Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 414
ХуЛитери: 4
Всичко: 418

Онлайн сега:
:: Mitko19
:: LeoBedrosian
:: pastirka
:: Markoni55

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Защо са разделени писателите във Варна?И само във Варна ли..
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 21 Дек 2008 20:35:53 » Защо са разделени писателите във Варна?И само във Варна ли.. Отговори с цитат върни се горе

Наистина не мога да си обясня многото писателски кръга воюващи гласно или негласно помежду си или най-малкото отнасящи се един към друг с пренебрежение. Вашето мнение?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
dobri_bozhilov
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 13, 2007
Мнения: 10

МнениеВъведено на: 03 Яну 2009 16:40:58 » Отговори с цитат върни се горе

Защото са българи, е може би най-точният отговор...

_________________
Добри Божилов - писател - "Задругата", "Гай Балоний", "Великият ум"...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 03 Яну 2009 17:23:07 » Отговори с цитат върни се горе

Защото си нямат друга работа, мисля аз Laughing Който има какво да каже пишейки не се вълнува кой знае колко кой го харесва и на кого е приближен!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 03 Яну 2009 17:53:16 » И преди 10.11.1989 и след това... Отговори с цитат върни се горе

не само...във Варна, а след това и в другите градове/както е в една тъпа реклама по БНТ/ никой не пожела да -да си вдигне носа от земята и да приеме факта обективен като истина, че всеки има правото да има място под Слънцето, независимо от кой клон наднича и чий маймунски дирник чеше,
и да си признае:

АЗ ЗНАМ ЧЕ НИЩО НЕ ЗНАМ...

Никола Анков
Варна Cool Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 05 Яну 2009 02:52:46 » Отговори с цитат върни се горе

Е, да ви имам проблемите писателски. Буря в чаша вода. Само времето казва, нали знаете Smile

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 05 Яну 2009 22:35:50 » Защо са разделени писателите във Варна?И само във Варна ли.. Отговори с цитат върни се горе

Може би по темата е нужна повече конкретика.На една от вечерите в рамките на „Рождественския салон на изкуствата”, поетът Владимир Стоянов каза, че писателите въпреки различията си трябва да са обединени.Но на практика това не е така. Особено във Варна. Например лошо впечатление ми направи, че д-р Калев и Владимир Стоянов не поздравиха проф. Алипиева, която бе дошла на творческата вечер посветена на доц. Сава Василев. Това не трябва да е така.
На вечерта посветена на 65 годишнината на проф.Анчо Калоянов,г-н Панко Анчев разказа спомени.Той,Марин Георгиев,Анчо Калоянов и др. си направили обща снимка.И че сега някои в тази снимка стоят на коренно противоположни позиции.В това няма лошо.Но защо така зле говорят един за друг.С Марин Георгиев сме на съвсем различно мнение по отношение за Вапцаров,но това не ни пречи да се поздравяваме,да спорим нормално по тази тема и не само по нея.Признавам ,че Марин Георгиев е един много добър поет.
Другият кръг е на поетесата Елка Няголова.Много талантлива поетеса.Валери Станков също е един талантлив поет.Публикува в сайта ,както знаете.Атанас Мочуров – Сломер е хвален и охулван.Ваня Маркова прави много за поезията и въобще за изкуството в галерията „Актив Арт”.Свободните писатели начело с Иван Бъчваров са друг кръг.Те се събират всеки петък,което е хубаво.Но не е хубаво,че единият кръг отрича другия.Всеки смята,че е най-талантлив,а другите са графомани.Във Варна има според тях таланти /те/ и графомани /другите/.Поети на средно ниво „няма”.За мен,щом човек пише,значи е почувствал нужда да го направи.Мисля,че времето ще отсее творците.Затова харесвам сайта „Хулите”.
Мисля,че роля за обединение на творците във Варна ,трябва да изиграе „Сдружението на писателите”.Но и там проблеми.Има сграда,има вестник „КИЛ”.А всъщност няма ни вестник,ни сграда.Скоро разбрах,че бившият председател на сдружението г-н Станислав Пенев ще прави ново сдружение и ще издава нов вестник.
В „Хулите” има много пишещи братя от Варна.Нека и те изразят своето мнение,да направят стъпки ...Нека първата стъпка да е това обсъждане.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
BMP
Гост





МнениеВъведено на: 06 Яну 2009 10:56:19 » [b]Не само във Варна и не само сега[/b] Отговори с цитат върни се горе

Ако не ти се чете история на българската литература, виж в някой от словесните сайтове - мисля, че в "Буквите" има едно есе, изброяващо най-фрапантните примери от нашенските литературни междуособици. Не виждам, с какво конкретиката, която посочваш ще помогне за промяната на ситуацията. Confused
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 06 Яну 2009 21:06:31 » ? Отговори с цитат върни се горе

за кои казваше Чайковски, че са некадърници?

