Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 859
ХуЛитери: 0
Всичко: 859

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Поетична сряда
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
BlackCat
Модератор
Модератор


Записан(а): Nov 22, 2003
Мнения: 1974
Място: Горещ ламаринен покрив

МнениеВъведено на: 16 Дек 2006 12:15:17 » Поетична сряда Отговори с цитат върни се горе

Както си ни е традиция, всяка сряда се събираме в Клуб "Жолио". Често сбирките преминават под звуци на китари, но най-често звуците са... от чашите Very Happy Нищо лошо, разбира се Smile)) Обаче има едно предложение (предложилите сами да си признаят Razz). Така и така се събираме, да си направим средите още по-поетични.
Пробно следващата сряда: всеки желаещ да си носи по няколко стихотворения (негови или нещо друго, което е харесал). Ще си четем, ще си обсъждаме, ще си се караме на воля Smile)) Другото предложение е да си открием и "раздел" в тези поетични среди "Смях се с глас", където пък ще споделим... сещате се Smile))
Хайде, чакаме поддръжници Smile))) Пък чашите пак ще са ни в ръцете Very Happy Laughing Very Happy

_________________
BlackCat
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя ICQ номер
0805
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 13, 2006
Мнения: 305

МнениеВъведено на: 16 Дек 2006 13:04:13 » Отговори с цитат върни се горе

Предложилите и да не си признаят, имат по питие от мен за идеята! Smile
Започвам трескаво да разпечатвам!
Хехе, супер! Smile Smile Smile
Ще се постарая до сряда да не ни фалира фирмата откъм хартия... Shocked

Wink
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 16 Дек 2006 21:48:26 » Отговори с цитат върни се горе

Аз си признавам всичко. Без бой. И в сряда ще бъда завеждащ рубриката "Смях се с глас"
Който иска да не попадне в нея моля да изпрати левов сигнал до банковата ми сметка в Швейцария. Бях позанемарил заниманията си в сайта откъм сгризване на поеточията и тиретисимите на бездарни, недотам бездарни и средна категория малоумнодращещи. Както и критиката на среднокалибрените поетични снаряди изстрелвани от мои добри приятелчета, но посредствени поети. Сега ще спазвам приличие и ще "Се смея с глас" заедно с който дойде. И мои текстове да донесете да им се посмеем - добре сте дошли!

А за по-напредналите в занаята предлагам тема:
"Добромир Тонев" - който иска да намери текстове от великана, които са сходни по нещо с текстове на някой негов любим сайтописец. Ще е интересно.

И последно, но не и по значение, а само по местонахождение:
Ако не тръгне цялата тая работа ще си пия в сряда в кварталната си кръчма. Защо да бия път до Жолио?!
Smile)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 16 Дек 2006 22:19:55 » Отговори с цитат върни се горе

k2 написа:
Аз си признавам всичко. Без бой. И в сряда ще бъда завеждащ рубриката "Смях се с глас"
Който иска да не попадне в нея моля да изпрати левов сигнал до банковата ми сметка в Швейцария. Бях позанемарил заниманията си в сайта откъм сгризване на поеточията и тиретисимите на бездарни, недотам бездарни и средна категория малоумнодращещи. Както и критиката на среднокалибрените поетични снаряди изстрелвани от мои добри приятелчета, но посредствени поети. Сега ще спазвам приличие и ще "Се смея с глас" заедно с който дойде. И мои текстове да донесете да им се посмеем - добре сте дошли!

Ако не тръгне цялата тая работа ще си пия в сряда в кварталната си кръчма. Защо да бия път до Жолио?!
Smile)))


Friend, отлична идея - оставам си в квартала, или вкъщи. Критикувайте си се на воля. Аз в кръчма ходя да си пия с приятели. Да си говорим простотии.
Разрешавам да се смееш с глас на всичко мое, което спре погледа ти.
Предложих на Котката да спретнем самодеен кръжок "Худслово".
"Спретнем" е любезност - спретнете, щот няма да участвам.
Добре дошъл насам да пием по вино - винаги! Smile

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 17 Дек 2006 09:29:55 » Отговори с цитат върни се горе

Определено очаквах такава реакция. Но не от теб.
Не става дума за критикуването, а за обсъждането.
Е, случаят приключи. И аз няма да дойда в сряда, ще си пия с приятели и ще си говорим "колко всъщност сме велики"...
Идеята беше, че когато един текст се чуе на глас, сред хора, които могат да реагират някак си, се вижда дали е жив или си е пореден напън. Аз например нямам пуснат в хулите текст с поезия от много много време. И какво от това? Когато имам време чета, харесвам или не, но нямам намерение да коментирам повече. Говорилня. Но на чаша с приятели защо да не кажем по нещо, пък така или иначе си пием?!
Изобщо не разбирам какво те притеснява.
Но след като не ти харесва да има такива неща - идвай си в Жолио, пийте си. И си литературствайте на воля под произведенията си.
Наздраве!

