Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 595
ХуЛитери: 2
Всичко: 597

Онлайн сега:
:: pc_indi
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 253

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/sessions.php on line 254

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 480

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 482

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hulite/www/www/header.php:2) in /home/hulite/www/www/modules/Forums/includes/page_header.php on line 483
ХуЛите :: Виж тема - Конкурс: Един номер наизуст
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Моля, гласувайте за това произведение

5
28%
 28%  [ 11 ]
4
7%
 7%  [ 3 ]
3
15%
 15%  [ 6 ]
2
23%
 23%  [ 9 ]
1
23%
 23%  [ 9 ]
Всичко гласували : 38


Автор Съобщение
konkurs
Модератор
Модератор


Записан(а): Mar 05, 2006
Мнения: 1152

МнениеВъведено на: 14 Мар 2008 15:50:23 » Конкурс: Един номер наизуст Отговори с цитат върни се горе

Прибрах се от купона след два през нощта, краката ми пулсираха от умора след часовете на висок ток и яки танци. От винарната се качихме в пиано-бара, веселбата беше страхотна, виното беше супер. Имах нужда само от душ и сън. Хлапето тази нощ спеше при мама. Сритах обувките с облекчение, смъкнах осмърдяната рокля и влязох в банята. Тъкмо пуснах водата, и ми присветна, че трябва да си преместя колата – следобед я бях паркирала пред гаража на съседа. Често се налага, щото сме в центъра. Съседът ми е разрешил, ама ако утре сутрин звънне рано... Оф, как не се сетих преди да се съблека, но нямах избор. Навлякох черния анцуг за фитнес и маратонките, взех ключовете от колата и от къщи и излязох.
Обаче на улицата не се виждаше нито едно свободно място. Боже, какви са тия коли по нощите, нямат ли си свои улици тия хора да си паркират по тях, та са се изсипали на нашата? Подкарах ситроена надолу с надежда да открия някое местенце. По протежение на две преки колите бяха плътно една зад друга и завих в третата пресечка, с намерение да излезе на Канала, да обиколя квартала и евентуално в началото на улицата да намеря място.
Точно излязох на булеварда, и на 5 метра блясна палка стоп. Катаджии! – сви се стомахът ми. В същата секунда осъзнах какво се случва.
Спрях и свалих страничното стъкло. Катаджията, млад, набит човек, изрецитира името и чина си, от които не чух нищо, и ми поиска документите.
- Не са у мен, съжалявам! Слязох да препаркирам само, но нямаше места и исках да обиколя и да се върна…
Мъжът ме гледаше с недоверие.
- Честна дума, живея съвсем близо, просто исках да заобиколя, защото нямаше къде да паркирам!
- Ваш ли е автомобилът, госпожо...? – проточи очаквателно полицаят.
- Иванова! Да! Тоест… не, - поправих се, защото се сетих, че колата е на братовчед ми, който е в чужбина. – Но имам пълномощно! – добавих, убедително според мен.
- И може ли да го видим? – иронията се улавяше ясно. – Изобщо някъкъв документ да ни покажете?
- Нали ви казвам, че всички документи са вкъщииии! – доплака ми се. - Искате ли да идем до нас, ще ви ги покажа! Съвсем близо е...
Но мъжът сякаш не ме чуваше, а ме разглеждаше безразлично.
- А дали не сте употребили алкохол? – неочаквано попита той.
- Не съм, - започнах, но се сетих за купона: - Малко вино…
- Я да видим колко малко? – и махна към колегата си, който му донесе някакъв противен уред. – Я сега духайте тук!
Оказа се 1.3 про... каквото е там.
- Добре, г-жо Иванова, - натърти полицаят подигравателно, - Хайде сега паркирайте тук и ще дойдете при нас в колата!
- Моля ви се, моля ви се, недейте! Имам пари в къщи, нека да отидем, моля ви! – от отчаяние се разплаках, но мъжете видимо не се трогнаха и аз паркирах на посоченото място на тротоара. Полицаят ме съпроводи до тяхната кола.
- Какво ще ме правите?
- Ще отидем в районното полицейско управление. – заяви младият мъж и подкара.
По пътя подсмърчах и се чудех как можах да вляза в такава глупава, глупава история…Господи! Сигурно и гримът ми е размазан, не успях да го почистя... Дежурният в районното ни изгледа с интерес и попита:
- Какво става тука?
- Госпожата няма никакви документи, шофира след употреба на алкохол и предлага подкуп на органите на реда! И автомобилът не е неин! – докладва по-възрастният полицай.
- Ясно. Седнете и пишете! – посочи дежурният едно бюро.
- Не мога ли първо да се обадя по телефона? – изведнъж добих кураж.
- Можете!
Мога... Ама на кого? Докато се чудех, разгледах нощната си компания – три девойки с ярки дрешки и размазан грим, които ме зяпаха безцеремонно, и някакъв тип, чиято ръка беше закопчана с белезници към железен прът. Чудно място, прекрасни хора... и аз – сериозна жена с професия, майка... Обзе ме паника. Знам наизуст само домашните номера на мама и на бившата ми свекърва! Не, на тях не мога да се обадя, много ясно... Как не си взех поне джиесема?... Господи, как може да съм толкова тъпа! Тъпа! Записвам там някакви номера и нищо не помня! Поне на адвоката си да го знаех... Дори на най-близки приятели не помня!
Знаеш един – подсети ме един спомен. Да, един знам... човекът често пътуваше в чужбина и като се обаждаше отнякъде – вместо името му на екранчето се изписваше номерът. По някаква техническа причина. Не знам каква, все едно, но той тогава звънеше много често, и аз се радвах, и цифрите ми останаха в паметта...
Ама не мога да му звънна! Не и в този час! Но пък иначе трябва да изкарам тук до сутринта... И накрая се реших и много сконфузено му се обадих, обеща да тръгне веднага. Сега, сега! – казах на дежурния, сякаш той е разтревожен за мен, и се приготвих да пиша поуспокоена. Но изведнъж изстинах. Детето! Набутах му в ръцете такива доказателства, че още утре ще подаде молба в съда и ще поиска да ми вземат детето, и ще му го дадат, няма начин! Устата ми пресъхна, прилоша ми...

