Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 2
Вчера: 1
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 597
ХуЛитери: 2
Всичко: 599

Онлайн сега:
:: pastirka
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Автобиография на Малкия Дявол
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
42%
 42%  [ 9 ]
4
23%
 23%  [ 5 ]
3
28%
 28%  [ 6 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
4%
 4%  [ 1 ]
Всичко гласували : 21


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 22 Яну 2009 12:40:46 » Автобиография на Малкия Дявол Отговори с цитат върни се горе

/кандидат за работа в местното Кметство/

Роден съм в средата на ХХ век , малко преди полунощ, когато изскачат всички дяволи, таласъми, кикимори и караконджули. От малък поддържам духовна връзка с тях. Затова ме наричат Малкия Дявол. Имам по-голям брат, който е Голям Дявол. Той никога не е оставал без работа и без пари. Но аз никога не съм имал постоянна работа. За мен финикийските знаци на КУП са съновидение и Фата Моргана. Вечно тичам подир тях така, както Вятърът тича подир есенните листа. Той тъкмо се наведе да ги сложи в торбата си, вземе, че кихне и листата се пръснат...
Когато завърших специалност „пишман-литератор”, бях назначен на длъжността „млад-укротител” в зоопарка на едно ЕСПУ. Поради масовото маймунясване на учениците в него, аз също маймунясах и започнах безпричинно да се катеря по дърветата. В последствие дойдоха едни хора в бели престилки, които бяха много любезни и ми издадоха Жълта книжка. Ах, колко е хубава тази книжка! Аз от сърце й се радвам. Тя ми дава право да претрепвам демократи, да крада от крадци, да блудствам с лъжовни думи и да играя голо хоро по време на всякакви празници. Никой „копче” не може да ми каже, защото съм под закрилата на моята Жълта книжка.
Благодарение на нея за известно време имах добра работа – бях „онбаши” в отдел „Реклама” на Българския Спорен ТотоАлигатор. Боже мой! Това бяха най-хубавите години в моя живот. В ТотоАлигатора що живи риби, жаби, костенурки и всякакъв вид бозайници съм изял – чет нямат. Там идват цели пасажи скумрии и ако не се хванат в мрежата на Тото 1, ще се хванат в капана на Тото 2. Затуй всяка година ние ТотоАлигаторите получавахме премии. О, прекрасни , славни времена на моята младост! Ама, на: дойде Десети Ноември и катурна Девети Септември. Лоши хора катурнаха и ТотоАлигатора и аз останах без работа. После се захващах с какво ли не : бях застрахователен агент и търговец на маслини , бях диструбутор на „наполеонки” и памперси...Бях земеделски производител и литературен килър в един вестник. Преди десет месеца имах щастието и нещастието да бъда и личен шофьор...
Отидох аз при един Баш Дявол и му казвах: ”Кажи ми, ти имаш ли същото положително отношение към мене, каквото аз имам към тебе?” Ех, все едно душата му с мед намазах и онзи взе,че ме назначи за свой личен шофьор. Добре си карах един джип „Чероки”, ама на: устата ми голяма, акълът - малък! Карам веднъж към Първомай – пътят дупка до дупка! Баш Дявола ми каза : „Стига ме тръска из тия големи дупки!” Пък аз се облещих: „Не дупките, ами шкембето ти е голямо!” Олеле-е! Като позеленя оня ми ти Баш Дявол. И след три дни ме уволни.
Така окончателно се превърнах в Малкия Дявол, чиято черга е малка и мотовилите му стърчат на босо. Затова народът е казал :”Сиромах човек – жив дявол!” И това обеснява произхода на всички земни и небесни дяволи днес.
Уважаеми, общински съветници!
Уважаеми, г-н Кмете!
За мен финикийските знаци са обикновени есенни листа и може да бъдете сигурни, че няма да злоупотребя с тях и с Вашето доверие . Затова съм най-подходящия кандидат за длъжността „Главен ковчежник на подкупи” към местното Кметство. Гарантирам увеличение на Вашия (обществен и личен) Бюджет с петдесет процента . Ако трябва - ще станат и СТО! Аз зная, че затова има възможности! Аз зная, че Вие самите сте Големи общински Дяволи и искам да стана един от Вас!

С уважение и завинаги Ваш: Малкият Дявол.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
nadya
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 259

МнениеВъведено на: 23 Яну 2009 19:19:05 » Отговори с цитат върни се горе

Дяволско е...но защо да не е Twisted Evil

Успех! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 24 Яну 2009 13:32:27 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Има голям потенциал в дяволския занаят, докато земята е пълна с божии творения...
Very Happy

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 30 Яну 2009 04:19:49 » Отговори с цитат върни се горе

Успех!
Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
butterfly
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 28, 2004
Мнения: 103

МнениеВъведено на: 01 Мар 2009 11:53:10 » Отговори с цитат върни се горе

Чудно CV. Обаче трябваше да го изпратиш на Премиера или на някой Министър. Или по-скоро на Г-жа Мургина, докато беше още на работа. Ако ти беше излезнал късмета, хем ковчежето щеше да е по-тлъсто, хем CV-то ти щеше да се се обогати. Поздрав!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 03 Мар 2009 13:45:49 » Отговори с цитат върни се горе

Забавно е написано, но според мен авторът иска да каже всичко, което знае, даже и без отношение към темата, в краткия формат на разказа.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com