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Albatros
Гост





МнениеВъведено на: 06 Яну 2009 22:36:12 » Re: Защо са разделени писателите във Варна?И само във Варна Отговори с цитат върни се горе

petsto написа:
Наистина не мога да си обясня многото писателски кръга воюващи гласно или негласно помежду си или най-малкото отнасящи се един към друг с пренебрежение. Вашето мнение?

Петьо, най-лесният начин да си обясниш нещо, което не ти е ясно на самия теб, е, като се опиташ да го обясниш на другите. Ще чакам да видя твоята "версия" на проблема, който те вълнува? Само че - без описателни елементи.
Туй то.
Алби
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 07 Яну 2009 00:51:52 » Добре де, ама не! Отговори с цитат върни се горе

Балери, напиши ти своята версия, ПетСто подаде темата. Ти как мислиш, нормална ли е тази балканщина в лит. средите, а!?
Или си щастлив, че е така, в което много се съмнявам, драги!
Жду с балъшим нетерпением Rolling Eyes

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
petsto
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 80
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Яну 2009 13:39:51 » Отговори с цитат върни се горе

Хубава е тази мисъл,написана от Albatros "...най-лесният начин да си обясниш нещо, което не ти е ясно на самия теб, е като се опиташ да го обясниш на другите". Та ще се опитам да обясня. Само дано вместо да изпиша вежди,да не извадя очи.
Мисля, че почти всички разбират- нещата не трябва да са така. Нужна е промяна.Дружеството на писателите във Варна и неговите членове / най-вече пишещите в сайта Хулите да променят собственото си мислене.Трябва да бъдем по-толерантни.Мисля,че и има борба за разпределение на парите отпуснати от община Варна за издаване на стихосбирки.
Смятам,че г-н Панко Анчев не постъпва правилно,да не кажа по-тежка дума.Той трябва коренно да промени позицията си или да отстъпи поста.Така не става.Творци,като Елка Няголова,Драга Дюлгерова,Марияна Хруза,Ваня Маркова,Валери Станков,Атанас Мочуров,Турхан Расиев,Атанас Стойчев,Станислав Пенев,Атанас Липчев,Володя Стоянов,д-р Калев,Иван Бъчваров,Илиян Троянски ... трябва да променят нещо.Мисле,че най-малко аз трябва да им казвам какво.Но ако настояват ще споделя още от своето мнение.Стига да е от полза.Та да променим нещата към по-добро.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
doktora
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 08, 2008
Мнения: 2173
Място: в Библиотеката

МнениеВъведено на: 18 Яну 2009 13:53:58 » Отговори с цитат върни се горе

Те така, ПетСто!!!
Точно в десятката, брат! Благодаря ти за гражданската позиция...приятелю!

Никола Анков член на ССП от 1995г.Smile)

_________________
Smile...аз идвам, а ти?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Matador
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 24, 2007
Мнения: 156
Място: По света и у нас

МнениеВъведено на: 18 Яну 2009 20:29:21 » Отговори с цитат върни се горе

Темата, от деня на нейното излизане на „Първа” се застоя вече почти месец, сменяйки мястото си от първо, та до десето, но - неизменно присъствайки там. Реших и аз да се разпиша в нея – не че съм писател, или пък че се смятам за такъв. Все пак и моя милост е един от ХуЛите, а темата е пусната точно тук, и тя, ще не ще (или пък точно затова) стана достояние на всички регистрирани в сайта. Така че моля да ме извинят писателите (или пишещите, или членуващите, или симпатизантите на всички – не останах наясно колко - кръга) от Варна. Very Happy

Като четящ ми направиха впечатление немалкото допуснати пунктуационни грешки. Crying or Very sad На едно място неправилно е написано (или объркано, ако щете) даже собствено име.

Albatros написа:
... най-лесният начин да си обясниш нещо, което не ти е ясно на самия теб, е, като се опиташ да го обясниш на другите.

Поздрав на Албатрос за перфектния афоризъм (стига да е негов, разбира се.)

petsto написа:
Мисля,че и има борба за разпределение на парите отпуснати от община Варна за издаване на стихосбирки.

petsto, може би изплютото камъче е и ключът за бараката? Rolling Eyes И, да попитам - колко са „многото писателски кръга” във Варна, споменати в самото начало – при откриването на темата? Ще е интересно не само за мен, мисля.

Абревиатурата ССП означава ли „Съюз на свободните писатели” и, ако е така, означава ли също, че всички останали (писатели) са – дали членуващи в разни съюзи или не, но – поробени писатели?

И тъй като темата вече е налице, и тъй като все още е четена, а и явно ще се чете, и тъй като kom6ija отдавна не е влизал, за да извърши поредното си благородно дело – да съобщи кога, къде и какви конкурси предстоят, ще може ли поне един от включилите се дотук да обяви на всички пишещи в сайта кога започва срокът за изпращане на стихотворения на любовна тематика (тук има доста пишеши в тоя раздел) за ежегодния варненски конкурс „Любовта, без която не можем” или може би „Любовта е лудост”?

И последно - хора, има ли някакво значение кой в кой кръг, течение, дружество или съюз е или не е?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com