И тогава се събудих. Изпих половин литър вода и научих наизуст номера на адвоката си.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Hemu
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 13, 2006
Мнения: 100
Място: Варна

МнениеВъведено на: 17 Мар 2008 14:33:27 » Отговори с цитат върни се горе

Накара ме сериозно да се замисля...
Very Happy
Успех!

_________________
Жест , дума , усмивка , доброта...
какво ни пречи да даряваме това?
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
angar
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 13, 2004
Мнения: 1211
Място: София

МнениеВъведено на: 17 Мар 2008 17:22:41 » Отговори с цитат върни се горе

Ето това наистина е "случка с мен"! Много добре разказано и много интересносно като сюжет! От мене 5!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 17 Мар 2008 19:43:38 » ... Отговори с цитат върни се горе

Very Happy
.. Какво ще ме правите?..
_____________

Култова реплика!
Very Happy
Какво ли не се случва на човек понякога?! Понякога дори и на жените...
Very Happy
5

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
rainy
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 27, 2004
Мнения: 885
Място: Лондон

МнениеВъведено на: 17 Мар 2008 19:49:42 » Отговори с цитат върни се горе

Ситроен, а? Хак ви е! И аз искам...
Twisted Evil
Такава кола, имам предвид, не галимацията...
Very Happy
Откровено казано, хрумвало ми е какъв ад би настъпил, ако се случи адекватна случка и телефоните се затрият. Същата история. Нито един номер наизуст... Ама нито един! Тя, простотията, още повече осъзната, ходи единствено по хората...
Very Happy
Адмирации за идеята и още повече за реализацията!

_________________
Рейни
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kuklara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 02, 2005
Мнения: 405
Място: хасково

МнениеВъведено на: 17 Мар 2008 21:19:03 » Отговори с цитат върни се горе

Браво!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка ICQ номер
djungla
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 08, 2006
Мнения: 55
Място: Русе

МнениеВъведено на: 18 Мар 2008 13:04:08 » Отговори с цитат върни се горе

страшно лиш късмет...добре, че сън е било...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
aivia
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 25, 2005
Мнения: 2

МнениеВъведено на: 19 Мар 2008 00:15:00 » 5 Отговори с цитат върни се горе

Да, много е хубав!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com