Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 846
ХуЛитери: 2
Всичко: 848

Онлайн сега:
:: AGRESIVE
:: pinkmousy

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Хайде да си направим празник!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
kap
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2006
Мнения: 161
Място: Благоевград

МнениеВъведено на: 29 Юни 2007 12:42:23 » Хайде да си направим празник! Отговори с цитат върни се горе

Из прессъобщение:

„Утре ще четат стихове на софийския въздух

След като през май край Кърджали поети от сдружение „Вологес” четоха стихове на стадо овце, като протест срещу духовното обезличаване, „АРСцентър” поде идеята и в събота възможност да послуша поезия ще има и софийският въздух. Акцията ще се състои в 11:30 часа (събота, 30.06) край Бистрица. Според организаторите, е особено препоръчително жестът им да не се чете само в екологичен котекст. Още повече, че идеята е такива акции да обиколят цялата страна – месец след месец – докато се завърнат отново в Кърджали след година. През юли стихове ще слушат реката и рибите в центъра на Благоевград, следват четене на тъмното, на дълбокото, на грохота... „Всеки ритуал е прост като текст: „Паля свещ в храма” е ясно и достатъчно описание на действието. Но то има своя смисъл в личностното преживяване на участващият в ритуала. Останалото е тълкуване, което не е работа на молещият се. Така е и с нашите акции” – заявиха организаторите.”

Разяснение Smile : всички сте поканени.
Сборният пункт е в 11:15 часа на мястото, където се събират Бистришко и Симеоновско шосе – точно на входа на Бистрица, пред механа „Шопите”. Там е и спирката на автобуси 68, 69 (тръгват от „Дървеница”) и 98 (тръгва от „Хладилника”). Според проверена на място информация (независимо, че публикуваната в интернет информация сочи друго) оттам преминават и маршрутните таксита с номера 25 („Люлин”, ЦУМ, пам. „Левски”, НДК, бул. „Черни връх”, Симеоновско шосе, Бистрица...) и 47 („Захарна фабрика”, ЦУМ, „Плиска”, Бистрица...).

За контакти с организаторите: 0885 – 90 – 79 – 42 (В. Дишев)
Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Stanislav
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 20, 2004
Мнения: 357

МнениеВъведено на: 29 Юни 2007 13:57:41 » Отговори с цитат върни се горе

Е, какво пък, да си четат стихове на вятъра. Аз чета моята проза на боклукджийските кофи по улицата и в парка. Даже някои от кофите са ми големи почитатели, като Ачо от парка, например. Докато има един голям контейнер, Панталей, той не ме разбира и почти винаги се изпокарваме и той ме прокужда с миризмата си. Но аз не се предавам, миналата седмица му подхвърлих няколко мои разказа, ще изчакам още малко, да ги осмисли и пак ще отида да си поговоря с него.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
kap
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2006
Мнения: 161
Място: Благоевград

МнениеВъведено на: 29 Юни 2007 14:18:58 » Отговори с цитат върни се горе

Stanislav написа:
Е, какво пък, да си четат стихове на вятъра. Аз чета моята проза на боклукджийските кофи по улицата и в парка. Даже някои от кофите са ми големи почитатели, като Ачо от парка, например. Докато има един голям контейнер, Панталей, той не ме разбира и почти винаги се изпокарваме и той ме прокужда с миризмата си. Но аз не се предавам, миналата седмица му подхвърлих няколко мои разказа, ще изчакам още малко, да ги осмисли и пак ще отида да си поговоря с него.


След като поясни - на "другото място" (сайт е, да не си помислите друго), че имаш навик да се повтаряш, ще се повторя (почти) и аз: Точно Ачо и Панталей ми казаха да не те каним (Ружа си премълча).
Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
kap
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jun 17, 2006
Мнения: 161
Място: Благоевград

МнениеВъведено на: 30 Юни 2007 21:55:07 » Отговори с цитат върни се горе

В акцията днес - там, на поляната край Бистрица или по високоговорителя на телефона (въздухът си призна, че е чувал добре и тези гласове) - се включиха: Камелия Кондова, Мария Донева, Ивайло Дагнев, Дора Господинова, Гергана Атанасова, Росица Ангелова, Нели Добринова, Левена Филчева, Мария Бакоева, Галя Иванова, Мария Тодорова, Ваня Константинова, Божидар Пангелов, Лили Спасова (плюс още един тъмен балкански субект, чието име няма да споменавам). С изключение на двама (проблеми с телефонната връзка) това са и авторите, с които повторихме празника още веднъж - по-късно следобед - и в ефира на Радио Благоевград.
Благодаря ви, приятели! Въздухът не си призна дали е научил нещо за смисъла, но аз научих. И го дължа на вас. Smile Smile Smile


_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: kap на 30 Юни 2007 23:48:28 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
bim
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 03, 2006
Мнения: 26

МнениеВъведено на: 30 Юни 2007 22:44:12 » Отговори с цитат върни се горе

Благодаря ти и аз, че ни събра за да се получи този прекрасен празник! Smile Smile Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
NOVO_v_GLAS
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Oct 30, 2006
Мнения: 122

МнениеВъведено на: 01 Юли 2007 13:09:33 » :) Отговори с цитат върни се горе

Звукова картина от повторението на празника (или от истинският втори празник) чуйте тук.
Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
Marta
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Feb 23, 2004
Мнения: 1587
Място: България

МнениеВъведено на: 01 Юли 2007 17:18:40 » Отговори с цитат върни се горе

Smile Чух гласовете ви! С повечето се познаваме лично, и съм ви слушала, но това е най-нетрадиционния начин да участваме в четене заедно. Благодаря на кап за инициативата и за изненадата - мен така трябва да ме включват в четения иначе ще се скатая или изобщо няма да мога да реша какво да чета Wink, ако знам предварително.
Колкото и да се схващам, когато се налага да прочета нещо свое, радвам се, че участвах така, и из ефира се е носил треперливия ми гласец, закачайки се тук-таме по клоните и гмуркайки се в реката... Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя
kristi
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 19, 2005
Мнения: 729

МнениеВъведено на: 01 Юли 2007 17:33:27 » Отговори с цитат върни се горе

Marta написа:
Smile Чух гласовете ви! С повечето се познаваме лично, и съм ви слушала, но това е най-нетрадиционния начин да участваме в четене заедно. Благодаря на кап за инициативата и за изненадата - мен така трябва да ме включват в четения иначе ще се скатая или изобщо няма да мога да реша какво да чета Wink, ако знам предварително.
Колкото и да се схващам, когато се налага да прочета нещо свое, радвам се, че участвах така, и из ефира се е носил треперливия ми гласец, закачайки се тук-таме по клоните и гмуркайки се в реката... Very Happy


Чух те, марте! Много си ти е хубаво гласчето Smile
И аз благодаря на кап за тази инициатива! Чудесно съпреживяване е.
Дори имам идея за четене през август на едно красиво място, което си е по географския център на България, но....първо да отправя аргументирано искане- прошноровано и подпечатано, да се одобри от когото трябва и тогава да се огласи, ако котка не му мине път Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com