Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 803
ХуЛитери: 3
Всичко: 806

Онлайн сега:
:: pinkmousy
:: Albatros
:: LATINKA-ZLATNA

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Поетичен дуел в Актив Арт - Варна на 28 февруари!
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 27 Фев 2007 09:56:14 » Поетичен дуел в Актив Арт - Варна на 28 февруари! Отговори с цитат върни се горе

Галерия "Актив Арт" - Варна

Представя

"Щръклица"

поетичен дуел с участието на:

ВЕСЕЛИНА ТОМОВА
И
ВАЛЕРИ СТАНКОВ

18.30 часа 28 февруари 2007 година
галерия “Актив Арт” Варна ул.”Дунав” 5




Ураганът Кирил и дори Аспарухов не подмина галерия “Актив Арт”. “Пощръклял” от зимния духовен застой популярният водещ и автор на 12 поетични книги осъществи съвместно с екипа на галерия “Актив Арт” първото издание на замислената като поетични дуели “Щръклица”. Драга Дюлгерова и Елица Виденова бяха “съпернички” в любовния триъгълник, разигран на живо, без репетиции, на един дъх и абсолютно импровизирано. Дори присъствието на телевизионните камери не смути авторите, които умело жонглираха и си подаваха стих след стих, за да достигнат през стихналата зала до финалния рефрен “Не зная, много бързо достигнахме края…” Може би защото нито те, нито публиката усетиха изминалото повече от час време. За пореден път организаторите и участниците доказаха, че магията на живото слово не може да остане затворена. Бурно аплодирани поетите предизвикаха предизвестен интерес към последните си и някои позабравени свои книги предложени за продажба.
Любовта се оказа вечна тема и няма нищо странно в това, че следващите заявили участие в “Щръклица” ще я представят като “ЛЮБОВТА –ПОСЛЕДНО СПАСЕНИЕ” . На 28 - последната сряда на февруари в главните роли ще бъдат Веселина Томова и Валери Станков. Популярните имена от не малко варненски медии ще потърсят любовта извън красивите илюзии и романтиката. С професионална, на места достигаща до жаргон откровенност, за любовта от вчерашния, днешния и н-ти ден от живота ще вдигнат адреналина ни с болезнената истинност и предопределеност споделени в стихове.

Валери Станков:
…Хайде, тръгвай си вече” Перонът е пуст и унил.
Машинистът надува за трети път тънката свирка.
Аз приличам навярно на влюбен глупак през април.
А пък ти на кондукторка, слязла на моята спирка…


Веселина Томова:
Мрази ме, само не изстивай.
Слънчице.
Защото ако тръгнеш главоломно, изведнъж, като водопад,
решил да ме залее, въпреки този и онзи,
въпреки всичките тъпоумници,
и за първи път си толкова смел като по филмите,
и посегнеш да ме приютиш завинаги-
повалена, смачкана като най-сладкия ти фас,
тъжна и объркана като таралеж на асфалта,
и се направиш на най-великия Гетсби,
аз просто няма да те понеса.
И ще те чакам в друг живот…


А ние, техните почитатели с нетърпение ще дочакаме сряда, за да съпреживеем това …


Ваня Маркова – галерия “Актив Арт”
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 27 Фев 2007 10:13:08 » Yesss! Отговори с цитат върни се горе

Там сме, Маркони!
Още ме държи магията от предния път!

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
thebigplucky
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Apr 10, 2004
Мнения: 774
Място: До брега на морето,но не съвсем.

МнениеВъведено на: 01 Мар 2007 08:01:46 » ... Отговори с цитат върни се горе

Спорим в колата на път за Добрич, обсъждаме, заяждаме се за подробности, сравняваме с предната "Щръклица"... - все неизбежни работи, (особено ако аз участвам Very Happy ). И колкото и да ровичкаме из забележките, все се въртим около важното: поредна паметна вечер. Ама, че темата леко беше изместена, ама че прехвърчаха искри на моменти - няма значение. Фактите - когато фактите говорят и боговете мълчат: Варна загърмя с тежката артилерия: Веселина Томова & Валери Станков. Само при споменаването на тези имена стана ясно, че това нямаше да е романтична вечер изпълнена с носталгии по отминали тръпки и сегашни несбъднатости, няма да има отмалели сърца и овлажнели погледи. Поезия - гола до невъзможност, озъбена до свирепост, жестока и болезнено проникваща - до кокал, улично-скандална - до антиобщественост - разбира се, става въпрос за отричане на онова общество, което търпи сегашните политици и управници и величае Азис като един от "Великите българи". Поезия - истинска. И нямаше нужда от микрофони, толкова тихо беше в залата, а беше пълна докрай... Когато боговете говорят чрез стихове на поетите - фактите и обстоятелствата нямат значение...
Преиначавам малко лафа - да е по интересно. Very Happy Цяла нощ съм я мислил Ваня Маркова/Маркони - пред голям проблем се изправи тази свята жена, дето все намира начини да ни събира: и новата и галерия се оказва тясна. Тези поетически "дуели" се оказаха нещо, която надхвърля "бутиковите" форми на досегашните изяви. Ама нека е така - да се вижда жаждата и нуждата за поезия.
Покланям се с почит пред двамата, Веселина и Валери. Веселина бих я целунал, но такива неща чуха ушите ми за мъжете, че на моменти ми се искаше да не съм там, ужас. За организаторите - прегръдки, напълно заслужени, оазис в пустинята откриват за мен.
... А ние до Добрич си спорихме за подробностите. Но животът е в тях...
За мен - какво да кажа... Бях там...

_________________
plucky
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com