Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 710
ХуЛитери: 4
Всичко: 714

Онлайн сега:
:: LATINKA-ZLATNA
:: pinkmousy
:: Marisiema
:: LeoBedrosian

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Чадърче от сиренце
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Анкета :: Гласувайте за това произведение

5
33%
 33%  [ 1 ]
4
33%
 33%  [ 1 ]
3
33%
 33%  [ 1 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Всичко гласували : 3


Автор Съобщение
mmm
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Nov 24, 2003
Мнения: 702
Място: София

МнениеВъведено на: 09 Май 2004 19:37:22 » Чадърче от сиренце Отговори с цитат върни се горе

Чадърче от сиренце

Някога в страната на дъждовете, където все валяло и дъждът никога, ама никога не спирал, живеело едно мишленце със чипо носленце. Имало дълги мустаци и големи бели зъбки, защото обичало да си похапва сирене.Всичко жители на тази страна почти не излизали, защото дъждът не спирал, а на кой му се ходи мокър под дъжда? Мишленцето Люси имало приятели. Пеперудката Синева и калинката Точица. Те много го обичали, и дори и при най- силните дъждове намирали начин да отидат при него в малката му къщичка. Тогаво настъпвало истинско веселие. Правели си пиршество със сиренце, а после пиели медовина. Мишленцето Люси правело играчки и децата в градат на дъждовете много го обичали,но ходели рядко при него. Дъждът така мокрел улиците и пешеходците, че просто не можели много да се разхождат. Но въпреки това жителите намирали силици да се усмихват и не позволявали на дъжда да разваля тяхното настроение. Веднъж на вратата на мишленцето Люси се почукало. То отворило и вядало своите приятелки пеперудката Синева и калинката Точица. Поканил ги у дома си.
-Влезте и добре дошли. казало мишлето.
-Ах, този дъжд така ме намокри, че залепи крилцата ми.
каза красивата синя пеперуда.
-И мен намокри, и сега съм жива вода.
каза калинчица пъструшчица със име Точица.
-Мили, приятелки, искате ли вкусно сиренце? И топло чайче, да не се простудите? попита мишленцето Люсиен.
-Искам чай и сиренце.
Отговори синята пеперудка
-Аз, предпочитам само сиренце.
Каза калинката Точица.
И, о къкъв ужас! Щом отворил шкафа видял, че сиренцето е свършило. Мишленцето увесило носленце. Казало:
-Отивам под дъжда, за сирене сега, а вие тука стойте стоплете се добре.
Наметнал се с дълъг шлейф почти до земята, и отишъл под дъжда до края на града.
Така вървял умислен, намокрен, натъжен, и само мислел "как да направи така, че да могат да се пазят от дъжда!?".
Стигнал неусетно до магазина. Взел най- голямата пита от вкусно сиренце.И тръгнал то отново към дома, където го очаквали Синева и Точица. Вървял си той, а капките дъжд се стичали по главичката му. Намокрили перелинката му. Станало му студено.
И както си вървял, го осенила идея, питката със сиренце повдигнал над главица, и от дъжда се скрил завчас. Пристигнал у дома, и направил чудно чадърче от сиренце. Приятелките му казали:
-Ти направи чудо!
-Не. Дъждът направи чудо. И се засмяло мишленцето Люси.
Така измислен бил чадъра, в дъждовната срана, от малкото мишленце Люси, което имало една мечта: Да може да опази от дъжда приятелите си, и себе си, и другите жители от страната на дъждовете.
Всички научили новината и се втурнали към къщичката на мишлето Люси.
-Моля, направете ми чадърче. /молело се с тихичко гласче, бръмбърче от дъжд наплашено/
-И на мен, и на мене , моля! казвала една пчеличка.
-За чадърче чакам аз, моля има ред! възмутено мечо тропкал с крак.
-Искам моето да е феерично, някак по-красиво./ казвала пеперудката Синева/
-Мойто трябва да е малко.
Мравчо все въздишал под дъжда.
Люсиен направил хиляди чадъри, все от сиренце, и хем те пазели от дъжд, а когато гладни станели си похапваш вкусно. Брей!
Ах, този Люсиен измислил чадърчета от сиренце и жителите на града започнали да се разхождат из дъждовните улици. Настанала такава веселба, там под дъжда, че още песнички се пеят и весело играят всички там. Далече, надалече във дъждовната страна, не се страхуват вече да тичат из града. Чадърчета си имат всички, направени от Люсиен, от сиренце прекрасно, и с обич от сърце.


Автор: Лили Симеонова Спасова (dara33)
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com