Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 788
ХуЛитери: 3
Всичко: 791

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: LATINKA-ZLATNA
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс: И рибар съм, и ловец съм
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Моля, гласувайте за това произведение

5
46%
 46%  [ 27 ]
4
1%
 1%  [ 1 ]
3
6%
 6%  [ 4 ]
2
13%
 13%  [ 8 ]
1
31%
 31%  [ 18 ]
Всичко гласували : 58


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 14 Фев 2008 11:51:17 » Конкурс: И рибар съм, и ловец съм Отговори с цитат върни се горе

- Бате, как си утре? – чувам познат глас в телефона си.
- Надявам се да не съм умрел бе. Събота е де – почивам. Що?
- Ай те водя за риба?
- С мойта кола, нали и какво трябва да купя?
- Бели червеи, пинки, куки тройки – осмици, плувки петграмови, и естествено два хляба, наденица и червено, каберне от Сухиндол. А, и да заредиш повече нафта,на Струма отиваме – в Кресненското дефиле, след Симитли за скобар. Тури и некоя ръкавица у сака, голям студ ще да е, така рекоха готините мацки по телевизора.
Да го еба у шпера – шамар да е аванта да е ама на, другарче за риба ми е. Па и повече лови от мене, „ По ква работа си тука” – вика, като сме на риболов, щот неговия живарник се пълен а у моя се мотат два дребосъка, едното кьораво а другото недояло. Па и ги лови с неоделан дренов прът – а яз с моя 6 метров мач се праим че не сме заедно.
Паля автомобила сутринта и в 6 часа съм в селото където живее. Спирам пред къщата. Светлинка – никаква. Студ. Посрещат ме само едно дръгливо куче, настръхнал котарак и козата Стефка, тя ме познава животинката, веднага ме поздравява с едно фалцетно блеене. От Бацето – ни вест ни кост. Така ли, викам си ся ша видиш ти, аз съм станал у ранни зори, вече мръзна като рибарски червей а той ша се грее до кълките на булката. Нахлупвам рибарската шапка ниско над очите си та да изглеждам по-страшен и право у тех. Отварям вратата с трясък:
– Пожааааррр.. Дера се колкото ми глас държи.
Леглото – персон и половина с един червен юрган отгоре, нищо не помръдва. Хващам юргана от едната страна и отвивам със замах.
– Пожар бе!!!!
Мила картинка – гушнали се с булката и не помръдват. Вадя една пиратка от джоба на рибарския си панталон, нося ги да плаша рибата като не кълве, паля я и бум – под леглото. Така тресна , че щеше да събори къщата- булчето ококорва спокойно очи:
- Бате бе, кое време е? Що щеш тука. Какво е станало?
- Пожар, къщата гори, ставайте бърже!
- Пожар ми – нощеска с комшиите моя хубостник до 3 пи вино – я иди на чешмата и налей пресна студена водица в едно шише, аз ще го събудя тоя, да пийне неколко глътки, да угаси малко пожара и в същия момент му перва едно коляно в ребрата. Бацето скочи като попарен:
- Я, кога е станало шес?
Товариме такъмите му, взимаме си довиждане с животинките, напомняме на булчето – довечера да е напалила скарата и да ни чака с пържолите и кебаците щот риба я има я не, паля пак колата и потегляме.
Стигаме село Мурсалево. Тука спираме винаги в едно крайпътно ханче – да видим кръчмарката, една млада убавица македонка, на кадем ни е, за повече риболовна слука. Ако е огинь и пламик и око на риба нема да видиме, направо се връщаме. Захилвам се:
- Здрасти, Макето – пресни ли са баничките???
- Ооооо, Бате. Станала съм у ранни зори да точа корите. Такива препечени ги докарах и са с повечко масълце и сиренце. И стоката е наранена и дворо съм премела и кръчмата въртим вече – отговаря глуповато усмихната невестата. Тоест у настроение е.
Ясно, викам си, ша има слука, нейния пияндурник тоя път си е свършил мъжката работа.
Стигаме в Кресненското дефиле. Завой правя от магистралата по един черен път и те ти я живописната извивка на Струма. От лево – гора и баир, от десно па гора и па баир. Отсреща – къщурка забравена от Бога. И стадо гъски кротко си пасе тревица на полянката. По средата се е изпружила тая река, като снага на девственица. Буйна, пенлива и шумна, кръвта и кипи. Брех да му се не види, викам си, ся да бех с 20 години по–млад... И место Бацето – да бех с едно гадже... от студенстките години – още въздишам по нея... Усещам се как му фърлям изпитателен поглед.....
Паркирам, сваляме такъмите, вадиме - той гьостерицата, аз прът за 120 лева и почваме... На десетата минута Бацето дерна първия скобар, кило и двеста. Аз обаче вече съм скъсал първата кука. Споко – сядам да връзвам нова тройка, се пак видех македонското девойче – като китка шарена сабале, оправена от секъде, е нема как да не ми потръгне.
Така както си връзвам гледам на отсрещния бряг – русалка. Ай да му се не види, търкам си очите, да не е още да спим – русалка бе. Русо мацето, в маскировъчен костюм досущ като моя. Вади пръта, разтяга го с финес, дига го нагоре, крачка назад и замята – право срещу мене. Докато си приберем ченето от изненада – бам, натресе и тя един скобар. Умната, си викам и веднага се сещам за вица, ако не умната - русата и поглеждам със засукан поглед към отсрещния бряг.
На тая сега и разказах играта. Тя на мене ша ми показва как риба у мътна вода се лови.
Тройката съм я вързал. Ама за по-сигурно взех, че сложих и по 4 бели червея на всяка от трите куки. Правя две крачки назад с лек подскок, една напред – направо на танго го изкарвам, вдигам ръце, пръта се огъва и мятам яко към средата на реката. Ама нещо не си премерих силите, докато се усетим виждам плувката как тупва на отсрещния брег между гъските. Русата мацка само дига вирнат палец за поздрав, нахилва ми се иронично и продължава да скубе скобарите. Бацето и той пълни живарника, въпрос на секунди е да изстреля – „Абе ливадо , ти по ква работа си тука?”.
Ядосах се яко, тъкмо да фърлям пръта у водата и да бегам да търся кръчме да отпочвам на бира, там явно по ме бива – даааан, усещам як удар. Инстинктивно засичам – тежи на пръта да му се не види. В същото време чувам неистов шум от гракане и пляскане на криле. Отсреща стадото гъски панически се разбягва, само една едра, чисто бяла – опънала шия срещу мене, дава на заден ход, и рие с крака по полянката. Докато се усетя русото маце скача вади рибарски нож от пояса си, притичва до гъската и замахва току пред човката и. „Тая я закла, баси” - възмущавам се до дъното на душата си. В същото време пръта ми става лек като перце, загубвам равновесие и почвам да се свличам назад като талпа. Докато падам с крайчеца на окото си виждам как гъската изчезва в горичката, русата прибира спокойно ножа а аз броя звезди посред бял ден. И сякаш от преизподнята чувам весел звънлив женски смях. И сред смеха – гласа на Дявола:
- Бате, рибар от тебе че не става – не става, ама и за ловец ич те не бива.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Merian
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 17, 2003
Мнения: 192
Място: Варна

