Привет, Anonymous » Регистрация » Вход

Сдружение ХуЛите

Посещения

Привет, Anonymous
ВХОД
Регистрация

ХуЛитери:
Нов: Perunika
Днес: 0
Вчера: 0
Общо: 14143

Онлайн са:
Анонимни: 791
ХуЛитери: 5
Всичко: 796

Онлайн сега:
:: sofia_air
:: Mitko19
:: AlexanderKoz
:: LeoBedrosian
:: durak

Електронни книги

Вземи онлайн електронна книга!

Календар

«« Април 2024 »»

П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930         

[ добави събитие ]

Екипи на ХуЛите

Публикуващи администратори:
изпрати бележка на aurora aurora
изпрати бележка на alfa_c alfa_c
изпрати бележка на viatarna viatarna
изпрати бележка на Valka Valka
изпрати бележка на anonimapokrifoff anonimapokrifoff

Издателство ХуЛите:
изпрати бележка на hixxtam hixxtam
изпрати бележка на BlackCat BlackCat
изпрати бележка на nikikomedvenska nikikomedvenska
изпрати бележка на kamik kamik
изпрати бележка на Raya_Hristova Raya_Hristova

Координатор екипи и техническа поддръжка:
изпрати бележка на Administrator Administrator


С благодарност към нашите бивши колеги:
mmm
Angela
railleuse
Amphibia
fikov
nikoi
ХуЛите :: Виж тема - Мечти за Безметежно хленчене край бирата! Бард-Харманли`2005
.: Търсене :: Списък на потребителите :: Групи :: Профил :: Влез и виж бележките си :: Вход :.

 
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Автор Съобщение
Дърт Бард
Гост





МнениеВъведено на: 25 Окт 2005 22:36:02 » Мечти за Безметежно хленчене край бирата! Бард-Харманли`2005 Отговори с цитат върни се горе

РазБИРА се, хората , които обичат да заемат Гражданска позиция, обикновено го правят при следните условия:

1. Трябва да се чувстват прецакани

2. Някои други, прецакани преди тях, вече трябва да са възроптали своевременно, да са ги забелязали, поомачкали, поритали по кокалчетата, но достатъчно отдавна, та към сегашния момент всичко да е поутихнало.

3. Ясно е, че те няма да променят нищо. Но те и не биха искали. Защото им е кеф просто да коментират какво не е както трябва и да дават акъл как да се оправи и в какви срокове.

След като едно нещо е просъществувало 20 години, коментарите са излишни.

Моята тъща например си е купила от `Кореком` пералня АЕG точно преди 20 години. Още работи.

Много акъл са и наливали.

Други модели са и препоръчвали.

20 години гаранция никой не дава.

А вие?
vionbg
Гост





МнениеВъведено на: 26 Окт 2005 14:45:57 » Отговори с цитат върни се горе

Да живее Асен Масларски - няма по-добър от него!
pype6
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jul 20, 2005
Мнения: 13
Място: градината на думите

МнениеВъведено на: 26 Окт 2005 18:48:05 » апропо Отговори с цитат върни се горе

Какво се обсъжда тук? Rolling Eyes

Има ли или няма свобода на словото у нас?

И защо някой трябва да е прецакан, за да има гражданска позиция?

Тези, които имат такава само, когато са прецакани, според скромното ми мнение са хора без позиция в живота по принцип, които отвреме навреме реагират на болка.

Всеки има право да харесва или не харесва, както и да го каже в прав текст.

