Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 858
ХуЛитери: 2
Всичко: 860

Онлайн сега:
:: Georgina
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Чудех се в кой форум да го пусна това...
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 05 Юли 2010 17:29:15 » Отговори с цитат върни се горе

gitchka_gramatikova написа:
Не мога да се сдържа. Ако се замени "полиция" с милиция" и "МВР" с "БКП", в унисон с цветята, извисения гласец на Веско Маринов и маршовата стъпка /чуй тук: http://vbox7.com/play:9d42fece&ef=1/, съвсем си става за манифестация този химн... Урааа!
Апропо, нека и аз не пропусна да честитя професионалния празник на МВР с карикатурата на Христо Комарницки от в-к "Сега":
http://www.segabg.com/online/IMG/6461/0005-large.jpg

Smile Smile Smile


След като чух песента си мисля , че е много подходяща защото е певка, пивка и съобразена с манталитета и възможностите за естетическо възприятие на българския полицай. Така , на ухо ми се струва, че е в Ла минор. Използва се и Ре минор и Ми мажор и се доближава до руските блатние песньовки, което според мен е много подходящо.
http://www.youtube.com/watch?v=gmVjODlljxY
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Slon-Madrigal
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 25, 2005
Мнения: 35
Място: по пътя за Мумбай

МнениеВъведено на: 05 Юли 2010 18:17:52 » Тц, Отговори с цитат върни се горе

всеки момент чакаме някой да го транспонира в хит - кючека на месеца)))Ха дано де! Мисля, че тогава ще бъде по-"слушаем"))))) Какви са тези Ре минор и До мажор...Я веднага да си дадат документите! Че да не излязат лелята и чичото на Наглия, тяхната майка?!?)))))))))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
krasavitsa
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 08, 2007
Мнения: 888

МнениеВъведено на: 05 Юли 2010 18:22:50 » Отговори с цитат върни се горе

А пък аз на какво попаднах! Laughing
И за НРС имало песен, явно президентът е повлякъл крак да прави традиции, я вижте тук:
http://www.nrs.bg/BG/foto_symbols_02_flash.htm
И е в същия сладникав стил, явно тя е първообраза, към който са се придържали. Laughing

P.S. А-ахаха!
Евтим Евтимов, Тончо Русев и Веселин Маринов бяха в комитета на интелектуалците, които издигнаха Георги Първанов за втори президентски мандат.
Подмазвачи, класически бездарни подмазвачи! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 06 Юли 2010 00:24:17 » Отговори с цитат върни се горе

http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/07/05/928031_vechnite_drunchotrunkovci/

Рецидив от миналото. Жалка история. Явно на дяда ви Евтин Евтинов не
му стига пенсията. Едно време така наречената удожествена интелигенция лижеше задника на Първия за да се докопа до благините и той им пълнеше яслата и народни ставаха, че си завиждаха , че се мразеха,кой по-голям любимец е на властта.Ами оня , де баща му беше бояджия и се правеше на Дон Кихот не стана ли Санчо Панса от свитата на мадридския тарикат, а изчадието му се подвизава в националната телевизия. Ами Абрашев.
За сто години нищо не се е променило всъщност. Същите архетипове устойчиво си битуват и възпроизвеждат.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
misan4o
Гост





МнениеВъведено на: 06 Юли 2010 10:19:44 » Отговори с цитат върни се горе

Че той да не е допрял до пенсията си - заема няколко ръководни поста, освен това е несменяем Шеф на 15 Конкурса и си има издат.къщи и проч.
Да не би чак сега да ви светна кво е дереджето в България?!
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 06 Юли 2010 10:39:28 » предложение Отговори с цитат върни се горе

ураа - хайде някой да се наеме да напише химн на хулите

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 06 Юли 2010 10:57:17 » Отговори с цитат върни се горе

От мен музиката. Макар да знам само десеттина акорда, обикновенно ми се получава. Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 07 Юли 2010 20:14:12 » Отговори с цитат върни се горе

Първо да се разберем за файдата от правенето на химн за ХуЛите - няма да има такава.
Никакви аванти за създателите му(на химна, не на сайта), дори обратното, ако все пак някой се реши и направи подобно нещо, ще се наложи да черпи и то яко не само администраторите, но и редовите потърпевши, на които със или без причина ще им се наложи да изслушат творението.
Хайде, да е на хаирлия!

