Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 749
ХуЛитери: 4
Всичко: 753

Онлайн сега:
:: LeoBedrosian
:: pinkmousy
:: mariq-desislava
:: Heel

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс! Напишете куклена пиеса!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
kom6ija
Гост





МнениеВъведено на: 06 Май 2008 16:08:33 » Конкурс! Напишете куклена пиеса! Отговори с цитат върни се горе

източник : focus-news.net

В Ямбол се организира за 16-и път фестивалът за куклено изкуство "Михаил Лъкатник"
Агенция "Фокус"
Ямбол. В Ямбол се организират шестнадесетите празници на кукленото изкуство "Михаил Лъкатник". Фестивалът се организира от Министерство на културата, община Ямбол, Съюз на артистите в България, Куклен театър-Ямбол и Дружество на писателите в Ямбол, заявиха от Организационния комитет на националния куклено-театрален фестивал "Михаил Лъкатник" 2008-2009 година, предаде репортер на Агенция “Фокус”.
Срокът за представяне на пиесите е до декември месец 2008 година, резултатите и победителите ще бъдат обявени през април 2009 година, а наградите ще бъдат връчени през месец април 2009 година.
Фестивалът "Михаил Лъкатник" се провежда в две направления - конкурс за написване на приказка-пиеса да куклен театър и преглед на спектаклите, реализирани в периода май 2007- декември 2008 година.
Освен паричните награди, победителите в направлението за написване на приказка-пиеса получават и възможност за реализация на пиесата на сцената на Държавния куклен театър в Ямбол.
Росица ГЕОРГИЕВА

Телефони за контакт: Куклен театър – 046 66 27 40; 046 66 27 39; 046 66 27 38; Община Ямбол – 046 681 305
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 04:32:33 » ! Отговори с цитат върни се горе

Това си заслужава!
В последно време има бели петна в куклените пиеси. Т.е. малко се пишат такива.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 10:14:31 » Отговори с цитат върни се горе

На пръв поглед изглежда много примамливо, но имах възможността да се убедя, че този конкурс е с предварително решен резултат.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Iszaard
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 09, 2007
Мнения: 113

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 10:32:51 » Отговори с цитат върни се горе

Това е смешноSmile)) Според мен по принцип повечето литературни конкурси са нагласени, както и субсидиите за култура, отпускани от общините. Но това е един друг въпрос.
С Uff наскоро говорихме за белите петна при детските пиеси. Донякъде бях мислила предварително по въпроса, но тя ме накара да погледна по-сериозно. Мисля, че не конкурсите са начина. Просто трябва да се върви към поставяне на тези пиеси в театрите, имам предвид написанитеSmile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 14:12:37 » Отговори с цитат върни се горе

tinytitch написа:
На пръв поглед изглежда много примамливо, но имах възможността да се убедя, че този конкурс е с предварително решен резултат.


Много ми е интересно !И как се убеди?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 14:19:25 » Отговори с цитат върни се горе

Iszaard написа:
Това е смешноSmile)) Според мен по принцип повечето литературни конкурси са нагласени, както и субсидиите за култура, отпускани от общините. Но това е един друг въпрос.
С Uff наскоро говорихме за белите петна при детските пиеси. Донякъде бях мислила предварително по въпроса, но тя ме накара да погледна по-сериозно. Мисля, че не конкурсите са начина. Просто трябва да се върви към поставяне на тези пиеси в театрите, имам предвид написанитеSmile))


Дааа макар че в момента ми се играят 3 кукленни пиеси а една се е играла преди време освен това друга сега се поставя никога не съм участвал в конкурси. Но много се пише.Има един куп автори които нито ходят на театър нито познават технологията му а пишът ли пишът ,много пишък се излива и после ревът че не ги поставят.И като виждате белите петна вземете цветни боички и ги оцветете.Поне в кукленния театър хората които се занимават с него още могат да се радват на хубавите неща
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 14:38:06 » Отговори с цитат върни се горе