Поздрави!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 26 Окт 2005 23:48:26 » Дърт Бард - привет Отговори с цитат върни се горе

Тук ако си гост в един друг сайт не си.
Е, добре дошъл, макар и тук да си бил далеееч преди мен.
Ще помоля да ми цитираш изречението, с което в онзи мой текст от раздел "Хумор и сатира" отрекох хубавата поезия и хубавите песни, които чух в Харманли.
Синдрома е щраусов, ама това вече не е мой проблем.
След направеното ми пояснение, че не е било Бардфест, ами само среща на поетите с китара - уточнете се следващият път как ще афиширате събитието.
"Гражданска позиция" е много силно казано. Имам истински "Граждански позиции" тук - в Хулите, макар и с дребни стихчета, където казвам, че ще взема пушката и ще трепя Властта. Още не съм арестуван. Значи държавата, която не Ви харесваше преди 20 години с цензурата си сега е по-толерантна от Вас?!
Имам си мнение, казвам си го и толкова. Ако не Ви харесва наистина е най-лесно е да ме изкарате какъв ли не - от нереализиран бездарник, до психоотклонение. Ваше право е да се защитавате, щом сте се почувствали засегнати. Но поне го правете както трябва.
Който от Вас иска да провери дали се срамувам от думите си, да каже в каква форма иска да го направи.
И понеже ми се струва, че вече доста разтегнахме една тема, за която на мен не ми пука особено, предлагам Ви да си гледаме работата.
Пращам Поздрави, Усмивки и каквото още си поискате!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
Див Козел / Дърт Бард /
Гост





МнениеВъведено на: 27 Окт 2005 23:11:21 » И рицарят рече "Авъх" на испански. Отговори с цитат върни се горе

При всички положения си бил наясно къде отиваш.
Достатъчно инфо се пусна из сайтовете относно организирано пътуване до Харманли, предварително резервиране на места за спане...
По всички плакати из Харманли беше отпечатана Програмата по дни и часове- кое къде ще е и от колко часа. Но пак се повтаря типично български синдром- тези които пишат, обикновено не четат!
Цялото мрънкане относно непоносимите условия, при които си слушал добра поезия и хубави песни, би могъл да си спестиш.
Аз като гост на тази среща на поетите с китара съм доволен.
Никой не е обещавал да ми осигури по-добри емоции от тези, които изпитах. Присъствалите други Хулитери се кефеха неистово пред очите ми. Не идвай, ако не ти понасят условията.
Мерси за усмивките.
Обвиненията в тоталитаризъм приемам с голяма усмивка.
Ти си готин.
С кеф бих те....


потупал по рамото.
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 28 Окт 2005 10:53:04 » привет, потупвачо по... раменете Отговори с цитат върни се горе

Ако си извадиш главата от... пясъка ще видиш, че въпреки хапливия тон и мрънкането за сюжетен съспенс, все пак доста честно съм казал точните неща. Далеч не става дума за това, дали аз съм бил купонясал или не. Това е най-малкият проблем. Но щом е удобно да сведем нещата до там, после да ги изметем с едно "Аз прекарах страхотно" и да се ощастливим с по една усмивка, вариант "изядахме го!"... Добре!
И един мъж го каза доста добре: скивайте рационалното, майната му на другото. А аз ще си пиша хапливо, защото така мога. И в страната, където денят започва и завършва с Тралала, не е нужно помежду си да се Тиририрам. Врагът е един, и това е лумпенизирането. Е, ако все още ви се иска врагът да съм аз - врагувайте си!
на мен ми е все тая.
Хайде, до скоро!
Smile)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 28 Окт 2005 11:57:18 » Пак се налага да кажа нещо... Отговори с цитат върни се горе

Цитат(DimitarG @ 27.10.2005, 18:07)
"На мен ми хареса. Мисля да направим едно независимо енергийно увеселение на тукашна почва с всичките му екстри.
Мухльовци е имало и ще има - черногледи смотаняци, петимни за лъч внимание върху себе си. Животът е кратък за да се слагат дори в графата "Дневни задачи".
Жоро, аз майна бях поласкан да те слушам от няколко метра как свириш. Мисля някой път пак си го доставя тоя кеф. Давайте навременни координати, начи И като минеш през Филибе, обади се да пием по едно."