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
milcho
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 29, 2007
Мнения: 241

МнениеВъведено на: 08 Юли 2010 15:37:22 » :) Отговори с цитат върни се горе

Е Хипо, щом е тка и аз да се набутам между шамаритеSmile))
Та от време оно...

Ние от Хулите

Ние сме малки, "поети" - неумели,
сами си сваляме, клатиме шапките,
стиховете ни едва, едва свят видели,
биха потънали на ония редактори в папките.

Но сега е друго – интернет е време,
всеки може, смелост стига да има,
ако не дреме, нищо, че може бреме,
да се окаже, и студ да задуха - зла зима...

Не се бойте деца, не, деца не се бойте,
пейте и скачайте живи - палави пръсти,
да не ви стряска, ройте се - ройте,
млади, стари и невръстни, чевръсти!

Някога, някъде някой си, бог помози,
ще отвори файла ви и после ще каже,
я виж ти, гледай таз(тоз) как ме порази,
ще го препрочете и ще препише даже.

И тогава химн ще изникне, ще зазвъни,
ще се роди нова забравена епопея,
и няма никой повече да ни вини,
а аз ще викна, песен за вас ще запея!

Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Rumir
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 02, 2004
Мнения: 205

МнениеВъведено на: 08 Юли 2010 22:14:55 » Re: :) Отговори с цитат върни се горе

milcho написа:
Е Хипо, щом е тка и аз да се набутам между шамаритеSmile))
Та от време оно...

Ние от Хулите

Ние сме малки, "поети" - неумели,
сами си сваляме, клатиме шапките,
стиховете ни едва, едва свят видели,
биха потънали на ония редактори в папките.

Но сега е друго – интернет е време,
всеки може, смелост стига да има,
ако не дреме, нищо, че може бреме,
да се окаже, и студ да задуха - зла зима...

Не се бойте деца, не, деца не се бойте,
пейте и скачайте живи - палави пръсти,
да не ви стряска, ройте се - ройте,
млади, стари и невръстни, чевръсти!

Някога, някъде някой си, бог помози,
ще отвори файла ви и после ще каже,
я виж ти, гледай таз(тоз) как ме порази,
ще го препрочете и ще препише даже.

И тогава химн ще изникне, ще зазвъни,
ще се роди нова забравена епопея,
и няма никой повече да ни вини,
а аз ще викна, песен за вас ще запея!

Smile))


Ще има ли Рожен тази година?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
milcho
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 29, 2007
Мнения: 241

МнениеВъведено на: 09 Юли 2010 11:09:04 » :) Отговори с цитат върни се горе

Здравей Румире,
Няма шанс брат!
Едната причина е, че не съм в България. Връщам в ранна есен - през октомври така, че това лято няма да има.
До по добри временаSmile
Но както казват на оная игра със печената кокошкаSmile
"Знам"!
Да си жив и здрав!
Румире
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Zvezdin
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 17, 2008
Мнения: 7

МнениеВъведено на: 09 Юли 2010 17:14:06 » Нищо лошо Отговори с цитат върни се горе

Нито бих поискал, нито бих си позволил да кажа нещо лошо нито за Веселин Маринов, нито за Тончо Русев, нито за Евтим Евтимов! И тримата са големи таланти в своята област, а за Тончо Русев и Евтим Евтимов смятам че - за България - са и безсмъртни!

Текстът на тази песен наистина не е за химн, но кой е казал че е химн на МВР? Нито създателите й, нито ръководството на МВР. Това си е просто песен, а песента всичко търпи, в песента всичко върви. "Как стих без смысла в песне модной..." - както пише още Пушкин.

Текстът и на мене ми се струва прекалено наивистичен, грубо декларативен,чалгоподобен. Но не аз, пък и малко от хулитерите, можем да учим Евтим Евтимов как се пише текст на песен. Ако го е създал такъв, то е имало причини - понякога текстът трябва да се приспособява към мелодията, понякога обратното.

В хубавата песен трябва да са силни и текстът, и мелодията. Те са като двете крила на птицата - ако едното е слабо, тя няма да полети, а и да полети, полетът й не може да бъде красив. Ще бъде като в неравен брак, който скоро ще се разпадне. Ако текстът е силен, а мелодията лоша - след време текстът ще си намери друга мелодия; ако текстът е слаб, а мелодията - крилата, тя ще си намери друг текст! И в случая ще поживеем, ще видим.