Защото не си участвал в конкурси, затова не знаеш как стоят нещата . Преди 4-5 години Ямболския куклен театър беше обявил конкурс за написване на куклена пиеса, в който реших да участвам. Беше ми за пръв път /за този театър-и за последен/. Тъй като тогава нямаше интернет-комуникаци, се обадих по телефона, за да разбера резултатите. Разговарях с жена, която се представи за директорка на театъра. Тя чистосърдечно сподели, че конкурса е за техен ямболски автор. Почувствах се глупаво, защото се бяха подиграли с всички участници. Не това е пътя за стимулиране на писането за деца.
Не мисля също, че всичко става и на приятелски начала. След като твърдиш, че не си участвал в конкурси, много чудно как тогава се играят няколко твои пиеси?! Вероятно отново лични познанства...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 14:47:17 » Отговори с цитат върни се горе

tinytitch написа:
Защото не си участвал в конкурси, затова не знаеш как стоят нещата . Преди 4-5 години Ямболския куклен театър беше обявил конкурс за написване на куклена пиеса, в който реших да участвам. Беше ми за пръв път /за този театър-и за последен/. Тъй като тогава нямаше интернет-комуникаци, се обадих по телефона, за да разбера резултатите. Разговарях с жена, която се представи за директорка на театъра. Тя чистосърдечно сподели, че конкурса е за техен ямболски автор. Почувствах се глупаво, защото се бяха подиграли с всички участници. Не това е пътя за стимулиране на писането за деца.
Не мисля също, че всичко става и на приятелски начала. След като твърдиш, че не си участвал в конкурси, много чудно как тогава се играят няколко твои пиеси?! Вероятно отново лични познанства...


Директорката се казва Елена и много прилича на Елизабет Теилър.Винаги ми изпраща сборника с отличени пиеси и искам да ти кажа че повечето са жив зян и нестават за поставяне.Лично мнение разбирасе.А как ги поставят моите.Пиша в стил които се харесва на определени режисьори и аз им ги давам а някой поставям сам но цялата работа е че театъра е екипна работа .Режисьор , сценограф , композитор, актьори и само една дупка да издиша провала е готов в това число и автора.Освен това преди да започне постановачния процес трябва режисьора и драматурга да поработят съвместно доста време.По време на репетиций също.Ако имаш написана прати ми я на имейла ще ти кажа какво мисля.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
tinytitch
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 07, 2007
Мнения: 21

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 14:59:04 » Отговори с цитат върни се горе

Ти ли си всъщност журито?!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 08 Май 2008 15:21:24 » Отговори с цитат върни се горе

Не !Макар че съм и бил но не в конкурси за пиеси.Незнам защо в българия всичко се опорочава .Наслушал съм се за нагласени конкурси.Не мога да разбера защо трябва да ги нагласят.Не че няма.Но искам да ти кажа че съм печелил награда на фестивали и то не един път след като съм бил скаран и то яко с хора от журито.Та ка че по смело и по безотговорно,прави каквото трябва а да става каквото ще.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
kom6ija
Гост





МнениеВъведено на: 24 Май 2008 18:22:59 » Повече информация Отговори с цитат върни се горе

Литературният конкурс “Михаил Лъкатник” е за написване на пиеса -приказка за куклен театър. Конкурсните пиеси трябва да бъдат нови-непубликувани и не поставяни на сцена до края на сезон 2008 г. В този раздел ще бъдат присъдени награди за оригинален текст и за драматизация. Наградите са съответно -1000 и 500 лева. Най-добрият текст за образователен спектакъл също ще бъде награден с 500 лева. Специалната награда на името на Стефан Чирпанлиев е осигурена от Дружеството на писателите - Ямбол. Жури, утвърдено от Организационния комитет, определя броя на наградените пиеси. Наградена пиеса ще получи първа реализация на сцената на Куклен театър - Ямбол. Срокът за предаване на пиесите е до 1 декември.

източник: radio-focus.net
kom6ija
Гост





МнениеВъведено на: 30 Май 2008 18:48:37 » Още информация Отговори с цитат върни се горе

Пиесите да се изпращат в 4 екземпляра на адрес:
8600, гр. Ямбол,
ул. "Жорж Папазов" 1,
Държавен куклен театър
за конкурса "Михаил Лъкатник"
до 1.12. 2008 г.
Обявяване на резултатите: март, 2009 г.;
Връчване на наградите: април, 2009 г.
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com