Разбрахме, че ти си най-великия поет. Но като човек се мотаеш някъде около прага на членоразделните твари, с които разговарям.
Пиша ти тук, макар цитата да е от "Щъркел". Спокойно можеше да го пуснеш и тук.
Ако пак ме наречеш мухльо и смотаняк ще се ядосам много сериозно. И няма да се съобразя с факта, че хресвам огромна част с това, което си написал, нито с факта, че лично ме покни да пиша в Щъркел (но това сигурно се е случило с повечето хулитери)
Затова не е лошо да ми се извиниш, Димитър Г. - Великане!
Все още ти се усмихвам!
Smile)))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
desiteneva
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 02, 2004
Мнения: 177
Място: Бургас

МнениеВъведено на: 28 Окт 2005 12:02:42 » Отговори с цитат върни се горе

Хубаво, само, че какво общо има целият този диалог с Клуба на Бургаските Хулитери? Бихте ли ми обяснили, моля!?!

_________________
"Скубя се, следователно съществувам!" - от Алф
"Не е важно как и колко дълго ще живееш, важното е да оставяш косми след себе си!" - от мен
Обичайте се! Smile
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя
k2
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 15, 2005
Мнения: 141

МнениеВъведено на: 28 Окт 2005 12:07:27 » ????????? Отговори с цитат върни се горе

Защо реши, че има нещо общо?!
Smile))
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
divkozel
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Jan 02, 2004
Мнения: 310
Място: Пловдив

МнениеВъведено на: 29 Окт 2005 11:53:45 » Отговори с цитат върни се горе

desiteneva написа:
Хубаво, само, че какво общо има целият този диалог с Клуба на Бургаските Хулитери? Бихте ли ми обяснили, моля!?!

Отдавна не бях чувал да задават толкова рус въпрос Very Happy Very Happy Very Happy
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя
DimitarG
Гост





МнениеВъведено на: 30 Окт 2005 01:48:46 » Re: Пак се налага да кажа нещо... Отговори с цитат върни се горе

k2 написа:
Цитат(DimitarG @ 27.10.2005, 18:07)
"На мен ми хареса. Мисля да направим едно независимо енергийно увеселение на тукашна почва с всичките му екстри.
Мухльовци е имало и ще има - черногледи смотаняци, петимни за лъч внимание върху себе си. Животът е кратък за да се слагат дори в графата "Дневни задачи".
Жоро, аз майна бях поласкан да те слушам от няколко метра как свириш. Мисля някой път пак си го доставя тоя кеф. Давайте навременни координати, начи И като минеш през Филибе, обади се да пием по едно."

Разбрахме, че ти си най-великия поет. Но като човек се мотаеш някъде около прага на членоразделните твари, с които разговарям.
Пиша ти тук, макар цитата да е от "Щъркел". Спокойно можеше да го
пуснеш и тук.
Ако пак ме наречеш мухльо и смотаняк ще се ядосам много сериозно. И няма да се съобразя с факта, че хресвам огромна част с това, което си написал, нито с факта, че лично ме покни да пиша в Щъркел (но това сигурно се е случило с повечето хулитери)
Затова не е лошо да ми се извиниш, Димитър Г. - Великане!
Все още ти се усмихвам!
Smile)))


усмихвай се, какво друго ти остава
osi4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2004
Мнения: 136

МнениеВъведено на: 30 Окт 2005 06:22:26 » Re: Пак се налага да кажа нещо... Отговори с цитат върни се горе

DimitarG написа:
k2 написа:
Цитат(DimitarG @ 27.10.2005, 18:07)
"На мен ми хареса. Мисля да направим едно независимо енергийно увеселение на тукашна почва с всичките му екстри.
Мухльовци е имало и ще има - черногледи смотаняци, петимни за лъч внимание върху себе си. Животът е кратък за да се слагат дори в графата "Дневни задачи".
Жоро, аз майна бях поласкан да те слушам от няколко метра как свириш. Мисля някой път пак си го доставя тоя кеф. Давайте навременни координати, начи И като минеш през Филибе, обади се да пием по едно."