Оставам си с най-голямо уважение и към тримата създатели на песента. Особено пък не споделям това, че уж де са го направили за пари - и тримата са и достатъчно богати, и достатъчно известни, за да имат нужда или да си позволят такава постъпка.

Прочее част и от другата, и тяхната гледна точка, може да видите тук:

http://www.blitz.bg/news/article/82663
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
artoa13
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 03, 2009
Мнения: 67

МнениеВъведено на: 09 Юли 2010 18:09:54 » Re: Нищо лошо Отговори с цитат върни се горе

Zvezdin написа:
Нито бих поискал, нито бих си позволил да кажа нещо лошо нито за Веселин Маринов, нито за Тончо Русев, нито за Евтим Евтимов! И тримата са големи таланти в своята област, а за Тончо Русев и Евтим Евтимов смятам че - за България - са и безсмъртни!

Текстът на тази песен наистина не е за химн, но кой е казал че е химн на МВР? Нито създателите й, нито ръководството на МВР. Това си е просто песен, а песента всичко търпи, в песента всичко върви. "Как стих без смысла в песне модной..." - както пише още Пушкин.

Текстът и на мене ми се струва прекалено наивистичен, грубо декларативен,чалгоподобен. Но не аз, пък и малко от хулитерите, можем да учим Евтим Евтимов как се пише текст на песен. Ако го е създал такъв, то е имало причини - понякога текстът трябва да се приспособява към мелодията, понякога обратното.

В хубавата песен трябва да са силни и текстът, и мелодията. Те са като двете крила на птицата - ако едното е слабо, тя няма да полети, а и да полети, полетът й не може да бъде красив. Ще бъде като в неравен брак, който скоро ще се разпадне. Ако текстът е силен, а мелодията лоша - след време текстът ще си намери друга мелодия; ако текстът е слаб, а мелодията - крилата, тя ще си намери друг текст! И в случая ще поживеем, ще видим.

Оставам си с най-голямо уважение и към тримата създатели на песента. Особено пък не споделям това, че уж де са го направили за пари - и тримата са и достатъчно богати, и достатъчно известни, за да имат нужда или да си позволят такава постъпка.

Прочее част и от другата, и тяхната гледна точка, може да видите тук:

http://www.blitz.bg/news/article/82663


Въпрос на вкус,а това вече всички са го видели. Такава песен мога да напиша и аз и то едновременно текста и мелодията, защото всичко е елементарно. Хванах я за нула време само, че от ла минор не от сол минор както е май в оригонала, но ще и измисля един подигравателен текст и ще я кача. Мелодията не е лоша , но текста е елементарен и тъп.
Няма как да ми хареса.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
RockAround_theCock
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 20, 2010
Мнения: 151
Място: В спасителната лодка си греба... към хоризонта, който ме очаква!

МнениеВъведено на: 09 Юли 2010 18:34:27 » Темата се превърна в помийна яма... Отговори с цитат върни се горе

Сайта, предлаган от Zvezdin, е мръсна помийна яма от почти нецензурни изрази.
Нашият коментар - тук, във Форума, е просто приятелско потупване по рамото, пред помията която се излива там...
Аз също съм възмутен от нищожните поетични качества на текста на Е.Евтимов, но такова "коментиране" - просто не приемам!

Бой..Боев,

Wink)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

_________________
Ще ти говоря за любов, а ти - не чувай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
galina
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 31, 2008
Мнения: 316
Място: някъде по морския бряг

МнениеВъведено на: 09 Юли 2010 18:51:58 » :) Отговори с цитат върни се горе

Обикновено тия които пишат текстове за песни се наричат текстописци и не е задължително да са поети. Дето се казва, текстове за песни пише и Мишо Шамара, не че имам нещо против него...
Просто съжалявам, че един такъв добър наш поет се е принизил до нивото на текстописец.
Мисля, че хората работещи в МВР и много често даже рискувайки живота си, заслужават нещо по-добро.

_________________
Ако се приемаш прекалено сериозно, знай, че се обричаш на вечно разочарование!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com