МнениеВъведено на: 14 Фев 2008 17:54:46 » Отговори с цитат върни се горе

Maistorsko pisane:).... i istoriata si ia biva:)))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
divkozel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 310
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 14 Фев 2008 22:15:34 » уж всичко се знае по тия въпроси и все пак: Отговори с цитат върни се горе

Браво! Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Silver Wolfess
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 05, 2004
Мнения: 1881
Място: София

МнениеВъведено на: 14 Фев 2008 22:19:16 » Отговори с цитат върни се горе

Чудесно е! Поздравления!Very Happy

_________________
Silver Wolfess
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 15 Фев 2008 10:59:08 » Отговори с цитат върни се горе

Забавлявах се!
Image


Image
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 16 Фев 2008 16:46:51 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
Рибар - не става, но знае ли човек къде му е късмета... С тия русалки...
Very Happy

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 17 Фев 2008 11:26:09 » Отговори с цитат върни се горе

Ох... Напомни ми далечното минало, когато скиторех по язовирите, как бях закачила една коза с кукичката си, по-точно тя сама се закачи, но какво юркане беше, не е истина... Да не говорим за бански, дървета... Спирам, за да не се изложа генерално!
Very Happy
Съгласна! Мъжете са ужасно ревниви към успехите на жените там...
Усмивка за автора и ‘попадението му’!
Very Happy

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
ElToro
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 01, 2004
Мнения: 40
Място: Пазарджик

МнениеВъведено на: 17 Фев 2008 21:36:01 » Re: Конкурс: И рибар съм, и ловец съм Отговори с цитат върни се горе

Very Happy

Мнооого готино !

_________________
Онзи, който казва, че компютрите са нашето бъдеще, живее в миналото!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
libra
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 25, 2004
Мнения: 427

МнениеВъведено на: 19 Фев 2008 09:22:34 » Отговори с цитат върни се горе

браво! Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Hemu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2006
Мнения: 100
Място: Варна

МнениеВъведено на: 06 Мар 2008 11:10:05 » Отговори с цитат върни се горе

От стари времена се знае -
на кораб жена е нежелана.
И при риболов явно така е
"Без жени" сложете забрана.
Very Happy

_________________
Жест , дума , усмивка , доброта...
какво ни пречи да даряваме това?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
dara33
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 23, 2004
Мнения: 363
Място: София

МнениеВъведено на: 08 Мар 2008 01:21:14 » бббб Отговори с цитат върни се горе

Браво!

_________________
Dara33
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
neli4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 22, 2006
Мнения: 6
Място: Хисар

МнениеВъведено на: 11 Мар 2008 01:43:19 » Отговори с цитат върни се горе

За писател със сигурност ставаш, браво!

_________________
Здравейте, аз съм Нели.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
apostolicia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 26, 2008
Мнения: 85

МнениеВъведено на: 20 Мар 2008 13:13:14 » Отговори с цитат върни се горе

Хаха! Много се забавлявах! От мен 5, впрочем така хванах най-голямата риба в живота си - 190 е висока и има-няма 90 кила - после се оженихме! Laughing Laughing Laughing
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com