Разбрахме, че ти си най-великия поет. Но като човек се мотаеш някъде около прага на членоразделните твари, с които разговарям.
Пиша ти тук, макар цитата да е от "Щъркел". Спокойно можеше да го
пуснеш и тук.
Ако пак ме наречеш мухльо и смотаняк ще се ядосам много сериозно. И няма да се съобразя с факта, че хресвам огромна част с това, което си написал, нито с факта, че лично ме покни да пиша в Щъркел (но това сигурно се е случило с повечето хулитери)
Затова не е лошо да ми се извиниш, Димитър Г. - Великане!
Все още ти се усмихвам!
Smile)))


усмихвай се, какво друго ти остава



Димитре, стига си се излагал по форумите.

Не ти отива на големите претенции.
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
DimitarG
Гост





МнениеВъведено на: 30 Окт 2005 08:25:51 » Отговори с цитат върни се горе

Какви са ми претенциите - може би да "изненадвам" посетителите всяка нощ с нов стих от години насам? И да издавам книги, книги, книги?
Претенциите, доколкото ги имам съумявам да защитавам сам. Не ми е нужен ментор. Ти пиши там , пиши...
osi4kata
ХуЛитер
ХуЛитер


Записан(а): Sep 19, 2004
Мнения: 136

МнениеВъведено на: 30 Окт 2005 09:07:10 » Отговори с цитат върни се горе

DimitarG написа:
Какви са ми претенциите - може би да "изненадвам" посетителите всяка нощ с нов стих от години насам? И да издавам книги, книги, книги?
Претенциите, доколкото ги имам съумявам да защитавам сам. Не ми е нужен ментор. Ти пиши там , пиши...



Нямам никакво намерение да се заяждам с когото и да е било, нито да обявявам някого за некадърен.

Ти имаш много добри стихове, но и доста бози (кой ли няма Smile)). Хубавите ти неща създават впечатление, че са написани от чувствителен и великодушен човек.

Ходя по доста места с поезия из нет-а и ви уверявам, че единствено по българските форуми (с поезия) срещам такива дребнави свадички.
Просто се радвам понякога, че само ние си разбираме написаното (е, и отчасти сърби, македонци и руснаци).

Та, моля ви - спрете!
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка
hixxtam
Администратор
Администратор


Записан(а): Nov 21, 2003
Мнения: 1743
Място: Плевен

МнениеВъведено на: 30 Окт 2005 11:22:57 » Отговори с цитат върни се горе

"Какви са ми претенциите - може би да "изненадвам" посетителите всяка нощ с нов стих от години насам? И да издавам книги, книги, книги?"
Димитре, факт е, че обичаш да изненадвашSmile
Факт е и, че имаш непоносимост към хора с различно от твоето мнение.
Всеки има право да живее и мисли. Всеки има своя собствена истина, често различна с тази на другите. Не всеки обаче има достойнство.
Например, аз там където плюя не лижа. Такава ми е нагласата.
Дадох пример със себе си, за да не каже някой, че го обиждам в липса на достойнство.

Темата излиза извън рамките на идеята с която е пусната и я заключвам.

_________________
ХИПО
Виж профила на потребителя Изпрати лична бележка Изпрати e-mail на потребителя Посети сайта на потребителя ICQ номер
Покажи мненията преди:      
Този форум е заключен: не може да се пускат или редактират теми.Тази тема е заключена: не може да се отговаря или редактира.
Виж предишна тема Влез и виж бележките си Виж следваща тема
Можеш да пускаш нови теми
Можеш да отговаряш във форума
Не можеш да редактираш мненията си
Не можеш да триеш свои мнения
Не можеш да гласуваш във форума



Powered by phpBB version 2.0.21 © 2001, 2006 phpBB Group
Theme template LFS NewBoxBlue v.1.0.2 designed by LeoSoft © 2016 www.leofreesoft.com