вмесвам в такива разпри, не съм конфликтна личност,но понякога ми идва вповече гаврата с този или онзи автор...Затова искам да знам,кой стои зад даден ник,дето размахва безжалостно ятагана и да попрочета и в Гугъл,та тогава да разбера зад неговото високомерие какво стои- талантлив автор или дребнав интригант!Ето казах си мнението и повече няма да коментирам тук! Уважение към литературното творчество и към тези, които са тръгнали по трънливия път към голямата литература-това очаквам да срещна тук,в сайта,който харесвам,но не приемам безрезервно!Ружа Велчева


“...”
......
"горното" е изтрито от Alfa_c!
еее, аман!


Горното беше написано от човек, който си е дал гражданското име в сайта и можем да видим и снимката му в Интернет. Не му трябваше анонимност. Е?
Ако много настояваш, ще ти дам името му на лична. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Administrator
Site Admin
Site Admin


Записан(а): Nov 18, 2003
Мнения: 1656
Място: Интернет :)

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 13:46:45 » Отговори с цитат върни се горе

Айде да разрошиме още малко гаргата...

Аз не мога да проумея елементарни неща, може би...
Всъщност какво искате - да ви пазим от вас самите ли?! Rolling Eyes
Чак не ми се пише нещо, което е толкова простичко.
Хубаво.
Ще въведем правило всеки да се регистрира по име и фамилия. И какво променя това?! Ми утре този, който си умира да си прави регистрации през ден - това ще го спре ли?! Днес ще се кръсти Иван Петров, утре Петър Иванов, а други ден Драганка Попиткова. И? Кво прайме тогава?...
Ми ще ви кажа какво.
Тука ще цъфне тема "дайте да върнем псевдонимите". И ще засвирите същата музика, със същите ноти, но на друг инструмент.
Стига да има кой да ви се върже, разбира се...
Аз поне не виждам некой от екипа да е от тоя сорт "бързо навиващи се".

Айде сега да оскубеме гаргата...

Некой си с пет псевдонима се бил влюбил в некоя си с четиринайсе...
Друг с един псевдоним, праска обяснения на циклостил на седем невинни женици също с по един ник... и сичките ги обича, та знае ли се! Добре, че всяка от тия седем не подозира за останалите, че и на него ше му се стъжни...
Дрън, дрън - та пляс!
Ми като бъркат рейса - КОЙ ИМ Е ВИНОВЕН?!
Изтъркаха ни се клавиатурите да ви пишеме, че това е литературен сайт, а не сайт за запознанства...
Като съм много далече от мисълта, че запознанствата са нещо лошо - сакън! Само че, аз ако искам да топна чушката некъде, не ми е достатъчно некоя си да пише с ник "penka", а в профила й да си е въвела мерките 90х60х90. Ще я видя на живо, ще я пипна (та да елиминирам възможността, в гащите й да напипам картофи)... а чак после може и да се влюбвам - човещинка си е...
Що некои го правят наопъки в тоя интернет - никога нема да проумея!!!
(нема да проумея и що некой се моли да му тръкнеме ника, че се бил компрометирал, а после пак влиза с друг, кара си по неговия коловоз и рано или късно истината лъсва. ама за какво ги ручаме жабетата целокупно админите и потребителите - и да ме питате, не мога да ви кажа)

За да се промени нещо, основното правило е да се започне отвътре навънка, а не обратното!
Най-напред оправете себе си - после променяйте останалите.
Другото е ... кауза пердута.

- - - - -
Красавице, предпоследното ми изречение и за тебе важи - не се крий в ъгъла. Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 13:53:54 » Отговори с цитат върни се горе

Administrator написа:

Най-напред оправете себе си - после променяйте останалите.
Другото е ... кауза пердута.

- - - - -
Красавице, предпоследното ми изречение и за тебе важи - не се крий в ъгъла. Laughing

Ще ме хванеш за плитката, Иване! Щото ми е литературна.
И щото опинци си немам. Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
snejen_bor
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2007
Мнения: 14

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 15:06:33 » Отговори с цитат върни се горе

Темата е безпредметна,толкова думи за нищо,.Нека не смесваме нещата,та това е само литературен сайт в който да излееш душата си.Ако някой иска нещо по-вече ,има си начин и място.Ако пък толкова искаш да знаеш всичко ,има си лични бележки.Ако някой е свикнал да лъже, той ще си те излъжеей така, като те гледа в очите,истината е относителна. Rolling Eyes
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 16:36:41 » Отговори с цитат върни се горе

snejen_bor написа:
това е само литературен сайт в който да излееш душата си.

Хайде сега да почваме отначало... от такива твърдения започват много недоразумения. С какво ви е виновна литературата?
Защо не си изливате душите в композиране? или в рисуване, м?
В литературен сайт се пишат и коментират текстове с претенции за литературност, а дали авторите си изливат душата или си измислят някакви емоции, няма никакво значение.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pinociom
Гост





МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 18:47:28 » .. Отговори с цитат върни се горе

