Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 879
ХуЛитери: 5
Всичко: 884

Онлайн сега:
:: AlexanderKoz
:: mariq-desislava
:: Mitko19
:: pinkmousy
:: pastirka

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - за малкото в сайта, които четат
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
marks
Гост





МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 00:45:45 » за малкото в сайта, които четат Отговори с цитат върни се горе

За малцината в сайта, които отварят книга от време на време, е следното уведомление:

С 50-годишно закъснение, само в една година, след издаването на български език на един от литературните фундаменти на 20-ти век (а защо не и на този) - ИГРА НА ДАМА, днес се появи още една легендарна книга на Хулио Кортасар - ИСТОРИИ ЗА КРОНОПИ И ФАМИ !
Книжката е тънка, но скъпа - 12 лева. Но тъй като предишната е обемиста, но е само 18, то вземете си ги и двете - за 30 кинта ще имате и прочетете две прочути и феноменални книги.
На ценителите - честито, останалите да ходят по премиери на стихосбирки!
marmalad
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 07, 2006
Мнения: 79

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 01:43:14 » Re: за малкото в сайта, които четат Отговори с цитат върни се горе

marks написа:
За малцината в сайта, които отварят книга от време на време, е следното уведомление:

С 50-годишно закъснение, само в една година, след издаването на български език на един от литературните фундаменти на 20-ти век (а защо не и на този) - ИГРА НА ДАМА, днес се появи още една легендарна книга на Хулио Кортасар - ИСТОРИИ ЗА КРОНОПИ И ФАМИ !
Книжката е тънка, но скъпа - 12 лева. Но тъй като предишната е обемиста, но е само 18, то вземете си ги и двете - за 30 кинта ще имате и прочетете две прочути и феноменални книги.
На ценителите - честито, останалите да ходят по премиери на стихосбирки!



eх, този Маркс...Винаги е една крачка пред Енгелс в съобщаването на добрите новини, касаещи "българското човечество" Smile

потекоха ми лигите в очакване (досущ като Лигите на дявола)
и ще съм Някой, който се шляе, докато книгата не ми кацне на нощното шкафче.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
strega
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 72
Място: изгубена в космоса

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 10:15:46 » Re: за малкото в сайта, които четат Отговори с цитат върни се горе

marks написа:
За малцината в сайта, които отварят книга от време на време, е следното уведомление:

С 50-годишно закъснение, само в една година, след издаването на български език на един от литературните фундаменти на 20-ти век (а защо не и на този) - ИГРА НА ДАМА, днес се появи още една легендарна книга на Хулио Кортасар - ИСТОРИИ ЗА КРОНОПИ И ФАМИ !
Книжката е тънка, но скъпа - 12 лева. Но тъй като предишната е обемиста, но е само 18, то вземете си ги и двете - за 30 кинта ще имате и прочетете две прочути и феноменални книги.
На ценителите - честито, останалите да ходят по премиери на стихосбирки!

Чудесна новина! Very Happy
Цената няма значение, когато става въпрос за Хулио Кортасар!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 10:43:37 » Маркс,успокой малко топката! Отговори с цитат върни се горе

Драги ми Маркс,мисля,че напразно се горещиш!Едното не бива да пречи на другото!И аз страшно харесвам Хулио Кортасар,но ако не си купя двете книги не значи,че няма да ги прочета-за това има и библиотеки!Трудни години са и 30 лева са и малко, а и понякога -страшно много пари,например-едномесечна такса за детската градина...А участието в премиера на книга на нашего брата бедния български творец е не само уважение към труда на другия до теб, а и със закупуването на една книга дори спонсорираш автора -знае се,че не е толкова лесно да се намерят пари за издаване на книга,а меценати и спонсори в България не се срещат толкова често...Че

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
strega
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 21, 2007
Мнения: 72
Място: изгубена в космоса

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 10:50:02 » Re: Маркс,успокой малко топката! Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Драги ми Маркс,мисля,че напразно се горещиш!Едното не бива да пречи на другото!И аз страшно харесвам Хулио Кортасар,но ако не си купя двете книги не значи,че няма да ги прочета-за това има и библиотеки!Трудни години са и 30 лева са и малко, а и понякога -страшно много пари,например-едномесечна такса за детската градина...А участието в премиера на книга на нашего брата бедния български творец е не само уважение към труда на другия до теб, а и със закупуването на една книга дори спонсорираш автора -знае се,че не е толкова лесно да се намерят пари за издаване на книга,а меценати и спонсори в България не се срещат толкова често...Че

Не искам да ти опонирам, но "Игра на дама" още не е стигнала до "някои" библиотеки! Но това не е важно! Това е книга, която не може да се ПРОЧЕТЕ. Това е книга, която се ЧЕТЕ!
Ако разбираш какво искам да кажа.
Поздрав!Smile)))))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
marks
Гост





МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 10:51:47 » Re: Маркс,успокой малко топката! Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
Драги ми Маркс,мисля,че напразно се горещиш!Едното не бива да пречи на другото!И аз страшно харесвам Хулио Кортасар,но ако не си купя двете книги не значи,че няма да ги прочета-за това има и библиотеки!Трудни години са и 30 лева са и малко, а и понякога -страшно много пари,например-едномесечна такса за детската градина...А участието в премиера на книга на нашего брата бедния български творец е не само уважение към труда на другия до теб, а и със закупуването на една книга дори спонсорираш автора -знае се,че не е толкова лесно да се намерят пари за издаване на книга,а меценати и спонсори в България не се срещат толкова често...Че


Горещя !?
Какви ги дрънкаш, Че, аз само уведомявам, точно така, както другите ни уведомиха за великолепната и блестяща проява на петте бургаски поетеси.
Кой за какво ще даде сетните си 30 кинта - за 30 бири или за две книги, си е лично негова работа. Социалните си пориви ги пробутвай в темите за гражданското общество, тук не говорим нито за бедните българи, нито за глобалното затопляне, а за тези, които обичат да четат свестни книги.
Ако видоизменим популярната фраза за всяка манджа и мерудията, хубаво е да си Че на всяка революция, но набутването ти в тази тема си е нелепо народняшко клише, а не проява на обич към Хулио Кортасар.
CheGuevara
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Aug 08, 2007
Мнения: 697
Място: за момента-Калифорния,а постоянно-В.Търново

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 11:08:26 » На кого си толкова сърдит? Отговори с цитат върни се горе

На кого си толкова сърдит,та чак не приемаш да има и друго мнение,освен твоето?!...Ако за теб 30 лева са нищо пари,за 80-90% от целокупния български народ са си сериозни пари...Да не говорим за пенсионерите със 100 лв. пенсия на месец!Ако за теб това е неизвестен факт ,то тогава те питам-къде живееш, та си сляп за беднотията в България?!!!
А колкото до Хулио Кортасар - обичам го и сигурно съм го чела още преди ти да си бил проектиран за този свят Laughing

_________________
Танцуваща с гарвани

Перо от гарван кацна на дланта ми -
небето ме докосна...
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
kovalski
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 13, 2007
Мнения: 14
Място: София

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 11:28:47 » В ЗАЩИТА НА БИРАТА Отговори с цитат върни се горе

http://kulichki.com/moshkow/INPROZ/KORTASAR/
Малките езици се нуждаят от голям брат.
До степен на билингв!
Защо всички луднаха по по-трудния?
Билингв - да ти е безразлично на кой от двата: родния или големия!
А и за бира да остава!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
marks
Гост





МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 12:30:44 » Re: На кого си толкова сърдит? Отговори с цитат върни се горе

CheGuevara написа:
На кого си толкова сърдит,та чак не приемаш да има и друго мнение,освен твоето?!...Ако за теб 30 лева са нищо пари,за 80-90% от целокупния български народ са си сериозни пари...Да не говорим за пенсионерите със 100 лв. пенсия на месец!Ако за теб това е неизвестен факт ,то тогава те питам-къде живееш, та си сляп за беднотията в България?!!!
А колкото до Хулио Кортасар - обичам го и сигурно съм го чела още преди ти да си бил проектиран за този свят Laughing


Къде видя мое мнение, бре Че, какви ги плещиш пак!? Въобще не ме интересува кой колко лева има в джоба си, нито твоите вопли за беднотията в България, най-малко пък за целокупния народ.
Нека пак да ти повторя - темата е за новопоявилата се класическа книга на Кортасар ИСТОРИИ ЗА КРОНОПИ И ФАМИ. Ако толкова обичаше този автор, щеше да кажеш кога и какво си прочела от него, преди да съм бил проектиран, вместо да нижеш тук псевдозагрижените си брътвежи за народа български.
Винаги съм се удивлявал, че отговорът на въпроса: Може ли един човек да е толкова глупав и неадекватен ?, винаги е - ДА !
Със здраве...
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 15:56:52 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря, за инфорнмацията относно Хулио Кортасар, Макс(изпуснах една буква, но не случайно).
Товят влак е експрес с едно купе, няма нужда да се навираш в пътническия.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
MAPKC
Гост





МнениеВъведено на: 03 Ное 2007 18:51:51 » Изненада. Отговори с цитат върни се горе

marks написа:
За малцината в сайта, които отварят книга от време на време, е следното уведомление:

С 50-годишно закъснение, само в една година, след издаването на български език на един от литературните фундаменти на 20-ти век (а защо не и на този) - ИГРА НА ДАМА, днес се появи още една легендарна книга на Хулио Кортасар - ИСТОРИИ ЗА КРОНОПИ И ФАМИ !
Книжката е тънка, но скъпа - 12 лева. Но тъй като предишната е обемиста, но е само 18, то вземете си ги и двете - за 30 кинта ще имате и прочетете две прочути и феноменални книги.
На ценителите - честито, останалите да ходят по премиери на стихосбирки!


