Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 511
ХуЛитери: 0
Всичко: 511

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс: Съвсем личен лекар
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Моля, гласувайте за това произведение

5
35%
 35%  [ 19 ]
4
7%
 7%  [ 4 ]
3
12%
 12%  [ 7 ]
2
18%
 18%  [ 10 ]
1
25%
 25%  [ 14 ]
Всичко гласували : 54


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 12 Фев 2008 15:35:07 » Конкурс: Съвсем личен лекар Отговори с цитат върни се горе

Да заспя, но не мога. Кове една болка в главата, сякаш сто чука удрят. Вия, стискам зъби, пак вия, пак стискам – нищо! Дочаках да съмне, слава богу жива, крепя си главата барабар с болката и съм в здравното заведение, където, надявам се ще заваря личния си лекар и той като с магическа пръчка ще премахне болката. Йес! В кабинета си е. Обяснявам аз всичкото си, той кима с глава, разбира...В продължение на половин час обяснява какво ми е. А аз вия на ум. Още половин час пише рецепта и обяснява какво и защо ми изписва. Аз продължавам да вия, вече със стиснати зъби и не съвсем на ум.
Грабвам рецептата и хуквам по аптеките. Сложна комбинация- в едната единия цяр го има, другите- не. В следващата- пак късмет- втория намерих... След половинчасова обиколка успях да направя коктейла, щото да ми се бие инжекция и обратно в кабинета, с огромната надежда, че до пет минути ще съм набоцкана със спринцовката и болката ще отшуми. Да, ама не съм познала! Така ставало то!
Още в началото на дългия коридор чувам някакво тракане, мърморене... Приближавам. Тракането е по вратата на кабинета на моя доктор, а мърморенето е негово. С огромна отверка, някакво чукче, прехапал език от усърдие, милият се опитва да сложи на мястото изкъртената брава. Разбирам го, но главата боли, боли...Вадя спринцовката, иглата, ампулите от пликчето и с потопени в неистовата ми надежда очи го поглеждам. Нищо. Чукчето чука, отверката се опитва да навие някакъв винт. Вторачвам се, дано усети погледа ми.... а той, без да ме удостои със своя: извинете ме, но трябва да я оправя. Аха! Почти изскимтявам аз. Ще ми помогнете ли? Ето, тук притискайте, а аз ще навивам винта. Аха! И се залепвам до вратата, за да притискам здраво.Не ми стигна силицата ли, винта ли инатлия, но резултата беше никакъв. И още половин час къде аз притисках, къде доктора, къде аз давах съвети, къде той ме слушаше...оправихме я! Оправихме я вратата.
Е, сега вече иде ред на инжекцията, мисля си. Къде, докторе? Питам. Отзад, отговаря той . Легнете по корем. Да легна, но няма къде... леглото е заето от папки, папки...побутвам ги лекичко, тц! Мисия Невъзможна . Няма как и да седна на леглото. Докторът е готов. Спринцовката е в ръката му. И забелязва, представете си, че леглото в кабинета е заето. Тогава само ще си вдигнете крака, госпожо! Къде да го вдигна, бе докторче? Ама, моля ви, по- бързичко...припира. Обръщам се с гръб, вдигам полата, оголвам си съответното място и разбирам, че да вдигна крак означавало да си свия единия крак в коляното, а другия да опъна. Шляп, шляп, шляп и храааас, иглата е забита. След четири часа, раздробени на половинчасови емоции и очакване... Но пък можеше и да не доживея до този прекрасен момент лекарството да започне да действа, нали?
Утре- следващата инжекция, нарежда докторът. Само ми кажете час, за да си спестя време, помолвам се. Ааа, когато ви е удобно, госпожо. При мен пациентите са първа грижа, усмихва се.
Часът е 22.30. Телефонът звъни. Как сте? По- добре, надявам се. Гласът е на доктора. Да, да, да, болката е....Комбинацията, която ви изписах действа бързо. Да,да,да, наистна...опитвам сънена да се включа в разговора. Утре ще ремонтирам колата си, целият ден ще ми е зает, знаете как е...Да,да,да, зная...Нали нямате нищо против да дойдете сега да ви бия утрешната инжекция.... Ааааа..... Дежурен съм, близо живеете... Ооооо.....Ама какъв е проблема? Притеснявам се за вас... Приспах телефонната слушалка със загрижения глас заедно и затрогната от вниманието, излях всичките си настръхнали чувства върху часовника. От тогава не работи. Часовника. Стрелките му са спряли на 23.00. Нали се сещате?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
PLACEBO
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2005
Мнения: 727
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Фев 2008 17:06:02 » Отговори с цитат върни се горе

Smile)))))))))))))))))))))))))))))))))
Поставянето на инжекцията си го представих страшно образно!!!
Хахахахааааа!
Браво!!!!!!!!

_________________
Не се завръщай...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
Jiva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 21, 2006
Мнения: 160

МнениеВъведено на: 16 Фев 2008 10:50:32 » Отговори с цитат върни се горе

искрено се забавлявах, ама то на чужд крак и 100 инжекции са малко (но пък какви семейни отношения се създават с личните лекари в споделянето на "радост и мъка"...)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
stihoplet
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 20, 2008
Мнения: 15
Място: Троянски балкан

МнениеВъведено на: 20 Фев 2008 18:36:06 » Отговори с цитат върни се горе

Чудесно!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 28 Фев 2008 08:30:48 » Отговори с цитат върни се горе

Да се смееш ли, да плачеш ли? Абсурдистанът, в който живеем...
Чудесен изказ!
И една доста по-лековита от изпросените инжекции самоирония...
Very Happy

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Luna
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 270
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 08 Мар 2008 23:35:41 » Отговори с цитат върни се горе

Малееее, дано утре не попадна на такъв доктор, че ще му се стъжни дежурството!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
sradev
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 16, 2004
Мнения: 348
Място: влака (може и самолет)

МнениеВъведено на: 09 Мар 2008 11:21:35 » !! Отговори с цитат върни се горе

добро

_________________
Славян
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Meiia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 647

МнениеВъведено на: 11 Мар 2008 21:18:44 » :) Отговори с цитат върни се горе

Smile

_________________
М*
Ударите по сърцето понякога оприличаваме на ударите на сърцето.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Ufff
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 09, 2004
Мнения: 2108

МнениеВъведено на: 16 Мар 2008 13:46:14 » ) Отговори с цитат върни се горе

Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pencho_zaeka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 14, 2005
Мнения: 176
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 14:35:55 » Отговори с цитат върни се горе

Хубаво!

_________________
Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com