Пък на твои текстове така съм се смял, че сълзи са ми излизали от очите - и не защото са лоши, а защото ги пародирам. И какво от това?!
Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 17 Дек 2006 14:27:29 » Отговори с цитат върни се горе

k2 написа:
Определено очаквах такава реакция. Но не от теб.
Не става дума за критикуването, а за обсъждането.
Е, случаят приключи. И аз няма да дойда в сряда, ще си пия с приятели и ще си говорим "колко всъщност сме велики"...
Идеята беше, че когато един текст се чуе на глас, сред хора, които могат да реагират някак си, се вижда дали е жив или си е пореден напън. Аз например нямам пуснат в хулите текст с поезия от много много време. И какво от това? Когато имам време чета, харесвам или не, но нямам намерение да коментирам повече. Говорилня. Но на чаша с приятели защо да не кажем по нещо, пък така или иначе си пием?!
Изобщо не разбирам какво те притеснява.
Но след като не ти харесва да има такива неща - идвай си в Жолио, пийте си. И си литературствайте на воля под произведенията си.
Наздраве!

Пък на твои текстове така съм се смял, че сълзи са ми излизали от очите - и не защото са лоши, а защото ги пародирам. И какво от това?!
Smile


Няма лошо в смеха, разбира се. И аз бих се посмяла на сполучлива пародия по мой текст Smile Но от анонса на Котката следва:
"Пробно следващата сряда: всеки желаещ да си носи по няколко стихотворения (негови или нещо друго, което е харесал). Ще си четем, ще си обсъждаме, ще си се караме на воля..."
А от твоя: "Идеята беше, че когато един текст се чуе на глас, сред хора, които могат да реагират някак си, се вижда дали е жив или си е пореден напън."
За пародиране ("Смях се с глас") бих дошла, за "обсъждане" на чиито и да е творби - не. За мен четенето, особено на поезия, си е "занимание самотно". Така че сайтът напълно ме устройва.
(И освен това преди теб казах, че няма да ходя в "Жолио" Cool Laughing )

_________________
Да изковем от минусите плюсове!

_ _ _ _ _ _ _ _ _
Редактирано от: copie на 17 Дек 2006 17:19:32 - общо 1 път.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
dia_mia
Гост





МнениеВъведено на: 17 Дек 2006 16:19:46 » Отговори с цитат върни се горе

Не че съм се засилила на сбирки, ама да се изкажаSmile Съгласна съм с копие-то, опасно е да се носят чужди текстове и да се "обсъждат". Първо, наоколо има твърде чувствителни на тази тема и второ - адски глупаво ще се получи, ако хуморът е плосък, шегите безсмислени, а сарказмът не-явен... т.е. неразбираем и минаваш в подигравки за чужда сметка. А и пък откъде това самочувствие и желание да е изправи някой и да си прави лавче "тука-нема-тука-има..." (това се прави на "Петолъчката" с кибритени кутийки) Някак не върви... безгрешните да хвърлят "камъни" спрямо нищо "неразбиращите" и "бездарните"... Начинът е друг, ако се намери и досети някой - браво!Smile Не ми харесват и подобни форуми с "лоши" текстове - някои избиват свои комплекси така.... ми се струва.
0805
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 13, 2006
Мнения: 305

МнениеВъведено на: 17 Дек 2006 17:24:11 » Отговори с цитат върни се горе

Цитат:
адски глупаво ще се получи, ако хуморът е плосък, шегите безсмислени, а сарказмът не-явен... т.е. неразбираем и минаваш в подигравки за чужда сметка.


Напълно съм съгласна. Но не ставаше дума за плосък хумор и безсмислени шеги, да не говорим за подигравките!
Ето ти пример - прочети който и да е текст от сайта на глас, но по различен начин - с патос, с хленчене, с припяване... ще видиш , че всеки път звучи различно. И в интерес на истината, има случаи когато не дотам добър текст, прочетен подобаващо, става много добър Wink
Забавно е Smile Аз го направих с някои мои неща. Да се бях сетила по-рано, едва ли щях да ги пусна Smile))
Всеки има и добри, и средно добри, и слаби, и направо ужасни неща. Но си ги обичаме - нашичко си е.
И всеки е чувствителен, разбира се. Но разголиш ли се публично, поемаш си и риска - я косата ти да не харесат, я устните, я нещо друго...Smile
Жалко, защото на мен лично наистина ми се вижда забавна идеята - да се посмеем, най-вече над себе си, че бая на сериозно се взехме напоследък...
(а бе знам ли, може пък и моето чувство за хумор да не е в ред... Rolling Eyes )
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 17 Дек 2006 17:24:36 » Отговори с цитат върни се горе

Именно за да няма "безгрешни", всеки може да си носи свой текст, за да види какво е написал, харесва ли се, не се ли...
Идеята е съвсем, съвсем по-различна от това, което и Копието, и Диа миа са разбрали, но това е проблем или на недовиждането им, или на прибързаната им опозиция, следствие на нещо си.
Идеята е, че след като в сряда се събираме да си пием, защо пък и да не си почетем? Анонимността на сайта е прекрасна, но който иска да види каква реакция предизвикват текстовете му, къде да иде - пред ЦУМ и там качен на щайга да крещи в рими? Или пред приятели да си каже казването и, без да е нужно да му "ръкопляскат" в коментари - само за секунди да се ориентира?
Както и да е, вече е все едно. Но аз пък следващата сряда ще застана пред Жолио и ще рецитирам мощно!
Който иска да дойде и да се посмее - добре дошъл, който не иска, да си седи пред собствената си страничка в сайта, да събира "гласовете" от произведенията си и да ги дели на броя им. Така ще получи "реална" представа за таланта си.
: )))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
pafka
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 24, 2003
Мнения: 226