С искрена изненада узнах, че на 02.11.2007 г. е имало ново издание на "История за кронопи и фами" от Хулио Кортасар. В деня на първия сняг в София (преди около две седмици) аз си купих тази книга (или поне книга с това заглавие) от книжарница "Хеликон" (на мястото на бившето кино "Витоша"). Изданието е от 2007 г. на издателска група "АГАТА-А". Цената е 12 лв. Преводачи са Стефка Кожухарова, Румен Стоянов и Красимир Тасев.

Ако днес беше четвъртък от нечетен месец на високосна година, щях да се чувствам дваж по-честит, защото:

- отварям книги по-често от "от време на време";
- ценя Хулио Кортасар;
- ходя по премиери на стихосбирки;
- собственик съм на издание, което (съгласно твърдението на общопризнатите екперти) не е съществувало по времето на придобиването му.
PLASHKOFF
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): May 19, 2007
Мнения: 6
Място: гр.Добрич

МнениеВъведено на: 04 Ное 2007 00:58:53 » Отговори с цитат върни се горе

Радвам се за Вас господин МАРКС, че сте прочели такива ценни
книги, а сигурно и още много други от този род...
Сигурно сте не само материално богат, но и духовно..., а какво
означава това...
Питам се, дали един духовно богат "Българин" като Вас, може да оплюе както народа, а сигурно и държавата си!!!
Тогава не се наричайте българин,щом не Ви интересува живота на
целокупния български народ.
И други са чели Хулио Кортасар, но обичат родината си, и народа си.
Къде Ви са моралните ценности, щом сте толкова духовно богат...!!!
Аз също съм чел Хулио Кортасар, но обичам както Родината,така и
народа си.
Ако го нямаше Българският народ, който създаде нашата държава и
история, ти нямаше да се родиш на този свят...
Най-ценното у човека, на този свят са моралните ценности...
Не си мислете, че само Вие сте материално богат...
Дори един материално богат човек,трябва да бъде полезен не само
за себе си, но и за обществото ...
Толкова много примери за такива хора има на белия свят...!
Жив и здрав...

_________________
PLASHKOFF
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
MAPKC
Гост





МнениеВъведено на: 04 Ное 2007 01:38:36 » Отговори с цитат върни се горе

PLASHKOFF написа:
Радвам се за Вас господин МАРКС, че сте прочели такива ценни
книги, а сигурно и още много други от този род...
Сигурно сте не само материално богат, но и духовно..., а какво
означава това...
Питам се, дали един духовно богат "Българин" като Вас, може да оплюе както народа, а сигурно и държавата си!!!
Тогава не се наричайте българин,щом не Ви интересува живота на
целокупния български народ.
И други са чели Хулио Кортасар, но обичат родината си, и народа си.
Къде Ви са моралните ценности, щом сте толкова духовно богат...!!!
Аз също съм чел Хулио Кортасар, но обичам както Родината,така и
народа си.
Ако го нямаше Българският народ, който създаде нашата държава и
история, ти нямаше да се родиш на този свят...
Най-ценното у човека, на този свят са моралните ценности...
Не си мислете, че само Вие сте материално богат...
Дори един материално богат човек,трябва да бъде полезен не само
за себе си, но и за обществото ...
Толкова много примери за такива хора има на белия свят...!
Жив и здрав...


Господин PLASHKOFF,
Четете внимателно, за да не изпадате в заблуждението, че МАРКС и marks е едно и също.
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 04 Ное 2007 14:07:25 » Отговори с цитат върни се горе

Г-н Коен, не мога да изразя възхищението си, че този загиващ от посредственост сайт е толкова необходим за Вашите изяви. В течение само на два дни Вие с учудваща упоритост регистрирахте 4 Ваши нови превъплащения, а аз бунакът му с бунак, като един неориентиран администратор им сложих бан. Съжалявам за Вашите сърбежи, за липсата на поле, където конфликтната Ви личност да се изяви, за моята задръстена философия, която не ми позволява да предоставя такова на един от най-великите творци на нашето съвремие, но какво да се прави - в посредствен и загиващ сайт и админите са посредствени и миришещи на тамян(еле па я) и като един уникален задръстеняк смятам, че тази тема е изчерпала своето предназначение, поради което я заключвам.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com