Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Nela
Днес: 0
Вчера: 2
Общо: 14146

Онлайн са:
Анонимни: 863
ХуЛитери: 3
Всичко: 866

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LeoBedrosian
:: LioCasablanca

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Не съм добре, ама нищо ми няма
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Вашата оценка

5
61%
 61%  [ 8 ]
4
15%
 15%  [ 2 ]
3
15%
 15%  [ 2 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
7%
 7%  [ 1 ]
Всичко гласували : 13


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 15 Фев 2009 16:58:21 » Не съм добре, ама нищо ми няма Отговори с цитат върни се горе

Добре съм аз, добре...
Тоя нервен тик, дето го виждаш... така ти се струва.
Нито ми трерперят ръце като на алкохолик пред стограмка, нито гледам като овца-стръвница. Ама така е, защото съм спокойна, уравновесена и никой ненормалник не може ме изтика от дълбоките коловози на душевния ми комфорт.
Ама лесно ли ми е, мислиш? Постигнала съм го не за първите седем, ами за първите поне трийсет и кусур години. Що дебил ми е видяло окото...
Като се е почнало още от детската градина, когато Пепа се опита да ми извади окото с клечка... Що да не я набия тъй, че и гордата й баба да я хареса, ама на... Почнах да й вадя доводи. И й ги вадих, вадих, вадих... нейде докъм седми клас, щото тогава май за последно ме поступа. После се преместих в гимназията. Алелуя!
Там за моето душевно-комфортно благополучие се потруди основно даскалът по физическо. Взе ме под крилото си човекът и три години се труди да ми изгради биволско търпение, здрав дух и здраво тяло. По цели нощи сънувах кошмари – или ще катурна козата в опит да я прескоча, или ще увисна като плазмодий на успоредката, или ще ми се заплете лентата във волното съчетание по художествена гимнастика... Ей, на, в края на десети клас като се запъна, че трябва да покривам норматив по бягане на улицата пред цялото училище и половината град по шортички... Иначе – поправителен. По физическо. Ха, де... Ама бягах. Тъй добре се засилих, че спокойно можеше да ме чака на финала поне със златен медал в дисциплината, ако не си оплетох краката и не се прострях в цял ръст ( то пък един ръст...). Заорах с нос, тъй да се каже. Писа ми три за срока, за годината и за вечни времена. И сега да река да се затичам – я след рейс, я след мъж - все даскалът ми е пред очите.
Обаче решаваща роля изигра семейното гнездо. Сдобила съм се с железни нерви, сияйна усмивка и изненадващо дясно кроше (ако се наложи и първите две не вършат работа). Допълнителни часове по усъвършенстване вземах на работа. Спечелих сърцето на шефа още на третия месец като му предложих да ми намали заплатата. Без друго с това работно време нямаше кога да я харча. Бях готова и някой лев да давам даже на края на месеца, само мир да има и да не ме юрка като див петел.
Е, случва се да речем да ми изневери дългогодишното обучение, че като ми прещрака релето... Ей оня ден например. За нищо и никакво такъв скандал си вдигнах! Наприказвах си ги едни, дето не съм ги чувала даже. Ама пък днес съм като чисто нова. Пробвай ме де, пробвай. Да видиш какво се казва спокойствие, уравновесеност и търпение!
Щяха ли иначе да ме изберат за отговорник на отделението в лудницата? Сериозна работа ти казвам. И добре, че съм добре и нищо ми няма, та не се плаша от хорските лудости.
Откакто прописах пък стихотворения, хептен задобрях. Едното крило на отделението е реформирано на поетично студио и постоянно се чува скърцане на моливи – пишат хората, та се не трае. Стой да ти изрецитирам последната си поема. Няма, няма! Кога друг път!? Много е добра, да знаеш, мхм... Няма човек, на който да съм я прочела и да не са го приели скоропостижно и без направление от личния лекар в нашия кръжец. Четири стихосбирки имам тая година, сборник разкази и любовен роман, който спечели Голямата награда в конкурса “Ние, нормалните”. Едната скромност ме кара да замълча за другите творчески успехи.

Чакай, къде се разбърза, де...
Не е тик това, не е.
Намигам ти бе, мой човек. Майтап си правя.
Луда съм за връзване, ама все на калпави въжета ме връзват, та ходя още между хората и симулирам нормалност.
Не съм добре, хич не съм добре, да ти кажа. От детската градина почна още. Ей, оная Пепа какво й чуха ушите... Чак в седми клас събра кураж да ме набие. Да не казвам дето даскалът по физическо и до ден днешен само мене помни от випуска. Мъжът ми ме носи на ръце и от цялата фирма само аз ползвам отпуск! Железни нерви, сияйна усмивка и изненадващо дясно кроше – в различни комбинации. Те това е рецептата за моята лудост и не я сменям за ничия друга.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
saylor
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 08, 2008
Мнения: 6

МнениеВъведено на: 15 Фев 2009 18:06:47 » Не съм добре, ама нищо ми няма Отговори с цитат върни се горе

Звучи съвременно.Както обичам да казвам-ДОБРЕ СМЕ, АМА ЩЕ СЕ ОПРАВИМ!

_________________
пророков нет в отечестве своем но и в других отечествах не густо.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 16 Фев 2009 08:09:16 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Изненадващо произведение - почти като дясната ти тупаница!
5!
Успех!

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
nadya
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 259

МнениеВъведено на: 18 Фев 2009 15:31:55 » Отговори с цитат върни се горе

Добре дошла в отбора Wink ама да знаеш, оправяне няма... Laughing

Упех! Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
vesi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 14, 2007
Мнения: 20
Място: София

МнениеВъведено на: 01 Мар 2009 14:10:18 » Отговори с цитат върни се горе

Много си си добре даже! Пробвах го това - да си вдигна скандал самосиндикално - много помага, да знаеш! Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com