МнениеВъведено на: 17 Дек 2006 18:14:20 » Абе, Отговори с цитат върни се горе

талантът ще си проличи и в купа сено, и в купа тор, какво има да го мислите...
Мен лично ме тревожи повече неграмотността на публикуващите.
Попадам на уникални по рода си правописни грешки в текстове и коментари, които очеизвадно не се дължат на скоростта при писане...

Пак нямам връзка с темата, знам, но ще си понеса последствията. Wink

Достатъчно съм далечеSmile)

_________________
"Не казвай на врабеца, че лети!
Ще падне!"

И.Методиев
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Посети сайта на потребителя ICQ номер
Iskren32
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 14, 2006
Мнения: 138
Място: София

МнениеВъведено на: 20 Дек 2006 03:59:35 » Отговори с цитат върни се горе

k2 написа:
Именно за да няма "безгрешни", всеки може да си носи свой текст, за да види какво е написал, харесва ли се, не се ли...
Идеята е съвсем, съвсем по-различна от това, което и Копието, и Диа миа са разбрали, но това е проблем или на недовиждането им, или на прибързаната им опозиция, следствие на нещо си.
Идеята е, че след като в сряда се събираме да си пием, защо пък и да не си почетем? Анонимността на сайта е прекрасна, но който иска да види каква реакция предизвикват текстовете му, къде да иде - пред ЦУМ и там качен на щайга да крещи в рими? Или пред приятели да си каже казването и, без да е нужно да му "ръкопляскат" в коментари - само за секунди да се ориентира?
Както и да е, вече е все едно. Но аз пък следващата сряда ще застана пред Жолио и ще рецитирам мощно!
Който иска да дойде и да се посмее - добре дошъл, който не иска, да си седи пред собствената си страничка в сайта, да събира "гласовете" от произведенията си и да ги дели на броя им. Така ще получи "реална" представа за таланта си.
: )))



Защо така "на нож"? Всеки човек е една вселена, както се казва и те двете го приемат по този начин, така го чувстват и си е тяхно виждане. Това за деленето и гласовете не бих го написал...Щом е в структурата на сайта, който иска гласува. Има доста неща, които ми харесват и спонтанно им давам оценка. Не го взимам на сериозно, просто така от сърце...заслужават Smile Не ми се вярва да гонят гласовете - каквото е дошло това е.
Нали има поетични сбирки (особено по повод панаира на книгата) - за Вашата (може и да греша, но това е един вид събиране на гласове - не го казвам с ирония) и на други автори стихосбирки. Там нали се четат произведенията и се виждат реакциите? Искам да кажа има къде да се чуят произведенията на известни и по-малко такива автори. Защо "пред ЦУМ?!"Smile
... Грип ли, какво ли ми беше през последните 2 седмици и съжалявам, че не успях да дойда на някоя от тези сбирки. А и тази мъгла...
А идеята предложена от Светла Стайкова е съвсем добронамерена. Ако бях по-отворен бих се включил, но аз съм много притеснителен и не мога... Smile Бих Ви слушал и толкова Confused Определено пред компютъра съм по-смел Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
copie
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Mar 11, 2005
Мнения: 751

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 12:02:48 » Отговори с цитат върни се горе

Айде да си посипя главата с пепел Smile))
Стана си хубав купон! (За отсъствалите - един хулитер си донесе разпечатки на СВОИ творби, а ние, сътрапезниците (хехе), ги изчетохме в различен маниер (примерно - като поп, като войвода, като човек със стомашни проблеми и т.н.)))))
Интересно беше, признавам Smile
Условието и занапред трябва да е: само по желание на автора!

_________________
Да изковем от минусите плюсове!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 21 Дек 2006 21:32:22 » Отговори с цитат върни се горе

Копие, мен ме заболя корема от смях, а ти рева със сълзи...
А условието е много простичко - друг път преди да рипнеш "на нож" първо прочети внимателно. С прости и ясни изречения обясних какво ще се случва. А вечерта чухме чухме и хубави стихове, и сериозни, и стана точно това, което казах, че ще стане.
И друг път без условия, моля, нали?!
Smile)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
rajsun
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Dec 26, 2004
Мнения: 1015

МнениеВъведено на: 22 Дек 2006 10:01:29 » :))) Отговори с цитат върни се горе

Razz
Какво по-хубаво от това - да се четат стихове!
Пък който иска - да обсъжда.
Аз лично бих използвал най-точния и обемен коментар: Наздраве!
Smile)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Покажи мненията преди:      
Започни нова темаРепликирай в темата
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Не можеш да пускаш нови теми
Не можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com