Надявам се Администратора да разбира, че всъщност точно за тази промяна иде реч. И за това как ние затъваме в липсата на лицата в нас, и за личното в което превръщаме в безлично (включително в мен). Ако просто не търсех тази промяна, нямаше да заговоря, просто сигурно щях да си карам както е било досега, или да истрия акаунта си, което от доста време витае като скрито желание.
И може би литературата е просто едно огледало на живота, но ми се иска да я направим малко по човешка, .. защото със същия успех можем да кажем че тук е и място, за чесане на езиците, .. но за какво всъщност става въпрос, не за това да си раздаваме обвинения, или да се лаксаем постоянно, ... а да търсим нещо, нещо което ни липсва, онова уж малко камъче което продължава да прекатурва колата. Най-лесно е да кажеш ей този или онзи е грешния, но ние живеем в един свят на идеи, и виждания, и само по себе си писането е просто едно виждане на деня ни, казано по определен начин. Освен това писането има много страни, като доста от тях са комерсиални, нямащи нищо общо с думите идеали или душа. Ако си зададете въпроса какво търсят хората, .. как създават вътрешния си живот, липсите, желанията, мечтите, за това става въпрос, за това да променяме естеството към нещо позитивно.
anonimapokrifoff
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 30, 2007
Мнения: 1068

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 19:05:47 » Отговори с цитат върни се горе

Аз никоя съм. А ти кой си?
Ти също ли си никой?
Тогава двама сме.Но не издавай,
че те ще ни навикат.
Колко е мрачно да си някой
и като жаба мокра
да казваш цял ден свойто име
пред възхитена локва.
Е. Дикинсън
Копирах цитата от профила на една от админките - Вятърна. Намирам го за много полезен.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pinociom
Гост





МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 19:32:12 » Отговори с цитат върни се горе

А после оглежаш се,
и в локвата двама,
но ако всичо е само илюзия,
една картина рисувана в драми,
във погледи прости и малки затишия.
И колко сме ние, когато се гледаме
през локвите някъде събрали света,
Ти кой, а аз коя съм ..
Не ме издавай, но ние сме отражения.
Vamp
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 22, 2004
Мнения: 274
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 06 Окт 2010 19:38:54 » Отговори с цитат върни се горе

Що се (ни) занимавате с глупости ?!
Laughing

_________________
Summer breeze makes me feel fine
Blowin' through the jasmine in my mind
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 02:54:40 » Отговори с цитат върни се горе

pinociom написа:
artoa13 .
аз лично бих искал да знам защо някой остава анонимен, нека пак да си остане но поне да знам защо, .. но имам странното усещане че някои хора така или иначе не искат да го кажат ясно и директно, ..


Възможните причини са предостатъчно, а конкретните за всеки са различни.
Възможно е дори някой да не е наясно. Всичко е възможно, дори раздвоение на личността. Живота е игра на сляпа баба с отворени очи. Опитваш се да хванеш реалността, а тя ти се изплъзва и тогава си слагаш една маска и играта става на криеница. Аз мисля , че отговорих.
И е забавно да влезеш във образ и да пишеш от името на някой или нещо което не си. Обикновено поезията се мисли като изповед, откровение и т.н.
Но тя може да бъде и артистично занимание. Да речем , че искаш да пишеш детско стихотворение. Няма как да стане, ако не събудиш детското у себеси , ако не се вживееш. Добрите писатели имат артистичната дарба да проникват в образите и да ги създават. Има български поети с по няколко псевдонима. Със сигурност много от пишещите поезия в този сайт реално се различават от образа, който създават със стиховете си.
В този смисъл анонимността е свобода.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 07 Окт 2010 04:08:22 » Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Тази тема не повдигнах аз,но и не можах да не се намеся според моите разбирания за литературен сайт. Нека има критика,необходимо е,нали затова публикуваме тука,за да си "сверим часовника"...Но когато репликите излязат извън рамките на литературната критика, просто да бъдат пресичани овреме...Аз не се вмесвам в такива разпри, не съм конфликтна личност,но понякога ми идва вповече гаврата с този или онзи автор...Затова искам да знам,кой стои зад даден ник,дето размахва безжалостно ятагана и да попрочета и в Гугъл,та тогава да разбера зад неговото високомерие какво стои- талантлив автор или дребнав интригант!Ето казах си мнението и повече няма да коментирам тук! Уважение към литературното творчество и към тези, които са тръгнали по трънливия път към голямата литература-това очаквам да срещна тук,в сайта,който харесвам,но не приемам безрезервно!Ружа Велчева

Няма как сайта да е само литературен. Пък и литературата е форма на общуване и е нормално литературното и нелитературно общуване да се поомесят, да прехвърчат искри да се премерят литературни и нелитературни достойнства. Аз съм доста далече от трънливият път и не вярвам, че тези, които са тръгнали по него за едната слава ще стигнат кой знае колко далече. Най-много да си платят за да издадат някоя книжка, която после ще подаряват, но никой няма да чете. Защото един поет не е поет, ако е просто естет и добър стихоплет.

Наричат я Черната Роза,
а тя е все още дете.
Живота без капчица мозък
от тръни венче и плете

Наричат я Черната Роза.
Изгубва се тя във нощта
Живота й мръсен и грозен
лиши я от прости неща

Израсна в приюта
на нуждата в скута
със плюшено старо мече.
И днес във коптора
сред своите хора
приказки пак му чете

Наричат я Черната Роза
Живота й ваза със смрад
Стои в съблазнителна поза
настръхва от студ и от глад

Наричат я Черната Роза
Ще има тя свое дете
Живота без капчица мозък
венчето му вече плете

И пак във приюта
на нуждата в скута
със плюшено ново мече
А тя си мечтае
с бебчок да играе
и то непременно момче.

Наричат я Черната роза,
а тя е все още дете!
Живота без капчица мозък
от тръни венче и плете

Наричат я Черната Роза
Живота й ваза със смрад
Стои в съблазнителна поза,
колите подвяват и хлад.

Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com